Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 17 мар 2018 18:55

ivan56 написа:Шах и мат с пешката 8-)
И понеже съм добра бургаска баДка, ще ти дам и източника на предната и о чудо тя е руска.
[offtopic]http://www.finanz.ru/novosti/aktsii/v-rossii-nachalsya-deficit-khlebopekarnoy-pshenicy-1001744258[/offtopic]


Ами да, цитирал си нещо, дето само издига реномето на техните органи. Ако техните норми важат у нас, 100% от нашата пшеница щеше да е негодна за хлебопроизводство... Шахматисте, шахматисте... :lol:

За дома
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 17 мар 2018 19:12

ivan56 написа:
pampi написа:
ivan56 написа:Пампи, симпатична матрьошка си, какво да те правя :lol: :lol:
Ето нещо от твоя източник:
29.10.2017
Българската пшеница – качество и най-високо съдържание на протеин[/size]
По данни на електронното издание Allaboutfeed експерти отбелязват, че българската пшеница има най-високо съдържание на протеин.


„Според нашите оценки средното съдържание на протеин в българската пшеница ще достигне до 12,45%, а в руската - 12,4%“, казва Олег Онищенко на форум в молдовската столица Кишинев.

По думите му високо съдържание на протеин се очаква и за пшеницата в Сърбия - 12,2% и Румъния - 12%. По-нисък процент между 11,3 и 11 се очаква да е съдържанието на протеин в пшеницата в Молдова и Украйна.

Той отбеляза, че в някои региони на Украйна максималното съдържание на протеин достига до 17%, а в България дори 17,04%. През 2017-2018 година съдържанието на протеин в украинската пшеница е в достатъчно широки граници - между 7 и 17%, което допринася за спад на средния показател.


Шах и мат с пешката 8-)
И понеже съм добра бургаска баДка, ще ти дам и източника на предната и о чудо тя е руска.
[offtopic]http://www.finanz.ru/novosti/aktsii/v-rossii-nachalsya-deficit-khlebopekarnoy-pshenicy-1001744258[/offtopic]


Слаб шахматист си, батка! Протеини... :) Ами да, ако ще угояваме прасета! Само дето хляба е за хора и тези хора не трябва да пълнеят от него! Ей това е, българинът е тотален неграмотник относно храната. Тровят го поголовно, ама той нехае...
Нагази във мн-о-ого дълбоки води! Ти за глутен чувал ли си? Чувал си ама абер си нямаш явно що е то? Българската пшеница е глутенова ,чоджум и те съветвам бял хляб да не ядеш! То само две-три фирми има в България, дето произвеждат наистина здравословен хляб, няма да им правя реклама. Най-добрия вариант е лична хлебопекарничка и вносно брашанце,
Ще спра до тук! Ограмоти се относно здравословните норми и тогава ела да джиткаш в А група!


Пак реши да минеш по съветски, това което ти оттърва. :lol:
Евтина чамова матрьошка си 8-)


Не ми бягай по тъча, какво си ми подчертал заглавието, шахматисте, в самата статия се говори за протеини, не за качество?... :lol:


На ограмоти се малко, ще ти е от полза, стига си тровил себе си и семейството си. А бе ти да не си почитател на Мак Доналдс и тем подобни вериги...

Нека започнем първо с това що е то глутен – това е протеин, съдържащ се основно в житни култури, в пшеницата, овеса, ечемика ,ръжта и др.. Глутенът се образува, когато две молекули на глутенин и глиадин влязат в контакт и образуват връзка. Този протеин придава определни свойства на тестото - придава му еластичност и лепкавост. Благодарение на него, то може да се оформя по определен начин. Освен това глутенът улавя въглеродния диокисд , който ферментира и придава обем на хляба. Глутенът сам по себе си не е изкуствено създаден. Хората консумират глутен от десетки хиляди годин

.......................
И така – храни с повишено съдържание на глутен. Да, именно – повишено съдържание. На всички е ясно, че хранителната индустрия, както и почти всяка друга, се опитва максимално да улесни процесите си на производство, да съкрати времето и разходите си - едва ли всеки голям прозводител на хляб изчаква естествения процес на ферментация, или пък се задоволява с обема и качеството на продукта си , който му дава естественото количество глутен , съдържащото се в пшеницата примерно /е, в тази, която не е генномодифицирана /. ;) Поради тези причини големите производители започват да влагат допълнително глутен,– вече изкуствено създаден - в своите продукти.



Има стандарти за съдържание на глутен. Та точно при съдържанието на протеини е уловката. Като ми хортува някой за проценти протеини, да е така добър да ги раздроби на различни видове. Като ти думам, че нашата пшеница е глутенова и е фуражна, води до затлъстяване и сърдечни болести го правя за твое добро, анадън му?
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 мар 2018 20:38

pampi написа:Стига плещи глупости, след взрива на 300-400 ракети, всяка с по 10 бойни глави по земята ще останат да щъкат само хлебарки. Оставам с впечатлението, че си някакво хлапе на 14-15 години, такива небивалици ръсиш. На самата Англия и стигат само две и то не Сармат, а старата Топол М. И докато Щатите имат някакво ПРО, то Европа и Англия са напълно беззащитни...

А колкото до икономиката, там пък съвсем се оля... :lol: Вземи прочети нещо от сорта на Bloomberg, ще ти е от полза.
Нали пишем тук някви хипотези, аз не знам да се е случила ТСВ, че да говорим за "оливане".
Само идиот може да поставя крайни резултати, при несъстояло се събитие.

Аз посочих факти от предишни глобални конфликти.
"Блумбърг"-"Млумбърг", фактите и историята показват, че няма как Русия едновременно да спечели война и да е по добре от Запада икономически.
Това не е предположение, а следване на логика.
Другото са някви кремълски напъни, вероятно от паралелна вселена.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 мар 2018 20:42

pampi написа:
Thsmith написа:
---
Какви ядрени глави са ви в главата бре? Кой ще иска да живее в бункер до края на живота си? Още повече като има стотици милиони или млрд в зелено :lol:

Този въпрос не към мен, а към Играта, той се кани да оцелява след ядрен конфликт. :mrgreen:
Абе УЖ си начетен по древна история... Т'ва ли ще е единственият ядрен конфликт на Земята ? :? :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 мар 2018 20:47

Не знам въобще за к'ва икономика на Русия се говори тук ?
Пшеници, лешници, ала-бала... Все още руската икономика е съпоставима, не са тези на ЕС и САЩ, а на отделни Държави в ЕС, като например Италия или Испания.
Къде въобще се бутат ?

Спасяват ги ( все още ) енерго-ресурсите.
Ама както върви, нема да има "Северен Поток 2".
А и стискам палци за разцепление на Сирия и през едната част да мине алтернативен газ за Европа.
Тогава вече с настояща Русия ще е приключено.
И светът ще си отдъхне, поне едните идиоти ще идат в историята.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10771
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 17 мар 2018 21:03

Пампи, чамова матрьошке, пак по левичарски и съветски го караш. Говорихме за пшеницата като цяло, а не за това коя стова за производство на хляб и коя не.
Говориш ми за страна в която уж има контрол, пфффф а се наливат с евтин лосион за вана.
И си смешен когато правиш сравнение между нас и "Горна Волта с ракети"
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 мар 2018 21:06

ivan56 написа:И си смешен когато правиш сравнение между нас и "Горна Волта с ракети"
Ако ние разполагахме с ресурсите на Русия, щяхме да сме 5 пъти по добре от тях.
Просто защото нашите мутри срещу техните олигарси да тичат, не могат открадна толкоз. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 17 мар 2018 23:08

Естествено, Русия е мега богата на ресурси страна, но богатствата й се експлоатират от една шепа КГБ олигарси, които тънат в лукс и разкош, чудят се за каква простотия по-напред да хвърлят поредния си милион, а в същото време масовият руснак се чуди дали тази вечер да се напие с лосион за вана или с хидравлична течност. :lol: :lol: :lol: :lol:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 мар 2018 23:42

Абе те там си отчитат икономическата несъстоятелност, реват постоянно, че санкциите са НЕсправедливи, обаче тукашните кремълофили викат, че Русия си е екстра. :lol: :lol:

Някъде се къса връзката, ама къде ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 18 мар 2018 00:01

Връзката се "къса" там, че 50 години промиване на мозъци с мантрите за великата и всемогъща СССР/Русия, както и за гадния и пропаднал Запад, явно са дали резултат и днес в немалко глави още кънти залпът на Аврора. :mrgreen: :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта