Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот anihilator » 18 авг 2012 01:06

Аз съм съгласен с теб , че много зависи от учителят / по този въпрос може би трябва да се работи много с тях както и да ходят на конференции да прилагат нови програми / часовете по физкултура също съм съгласен , че са малко . Според мен също така много липсва занимания в извънучилищна дейност през ваканцията например - да не казвам , че скоро разбрах - във Варна вечер се заключват част от дворовете на училищата , а знаем тогава ходят хора на лостове ако има осветление тичат дори ритат . Последно ако не си изкарал броят часове през годината наваксваш и през лятото няма лошо така покрай тях който иска да се занимава и да ползва салоните може да го направи :!:

Потребителски аватар
grasiani
Мнения: 2105
Регистриран на: 08 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот grasiani » 18 авг 2012 01:27

Aз си мисля че в този си вариант физическото е сбъркана работа и изобщо не трябва да го има в учебната програма,нито имат база нито възможности училищата да развиват спорт.Не може да имаш 2ри час физическо и следващия изпотен с размътена глава да влизаш в час по математика.Или трябва часовете да са последни примерно 2 ами да има и съблекални ,бани някаква хигиена да се спазва ,не може от игрището салона и направо на чина.

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот anihilator » 18 авг 2012 01:42

Да за съжеление си прав

Потребителски аватар
Red thunderstorm
Мнения: 1502
Регистриран на: 01 авг 2012 15:43

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот Red thunderstorm » 18 авг 2012 02:10

krum_kravov написа:
bastuna2003 написа:Как може да се запамети в мп3 формат?



Да, кажете...
Някога я имаше във vbox, но сега не мога да я открия

Даунлоуд с Real Player и после го прави каквото искаш. На мен ми го свали направо в mp3. :)

tishko
Мнения: 49
Регистриран на: 01 юни 2009 16:49
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот tishko » 18 авг 2012 03:51

Не знам защо не коментирате статията на Валери Найденов - по-точен анализ на всичко свързано със спорта в България едва ли съм чел...

Там е написал, че в САЩ имат физическо всеки ден - това не знам дали е точно така, но от мои познати знам, че заниманията никога, ама абсолютно НИКОГА не се провеждат насред други учебни часове. Те са винаги следобяд, а за активно спортуващите в даден профил има и такива рано сутрин (от 6 ам), а дори и вечерни.

Тук това ще е трудно приложимо, просто защото имаме пародия на салони и спортни площадки. А изграждането на един красив спортен мастодонт като Арена Армеец е равностойна на поне 500 нормални ученисчески салона и 1000 мултифункционални (за баскет, футбол, волейбол, тенис и т.н.) открити спортни площадки. Но не съм и чул някъде да са почнали да оправят училишната база - строят се няколко нови зали, които обаче въобще не решават проблема с масовия спорт. Траурните камбани за масвоия спорт се допълват от факта, че зелените полянки пред блоковете се превърнаха в паркинги, автомивки и всякакви други посткомунистически паметници на алчността!

Докато не се почне масово изграждане на площадки, салони и въобще нормални места за спорт, няма как да тръгне и професионалния спорт и ако сега се тюхкаме, че сме на опашката по медали, в следващите години ще се радваме дори на едно, единствено медалче

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот doktora25 » 18 авг 2012 07:55

tishko написа:Не знам защо не коментирате статията на Валери Найденов - по-точен анализ на всичко свързано със спорта в България едва ли съм чел...

Там е написал, че в САЩ имат физическо всеки ден - това не знам дали е точно така, но от мои познати знам, че заниманията никога, ама абсолютно НИКОГА не се провеждат насред други учебни часове. Те са винаги следобяд, а за активно спортуващите в даден профил има и такива рано сутрин (от 6 ам), а дори и вечерни.

Тук това ще е трудно приложимо, просто защото имаме пародия на салони и спортни площадки. А изграждането на един красив спортен мастодонт като Арена Армеец е равностойна на поне 500 нормални ученисчески салона и 1000 мултифункционални (за баскет, футбол, волейбол, тенис и т.н.) открити спортни площадки. Но не съм и чул някъде да са почнали да оправят училишната база - строят се няколко нови зали, които обаче въобще не решават проблема с масовия спорт. Траурните камбани за масвоия спорт се допълват от факта, че зелените полянки пред блоковете се превърнаха в паркинги, автомивки и всякакви други посткомунистически паметници на алчността!

Докато не се почне масово изграждане на площадки, салони и въобще нормални места за спорт, няма как да тръгне и професионалния спорт и ако сега се тюхкаме, че сме на опашката по медали, в следващите години ще се радваме дори на едно, единствено медалче

+1
А това за часовете по физическо в другата смяна наистина е добра идея и изглежда по-правилно, въпреки че на нас не ни е пречело особено и че от това са се оплаквали основно учителите. Но тук е трудно приложимо и поради една друга причина. Какво се случва, ако училището ти е в другия край на града или пък в друго близко населено място? То докато се прибереш, докато си починеш трябва пак да се връщаш за физическото и ще ти отиде денят. А време за учене кога? Не знам как това е решено в Щатите.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: Архивите говорят много - "Спортно шоу Гонг" от август 2008

Мнениеот venger » 18 авг 2012 09:09

Леле, леле, само две минути от коментара ми бяха достатъчни. Наистина, както казва един от колегите в началото, много тъп народ сме. Докъде води политическото говорене и замазването на очите...
Всичко е шменти- капели.
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"

HateMind
Мнения: 2
Регистриран на: 22 авг 2012 22:40
Контакти:

London 2012 Олимпиада ! Представяне на България

Мнениеот HateMind » 22 авг 2012 22:57

И на таз олимпиада -
пак без златна сме награда?!

На стрелбата по мишени
тръгнахме от тук с проблеми,
после, всичките сте видели
Гроздева - едва уцели?!

Ивет, в бягане на спринта
не и се получи финта
осмо място май намери
чак след черните пантери!

Стамболова на прескока
във дъската се изхлопа
падна ниско на земята
и приключи там горката!

Йовчев скочи от халките,
но не му държат ногите -
трудно спира, пружинира,
и в земята се подпира?!

Във борбата "Златна" Станка
и мускулестата осанка
се преъна във преграда-
рускинята дръзка, млада.

Тренирала от мъничка,
напоследък бори всички
и неопитна бе - уж,
а я победи със туш !

Даже Станка не повярва
та на медии се скарва
и пред кламерите плаче
злато искаше, обаче...

И борците ни - горкички
пак натръшкаха ни всички
българи, побългарени
наред бяха победени ?

В бокса - също положение
и поредното падение,
Пулев само удържа
И до бронза се добра.

Стойчев много ли умува,
не можа добре да плува
и с последните наравно
акостира най-безславно.

Грациозната гимнастика
много красота и пластика
топки, обръчи, бухалки,
а резултатите ни - жалки?

Най-накрая волейбола,
чиста сме си "вода гола"-
и Данчовата федерация
пак поредната излагация.

Тук заформи се скандал,
но пък до полуфинал
стигнахме, дори пробихме
накрая се ...провалихме!

В интервю пред БТВ
всичко Раева разкри,
гледах и с тъха разбрах-
спорта е в тотален крах!

Тъй е в българския спорт
без условия, комфорт
всички чакат за медали,
но ще стане ли - едва ли?

Беше времето когато
Кичехме се с олимпийско злато,
а сега са само два -
дребърен и бронз... едва!
* * *

Много други без медали
на секс бяха се отдали
потушиха страсти диви
свършиха презервативи?!

Ех, на всичките - АДИО
и до нови срещи в РИО!
А там-кой ли ще играе,
всеки сам да си гадае?!


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта