Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот anihilator » 17 авг 2012 23:56

Аз съм съгласен с голеадор , че последните 2 години се направи много за спорта като говоря само и единствено за държавата и правляващите визирам отдадоха голяма част от базите на спортните клубове , увелечен е бюджета за спорт , направиха нова зала в софия , много ми допада развитието на въпроса с гребната база в пловдив ........ но както казва голеадор ще берем плодовете на това начало след години :!: Разковничето според мен е това , че държавата не може да се намеси в управлението на федерациите , а там са седнали едни дето нямат наяждане и развиват див комунизъм примерно /аз какво ще получа ако ти спечелиш / докато това продължава и членовете на самите федерации не изгонят червиите от там ще стрдаме всички и държавата и спортисти и фенове :!:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот doktora25 » 18 авг 2012 00:10

rebel написа:евала за аудиото. не се заяждам ама сега Томислав ще каже ли същото и за тези управляващи, защото то е едно и също и тогава и сега. Разлика няма, остана комунизма и демагогията

Аз и като гледам повечето тук много бихме се радвали ако каже. Вярвам че ще го направи, въпреки че патосът, с който той говори за новата спортна зала и магистралите ми е тревожно познат. Не че те не са необходими, браво на правителството, че е свършило доста работа по тези два въпроса, на волейбола доста бе помогнато, но за друго за което мога да ги поздравя не се сещам. Goleador бих се радвал да бъде малко по-обстоятелствен какви семена точно сее правителството в спорта и кога и какво ще жънем. Аз се сещам за едно такова "семе", което е залегнало като идея в новия образователен закон, който предстои да се обсъжда и приема, а именно да отпаднат оценките по физическо. :roll:
Иначе настръхнах като слушам този коментар на Томето.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот anihilator » 18 авг 2012 00:16

Доколкото съм запознат с оценките по физическо идеята е да не подтискат децата със слаби оценки , а напротив не с оценки , а с работа със самите деца да се работи за техният спортен дух и възпитание . Аз лично смятам това за правилно в много страни програмата е такава и работи с успех.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот doktora25 » 18 авг 2012 00:17

anihilator написа: Разковничето според мен е това , че държавата не може да се намеси в управлението на федерациите ,

Добре, да те питам, ако държавата не може да се намеси в управлението на федерациите кой може? И според теб държавата по абсолютно никакъв начин ли не може да им влияе (примерно финансово)?
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

bouscule
Мнения: 47
Регистриран на: 18 мар 2012 13:09
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот bouscule » 18 авг 2012 00:23

аз например сега, ако отида и почна да тренирам лека атлетика и да стана състезател каква ми е файдата, май никаква! Затова много хора се отказват от професионалния спорт и започват да си градят живота по друг път след като завършат училище!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот doktora25 » 18 авг 2012 00:27

anihilator написа:Доколкото съм запознат с оценките по физическо идеята е да не подтискат децата със слаби оценки , а напротив не с оценки , а с работа със самите деца да се работи за техният спортен дух и възпитание . Аз лично смятам това за правилно в много страни програмата е такава и работи с успех.

Това по принцип като идея е много хубаво и аз лично съм имал щастието да го изпитам по профилиращ предмет. Само че наистина ли вярваш, че това може да бъде реализирано на практика? Наистина ли вярваш, че това би допринесло по-малко ученици и най-вече ученички да пренебрегват тези часове? Не считаш ли, че именно оценките биха накарали при една добре работеща система примерно децата с наднормено тегло да потичат 3-4 седмици преди изпитите с нормативите в парка или фитнеса, а ако не бъдат оценявани каква мотивация ще имат? Хубаво е да заимстваме добрите практики, но най-важното е дали са приложими в нашите условия, а под условия в случая имам предвид психологическите характеристики на подрастващото поколение. ;)
Последна промяна от doktora25 на 18 авг 2012 00:31, променено общо 1 път.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот anihilator » 18 авг 2012 00:28

Да финансово може да се намеси държавата и сега се дават пари разбира се недостатъчно но дотам . Всички знаем , че намесата на държавата в работата на федерациите особено пък футболната води до жестоки наказания и изваждане от турнири и първенства . Федерациите са независими сами избират своите управници и сами взимат своите решения .

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот anihilator » 18 авг 2012 00:32

Ако няма контрол - не не вярвам но смятам , че децата трябва да бъдат поощрявани , а не наказвани със слаби оценки или пък за пълните както казваш не можеш да бягаш пиша ти 2 или 3 . Трябва да им се помага може би самите учители трябва да се променят

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот anihilator » 18 авг 2012 00:35

Как ти звучи примерно да не можеш да завършиш ако не си изкарал поне 90% от часовете по физическо / не говоря по болест / според мен е по - добре от двойки .

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот doktora25 » 18 авг 2012 00:46

anihilator написа:Как ти звучи примерно да не можеш да завършиш ако не си изкарал поне 90% от часовете по физическо / не говоря по болест / според мен е по - добре от двойки .

Не е лошо като идея, но пак стои въпросът какво правиш в тези часове, дали ги оползотворяваш максимално, но това си зависи основно от учителя. И на второ място все пак в момента часовете по физическо са твърде малко на брой. Тяхната основна цел е тези които не спортуват в свободното си време (голяма част от тях са и с наднормено тегло) поне малко да се раздвижат. А аз виждам в оценките стимул да се раздвижат и извън часовете.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта