Защо Станка е най-голяма !!!

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот marmi52 » 10 авг 2012 13:40

8-)

[center]Изображение[/center]
[center]Станка Златева (БЪЛГАРИЯ)[/center]
Изображение...................Изображение
Родена победител........................................За нея второто място е провал ....

Вчера Станка Златева загуби финала ... Загуби финала, но спечели уважението и респекта на всички !
Тук няма да търсим оправдания ... Тя не е от тези, които се оправдава и хленчи ...
Тя не, но аз все пак искам да я оправдая. Срещу себе си на финала Станка имаше по-скоро мъж, отколкото жена ... Въпреки симпатиите ми към братския руски народ, няма как да не спомена, че там "химията" е на много по-високо ниво от нашата, а лабораториите от времето на Съветската империя се запазиха и доразвиха ....
Станка загуби срещу представител на огромна държава като Русия. А, на рускинята бяха обещани умопомрачителните за нашите стандарти 1 000 000 $ при победа ... :o Да не говорим, че "руското дете чудо" е с цели 9 години по-млада от нашата.

Защо Станка обаче е най-голямата ? Защото след финала ... плака !!! Не плака от радост, а от разочарование.
Хиляди спортисти по света (от далеч по-големи и по-богати държави от нашата) цял живот мечтаят за финал на Олимпиадата. Станка го постигна и въпреки това не беше доволна от себе си.
"Не става нищо от мен ! ..."
Тези смразяващи думи излязоха от устата на нашето момиче след като спечели сребърен медал от Лондон-2012 ... За нея второто място означава провал.
Да, тя е максималистка, каквито трябва да бъдем всички българи ! Тя не се задоволява с постигнатото, макар че то не е никак малко - 5 пъти световен, 5 пъти европейски шампион и 2 пъти сребърен медалист от олимпиади ...
Станка Златева ни даде урок по непримиримост. Тя ни показа как разсъждават големите. За тях има само едно място ... 1-то ! Всичко останало е провал и те го изживяват като такъв ...
Тук няма да споменавам, че Станка Златева е безкрайно симпатична и от чисто човешка гледна точка - добър и "земен" човек от малкото село ... Колосална като спортист !
Има ли някой, който да не харесва нейната откритост и искреност ? Тя не лицемерничи, както е модерно напоследък, нарича нещата с истинските им имена и не крие сълзите си ...
Най-голямата е !!!
Апропо - някой знаеше ли преди и по време на състезанието, че Станка има цяла дузина контузии и болежки ? ...
НЕ !!! Научихме го чак след финала и то ... от треньора и ! За разлика от някои други наши спортисти, които се "застраховаха" срещу провал като предварително тръбяха за контузиите си далеч преди Олимпиадата ...
Най-голямата е !!!
В това едва ли има българин, който да се съмнява вече ....
Последна промяна от marmi52 на 10 авг 2012 13:44, променено общо 1 път.
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Ivo-Chernomoretz
Мнения: 4917
Регистриран на: 26 апр 2012 14:33
Контакти:

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот Ivo-Chernomoretz » 10 авг 2012 13:43

Нека се гордеем ! Да е жива и здрава ! БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !

Потребителски аватар
Levskar_90
Мнения: 4214
Регистриран на: 05 авг 2009 10:40
Местоположение: Варна

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот Levskar_90 » 10 авг 2012 13:48

На мен ми харесва хъса й. За нея 2-ро място е провал. Докато за другите ни олимпийски туристи 39-то място е успех. Станка е велика и заслужава уважение. Поклон !
ЛЕВСКИ - ОТБОРА НА НАРОДА

Потребителски аватар
Rofles
Мнения: 8044
Регистриран на: 17 ное 2010 20:56
Контакти:

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот Rofles » 10 авг 2012 13:52

Цяла България се гордее с нея !
Изображение[/center]

Потребителски аватар
Dexter Lord
Мнения: 581
Регистриран на: 30 юни 2008 15:37
Местоположение: Трибуна Изток
Контакти:

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот Dexter Lord » 10 авг 2012 13:55

Всичките ни спортисти трябва да разсъждават като нея, а може би и всички ние.
КРАСОТА,ВЯРА,БОРБА!

Потребителски аватар
Levskar_90
Мнения: 4214
Регистриран на: 05 авг 2009 10:40
Местоположение: Варна

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот Levskar_90 » 10 авг 2012 13:56

Dexter Lord написа:Всичките ни спортисти трябва да разсъждават като нея, а може би и всички ние.


+1 Аз точно така разсъждавам, затова съм и доста плют от неудачници :lol:
ЛЕВСКИ - ОТБОРА НА НАРОДА

orion
Мнения: 722
Регистриран на: 03 авг 2011 10:40
Контакти:

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот orion » 10 авг 2012 13:56

Браво на Станка! Всички сме с нея.

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот CTAHKO » 10 авг 2012 14:11

Levskar_90 написа:
Dexter Lord написа:Всичките ни спортисти трябва да разсъждават като нея, а може би и всички ние.


+1 Аз точно така разсъждавам, затова съм и доста плют от неудачници :lol:

Че и скромен 8-) Викаш,който те плюе е неудачник,а който те величае е преуспял,а в същия момент ти самия не си спрял да плюеш и да пускаш какви ли не хейтърски теми за нашите спортисти ;) Относно темата:Браво на нашето момиче,браво и на Марми за точното мнение :!:
Последна промяна от CTAHKO на 10 авг 2012 14:19, променено общо 1 път.
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот marmi52 » 10 авг 2012 14:11

Levskar_90 написа:На мен ми харесва хъса й. За нея 2-ро място е провал. Докато за другите ни олимпийски туристи 39-то място е успех. Станка е велика и заслужава уважение. Поклон !


8-)

Именно !
И друго ... докато всички други се оправдават, че са им виновни: съдиите, лошото време, контузиите, възрастта, липсата на средства, липсата на спортни бази за подготовка ..., то Станка не обвини никого !
"Сама съм си виновна !" отсече тя след загубения финал ...
Затова поклон !!!
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
Beck's
Мнения: 1833
Регистриран на: 02 ное 2008 01:26
Контакти:

Re: Защо Станка е най-голяма !!!

Мнениеот Beck's » 10 авг 2012 14:13

Levskar_90 написа:
Dexter Lord написа:Всичките ни спортисти трябва да разсъждават като нея, а може би и всички ние.


+1 Аз точно така разсъждавам, затова съм и доста плют от неудачници :lol:

Ти голям "удачник" ще ми доидеш. Не стига само да разсъждаваш , като ЗЛАТНАТА Станка, а е нужно и действия с които да пребориш думите си ! Не става само с плюене по спортистите, а и малко морал и подкрепа към тях. Поколенията се менят, не те знам на колко годинки са, но ако си от набор 85-92, то сега е твойто поколение на ред, а ти го плюеш....


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта