Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9060
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Soulen » 15 сеп 2017 09:55

Сап, аз ти бях казал за Илиев нещо преди, ама ти не ме послуша :mrgreen:

И аз не съм съгласен по теми особено с някои фенове на Реал :mrgreen: , но трябва да уважаваш събеседника си. Все пак общуваме в тема за Шампионската лига, а не за първа лайняна лига. Когато обсъждаме чуждестранни отбори, за мен е много грозно ползването на думи, използвани от нискоинтелигентната прослойка на фенове на сини, червени, жълти, зелени и т.н.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот iliev72 » 15 сеп 2017 10:32

Съпчо за последен път си правя труда да ти чета глупостите.Да се правя труда да слизам на нивото ти и да ти отговарям.
Ако си забелязал не правя квалификации кой какъв е бил.Това дали мразя света си е моя работа.
Но като гледат колко често пишеш тук вероятно не ти остава много време за друго ,а за комукация с живи хора.
Съжалявам, но моята работа е такава че работя непрекъснато с колеги и работя в екип което явно на теб не ти е познато.
Ако ти беше познато нямаше без да познаваш човека лично да слагаш квалификации , умнико !
Лек ден !
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Авалокитешвара
Мнения: 1309
Регистриран на: 19 фев 2011 17:07
Местоположение: Марс
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Авалокитешвара » 15 сеп 2017 10:47

Groucho написа:
Авалокитешвара написа:Това не може да се направи, т. е. може но ще е тенденциозно и може да подкрепи всяка възможна теза.
Тц, числата не са тенденциозни.

Както е казал Марк Твен, "Има три вида лъжи - лъжа, грозна лъжа и статистика" ;)
Числата са обективни, но само когато се използват коректно, а как да преценим в случая как трябва да се ползват. Затова и пиша, че за почти всяка теза можеш да намериш числа в нейна подкрепа.

Groucho написа:
Авалокитешвара написа:Виж, аз разбирам какво искаш да кажеш, но ти бъркаш смисъла на понятието трудност както и Сапио. Ти смяташ, че да спечелиш ШЛ е по-тежко, а не по-трудно.

Тежко и трудно са синоними в случая. За да е по-ясно: аз смятам, че да спечелиш ШЛ е и по-тежко, и по-трудно, отколкото да спечелиш КЕШ. Ако използваш друг синоним, ще го включа и него в заявката.


Нека се съгласим, че сме несъгласни по този въпрос и да насочим идващия уикенд духовната си енергия, своето Чи за успеха на китайските грандове ... така де, Кон фу Пекинтер и Лао дзъ Шанхилан и съответно провала на конкуренцията, еспешъли за отбора олицетворение на Ин и Ян.
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим
Юлий Цезар

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13803
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Pichichi » 15 сеп 2017 11:03

Затруднявам се да отговоря на въпроса с какво точно били допринесли за футбола Реал М в златния им период
в турнира но ще кажа че са имали 2-ка в нападение Ди Стефано - Пушкаш което мога да го сравня с тандем
К.Роналдо - Л.Меси в момента!!! :mrgreen:
Иначе понеже си говорите за треньори един Дел Боске който е от съвсем ново време може да се спомене,
вярно че пое изграден отбор на Испания от Арагонес но пък си намачка всичко и на национално ниво
а преди това го беше сторил и на клубно! И да с Дел Боске Реал М имаше собствен стил!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 15 сеп 2017 11:18

Авалокитешвара написа:Затова и пиша, че за почти всяка теза можеш да намериш числа в нейна подкрепа.

Не мисля така. Аз очаквах други числа просто. След като те подкрепят твоето твърдение - значи то е вярно.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот THE G.A.M.E » 15 сеп 2017 11:39

smoothc написа:В модерния футбол категориите(към момента) изглеждат така:
Ранг I
Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Барселона, Байерн Мюнхен
Футболната игра(към 2017) се асоциира с тези четири отбора, те просто са каймака на този спорт.

Ранг II
Челси, Ювентус, Милан

Ранг III -
Най-голямо разнообразие от отбори
Но трябва да се знае, че разликата(не само в спортно-технически и титулни аспекти) между тях и въпросните от втора категория, хич не е малка!
Към "втората категория" аз лично бих добавил Атлетико М. и Борусия Д. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 15 сеп 2017 11:40

Впрочем от коя година трябва започва т.н. модерен футбол?

21-ви век :)

В какъв смисъл? Най-успешни към днешна дата, или?

Отборите, които в най-голяма степен олицетворяват новите парадигми във футбола!
Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Барселона, Байерн Мюнхен

Да поставяш Челси в една графа с Юве и Милан е безхаберно.

Когато говорим за модерния футбол, сиреч, след 2000-2001 година, то съвкупно точно Челси, Милан, Ювентус са отборите-подгласници на тези от Ранг I.

Към "втората категория" аз лично бих добавил Атлетико М. и Борусия Д

Ако в следващите 5-10 години спечелят няколко титли и направят пробив в Шампионската лига, обещавам да им намеря място в Ранг II.
Реално погледнато годините им на прогрес(2010-2017), няма как да заменят "липсата им на голямата сцена" в периода 2001-2009.
Те определено са на високите етажи в Ранг III, но имат още стъпала за изкачване докато стигнат до Ранг II.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Furious_Monk » 15 сеп 2017 12:26

sapio0o написа:
Furious_Monk написа:Когато знаеш нещо повече от личността срещу теб, но не искаш да споделиш това знание с него, тогава не може да го критикуваш, че говори само от своя гледна точка. Заради това са дискусиите. А дори и след това, има пълното право да си има своя гледна точка, различна от твоята..

И последно за Сап, в крайна сметка ми плаща добри хонорари за адвокатската дейност. :lol: Струва ми се, че за разлика от мен, почти винаги пише каквото мисли... това че си изкарвам яда и от време на време си пиша пълни глупости за разтоварване, едно на ръка, но Сап гледа на нещата доста по-сериозно. А когато човекът срещу теб е сериозен, някак си не върви да му се хилиш като зелка, забравяйки че фурната е пусната за теб.



Проблемът изглежда траен. Подозирам, че Илиев рядко общува с хора и мрази света. Вечно не е съгласен, вечно някой друг му пречи, все той е неразбран, но на всичкото отгоре не може да те сбори и понеже е слаб излиза с нещо от сорта на ''не си ми на годините, не ме занимавай, чао'' и същевременно ти пуска обиди на лично съобщение. Е, да, ама това е форум. Като си тръгнал да упорстваш, ще вадиш всичко аргумент, що можеш, а като вече не можеш ще си признаеш поражението.

Далеч не му е пръв път това. Редовно се кара с колегите фенове на Ливърпул, ходи дразни при Барса, тук от време на време със смути и така. Крив човек.


Сап, какъвто е, такъв е. Щом се харесва и си приема. Жив и здрав. Не може да го промениш, а и не трябва, човек сам избира какъв да е. Просто си има опция при която не виждаш какво пише даден потребител. Не е направена за украса и спестява нерви.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Furious_Monk » 15 сеп 2017 12:46

Pichichi написа:Затруднявам се да отговоря на въпроса с какво точно били допринесли за футбола Реал М в златния им период
в турнира но ще кажа че са имали 2-ка в нападение Ди Стефано - Пушкаш което мога да го сравня с тандем
К.Роналдо - Л.Меси в момента!!! :mrgreen:
Иначе понеже си говорите за треньори един Дел Боске който е от съвсем ново време може да се спомене,
вярно че пое изграден отбор на Испания от Арагонес но пък си намачка всичко и на национално ниво
а преди това го беше сторил и на клубно! И да с Дел Боске Реал М имаше собствен стил!


Като изключим частта с основаването, може да се каже, че Реал е първият офанзивно играещ, доминиращ клубен отбор. Естествено има големи разлики с тоталния футбол на Аякс, но в крайна сметка говорим за сериозна разлика във времето. Атакуващата философия и нейното превъплъщаване във средство за победа, при това успешно, са налага първо на Бернабеу. Идеята за играта и за победата с гол повече от противника се следва в Мадрид. Затова и аз поне не си спомнял Реал да е имал забележителна защита.

При Аякс нещата стоят по различен начин, защото те добавят много собствени и модернизирани представи за играта. Всяко нещо се развива, но първият клубен състав, който е доказал, че с атакуващ и атрактивен футбол може да се печели, това е Реал Мадрид.


П.П

И никой не спомена Интер на Еленио Ерера- отбор оставил значима следа със собствен стил и поведение на терена.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот iliev72 » 15 сеп 2017 13:42

Едно е да казваш ще играем офанзивно и ще печелим така.Това не е философия която променя играта.Намарение или желание нищо повече.
Аякс и Ринус Микелс е нещо друго.Завършена философия как да се печели офанзивно :)
Същото може да се каже за Ерера и Интер нищо ,че не е офанзивен футбол.
Барса и Кройф също :) Доразвити идеите на Ринус Микелс :)
Сега вече осъзнавам какъв щастливец съм да мога да гледам Евро 88 и реализация на идеи на Микелс в онзи отбор на Холандия.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта