Обществена инициатива-"Как да си върнем успехите в спорта"?

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Old_death
Мнения: 6751
Регистриран на: 01 авг 2008 16:56
Местоположение: София
Контакти:

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот Old_death » 13 авг 2012 11:42

Като цяло в държавата,но това е дълга тема за размисъл.
В резултат на това председателят счита, че въз основа на информацията и документацията, които са на разположение, няма друга алтернатива, освен да се заключи, че новият клуб ЦСКА-София изглежда е спортният наследник на първоначалния длъжник, ЦСКА София.

Потребителски аватар
Theos
Мнения: 1414
Регистриран на: 26 май 2011 15:22
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот Theos » 13 авг 2012 11:44

Old_death написа:Като цяло в държавата,но това е дълга тема за размисъл.

Че е отпуснала 23 милиона за подготовка, за 63ма спортисти....мисля ,че тук държавата вина поне за тази Олимпиада няма.
А че за други неща има, това не подлежи на съмнение.

Потребителски аватар
stoyankd
Мнения: 968
Регистриран на: 31 мар 2009 17:29

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот stoyankd » 13 авг 2012 11:47

Не мисля, че само държавата е виновна за представянето на спортистите. Вчера слушах Петър Стойчев, а и др. казаха, че са получили нормални средства за подготовка. Спортната база е в много лошо състояние, това го знаем всички. Каква ли е базата в Куба или Нигер напр. Едвали е много по-добра, но имат успехи. Нашите волейболисти също се оплакват, но имат успехи. Много ниско е нивото на българските треньори. Колко наши треньора работят на високо ниво в чужбина? Аз се сещам за двама във волейбола и нищо др. За мен правилна стратегия ще бъде:Да продължи инвестирането в базите, повишаване изискванията към НСА, възраждане на спортните училища, а финансиране на подготовката само на елитните спортисти за сметка на туристите.

Потребителски аватар
Old_death
Мнения: 6751
Регистриран на: 01 авг 2008 16:56
Местоположение: София
Контакти:

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот Old_death » 13 авг 2012 11:53

Theos написа:
Old_death написа:Като цяло в държавата,но това е дълга тема за размисъл.

Че е отпуснала 23 милиона за подготовка, за 63ма спортисти....мисля ,че тук държавата вина поне за тази Олимпиада няма.
А че за други неща има, това не подлежи на съмнение.

Главната вина на държавата се състои в това,че не е вкарала органите си във федерациите за да види как се изразходват средствата в тях.От друга страна почти цялата спортна база е държавна собственост.Какво направи собственика за стопанисването и развитието на собствеността си!Не искам да говоря и за БФС,защото това е тема без край ;)
В резултат на това председателят счита, че въз основа на информацията и документацията, които са на разположение, няма друга алтернатива, освен да се заключи, че новият клуб ЦСКА-София изглежда е спортният наследник на първоначалния длъжник, ЦСКА София.

Потребителски аватар
stoyankd
Мнения: 968
Регистриран на: 31 мар 2009 17:29

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот stoyankd » 13 авг 2012 11:55

bakalina написа:
danko_sot написа:Добре по друг начин да ви питам: Какво трябва да се направи и да направи държавата, за да върнем старите си успехи в спорта??? Идеи, мнения, анализи- чакам!

ми първо и задължително да назначи учители по ФИЗИЧЕСКО ВЪСПИТАНИЕ И СПОРТ мисля че така се казва неможе от 1 до 4 клас една учителка да е по математика и по физическо и вместо на двора да играят народна топка тя им прави диктовка пари затова нещо има от КОМАРА там трябва да се ивестира в масовия спорт защото аз до 5 клас знаех правилата на хандбала ,волебола,футбола а сега за хандбал в училище неса и чували а в америка в училище преподават борба

Голямата ми дъщеря е в 11кл. на Първа английска. Миналата година измъдриха следното решение: нямали право да назначат на щат учител по физическо, поради малкото на брой часове и сложиха един учител за целия випуск. Събраха всички часове в събота, разясниха ни, че е законно, а децата направиха всичко да се освободят. На учителя също едвали му е било приятно с толкова много деца в събота(7 класа) и на драго сърце ги пускаше. Напр. участието в кръжока по народни танци бе една от причините, която използва моето дете.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3575
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот danko_sot » 13 авг 2012 11:56

Theos написа:http://www.webcafe.bg/id_1046617315_Olimpiysko_nishto

Прочетете и може да откриете вината в кого е!


Това не е истина просто. Не мога да го порярвам, че Франзция шъ даде по-малко пари от наште за 3 пъти повече спортисти. Не може във федерациите ни да има такива престъпници, които да усвояват парите за себе си едва ли не. Трябва строг мониторинг от страна на държавата къде отиват и се изразходват парите , отпуснати от държавата. Трябва да се оправят бази, стадиони, спортни съолъжения. може би на първо време обаче трялбва да се почне от най-долу по спиралатата- ОТ ДЕЦАТА! Да се върнат спортните училища. Ами броя на нацията на всеки 10-на години вълнообразно намалява, съответно и броят на децата. А знаеме, че в последните години с навлизане на технологиите особено, все повече деца предпочитат компютрите пред спорта. Трябва някакси да върнем интереса на децата към спорта, да ги привлечем в залите. За това трябва да се върнат спортните училища, наистина няма да е лошо да се въведат повече часове по физическо в училище, да има повече реклама на спорта, повече мотивация за младите да се насочат към спорта. Трябва да се измисли нещо и спорта отново да се превърне в национална стратегия на държавата. не може Уганда, Гренада и тем подобни държави да имат повече медали от нас. Ние сме спортна нация. Ние ако се стегнем такива борци и щангисти можем да извадим, че другите ще треперят от нас, боксьори също, гимнастички, спортната стрелба имаме много заложби и да не забравяме и гребането и кану каяка, където тая олимпиадата имахме едно момчче само. Ами тази Оцетова какво прави, нали тя управлява тази федерация??? Леката атлетика ми е болна тема. Но колкото и да е болна, ние в момента държиме два от най-дълготрайните световни рекорда в историята- скок на височина и бяганне с препятствия, 100 метра, жени!
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
Bourgas
Мнения: 6079
Регистриран на: 20 яну 2011 17:57
Местоположение: Bourgas
Контакти:

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот Bourgas » 13 авг 2012 11:56

За да имаме някакви успехи, защото е немислимо да искаме нещо като Олимпиадата в СССР, трябва да се изроди поне 1 поколение. Тялото на един човек е направено, за да се движи и то непрекъснато. Застояла нация сме. Нямаме спорт в училище или по-скоро го имаме, но е за отбиване на номера. Нямаме нормални бази за подготовка. Много от спортовете нямат държавна субсидия, даже може би 98% от спортовете. Нямат нашите спортисти стимул, за да се състезават за нас, защото медалите не ги хранят, а парите. И не на последно място, нямаме лоби, никъде! Не забравяйте, че сме само около 7,5 млн застаряващо поколение. Не очаквайте прекалено много, за да не се разочаровате още повече.
[center]ЗА ЧЕРНОМОРСКИТЕ АКУЛИ ГОЛЕМИ РИБИ НЯМА![/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

Svilennv
Мнения: 18
Регистриран на: 27 юли 2012 12:45
Контакти:

Re: У кой е вината за слабото ни представяне на олимпиадата???

Мнениеот Svilennv » 13 авг 2012 11:57

Унгария не е особено по-добре от БГ, а какво излиза имат 8 златни медала... имат и 4 сребърни, бронзовите не ги броят..

Колко да е виновна държавата? или федерациите?
Борбата да не би малко пари да взимат?
Щангите като взимаха много какво направиха - само срам за бг, допинг драми, арестувани зад граница...
атлетите- ми за умрял или добро или нищо, дано в бъдеще да се роди някое изключение.. ама тук по е важно да си клатиш гъза в плазоподобни заведения, вместо на пистата.

само волейболистите се държат... и дано се задържат.

за мен вината за слабото ни представяне е в чалго народо психолигията, която имаме (натрупахме последните години)... мързеливци, които искат всичко веднага и по много.
Виновни са учителите в училищата, които се чустват ощетени с ниските си заплати и не им се работи и само се крият по стаичките си, виновни са некадрните треньори, които излизат от НСА - едно пропаднало училище за връзкари, виновно е безумно високото ни самочуствие "аз мога, аз знам, ти на мен ли Ке ми кажеш" виновни са медиите по много причини, виновни са родителите, които не карат децата да спортуват, а ги оставят пред компютъра по цял ден, защото така е най-лесно... очевидно всички сме виновни!


Потребителски аватар
Beck's
Мнения: 1833
Регистриран на: 02 ное 2008 01:26
Контакти:

Re: Обществена инициатива-"Как да си върнем успехите в спорта"?

Мнениеот Beck's » 13 авг 2012 12:14

От сега се готвя да направя едно СУПЕР ДЕТЕ и да ни радва след време :lol:


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта