Обобщаващ анализ на ритуалните церемонии около ОИ и ПОИ

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Обобщаващ анализ на ритуалните церемонии около ОИ и ПОИ

Мнениеот South_Park » 02 окт 2012 16:33

Обобщаващ анализ на ритуалните церемонии около Олимпийските и Параолимпийските игри

http://www.parallelreality-bg.com/

"малко" резюме :

Олимпийските и Параолимпийските игри минаха и заминаха и повечето от вас сигурно са забравили за тяхното провеждане, което е похвално. Последствията от тях обаче още отекват и ще се проявяват тепърва до края на годината, затова този материал е за онези хора, които ги интересува (между другото аз самият не спадам към тази група). Причината поради която този текст се забави толкова (което към днешна дата го прави и отчасти неактуален) е, че изследването на тази неща са вече крайно досадни и очевидни за мен (макар да знам, че са свръх-интересни за много хора) и това, което можеше да бъде направено за 2 седмици ми отне 2 месеца (разбира се факта, че трябваше да опукам няколко тона чушки на чушкопека също изигра някаква роля, което трябва да ви говори, че земеделското битие не ми е чуждо).

За сметка на това, напоследък в интернет много се изговори за това как „нищо не се случи“ и се изля доста детинска злоба срещу хората занимаващи се с конспирацията – вълна, към която трябва да взема отношение :) Защото, ако нищо не се е случило, то аз съм овчар из тучните поляни на Марс. Няколко форумни герои велико заявиха, че церемониите не са били нищо особено и не са впечатлени (lol), че са видели фрагменти от символизма, но „нямало значение – ритуалите не значели нищо“. За съжаление – значат. Вярно е – ракета не уби 80 000 души, но предполагам не сте и стискали палци за този вариант. Някои хора посочиха с пръст този сайт и дългата ми статия за Олимпийските игри и едва ли не казаха: „Ето вижте какво става когато човек не си пие хапчетата“. Аз нямам проблем с това, но тези хора не осъзнават, че по този начин демонстрират публично интелектуалното си ниво или най-малкото не са се запознали в дълбочина с работата ми. Ако решите да коментирате някого, поне си направете труда да се запознаете в детайли с труда му, иначе ще изглеждате глупаво. Така например тези хора напълно игнорират факта, който подчертах на няколко места (особено в заключението ми), че моята цел е не да играя ролята на врачка, всявайки страх и казвайки какво ще се случи и какво не (защото това ми е безразлично на по-дълбоко ниво), а да демонстрирам как се проектира ритуал и какви ментално-концептуални конструкции стоят зад едно такова проектиране, защото това бе моята задача и това бе истински важното в случая – за да можете да го разпознавате сами, а не да сте зависими от „този“ или „онзи“ сайт. Подчертах това много ясно и казах, че ОИ са просто добър пример, който може да послужи за едно такова обяснение. Изцяло друг въпрос е, че манифестациите, които очаквах така или иначе се случиха, вие просто не разбрахте за това, което със сигурност не е проблем на моя интелект. Те нямаха мащаба за който интернет жадуваше, но изпълниха задачата си така или иначе. Извън всякакво съмнение е също така, че план за нещо по-голямо в действителност имаше, но той просто не се закотви физически в своя пълен блясък (това би следвало по-скоро да ви радва... поне временно). Имаше сериозни астрологични предпоставки за атентат, което много астролози потвърдиха, така че тук не става дума просто за пусната идея в пространството, а за нещо с реален потенциал. Твърде много сериозни хора занимаващи се с пси-разузнаване можеха да потвърдят, че събитието има голям отрицателен заряд. Това не са хора-аматьори, които да се залъжат по някаква проста егрегориалана маса заредена от конспиративни очаквания в стил „2012 г.“. Това са хора, които знаят къде и как да гледат. Освен това, никой не харчи десетки милиони паундове за 200 000 пластмасови ковчега, просто ей така, за да се закачат повече конспиратори на въдицата по форумите. Харчат се единствено ако има сериозни намерения зад това. Каквито имаше. Защо тези намерения не се осъществиха – не знам и не ме интересува както повтарям от самото начало, затова не смятам повече да коментирам „какво и защо не се случи“ и ще продължа да коментирам единствено онова (което също правя от самото начало), което се случи и което е пред очите ни през цялото време. Защото само така има учене и само така ще разберете механизма по който предаваме свободната си воля в ръцете на някой друг.

Един човек каза, че живеем във времена, в които бавно абсорбираме промените в обществото, без напълно да осъзнаваме самия процес зад това. Това е истина и нещо подобно се случи и с тези Олимпийски игри. Хората, които изследват настоящите въпроси са дотолкова свикнали с идеята за НСР, че на подсъзнателно ниво – те го приемат само защото не се е случило нищо драстично.

Ако не друго, то поне много от вас са разбрали, че филмовите и ТВ-режисьори са жреците и магьосниците на новото време. Масовите ритуали вече не се извършват в храма или на площада, а на нови свещени места – стадиони, телевизионни екрани, дискотеки и кина. Те вече пренебрегват предпочитанията си към потайност и черни роби с качулки и извършват своите меси пред лицето на целия свят и чрез манипулация – печелят аплаузите му. Удивително е колко бързо свикваме с някои неща. Когато преди години няколко смели хора казаха, че големи индустриалци, политици и военни се обличат в роби, събират се в тайнствени гори и извършват жертвоприношения, обществото обяви тези хора за лунатици. Когато това бе доказано с видеоматериали – изведнъж това вече нямаше никакво значение. (Защо да няма?!?) Обаче има.

И тъй като това е обобщаващ материал, смятам да започна с ретроспекция на това, което видяхме в последните месеци и как отделните парченца са свързани в по-голямата картина, която ще се разгръща малко по малко до декември и отвъд него.

Следва хронологията именно на тези парченца.

Както сами ще видите – новите 177 страници, които съм подготвил хич не са малък обем за анализ на нещо, което „не беше кой знае какво“ или дори „изобщо не се случи“ :))

Повечето от тези страници изследват тривиалностите около символиката на нещата, но има и доста сегменти, които са R.O.T.E.-ове от Висшия ми Аз, които ще бъдат полезни на хората, които се интересуват от по-архетипните неща зад събитията. Затова не пренебрегвайте текста въпреки обема му. Може да откриете доста изненади за себе си из редовете :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Приятно четене , материалът е доста шокиращ , дори и за мен , който смея да твърдя е доста навлязъл в конспиративните среди
Ако започнете сега , до 21:45 би трябвало да сте го прочели и осмислили

На коментари от рода : пий си хапчетата , отговарям : пратете ми пари по картата да си ги купя (лев по лев ,милион става ;) )
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
blue SASHO77
Мнения: 467
Регистриран на: 07 дек 2009 10:28
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обобщаващ анализ на ритуалните церемонии около ОИ и ПОИ

Мнениеот blue SASHO77 » 02 окт 2012 16:52

Дай си банковата сметка, и кажи кви хапчета пиеш, да ти помогна с квото мога!!!
САМО ЛЕВСКИ

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Обобщаващ анализ на ритуалните церемонии около ОИ и ПОИ

Мнениеот South_Park » 05 окт 2012 12:26

Тоталния шок беше на закриването на параолимпийските игри
http://www.youtube.com/watch?v=15dOrA3CP7E
Хората избраха ябълката , т.е. символът на греха

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всяка една от анализираните досега церемонии имаше своите кулминации (минимум 2 на церемония). Кулминацията на откриването на ПОИ беше в момента, в който на сцената се появиха ябълките (и именно това е най-шокиращия момент за целия Олимпийски цикъл, за който споменах по-горе). Това е толкова важно, че както сте забелязали - дори избрах началната картинка на статията да е кадър от този момент.

По принцип, темата за ябълката е огромна и мястото й не е тук. Когато писах в темата за д-р Парнас, че съм получил много важен R.O.T.E. при който преживях невероятна радост и любов и с който разгадах една мистерия, която ме тормози от вече повече от година – имах предвид именно символа на ябълката и значението й в Играта. Всъщност който е преживявал подобни неща, знае, че чувството не омръзва. Това е като да откриеш нова теорема, която да промени целия свят на математиката и физиката из основи – завива ти се свят от мащаба. Точно това е чувството – на мащаб и неописуемо величие.
Този проблясък бе активиран от сцената, в която дявола подаде ябълката на двете монахини. Надявам се да имам време да пиша за това догодина.
Засега ще кажа само, че ако черно-белия под е платформата на Играта, то символа на самата Игра от земна гледна точка, е ябълката. Платформа и символ са две различни неща. Нека за целта на ПОИ приемем временно този факт, задоволявайки се засега без обяснение, за да можем да обясним какво се случи на церемонията, без да удължаваме този текст с още 50 допълнителни страници. Да приемем като аксиома, че ябълката е самия символ на Играта, както годежния пръстен е безспорен символ на робството :))
Статистите извадиха на сцената множество ябълки и правеха различни формации с тях. Търкаляха ги, подхвърляха си ги един на друг, жонглираха и т.н. Всичко това уж бе свързано с откритието на Нютон за гравитацията, когато ябълката паднала на главата му от дървото.

Изображение

В този момент, коментаторите казаха, че всеки един зрител на стадиона предварително е получил ябълка и надеждите на организаторите били и ние вкъщи да си вземем по една. Този път им вярвам безрезервно! Убеден съм, че този път не излъгаха и точно в това са им се състояли надеждите, за да осъществят най-невинния, но в същото време най-надменния и най-символичния си магически сегмент от всичко коментирано дотук!
Започна обратно отброяване и когато мина „1“ на стадиона се чу колективно звучно отхрупване от хилядите ябълки (което отчасти беше аудио-генерирано).

С този прост трик, тези хора бяха накарани доброволно да се пре-прикачат към самата Игра, защото ябълката символизира Играта. Затова историята с Адам и Ева е символична (а не реална) – изяждането на забранения плод е момента на доброволното навлизане (by personal choice) на съзнанието в Играта и неговото „падение“. Това е архетипна история, която не трябва да бъде тълкувана буквално. Характерното за Тъмната полярност е, че тя не иска Играта да приключва, защото това означава края на контрола за тях. И тъй като знаят, че предстои период на масово завършване на Играта (не заради 2012 г.), те ви помолиха да се пре-прикачите към нея. Затова и тази част от церемонията се казваше „Гравитационна хореография“ (отново пред претекст за историята около Нютон) – защото те буквално ви закотвиха към Играта и станахте „по-тежки от всякога“, свързахте се с физическото по-брутално от всеки път.
Нека ви попитам нещо. Ако целия сегмент наистина се отнасяше до откритието на Нютон за гравитацията, какво искаха да покажат като всеки отхапе от ябълката? Какъв е смисъла от това, каква е връзката между гравитацията и това да изядете ябълка? Постановката е изцяло освободена от всякакъв смисъл! Те разчитат да не се замисляте!
Ако искахте да отпразнувате откриването на гравитацията (ебати повода за празник разбираш ли...) щяхте да платите 1 милион долара на Веселин Маринов (за да не може да откаже) и щяхте да го прилъжете да застане в центъра на стадиона без да мърда. Все някой от 90 000 човека ще го уцели по тиквата и докато той се свлича в гърчове, щяхте да имате прекрасна илюстрация на закона за гравитацията.
Не сериозно... Шегата настрана (макар да не съм сигурен, че се шегувам) – самата идея е абсурдна и алогична. Това бе режисирано по този начин, за да ви подтикнат да участвате в него, а не за да бъдете пасивен зрител.
Защото едно е да избереш да влезеш в Играта като Висш Аз, но СЪВСЕМ ДРУГО Е да решиш да останеш доброволно в нея повторно, след като вече си я преживял изцяло. Ябълката означава „прикачване към честота“. Честота на играта. Никога когато сте извън тялото си в астрала не взимайте ябълка, ако някой ви я предлага! Никога! Това е астрален капан, който цели да ви прикачи към дадена енергийна структура и следва каша, от която вероятно няма да имате нужната компетентност да се измъкнете!
На по-ортодоксално окултно ниво, сцената с ябълките е логичния завършек на Дървото на Живота върху възвишението Гластанбъри от церемонията по откриването на ОИ. С това бе пресъздаден пълния набор от символизъм. Повтарям, това е много дълбока тема и сега няма да задълбавам в нея. Ако (както казах) Олимпийските игри бяха мега-ритуала на мега-ритуалите, защото обединяват всички големи ритуали на новото време в себе си, то това бе най-магическия от най-магическите сегменти ever! Ако смятате, че едно такова невинно действие има силата да ви държи в плен в Играта – концепция толкова грандиозна, че е трудно дори да бъде осмислена – помислете пак! Ябълката е най-първичния символ в човешкото съзнание и това е проработило! Това е МЕГА-РИТУАЛ и основния момент бе, че вие го направихте доб-ро-вол-но. Приказката „никой не може да ти го направи, както можеш да си го направиш сам“ (в случая разбирай – „никой не може да те издъни така, както можеш да се издъниш сам“) е закон, когато говорим за правилата на Играта и вратичките в нея, от които Полярностите се възползват! З-А-К-О-Н!
Точно затова всичко бе метафорично направено на фона на „Всеобщата декларация за правата на човека“!

Изображение


Внимание - много важен момент! Обяснявам как се прави (както знаете досега само веднъж съм ползвал червен маркер, така че, за да се е стигнало дотук - наистина го мисля)!

Час и половина преди фактическата част с ябълките, на сцената бяха извадени от двата противоположни входа голяма ябълка и книгата „Всеобщата декларация за правата на човека“.

Изображение


Ябълката влиза отляво, символизирайки левия, „инволюционен“ път, книгата с човешките права влиза от десния, „еволюционен“ път. Слагам ги в кавички, защото това са условни окултни разделения, които нямат смисъл от по-висока перспектива, но в момента на избора – са добра метафора в самата Игра.


Ябълката и книгата стояха през цялото време около сцената, докато не дойде тяхното реално хронологично време в спектакъла, който бе чааак след парада на нациите, всички речи и още няколко хореографии. Защо?

Изображение

Защото по „закон“ те трябваше да ви покажат тези два символа предварително, за да имате време да ги осмислите и решите. Няма значение, че 99% са льольовци и даже няма да забележат. Когато отваряш работно място за заместник-директор на фирма си задължен по закон да направиш конкурс, въпреки че вече си избрал братовчед си за позицията и нищо не може да промени този избор. Same thing, different interpretation. Те са задължени да го направят, заради тези, които могат и да разберат за какво става дума.
Ябълката е Играта, а книгата с правата на човека (разбирайте – символ за правата на едновременните Висши Аз) е дадения жокер, че имате избор, защото има определени правила (права). Дойдоха от две различни страни, защото са две напълно различни концепции. Едното е това, което би следвало да искате като Дух, а другото е, което иска Тъмната полярност от вас. Виждате ли символиката в действието? Те са достатъчно съвестни да ви я покажат. Няма никаква логическа причина тези два символа да бъдат показани на сцената! Официалната линия на сюжета просто не съчетава по адекватен начин тези два символа. Това е направено по този начин, защото има смисъла, който се опитвам да обясня. На официално ниво – ябълката и книгата с правата не се връзват сюжетно по никакъв начин!
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта