НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рилски

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
rodman
Мнения: 370
Регистриран на: 26 сеп 2008 18:55
Контакти:

НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рилски

Мнениеот rodman » 08 окт 2015 14:20

Уважаеми колеги!
Нека тази събота, 10 октомври, от 17:00 ч. подкрепим баскетболните “моряци“ от 17:00 ч. в зала “Христо Борисов“
http://bgbasket.com/54855-%E2%80%B2%D0% ... 0%BD%D0%B5

Апел към варненската публика отправи помощник-треньорът Георги Бакалов. “Момчетата тренират с невиждан ентусиазъм, демонстрираха го на моменти и в контролите. Отборът има нужда от подкрепа и за това ми се иска в събота и не само в залата да има повече публика“. Цените на билетите за сезон 2015/16 остават непроменени – 3 лв. и 1 лв. за ученици, студенти и пенсионери.
Eлате на стадиона и се забавлявайте, отърсете се от тежкото ежедневие и си подкрепете отбора за 90 минути!! И-и-и..., намерете си друго място за избиване на комплексите :)

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рил

Мнениеот stefani » 08 окт 2015 14:28

В този спорт сме живи умрели и все се чудя на лудите в него :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Sole
Мнения: 4557
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рил

Мнениеот Sole » 08 окт 2015 23:13

"Моряците" се прицелиха в медалите. Призовават феновете да напълнят залата в събота
08.10.2015 / 14:18

Черно море-Порт Варна има сили за медал в започващата в събота Национална баскетболна лига. Това сподели вицепрезидентът на клуба Симеон Варчев. В първия кръг на 10 октомври варненци приемат Рилски спортист в 17 ч. в зала „Христо Борисов“.
„Очаквам едно от най-равностойните и силни първенства. За първи път ще има 10 отбора. Щом новакът Академик (Пловдив) привлече чуждестранен треньор и играчи, значи всеки има амбиции. Вярвам, че ние можем да се борим за медал. Едно от най-големите ни предимства е, че отборът ни е сработен. Както се казва – със затворени очи знаеш къде е съотборника ти. Във всеки един друг отбор се сменят играчите. ЛУКойл Академик ще е най-сериозният отбор в България, както беше и досега“, сподели Варчев.
Старши треньорът Спас Натов излази задоволство от проведената подготовка. „Най-важното е, че нямаме контузени играчи. Проведохме добри контроли, тренировъчният процес върви отлично. Очаквам да направим качествени мачове в първенството. С оглед на това, че имаме много млади състезатели, очаквам да играем бърз баскетбол“, коментира той.
Запитан за качествата на новия сръбски център Никола Маравич, бившият баскетболист отговори: „Силната му страна е, че идва от държава, в която всички са научени. Дано да прилепне към отбора и да ни помогне. Момчето прави всяко нещо по правилния начин и нямам забележки към него. Вярвам, че ще се приспособи към играта на младите си съотборници“.
Натов сподели, че няма много информация за първия съперник на тима Рилски спортист и се надява до старта на шампионата да научи повече за самоковци.
В Черно море-Порт Варна се надяват зала „Христо Борисов“ да се напълни за предстоящия мач с Рилски спортист. „Момчетата са много ентусиазирани и ще оставят сърцата си на терена. Много се надявам желанието им за игра да бъде аплодирано от пълна зала“, каза помощник-треньорът на „моряците“ Георги Бакалов.
Симеон Варчев разкри, че през този сезон отборът ще стартира в зала „Христо Борисов“, а понататък може да има и мачове в Двореца на културата и спорта.
Билетите за домакинските двубои ще бъдат на цена 1 лев за ученици и пенсионери и 3 лева за всички останали.

Пламен Алексиев е новият капитан. Варчев искал да върне близнаците, Сашо Янев и Трънката
08.10.2015 / 14:19
Пламен Алексиев е новият капитан на Черно море-Порт Варна. В последните три години лидер на отбора бе Асен Великов, който премина в ЛУКойл Академик. Сега лентата наследява най-добрият приятел на Асен в отбора, който също играе като плеймейкър.
„За първи път в кариерата ми съм капитан на родния ми тим и съм много щастлив от гласуваното доверие. Чувствам се отлично. Младите играчи показват голямо желание и хъс. Нашето голямо предимство е, че имаме страхотен колектив. Миналия сезон именно той ни помогна в някои мачове срещу отбори с по-добри индивидуалности. Голяма част от момчетата играха тук и миналата година, а освен това се завърнаха и други наши играчи като Денислав Вутев, Лъчо Радев и Симеон Илиев“, сподели Алексиев.
Варчев имал амбиция да върне всички класни юноши
Вицепрезидентът на Черно море-Порт Варна Симеон Варчев призна, че е имал желание през този сезон тимът да си върне всички класни юноши. „Въртеше ми се идеята да привлечем близнаците Деян и Калоян Иванови, Сашо Янев, Трънката (бел.а. Николай Колев), но това за съжаление няма как да стане на този етап. Въпреки това отново сме почти изцяло с местни момчета“, каза бившият национален треньор.
Той призна, че седем от баскетболистите на Черно море ще играят и за отбора на Икономическия университет в „А“ група.

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рил

Мнениеот КироВарна » 09 окт 2015 08:46

stefani написа:В този спорт сме живи умрели и все се чудя на лудите в него :lol:

Специално във ВАРНА "лудите" са много!!!Затова варненската школа е създала такива баскетболисти като ТОДОР СТОЙКОВ,ДЕЯН и КАЛОЯН ИВАНОВИ,АЛЕКСАНДЪР ЯНЕВ и много,много други.....А това,че сме "живи умрели" е резултат,основно на липсата на държавна стратегия за развитие на спорта и в частност на баскетбола!!!От там и перманентната липса на пари!!!Защо другите държави могат и създават супер продукт,на супер ниво...а ние не можем???Няма нужда да търсим пример в далечните и богати Съединени Американски Щати!!!Достатъчно е да погледнем съседните Гърция и Сърбия!!!Не особено големи и не особено богати държави,но имат баскетбол на най високо световно ниво!!!Винаги са между първостепенните фактори на всяко голямо международно първенство!!!За справка,можем да си спомним последното,завършило буквално преди дни!!!Защо ние сме далеч от подобно представяне?Според мен едната причина,основната,е сиромашията!!!Но гърците и сърбите,също не са цъфнали и вързали!!!Значи и с мерак става!!!Аз мисля,че ако залите(баскет,волей) и стадионите (футбол) са пълни с ентусиазирана и компетентна публика.....това би заинтересувало,повече спонсори!!!Затова,да напълним залата носеща името на голямата легенда ХРИСТО БОРИСОВ и да подкрепим баскетболния ЧЕРНО МОРЕ!!!Това,че държавата е зарязала спорта,не е причина ние да си зарежем ОТБОРА!!!Пари няма,но с ентусиазма на нашите момчета,които на 99% процента са продукт на школата....с ентусиазма на публиката,можем да повторим чудесата от близкото и далечно минало,които отборът на ЧЕРНО МОРЕ е сътворявал!!!Защото МОРЯЦИТЕ УМИРАТ,НО НЕ СЕ ПРЕДАВАТ !!!

Потребителски аватар
Кролик
Мнения: 1996
Регистриран на: 26 сеп 2010 18:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рил

Мнениеот Кролик » 09 окт 2015 09:16

Там сме разбира се :) .. цяло лято чакам :geek:
Майката: Защо вчера си подарил на баба си за рождения ден футболна топка ?
Момчето: А тя защо все книги ми подарява ?

Sole
Мнения: 4557
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рил

Мнениеот Sole » 10 окт 2015 20:22

Браво на Моряците :!: Тръгнаха с победа, с много желание и хъс.

Потребителски аватар
rodman
Мнения: 370
Регистриран на: 26 сеп 2008 18:55
Контакти:

Re: НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рил

Мнениеот rodman » 10 окт 2015 21:24

Sole написа:Браво на Моряците :!: Тръгнаха с победа, с много желание и хъс.

Супер начало на сезона!!! А и публиката помогна точно когато бе необходимо :)
Eлате на стадиона и се забавлявайте, отърсете се от тежкото ежедневие и си подкрепете отбора за 90 минути!! И-и-и..., намерете си друго място за избиване на комплексите :)

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: НБЛ, I кръг 10.10.2015 БК “Черно море Порт“ Варна - “Рил

Мнениеот КироВарна » 11 окт 2015 09:45

Страхотна игра на нашите момчета!!!Ето това имах пред вид,като писах че като няма пари.....и с мерак може да се навакса!!!Публиката помогна доста,но ми се иска да сме много повече!!!Мечтата ми е НАШИЯ ОТБОР да играе пред пълен Дворец на Културата и Спорта!!! САМО ЧЕРНО МОРЕ !!!


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта