Забраняват печките на дърва и въглища

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14195
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот damyanov1963 » 12 ное 2015 22:21

гражданин от село написа:
damyanov1963 написа:
гражданин от село написа:Дамянов, ти като човек изпреварил времето си каква алтернатива предлагаш?

Всичките граждани да дойдеме при тебе на село и да живееме на свинско и винско и да сме му е*али ма**ката на живота скапан!
Е това предлагам!

Ще ти дойде акълът, ама да не е късно вече. ;)

Моя акъл е дошъл и си е заминал, гледай твоя да го задържиш, а на здраве ;)
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Corwin » 12 ное 2015 22:23

sin4ec написа:
Corwin написа:Според мен не трябва да ги забранявават, ама с тия цени, за да ползва човек дърва, трябва да е:
а. много тъп;
б. много мърляв;
в. много, ама много беден;
г. бракониер;
д. всичко изброено.


Както повечето хора, живял съм и съм се отоплявал на почти всички видове отопление (без централно парно). Докато имам избор, никога няма да пренеса и една цепеница повече. Не знам в другите градове как е, обаче поне при нас дървата излизат по-скъпо (от тока), ако отопляваш повече от една стая.
Пък за дима няма какво да говорим - само който не е живял над втория етаж в квартал с къщи в средноголям град не знае какво става зимата.

Преди да даваш подобни оценки, би трябвало да погледнеш по-задълбочено на проблема:
а. може ли електропреносната ни система да издържи новия товар за отоплението на всички, които ще махнат печките?
б. може ли трафовете по места, селца и градчета да издържат новия товар?
в. ако и сега авариите зимата са доста чести, то при новата ситуация колко време средностатистически ще седи едно село без ток зимно време и как ще се отопляват хората, докато бъде отстранена аварията?
г. в колко градчета, селца и махали в България напрежението ще надвишава 190 волта зимно време? С всички последствия за електроуредите и потреблението?
д. в собствената ми вила ще си паля камината с каквото искам, и никой не е в състояние да ме спре. Никой няма право да припари в двора ми даже.
Като резюме-не давай мнение по въпроси, от които нямаш бъкел понятие!


Аре само да не си даваме наклон кой за какво ще дава мнение, а? Че да не излезе кой какво разбира от отопление не точно така, както си мислиш. Щото всички се отопляваме зиме, повечето родени преди 2000 г. помним всякакви видове отопление при всякакви финансови и държавни условия и имаме наблюдения по въпроса. А някои от нас и с работа в тази сфера се изхранваме. Щото може да не си чувал, ама вече отдавна има доста разпространени възможности за отопление с газ и по селата, за които говориш.
Пък който иска да се цапа и да влачи чували насам-натам - здраве да е. Аз както казах - не мисля,че трябва да се забранява тва.То и без това този тип отопление прогресивно изчезва в по-големите градове, и в малките ще стане така.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот гражданин от село » 12 ное 2015 22:26

damyanov1963 написа:
гражданин от село написа:
damyanov1963 написа:
гражданин от село написа:Дамянов, ти като човек изпреварил времето си каква алтернатива предлагаш?

Всичките граждани да дойдеме при тебе на село и да живееме на свинско и винско и да сме му е*али ма**ката на живота скапан!
Е това предлагам!

Ще ти дойде акълът, ама да не е късно вече. ;)

Моя акъл е дошъл и си е заминал, гледай твоя да го задържиш, а на здраве ;)

Наздраве!(с безакцизната) :)

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот sin4ec » 12 ное 2015 22:38

Corwin написа:Аре само да не си даваме наклон кой за какво ще дава мнение, а? Че да не излезе кой какво разбира от отопление не точно така, както си мислиш. Щото всички се отопляваме зиме, повечето родени преди 2000 г. помним всякакви видове отопление при всякакви финансови и държавни условия и имаме наблюдения по въпроса. А някои от нас и с работа в тази сфера се изхранваме. Щото може да не си чувал, ама вече отдавна има доста разпространени възможности за отопление с газ и по селата, за които говориш.
Пък който иска да се цапа и да влачи чували насам-натам - здраве да е. Аз както казах - не мисля,че трябва да се забранява тва.То и без това този тип отопление прогресивно изчезва в по-големите градове, и в малките ще стане така.

Аз наклон не ти давам, а констатирам безспорния факт, че не ти е ясна изобщо картината от електроенергийна гледна точка. Даже не си се и замислял за тази точка, а тя е генерална в случая. Сбъркал си, пропуснал си този аспект-лошо няма, признай си пропуска и давай нататък, кво се спичаш? Нали затова е форум, затова сме различни, аз колко неща научих тука, не е истина...
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот GOLEADOR » 12 ное 2015 22:41

Отоплението с климатик през зимата е отвратително.Има един момент в който климатика стига определената температура и почва да върти въздуха в стаята без да го отоплява.Все едно си включил вентилатор.Отвратителна работа.За зимата по-добро решение от парното няма.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Неутрален
Мнения: 925
Регистриран на: 07 сеп 2009 17:16
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Неутрален » 12 ное 2015 22:48

Аз мисля че трябва да се намери начин държавата да субсидира хората да монтират някакви филтри, че зимата понякога със седмици не се диша от смрад ! Иначе това с вредните емисии ...... държавата стана под 6 милиона, сигурно 2-3 милиона ползват парно, едва ли се замърсява много, изключвам големите градове все пък. Онези брюкселки зелки ли са тикви ли са, вместо да решават важните въпроси те се хванаха за печките и ракията на бай Иван.

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Corwin » 12 ное 2015 22:50

sin4ec написа:
Corwin написа:Аре само да не си даваме наклон кой за какво ще дава мнение, а? Че да не излезе кой какво разбира от отопление не точно така, както си мислиш. Щото всички се отопляваме зиме, повечето родени преди 2000 г. помним всякакви видове отопление при всякакви финансови и държавни условия и имаме наблюдения по въпроса. А някои от нас и с работа в тази сфера се изхранваме. Щото може да не си чувал, ама вече отдавна има доста разпространени възможности за отопление с газ и по селата, за които говориш.
Пък който иска да се цапа и да влачи чували насам-натам - здраве да е. Аз както казах - не мисля,че трябва да се забранява тва.То и без това този тип отопление прогресивно изчезва в по-големите градове, и в малките ще стане така.

Аз наклон не ти давам, а констатирам безспорния факт, че не ти е ясна изобщо картината от електроенергийна гледна точка. Даже не си се и замислял за тази точка, а тя е генерална в случая. Сбъркал си, пропуснал си този аспект-лошо няма, признай си пропуска и давай нататък, кво се спичаш? Нали затова е форум, затова сме различни, аз колко неща научих тука, не е истина...


Не претендирам да съм запознат с капацитета на българската електропреносна мрежа. Има си причина не всички да се отопляваме само на дърва, само на въглища, само на ток или само на газ - очевидно не всеки има достъп до същите условия. Било то стабилен трафопост или евтини въглища. Ergo ( и за трети път) - тва не трябва да се забранява.
Обаче НИТО ЕДНА ЧАСТ ОТ ТОВА не значи, че е нормално да изкарваме, че дървата/въглищата са по-удобни, чисти, евтини (ако си си ги купил регламентирано) а пък най-малкото - ефективни (!) сами по себе си, ако са поставени в равни условия с токът и газта. За централното парно не говорим, защото то е съвсем друга категория и работи на доста различен принцип.
Интересното е, че явно защитниците не обръщате внимание на факта, че на хората им писна прането им всеки път да мирише на въглища и да не могат да си отворят прозореца да проветрят, защото кретените от улицата се редят да си изхвърлят недоизгасената пепел в контейнера, който в последствие се е запалил.
Споко, никой няма да дойде да ти проверява виличката за нелегални въглища. Виж, може да те попита селския пъдар що не си си купил 'биомаса' (която някой запознат да каже колко струва и колко е калорична в момента) и да те насочи къде я продават евтина, щото при подобна забрана се е открил пазар точно за това и изведнъж продуктът е поевтинял.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот sin4ec » 12 ное 2015 23:06

Corwin написа:
Не претендирам да съм запознат с капацитета на българската електропреносна мрежа. Има си причина не всички да се отопляваме само на дърва, само на въглища, само на ток или само на газ - очевидно не всеки има достъп до същите условия. Било то стабилен трафопост или евтини въглища. Ergo ( и за трети път) - тва не трябва да се забранява.
Обаче НИТО ЕДНА ЧАСТ ОТ ТОВА не значи, че е нормално да изкарваме, че дървата/въглищата са по-удобни, чисти, евтини (ако си си ги купил регламентирано) а пък най-малкото - ефективни (!) сами по себе си, ако са поставени в равни условия с токът и газта. За централното парно не говорим, защото то е съвсем друга категория и работи на доста различен принцип.
Интересното е, че явно защитниците не обръщате внимание на факта, че на хората им писна прането им всеки път да мирише на въглища и да не могат да си отворят прозореца да проветрят,
защото кретените от улицата се редят да си изхвърлят недоизгасената пепел в контейнера, който в последствие се е запалил.
Споко, никой няма да дойде да ти проверява виличката за нелегални въглища. Виж, може да те попита селския пъдар що не си си купил 'биомаса' (която някой запознат да каже колко струва и колко е калорична в момента) и да те насочи къде я продават евтина, щото при подобна забрана се е открил пазар точно за това и изведнъж продуктът е поевтинял.

Пич, ти четеш ли какво пиша? Какво ми вменяваш някакви глупости, че съм защитавал?
Парното е истината, скандинавците и руснаците не са глупаци. Но парно на село няма. Пари за соларни системи няма( за мен те са решението там). Условия за масово отопление на ток няма( поясних защо). Какво остава?
Важни са реалностите, а не хипотетичните възможности.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот Corwin » 12 ное 2015 23:12

sin4ec написа:
Corwin написа:
Не претендирам да съм запознат с капацитета на българската електропреносна мрежа. Има си причина не всички да се отопляваме само на дърва, само на въглища, само на ток или само на газ - очевидно не всеки има достъп до същите условия. Било то стабилен трафопост или евтини въглища. Ergo ( и за трети път) - тва не трябва да се забранява.
Обаче НИТО ЕДНА ЧАСТ ОТ ТОВА не значи, че е нормално да изкарваме, че дървата/въглищата са по-удобни, чисти, евтини (ако си си ги купил регламентирано) а пък най-малкото - ефективни (!) сами по себе си, ако са поставени в равни условия с токът и газта. За централното парно не говорим, защото то е съвсем друга категория и работи на доста различен принцип.
Интересното е, че явно защитниците не обръщате внимание на факта, че на хората им писна прането им всеки път да мирише на въглища и да не могат да си отворят прозореца да проветрят,
защото кретените от улицата се редят да си изхвърлят недоизгасената пепел в контейнера, който в последствие се е запалил.
Споко, никой няма да дойде да ти проверява виличката за нелегални въглища. Виж, може да те попита селския пъдар що не си си купил 'биомаса' (която някой запознат да каже колко струва и колко е калорична в момента) и да те насочи къде я продават евтина, щото при подобна забрана се е открил пазар точно за това и изведнъж продуктът е поевтинял.

Пич, ти четеш ли какво пиша? Какво ми вменяваш някакви глупости, че съм защитавал?
Парното е истината, скандинавците и руснаците не са глупаци. Но парно на село няма. Пари за соларни системи няма( за мен те са решението там). Условия за масово отопление на ток няма( поясних защо). Какво остава?
Важни са реалностите, а не хипотетичните възможности.

Явно не съм аз този, който не чете. Няма смисъл да се обясняваме явно. Аре, като ти забранят ракиите и печките на дърва, ще си говорим. Аз бТВ още чакам да забранят шкембе чорбата (2005-6 г. появило се първо като евроатлантическа заплаха) и оливерниците в заведенията (преди 2 години). Толкова от мен.
EDIT: И може би е добре да видите какво значи 'евродиректива' и каква юридическа сила има. Peace out.

pomiqr270
Мнения: 358
Регистриран на: 13 авг 2015 19:04

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот pomiqr270 » 12 ное 2015 23:26

Напиши какво представлява директивата, че ми стана интересно
"В повечето случаи, когато човек твърди, че любовта не се купува, то той не притежава собствен самолет и яхта, а тя никога не е попадала на човек собственик на самолет и яхта", Николай Николаев известен кът помияра у форуму на гонг.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen, tmanolov и 16 госта