Висша лига - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

drvasko98
Мнения: 6940
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот drvasko98 » 23 ное 2017 11:20

Furious_Monk написа:
Пуьол беше треньор на терена. За това и разликата с него или без него бе толкова забележима. Такъв футболист бе Скоулс за САФ, донякъде и Карик,


Само не слагай Скоулс и Карик в едно изречение, че е някак неестетично, макар че разбрах смисъла. Според мен ти пропускаш нещо важно. Откак се помня винаги се критикуват защитниците в Барселона и почти винаги тези на Реал. Ами... тези отбори атакуват в 80% от времето и защитниците им са изложени на всякакви рискове за контри при числено равенство/предимство на противника и понякога някой добър нападател да ги направи за смях. Това никой не го отчита. Мисля че Пуйол и Рамос показаха прекрасно и в НО през целите си кариери, че са доста качествени защитници. Едно е да си защитник на Ювентус или Челси, друго на Реал и Барселона. Много се хвалеше триото на Юве, но аз никога не съм ги смятал за чак толкова качествени защитници поотделно. Така че ако трябва да кажа кой измежду Рамос, Тери, Пуйол, Бонучи, Киелини е най-класен ще посоча двамата испанци без колебание.

На другият полюс за мен е Дрогба, един като цяло останал подценен играч. Но той се оправяше отлично в атака и без масирана подкрепа, можеше сам да разнася цялата противникова защита. Аз специално много го харесвах и физически и технически и като мотивация с която играеше.
Последна промяна от drvasko98 на 23 ное 2017 11:26, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13344
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот sapio0o » 23 ное 2017 11:25

drvasko98 написа:Ами... тези отбори атакуват в 80% от времето и защитниците им са изложени на всякакви рискове за контри при числено равенство/предимство на противника и понякога някой добър нападател да ги направи за смях. Това никой не го отчита.


Монка не ги разбира тези неща, с месеци съм му ги повтарял. В един момент ти писва и спираш.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 23 ное 2017 13:51

drvasko98 написа:
Furious_Monk написа:
Пуьол беше треньор на терена. За това и разликата с него или без него бе толкова забележима. Такъв футболист бе Скоулс за САФ, донякъде и Карик,


Само не слагай Скоулс и Карик в едно изречение, че е някак неестетично, макар че разбрах смисъла. Според мен ти пропускаш нещо важно. Откак се помня винаги се критикуват защитниците в Барселона и почти винаги тези на Реал. Ами... тези отбори атакуват в 80% от времето и защитниците им са изложени на всякакви рискове за контри при числено равенство/предимство на противника и понякога някой добър нападател да ги направи за смях. Това никой не го отчита. Мисля че Пуйол и Рамос показаха прекрасно и в НО през целите си кариери, че са доста качествени защитници. Едно е да си защитник на Ювентус или Челси, друго на Реал и Барселона. Много се хвалеше триото на Юве, но аз никога не съм ги смятал за чак толкова качествени защитници поотделно. Така че ако трябва да кажа кой измежду Рамос, Тери, Пуйол, Бонучи, Киелини е най-класен ще посоча двамата испанци без колебание.

На другият полюс за мен е Дрогба, един като цяло останал подценен играч. Но той се оправяше отлично в атака и без масирана подкрепа, можеше сам да разнася цялата противникова защита. Аз специално много го харесвах и физически и технически и като мотивация с която играеше.



Тези играчи съм ги виждал и по времето на Моуриньо, когато целият отбор се връщаше да играе в защита и мога да ти кажа, че те са просто неадекватни, дори и стават още по-зле когато биват поставени под натиск. Нито Рамос, нито Пепе имат интелекта и психиката да играят цял мач притиснати от страна на противника, та дори и целия отбор да играе в защита. Тогава много хора реваха, че стилът на Моуриньо поставя под натиск защитниците и това е било причината за неадекватните им изяви. Фурнаджийски лопати тип "Меси е най-великият, защото така ми го набиват в канчето" или Бензема е супер нападател, защото цифрите го даказват.

Имат базови слабости, които не могат да бъдат изкоренени.

Колко индивидуални грешки са допускали двамата, такива които са изцяло по тяхна вина, а не поради стила на игра на отбора.

Винаги ще давам като един от големите примери гола на Пике в наказателно при победата с 2 на 1 преди няколко години. Ако си го пуснеш пак, ще видиш колко неадекватен е Пепе в тази ситуация и тук не говорим за изнесен напред отбор.

Дори обратното, аз твърдя че тези защитници са по-добри, точно заради по-изнесения стил на игра. Имат повече време да демонстрират скоростта и добрата си игра един на един, защото когато топката стигне до наказателното поле, вече не могат да са толкова агресивни в борбата за топката.

Дрогба беше уникален нападател- факт.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 23 ное 2017 13:56

Furious_Monk написа:
drvasko98 написа:
Furious_Monk написа:
Пуьол беше треньор на терена. За това и разликата с него или без него бе толкова забележима. Такъв футболист бе Скоулс за САФ, донякъде и Карик,


Само не слагай Скоулс и Карик в едно изречение, че е някак неестетично, макар че разбрах смисъла. Според мен ти пропускаш нещо важно. Откак се помня винаги се критикуват защитниците в Барселона и почти винаги тези на Реал. Ами... тези отбори атакуват в 80% от времето и защитниците им са изложени на всякакви рискове за контри при числено равенство/предимство на противника и понякога някой добър нападател да ги направи за смях. Това никой не го отчита. Мисля че Пуйол и Рамос показаха прекрасно и в НО през целите си кариери, че са доста качествени защитници. Едно е да си защитник на Ювентус или Челси, друго на Реал и Барселона. Много се хвалеше триото на Юве, но аз никога не съм ги смятал за чак толкова качествени защитници поотделно. Така че ако трябва да кажа кой измежду Рамос, Тери, Пуйол, Бонучи, Киелини е най-класен ще посоча двамата испанци без колебание.

На другият полюс за мен е Дрогба, един като цяло останал подценен играч. Но той се оправяше отлично в атака и без масирана подкрепа, можеше сам да разнася цялата противникова защита. Аз специално много го харесвах и физически и технически и като мотивация с която играеше.



Тези играчи съм ги виждал и по времето на Моуриньо, когато целият отбор се връщаше да играе в защита и мога да ти кажа, че те са просто неадекватни, дори и стават още по-зле когато биват поставени под натиск. Нито Рамос, нито Пепе имат интелекта и психиката да играят цял мач притиснати от страна на противника, та дори и целия отбор да играе в защита. Тогава много хора реваха, че стилът на Моуриньо поставя под натиск защитниците и това е било причината за неадекватните им изяви. Фурнаджийски лопати тип "Меси е най-великият, защото така ми го набиват в канчето" или Бензема е супер нападател, защото цифрите го даказват.

Имат базови слабости, които не могат да бъдат изкоренени.

Колко индивидуални грешки са допускали двамата, такива които са изцяло по тяхна вина, а не поради стила на игра на отбора.

Винаги ще давам като един от големите примери гола на Пике в наказателно при победата с 2 на 1 преди няколко години. Ако си го пуснеш пак, ще видиш колко неадекватен е Пепе в тази ситуация и тук не говорим за изнесен напред отбор.

Дори обратното, аз твърдя че тези защитници са по-добри, точно заради по-изнесения стил на игра. Имат повече време да демонстрират скоростта и добрата си игра един на един, защото когато топката стигне до наказателното поле, вече не могат да са толкова агресивни в борбата за топката.

Дрогба беше уникален нападател- факт.


sapio0o написа:
Монка не ги разбира тези неща, с месеци съм му ги повтарял. В един момент ти писва и спираш.


И това от човек, който твърди, че Стоичков е най-добрият български футболист :lol: , без да се съобразява с най-различни ключови детайли.

Обичаш прекалено много да опростяваш нещата, което води до подобни смехотворни твърдения. Всеки средно интелигентен човек знае че няма най-добър в спорта, защото времето и обстоятелствата не позволяват да се сравняват играчи от различно поколение, но въпреки това цифрите са факт, а причините за тях са незначителни подробности.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 23 ное 2017 16:41

Пепе срещу Барселона, тук отвореният стил на Реал пак е причината за резултата... към 2:20


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jjCZxRVdutU[/youtube]


Рамос на 0:35

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HcY98cNVAXE[/youtube]




И това не са единични случаи, е автоголът специално е, но играта на Рамос в собственото наказателно поле- не....
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 23 ное 2017 16:43

Ей... я чиба от "Висшата лига" :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 23 ное 2017 16:45

Тихо... когато ви преподават лекция по защитна игра, трябва да се учите от титаните, а не да ги сваляте... :lol:
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43878
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 23 ное 2017 17:21

Всички вън, да влизат Тони Пюлис и Биг Сам. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 23 ное 2017 17:28

Изображение
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 24 ное 2017 22:14

Докато слеза да си взема бира и чуковете вече падат. Ефекта "Мойс", дори когато при смяна на треньорите се наблюдава едно съживяване в отборите, при негово пристигане не се усеща такова...
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта