Забраняват печките на дърва и въглища

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14197
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот damyanov1963 » 12 ное 2015 21:25

Тогава да върнат парните локомотиви, ютийте с въглища, телефоните с шайби, УАЗките с манивелите, позивите на циклостилите, галошите, каскетите, тракторите БЕЛАРУС, комбайните НИВА, калашниците, запорожците, трабантите, телевизорите Рубин, Мототехника, Вартбурзите, дъвките Идеал, Светлото пиво от 32 стотинки, партийните конгреси... и още неща за които не се сещам в момента, та дано ви дойде АКЪЛА В ГЛАВАТА!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот sin4ec » 12 ное 2015 21:26

Corwin написа:Според мен не трябва да ги забранявават, ама с тия цени, за да ползва човек дърва, трябва да е:
а. много тъп;
б. много мърляв;
в. много, ама много беден;
г. бракониер;
д. всичко изброено.


Както повечето хора, живял съм и съм се отоплявал на почти всички видове отопление (без централно парно). Докато имам избор, никога няма да пренеса и една цепеница повече. Не знам в другите градове как е, обаче поне при нас дървата излизат по-скъпо (от тока), ако отопляваш повече от една стая.
Пък за дима няма какво да говорим - само който не е живял над втория етаж в квартал с къщи в средноголям град не знае какво става зимата.

Преди да даваш подобни оценки, би трябвало да погледнеш по-задълбочено на проблема:
а. може ли електропреносната ни система да издържи новия товар за отоплението на всички, които ще махнат печките?
б. може ли трафовете по места, селца и градчета да издържат новия товар?
в. ако и сега авариите зимата са доста чести, то при новата ситуация колко време средностатистически ще седи едно село без ток зимно време и как ще се отопляват хората, докато бъде отстранена аварията?
г. в колко градчета, селца и махали в България напрежението ще надвишава 190 волта зимно време? С всички последствия за електроуредите и потреблението?
д. в собствената ми вила ще си паля камината с каквото искам, и никой не е в състояние да ме спре. Никой няма право да припари в двора ми даже.
Като резюме-не давай мнение по въпроси, от които нямаш бъкел понятие!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот гражданин от село » 12 ное 2015 21:27

GOLEADOR написа:Отидете в някое малко градче където зимата се отопляват на въглища.Отвратително е,мирише на сяра и не се диша.Но по-лошото е,че хората там друго отопление не могат да си позволят! :evil:

Как бе, има американски ТЕЦ–ове.Евтинийка ток раздават. :mrgreen:

mirodes
Мнения: 704
Регистриран на: 08 ное 2010 21:58
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот mirodes » 12 ное 2015 21:28

Аз живея на село и зимата не се диша от пушеци и сажди.Преди 2 години варосвах стените на къщата и сега вече са потъмнели.Най-смешното е ,че отопление с климатик не излиза по-скъпо и няма разправия като отоплението с дърва и въглища.Ама тъпаците и без пари да е тока,пак ще палят кюмбето.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот гражданин от село » 12 ное 2015 21:32

mirodes написа:Аз живея на село и зимата не се диша от пушеци и сажди.Преди 2 години варосвах стените на къщата и сега вече са потъмнели.Най-смешното е ,че отопление с климатик не излиза по-скъпо и няма разправия като отоплението с дърва и въглища.Ама тъпаците и без пари да е тока,пак ще палят кюмбето.

Премести се в Русе.

pomiqr270
Мнения: 358
Регистриран на: 13 авг 2015 19:04

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот pomiqr270 » 12 ное 2015 21:33

Преди повече от година писах за тази директива и явно не помните, че дори се смяхте. Който си мисли, че директивата има нещо общо с ГЕРБ е по-тъп и от рими на мишо шамара. Който не се е отоплявал на дърва не знае, че това е най-доброто отопление. Няма нищо по-хубаво от това да драснеш клечката, печката да бумти и да усещаш как топлината те лъха.

Твърдо против ЕС заради малоумната им политика, но без ЕС безработицата ще се удвои. Икономиката ни се държи от парите, които ни подаряват, за да ги следваме.
"В повечето случаи, когато човек твърди, че любовта не се купува, то той не притежава собствен самолет и яхта, а тя никога не е попадала на човек собственик на самолет и яхта", Николай Николаев известен кът помияра у форуму на гонг.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот гражданин от село » 12 ное 2015 21:44

Дамянов, ти като човек изпреварил времето си каква алтернатива предлагаш?

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот sin4ec » 12 ное 2015 21:50

pomiqr270 написа:Преди повече от година писах за тази директива и явно не помните, че дори се смяхте. Който си мисли, че директивата има нещо общо с ГЕРБ е по-тъп и от рими на мишо шамара. Който не се е отоплявал на дърва не знае, че това е най-доброто отопление. Няма нищо по-хубаво от това да драснеш клечката, печката да бумти и да усещаш как топлината те лъха.

Твърдо против ЕС заради малоумната им политика, но без ЕС безработицата ще се удвои. Икономиката ни се държи от парите, които ни подаряват, за да ги следваме.

Съгласен. Но печката в стаята е с горно пълнене и затова ползвам въглища. Една зарядка-16 часа. На дърва трябва да ставам два пъти нощеска да дозареждам.
Рядко ходим там зимата и затова така. Инак долния етаж е с климатик, но пък, както казваш, да бумти печката си е романтика! ;)
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот organzata » 12 ное 2015 21:54

Вие чували ли сте за климатици,какви дърва и донбас,нека минем към 21 век вече.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Забраняват печките на дърва и въглища

Мнениеот гражданин от село » 12 ное 2015 22:01

organzata написа:Вие чували ли сте за климатици,какви дърва и донбас,нека минем към 21 век вече.

Да затворим ТЕЦ–овете на въглища, да минем на космическа енергия!Може и на европейска енергия(каквото и да означава това)!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта