Примера дивисион vs Висшата Лига

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
MQplaya
Мнения: 2677
Регистриран на: 06 дек 2008 22:10
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот MQplaya » 28 окт 2011 20:14

Работата е такава - в испанското има само 2 силни отбора,които всеки сезон се борят за титлата.Останалите са много под нивото им.В Англия отборите които се борят за титлата са пет.Тоест Висшата Лига е по-конкурентна.Иначе съм на мнение,че Барса и Реал са по-силни от който и да е английски отбор,колкото и да ми се иска да не е така.
Последна промяна от MQplaya на 28 окт 2011 20:14, променено общо 1 път.

gamaun
Мнения: 371
Регистриран на: 14 юни 2010 08:01

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот gamaun » 28 окт 2011 20:14

И на слепия е ясно, че най-оспорвано, най-интересно и най-вълнуващо е руското първенство. Надявам се цената на нефта да не се срине, за да наблюдаваме и други носители на КЕШ освен гореизброените.
[offtopic]Так держать, молодцы![/offtopic]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот rhaegar » 28 окт 2011 20:15

Awesome написа:Невероятни аргументи! Загубих си времето да ги чета :lol: :lol: :lol:


Аз не.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот kingofpop » 28 окт 2011 20:16

sps написа:Самия факт, че Висшата лига е най-гледаното първенство в света, а и най-богатото говори недвусмислено. Бизнесмените инвестират в конкурентоспособен бизнес. А момчето със статиската да ми каже кога Барса и особено Реал са побеждавали Ливърпул. Няма такъв случай!



Извинявай, ама коментарът ти е меко казано малоумен...как Реал и Барса да бият Ливърпул като те не могат да се класират за ШЛ :) :) ...и веднага ти давам пример за загуба на Ливърпул от испански отбор....Атлетико преди 2 години
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

AnalBreaker
Мнения: 29102
Регистриран на: 08 дек 2009 17:48
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот AnalBreaker » 28 окт 2011 20:31

Каквато и статистика да изкараш няма да докажеш, че Примера е над Висшата Лига. Разликата е огромна в полза на Премиър Лийг. Просто отборите и публиките на отборите са страхотни и винаги може да се очаква първия да загуби от последния
Един ИСТИНСКИ българин !

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9FWuhfA9Hls[/youtube][/offtopic]

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот Кашчей » 28 окт 2011 20:32

megan fox написа:
Кашчей написа:А какво значение има за нас, в България, дали испанското първенство е по-силно от английското?

Дали в Испания не са наполовина латиноамериканските играчи, които му вдигат нивото?Какво ще е то без тях?


Интересно изказване... и сигурно тези латиноси направиха Испания Европейски и Световен шампион по футбол... :? :? :? Просто испанците в момента имат много силно поколения, а и след него идва още една вълна много силно поколение и това няма как да не окажа благоприятен ефект над испанското първенство.



Пак да те питам:какво те топлят теб успехите на Испания и испанските отбори?

Испания заслужаваше да е СШ точно, колкото го заслужаваше и Италия 4 години по-рано, или Аржентина през 78-а и 86-а.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот smoothc » 28 окт 2011 20:33

Дотолкова,че:
Английската Висша Лига е гледана от 70 процента от футболните фенове по света.Мачовете от Английското първенство са гледани от повече от 1.46 милиарда зрители,което е 70 процента от общо 2.08 милиарда футболни фенове по света.

Дотолкова,че:От сезон 2004-2005 до 2010-2011 в Премиършип общите точки разлика между шампионът и третия в класирането е-79точки!
А в Примира за същия този период тази разлика е-123 точки! 8-)

Потребителски аватар
Carpy
Мнения: 491
Регистриран на: 25 мар 2009 18:05
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот Carpy » 28 окт 2011 20:34

Дотолкова, доколкото парите от ТВ правата се разпределят най-справедливо в Англия и Германия, то следва там първенствата да са най-конкурентни и равностойни. Естествено, че е невъзможно Арсенал и Стоук да имат еднакви приходи, но поне ТВ правата предоставят на малките отбори възможност за конкуренция. За разлика от една Испания, където 40% от ТВ правата отива в Барса и Реал.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот megan fox » 28 окт 2011 20:36

AnalBreaker написа:Каквато и статистика да изкараш няма да докажеш, че Примера е над Висшата Лига. Разликата е огромна в полза на Премиър Лийг. Просто отборите и публиките на отборите са страхотни и винаги може да се очаква първия да загуби от последния


Смях в залата! :lol: :lol: :lol:

Когато отбор в Англия събере 100К зрители на стадиона си ми се обади! Упс, то в Англия няма толкова големи стадиони... защо ли? Ами защото няма кой да ги напълни и затова хората не ги строят! За какво да наливат кинти в нещо, което няма да се ползва?! :lol: :lol: :lol:

Публиката? ОК..., англичаните отстъпват със светлинни години по темперамент от испанците! Кажи ми на кой стадион в Англия има атмосферата на една Аноета или Сан Мамес примерно? :idea:

И много ми е чудно кои са тези 5 отбора дето се борят за титлата всяка година във ВЛ, след като от 2004-а насам титлата е печелена всичко на всичко от 2 отбора - МЮ и Челси! Чудно разнообразие от шампиони! :lol: :lol: :lol:
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Колко точно е конкурентна Премиър Лийг?

Мнениеот smoothc » 28 окт 2011 20:37

Carpy написа:Дотолкова, доколкото парите от ТВ правата се разпределят най-справедливо в Англия и Германия, то следва там първенствата да са най-конкурентни и равностойни. Естествено, че е невъзможно Арсенал и Стоук да имат еднакви приходи, но поне ТВ правата предоставят на малките отбори възможност за конкуренция. За разлика от една Испания, където 40% от ТВ правата отива в Барса и Реал.

Много точно мнение,поздравления!


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта