Христо Янев подаде оставка

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Христо Янев подаде оставка

Мнениеот защо » 21 авг 2016 11:12

Христо Янев подаде оставка като старши треньор на ЦСКА-София. До крайното решение на младия специалист се стигна часове след незадоволителното представяне на неговия тим във второ поредно гостуване - равенството 1:1 с Пирин (Благоевград). Янев пое пълната отговорност за резултатите на отбора до момента и точно в 10:01 обяви, че напускането му е единственият вариант ЦСКА-София да поеме в правилната посока.

“Не ми е приятно да виждам хората да си тръгват разочаровани от стадиона. Болката, изписана по лицата им, ме кара да се чувствам зле. В моите футболисти пък не виждам духа, който искам. Момчетата трябва да разберат, че е нужен характер, когато си играч на ЦСКА. Никога не съм бягал отговорност, няма да го направя и сега и затова ще подам своята оставка като старши треньор. Уведомил съм ръководството за решението си. То е категорично, неслучайно съм тук пред вас. Не мога да кажа дали тя ще бъде приета, или не. За мен обаче това е единственият начин тимът да тръгне в правилната посока”, заяви Янев на специално свиканата пресконференция тази сутрин.

“Футболистите също са наясно с желанието ми да напусна. Винаги съм бил честен и открит с тях. В тренировките виждам раздаване, виждам сериозно отношение от тяхна страна, но в мачовете се получава друго. Не виждам духа от миналата година. В гостуванията трябва да покажем съвсем различно лице. Говоря не толкова за чисто футболни качества, колкото за характер, смелост, борба. Раздаването за ЦСКА трябва да го има винаги без значение кой е начело на отбора”, допълни още носителят на Купата на България за 2016 година.

“Още веднъж ще кажа - болно ми е за феновете. Благодаря им безкрайно много за подкрепата през тази една година. Никога не съм вярвал, че мога да стана свидетел на такава любов. Те са фантастични, но ние ги разочаровахме. Привържениците искат ние да побеждаваме, а това не се случва. Съжалявам, че се стига дотук, защото смея да твърдя, че тренировъчният процес бе почти перфектен. Просто всичко, което правим в заниманията, трябва да се случва и на терена. В състава има качествени играчи, но те трябва да покажат сърце”, коментира Янев.

Старши треньорът на ЦСКА-София в оставка отрече спекулациите за евентуалната му смяна с Любослав Пенев да са повлияли на решението му да си тръгне от “Армията”. “Не, не съм се повлиял от това, което се пише, чува и говори. Ако искаме обаче да променим нещо в българския футбол, трябва да бъдем коректни един към друг - както тези, които имат работа, така и онези, които в момента нямат. Колелото бързо се върти. Днес си горе, утре - долу”, философски заключи наставникът.

Още не е приета, все пак, но Ицо каза, че решението му е категорично. Барселона, примерно, миналата година напревиха три поредни загуби, хем в много по-важен момент от първенството и Луис Енрике не подаде оставка. Ама те къде ще се сравняват с нас!
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот ivan56 » 21 авг 2016 11:23

Типично в нашенски стил, два мача и почват да се правят трагедии.Но има и нещо друго.Ловешкият стил е запазен.
Никой друг не е виновен освен треньора 8-) Стойкас май постигна целта си. 8-)
Ицо Янев казва обаче истината.За да играеш в ЦСКА само със смяна на името няма как да стане.
Все пак си мисля, че ще е грешка ако се приеме неговата оставка, за да дойде някой послушник на Стойкас.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

zergRush
Мнения: 210
Регистриран на: 18 апр 2013 14:25
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот zergRush » 21 авг 2016 11:23

Това е абсурд. Как може да се махат треньори и да се подават оставки след три мача?! Само в България има такава недълновидност.

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот kiril.a.d » 21 авг 2016 11:24

Напълно го разбирам, въпреки че малко избързва и...твърде бързо се предава! - нали сам искаше да гради отбор и то нов отбор? А защо му беше необходим нов отбор, след като имаше готов, непобедим отбор??? - все още се чудя, кой стои в основата на разбиване на миналогодишния отбор и напъването му с ловешките играчи, с изграден провинциален манталитет?...И после, "не виждал духа от миналата година" - е как ще го видиш, като не играеш със същия отбор, на който беше достатъчна мотивацията "Вие сте ЦСКА"?
Все подозирам, че в този "нов отбор" са замесени Гришата, Марков, че и оня селянин, Трифон Попов, който по този начин си запази мястото на директор! - ми Гришата да почне от него и целия бивш екип на Литекс!!! Имат си Литекс във В група, да ходят него да командват!!! Иначе, от Литекс, ЦСКА не става!!!
Любо Пенев? - е-е, какво ще направи и той, след като пролетта го лупаха в Б група със същите ловешки...ритнитопковци?....има да му "тичат назад и скачат надолу" ;) :lol:
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот koisa » 21 авг 2016 11:25

Употребиха момчето и го изхвърлят като боклук да се черви и лъже пред медиите, че сам е решил да напусне. 8-)
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот kiril.a.d » 21 авг 2016 11:30

ivan56 написа:Типично в нашенски стил, два мача и почват да се правят трагедии.Но има и нещо друго.Ловешкият стил е запазен.
Никой друг не е виновен освен треньора 8-) Стойкас май постигна целта си. 8-)
Ицо Янев казва обаче истината.За да играеш в ЦСКА само със смяна на името няма как да стане.
Все пак си мисля, че ще е грешка ако се приеме неговата оставка, за да дойде някой послушник на Стойкас.

Къде го мешаш пък ти, "Стойкас" - за мен, цялата игра с ловешките ритнитопковци идва от Трифон Попов, който се пребори да си запази директорското място! - а Гришата му има доверие, но за беля, това е бизнесдоверие, а не футболно!
И да, ловешкия стил на провинциален домакински отбор, проличава, а така не се става ЦСКА!!!
А най ме е яд, че именно чужденците, само те разбраха къде са дошли да играят...и ето, че наистина не ставало само с българи, НО при такива обстоятелства! - аз не вижда как, миналогодишния отбор на ЦСКА можеше да падне от Верея, отбор от втората половина на таблицата от Б група...
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Daniel Levski
Мнения: 1366
Регистриран на: 25 мар 2010 14:53
Местоположение: София
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот Daniel Levski » 21 авг 2016 11:40

Като страничен наблюдател мисля,че всичко е ясно - Литекс се връща към своето цяло. Малкото отстанало от отбора на ЦСКА от В група се разкарва, освен Янев се оплюха и още двама играчи от този тим. Така вече целият отбор и треньор ще са кадри на Литекс. ГГ много хитро и с пари си купи Анималс и с тях си прокарва политиката както в този отбор, така и в бъдеще пред съдебната система.Също така шантажира правителството.

Потребителски аватар
Daniel Levski
Мнения: 1366
Регистриран на: 25 мар 2010 14:53
Местоположение: София
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот Daniel Levski » 21 авг 2016 11:45

kiril.a.d написа:Напълно го разбирам, въпреки че малко избързва и...твърде бързо се предава! - нали сам искаше да гради отбор и то нов отбор? А защо му беше необходим нов отбор, след като имаше готов, непобедим отбор??? - все още се чудя, кой стои в основата на разбиване на миналогодишния отбор и напъването му с ловешките играчи, с изграден провинциален манталитет?...И после, "не виждал духа от миналата година" - е как ще го видиш, като не играеш със същия отбор, на който беше достатъчна мотивацията "Вие сте ЦСКА"?
Все подозирам, че в този "нов отбор" са замесени Гришата, Марков, че и оня селянин, Трифон Попов, който по този начин си запази мястото на директор! - ми Гришата да почне от него и целия бивш екип на Литекс!!! Имат си Литекс във В група, да ходят него да командват!!! Иначе, от Литекс, ЦСКА не става!!!
Любо Пенев? - е-е, какво ще направи и той, след като пролетта го лупаха в Б група със същите ловешки...ритнитопковци?....има да му "тичат назад и скачат надолу" ;) :lol:

Като припознавате ще е така, направо се подиграват с привържениците на ЦСКА тези момченца от Ловеч, но и те са хитри, купиха една от фракциите Анималс и закриха всички други, за да си постигнат целта , а именно Литекс в София, а вече след това ще използват този отбор за далаверите си.

angel93
Мнения: 147
Регистриран на: 27 авг 2015 13:45
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот angel93 » 21 авг 2016 11:46

Миналогодишния отбор имаше 3 мача за годината.Не така се вижда какво е реално нивото на един отбор!

Потребителски аватар
radiinter
Мнения: 562
Регистриран на: 24 апр 2008 03:27
Контакти:

Re: Христо Янев подаде оставка

Мнениеот radiinter » 21 авг 2016 11:58

Ловешките селяци няма да се спрат докато не заличат и малкото останало цесекарско в тоя отбор.Това е процес,да му мислят тия по трибуните дето за пореден път ще се окажат брутално излъгани.Ама сами са си виновни.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта