ЕП: България - Чехия 3:2

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19100
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: ЕП: България - Чехия 3:2

Мнениеот TodorT » 11 окт 2015 01:04

По български щяхме да се из*ерем на метеното! Успяхме да се изкмъкнем! Цял мач догонвахме в резултата, но в крайна сметка се справихме! Много лоша игра през по-голяма част от двубоя. Посрещането ужасно, грешките от сервис в първите два гейма бяха адски много! Ники Пенчев и Салпаров се пропукаха на посрещане, Гошко Братоев тичаше като луд да вдига топки. Направи една уникална топка през центъра с Теди от клекнало положение. Вторият гейм ни го измъкна Тошко Алексиев! Мачът го обърна Градинаров! Миро просто беше перфектен, пламен рискува и го пусна диагонал, а той изигра прекрасен мач! Нека тази победа ни е обеца на ухото! Нямаме право да подценяваме никого, трябва да сме на 110% ВСЕКИ мач! Немците си правят техните номера, но сметки без кръчмар не се правят! Ще видим и те докъде ще я докарат! Ние да си гледаме нашата паничка, да бием пък другите не ни интересуват! Утре в директен мач определяме победителят в групата! Мощна подкрепа за момчетата и дай Боже нова победа :)

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: ЕП: България - Чехия 3:2

Мнениеот g3_ev2 » 11 окт 2015 10:27

Тук има много волейболни капацитети, но аз, като Иванушка глупака, да си кажа мнението. Константинов, доколкото разбрах, е правил предварително сбор на националите, при което ги е имал повече за тренировка. Ако това е така, то очевидни са подобренията в отбора: Блокът ни реагира много, много по-бързо срещу атаките при мрежата, даже и при вечната ахилесова пета на нашите волейболисти - атака на противника от втора линия. После - значително се е подобрила играта в защита в задно поле и посрещането. Според мен германците не са правили никакви конспирации, а просто не очакваха толкова добра игра от нас. Те винаги ни разсипват със силни сервизи, но този път това оръжие не сработи. Нашите показаха бързина при мрежата и вторият, невралгичен за нас компонент в тяхната игра - силовата атака след изненадващ пас също не сработи. Дори и да си е правил някаква стратегия белгиецът, това е танц по ръба на бръснача и означава, че отборът му е с намалени ресурси.
За съжаление подобрените компоненти в нашата игра са адресирани до поддържане на висока концентрация, което, от своя страна, е класическа слабост на българския волейбол. Затова и прекаленото хепкане и любов от широката народна публика, както и високите очаквания, кара националите повече да мислят за изхода от срещата, а не да се съсредоточат в конкретното разиграване.
Никой ли не забеляза колко интелигентен и можещ млад отбор им а Чехия и колко широки ансамблови възможности имат. Те максимално се възползваха, в първия гейм, от ленивото ни влизане в мача, а в третия - от успокоението ни, че нещата са тръгнали нормално (водещо до спад на концентрацията). Но чехите са млади и като отбор явно често се стъписват.
Нашите все още допускат много грешки от координация в защита, а на това ниво всяка грешка се заплаща много скъпо!
независимо какви са световните моди в подготовката на националите, мисля, че за ситуацията у нас и във волейбола, и във футбола, предварителни сборове с някаква оптимална продължителност оглед напасване и шлайфане на отборната игра, биха били полезни.

Потребителски аватар
aleksandrov77
Мнения: 2385
Регистриран на: 26 авг 2014 01:32
Skype: ВПЕРЁД ЗЕНИТ!
Местоположение: Стадион "Петровски" , Санкт Петербург

Re: ЕП: България - Чехия 3:2

Мнениеот aleksandrov77 » 11 окт 2015 10:33

Браво на нашите, че излязоха от трудната ситуация и биха с 3:2!
Днес дай Боже победа срещу Холандия и класиране в следващата фаза!
ВПЕРЁД ЗЕНИТ!
ВЛАДИМИР ПУТИН Е ПОЛИТИК НОМЕР 1 НА 18-ТИ, 19-ТИ,20-ТИ И 21-ВИ ВЕК! СЛАВА НА ВЛАДИМИР ПУТИН - КОШМАРЪТ НА САЩ!
БЪЛГАРИЯ И РУСИЯ - БРАТЯ ЗАВИНАГИ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! СЛАВА РОССИИ!
НЕ НА КОЛОНИАЛНОТО РОБСТВО НА САЩ И ЕС!

mozart
Мнения: 1126
Регистриран на: 09 юли 2013 12:58
Контакти:

Re: ЕП: България - Чехия

Мнениеот mozart » 11 окт 2015 10:42

Federer91 написа:
mozart написа:А къде е публиката?
Да не би София да е опустяла и да не може да напълни 12000 зала дори и на Европейско? Затова ли изхарчиха народна пара над 100 милиона?
Даже и вчера с Германия се виждаха празни места. Жалко!


Вчера бях на мача и да е имало най-много 10-15 празни седалки (изключвам онея 3 реда дето е ВИП май, дето бяха по-рехави). Очаквано беше, че мача с Чехия няма да напълни ама поне 8-9000 си ги има, което никъде другаде на това Европейско го няма. Истинския въпрос, който трябваше да зададеш е защо на мачовете във Варна залата е празна. Гледам ходели по 300-500 човека. Уж все плямпат, че са най-волейболната публика, вече не им давали мачове ала-бала, а на Европейско първенство на мач на Световния шампион има 500 човека, 300-400 които сигурно са поляци. Смях...

Аз не гово я за мачовете по принцип, а за тези на нашия отбор. Ела да видиш какво става във Варна на мачове без значение ра националния отбор, а за обстановката няма да коментирам. Ти си видял няколко празни седалки, а по телевизията на всеки сектор се виждаха тагива, но не товя е проблема. Проблемът е, че не може да се напълни залата, особено след перфектният мач с Германия. София не заслужява тази зала. 5-6000, от повече няма смисъл.
Аз съм от Микре Юнайтед

drvasko98
Мнения: 6904
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: ЕП: България - Чехия

Мнениеот drvasko98 » 11 окт 2015 12:07

NOMER14 написа:. Така беше с футбола ни - не дадохме на румънците преди години и се класира Уелс. Стоичков и компания си запази достойнството и съдбата ни се отблагодари с помощта на евреите.


[offtopic]Това за първи път го чета написано от някой друг, а не от мен. Винаги съм знаел, че всичко което се случи през 1993-1994 е заради онзи мач с Румъния две години преди това. Само че се класира ... Шотландия, която пък ни отне надеждите 4 години преди това и цяла Европа очакваше да им мъстим.[/offtopic]

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22346
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЕП: България - Чехия

Мнениеот NOMER14 » 11 окт 2015 12:37

drvasko98 написа:
NOMER14 написа:. Така беше с футбола ни - не дадохме на румънците преди години и се класира Уелс. Стоичков и компания си запази достойнството и съдбата ни се отблагодари с помощта на евреите.


[offtopic]Това за първи път го чета написано от някой друг, а не от мен. Винаги съм знаел, че всичко което се случи през 1993-1994 е заради онзи мач с Румъния две години преди това. Само че се класира ... Шотландия, която пък ни отне надеждите 4 години преди това и цяла Европа очакваше да им мъстим.[/offtopic]

Да, сбъркал съм - Шотландия се класира, а историята с Уелс бе около оня луд мач в Сплит.

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: ЕП: България - Чехия 3:2

Мнениеот stefani » 11 окт 2015 15:00

Жеков нека да се лекува :)
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !


Върни се в “Евроволей 2015”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта