Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13773
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Pichichi » 19 мар 2018 12:26

Басимуси тия Вийяреал пак са ни очукали и то обрат!
:roll:

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13726
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Red_Neck » 19 мар 2018 13:11

rhaegar написа:Нападател вкарващ голове, какъв шок. Аз не се чувствам особено умопомрачен.

Едно леко паралелче, ..... ако разрешиш ;)
Най-голямата ви перла в нападението за 9 години само веднъж е вкарал 25 и повече в ЕПЛ, със средно постижение около .... 10 на сезон, ... а той не беше лош играч. ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 19 мар 2018 15:04

1914.1902 написа:
Отборът на Реал Сосиедад остана без треньор и спортен директор. Клубът обяви, че се разделя с Еусебио Сакристан и Лорен. Шефовете на тима се събрали тази сутрин, за да анализират състоянието, в което се намира тима и по-късно в неделя решението им бе факт. Реал Сосиедад има 14 поражения от началото на кампанията, 6 ремита и 9 победи. Тимът заема 15-о място в класирането с 33 точки.

Ами логично, колкото и симпатичен да ми беше Еусебио. С този състав да си на 15 място...няма как.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43773
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 19 мар 2018 15:19

Red_Neck написа:
rhaegar написа:Нападател вкарващ голове, какъв шок. Аз не се чувствам особено умопомрачен.

Едно леко паралелче, ..... ако разрешиш ;)
Най-голямата ви перла в нападението за 9 години само веднъж е вкарал 25 и повече в ЕПЛ, със средно постижение около .... 10 на сезон, ... а той не беше лош играч. ;)


В ЕПЛ като цяло трудно се бележат 25+, този сезон е по-скоро изключение. Анелка веднъж стана голмайстор на първенството с 19. Oт сезон 2008-09 всеки спечелил голмайсторската титла в Испания е с 30+ гола, в Англия за същия период се е случвало 2 пъти, този ще е трети, освен ако не стане някакво чудо.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13206
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот sapio0o » 19 мар 2018 16:20

rhaegar написа:В ЕПЛ като цяло трудно се бележат 25+, този сезон е по-скоро изключение. Анелка веднъж стана голмайстор на първенството с 19. Oт сезон 2008-09 всеки спечелил голмайсторската титла в Испания е с 30+ гола, в Англия за същия период се е случвало 2 пъти, този ще е трети, освен ако не стане някакво чудо.


Цък, Роналдо на 22, прекарвайки немалко време по лявото крило вкара 31 в 34 мача. Преди ерата Меси-Роналдо в Испания също трудно се бележеше такава бройка попадения. Досегашният рекордьор Телмо Сара има само два сезона в кариерата си за Билбао, където да е вкарал 30 или повече гола, а играе за клуба между 1940 и 1955. Раул за Реал Мадрид няма нито един сезон с повече от 25 отбелязани гола. Пушкаш нито веднъж не стига до кота 30. През годините сме виждали много добри стрелци във форма като Макай, Нилстерой, Форлан, Фалкао, Ето'о, на които общата бройка сезони с 30 или повече попадения да са не повече от два без да проверявам.

В Англия, макар отборите да са с една идея по-изравнени на теория сили, виждаме какво прави Ливърпул със съперниците си и далеч не само този сезон. Буквално се подиграва на моменти, а това изобщо не е толкова силен Ливърпул на фона на Байерн или Барселона. Ако Игуаин може да бележи на Тотнъм за норматив, а Меси да не се задъхва с Челси и Арсенал, то си мисля, че Уотфорд, УБА, Норич и колектив няма да са твърде голяма хапка за Байерн, Ювентус и ПСЖ.

Сравнявайки трудността всъщност, един Агуеро започна да бележи още повече, преминавайки от Атлетико в Сити, макар вече в Испания да имаше страхотна статистика. Диего Коста за Челси вкара 52 гола в 89 мача, докато в Атлети при първия си престой се отличи с 43 попадения в 94 мача.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43773
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 19 мар 2018 17:48

Аз ти давам пример за последните 10 години, ти ми обясняваш за Телмо Сара? От създаването на ВЛ до сега, има 27 случая с 25+ гола, включително Салах от този сезон. За същия период в ЛаЛига са 46 с Меси от този сезон, а загубих бройката на тия с по 24, но са доста. Поне още 10 човека са били на 1 гол от това постижение.

P.S.: всъщност, повече са в Испания с 24, но с малко. Как да е, това не променя нищо.

Естествено че Меси и КР правят разликата. Че те ако не ги вкарваха тия голове, щяхме ли изобщо да ги считаме за най-добрите в света? Ако си вкарваха по едни 20 гола всеки сезон, щеше да ги броим за едни доста добри нападатели, но не изпъкващи с нищо фрапиращо.

Нормално е с придобиването на повече опит и нападателите да вкарват повече. За Агуеро конкретно имам предвид. КР също вкарва повече в Мадрид, отколкото в Манчестър, въпреки цитирания от теб сезон.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13206
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот sapio0o » 19 мар 2018 18:15

rhaegar написа:КР също вкарва повече в Мадрид, отколкото в Манчестър, въпреки цитирания от теб сезон.


Логично, има зад себе си значително по-можещ отбор и е по-зрял във всяко едно отношение. Роналдо отдавна не цели да забавлява публиката, интересува се единствено от ефективността и крайния успех. С напредване на годините стана още по-прецизен. Работата му е да бележи, а не бе съвсем така в Манчестър.

Телмо Сара бе просто пример, последван от други такива в по-новата история на първенството. Това, което искам да ти кажа е, че не толкова първенство, а къде играеш определя колко ще бележиш. Един Ибрахимович на 35 вкара 28 гола в 46 мача, а преди това за Барселона и за Милан в първия си сезон и за двата клуба е вкарал по 21 гола, съответно в 45 и 41 мача. Ако това не ти говори малко, не знам кое ще може.

Моля те да не ме караш пак да водим този спор за пореден път.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот pomiqr272 » 19 мар 2018 18:20

rhaegar написа:Нападател вкарващ голове, какъв шок. Аз не се чувствам особено умопомрачен.


Меси не е точно нападател.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43773
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 19 мар 2018 18:59

sapio0o написа:Моля те да не ме караш пак да водим този спор за пореден път.


Не водим никакъв спор. Няма спор, когато има факти. Фактите са, че в Ла Лига хората отбелязали 25+ в един сезон, са почти двойно повече, отколкото във ВЛ. Ако искаш го наричай трудност на първенството, ако искаш класа на нападателите, ако искаш микс между двете, но това е положението.

Аз съм далеч от мисълта, че един гол във ВЛ е равно на 4.89652985, както ментално беше определено от един потребител. Но статистиката показва, че по една или друга причина, голмайсторите изпъкват по-трудно в Англия.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10968
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 19 мар 2018 19:20

Най-логично е да е микс от двете.

Агуеро, Коща, Санчес(въпреки слабото си представяне този сезон) и т.н, са пример по какъв начин могат да се адаптират латиноамериканци идващи от Ла Лига.
Нека да го кажем така- Ла Лига ошлайфа нападателите, но успеха им на други места зависи от техните индивидуални качества( по-скоро психологически, отколкото спортно-технически).

Аспас също е един много приличен нападател, но изобщо не успя да се адаптира към друга култура. Това обаче не го прави слаб футболист.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта