Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот bobonikolov » 06 авг 2012 23:36

RedeviL написа:е при спринтьорите кво толкова има за възстановяване?При двеста метра също няма кой знае какво натоварване и възстановяване. :)

Само,че не бягат в една дисциплина,а в доста повече.Колкото и да ти се струва малко това,което пробягват натоварването си е доста.Да не говорим,че освен стартовете те и тренират през деня.Тоест организма няма никакъв покой почти.Каквито и масажисти да имат или специалисти според мен тези резултати,които ги постигат не са само то усилени тренировки и майсторство.Не ми се струва възможно просто.Например нашата Ивет на олимпиадата в Атина бягаше освен на 100 и 200 метра също и на 400 или 800 метра беше( не си спомням точно) гладко бягане.И в нито една от дисциплините не взе медал.А хич не е лоша спринтьорка.Все пак е най-бързата бяла жена в света.А сега какво става?Вероника Кембъл примерно бяга в сериите на 100 метра,където завършва в първите 3.На следващия ден бяга на полуфинал,където пак се класира напред.Два часа по-късно бяга на финала и го печели.Има само ден почивка и днес пак е на топ ниво.Саня Ричард-Рос вчера и завчера е имала също 3 старта за два дни.Вчера е станала олимпийска шампионка на 400 метра гладко бягане.Днес тича на 200 метра в сериите и пак е първа.Всичките им състезателки днес си се класираха,завършвайки в първите места без да си дават много зор.Лично аз си мисля,че се зобят и то много.Или ползват безбожно скъпи и качествени легални препарати,които нашите спортисти не могат да си позволят.
Последна промяна от bobonikolov на 06 авг 2012 23:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
magga
Мнения: 1377
Регистриран на: 28 яну 2011 23:15
Контакти:

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот magga » 06 авг 2012 23:38

Абе за спринтовете не е кой знае колко трудно да възстановиш, защото тичаш има няма 9 секунди :lol: Мен ми е по-интересно как жена 60 кила може да вдигне 100+ кила над главата си или как се тласка гюле от такава жена и ей тия силовите нещица :) Плуването също е възможно да се възстановиш от днес до утре, а колко са забранени и колко разрешени възстановяващите им вещества вече не е ясно, но със сигурност поне 1 месец преди голямо състезание няма да видите нито 1 голям спортист да участва някъде, защо мисля че е ясно :)

LyuboKov
Мнения: 40
Регистриран на: 30 мар 2012 00:59
Контакти:

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот LyuboKov » 06 авг 2012 23:43

По време на самото състезание са чисти. Но при подготовката яко допинг, за да напреднат предварително, след което специално за състезанието се изчистват. Аз поне така знам, т.е. преди състезанието не се взима нищо, но в подготовката се взима, за да напреднат много...

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот bobonikolov » 06 авг 2012 23:46

magga написа:Абе за спринтовете не е кой знае колко трудно да възстановиш, защото тичаш има няма 9 секунди :lol: Мен ми е по-интересно как жена 60 кила може да вдигне 100+ кила над главата си или как се тласка гюле от такава жена и ей тия силовите нещица :) Плуването също е възможно да се възстановиш от днес до утре, а колко са забранени и колко разрешени възстановяващите им вещества вече не е ясно, но със сигурност поне 1 месец преди голямо състезание няма да видите нито 1 голям спортист да участва някъде, защо мисля че е ясно :)

Ами то не са само стартовете нали се сещаш.Освен тях има и тренировки.За тежката атлетика също съм съгласен.Само,че там китайките са съмнителните.

Потребителски аватар
Raid
Мнения: 1001
Регистриран на: 16 юли 2012 14:36
Контакти:

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот Raid » 06 авг 2012 23:47

Любен Дилов - син написа:Според експерти - нищо изненадващо на олимпиадата: белите са традиционно по-добри в стрелбата, черните в бягането, а събитието като цяло е премерване на сили между американската фармацевтична индустрия и китайската народна медицина.
lans22 написа:АКО НАВЕДНЪЖ 20 ОТБОРА С ИМЕТО ЦСКА ПОБЕДЪТ ЛЕВСКИ В ЕНА И СЪЩА ГРУПА В ЕДИН И СЪЩИ СЕЗОН - ШЕ ГИ ПРИПОЗНАЕМ СИЧКИТЕ!

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот dreben23 » 06 авг 2012 23:58

Че какво има да избягаш два-три пъти дневно по 100, 200 и 400 метра. ;) Аз като тренирах футбол да речем се спуквахме от бягане, тогава няма възстановяване, а спринта на къси разстояния не е кой знае какво, ако си тренирал редовно. След час два си готов да бягаш пак. Нека ги накарат обаче да скачат из стълбите на стадиона с два крака, тогава ще ги питам как ще се възстановят за утрешната тренировка или състезание. Има да ги болят краката братче цяла седмица! :lol: Като цяло спортистите навсякъде нагъват възстановителни хапове и това е видно. Въпроса е кога ще забравят да минат през WC-то и ще ги пипнат с допинг. :lol: Абсолютно всички зимат по нещичко... може би само скиорите не зимат, то там вече е до вакса повечко. ;) Доколкото си спомням аз добрите бегачи са били винаги от Кения (маратона) Ямайка, Бахамите, САЩ и Тринидад и Тобаго - това си е техен спорт и са ненадминати в това отношение.

А спомняш ли си какво правеше Майкъл Джонсън навремето в 200 и 400 метра? :)
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
gilento93
Мнения: 2884
Регистриран на: 06 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот gilento93 » 07 авг 2012 00:08

Всички взимат,само наще ги хващат те това е истината.

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34779
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот MuFc1878 » 07 авг 2012 00:08

Щом не ги хващат не взимат... само нашите балъци :lol:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот bobonikolov » 07 авг 2012 00:20

dreben23 написа:Че какво има да избягаш два-три пъти дневно по 100, 200 и 400 метра. ;) Аз като тренирах футбол да речем се спуквахме от бягане, тогава няма възстановяване, а спринта на къси разстояния не е кой знае какво, ако си тренирал редовно. След час два си готов да бягаш пак. Нека ги накарат обаче да скачат из стълбите на стадиона с два крака, тогава ще ги питам как ще се възстановят за утрешната тренировка или състезание. Има да ги болят краката братче цяла седмица! :lol: Като цяло спортистите навсякъде нагъват възстановителни хапове и това е видно. Въпроса е кога ще забравят да минат през WC-то и ще ги пипнат с допинг. :lol: Абсолютно всички зимат по нещичко... може би само скиорите не зимат, то там вече е до вакса повечко. ;) Доколкото си спомням аз добрите бегачи са били винаги от Кения (маратона) Ямайка, Бахамите, САЩ и Тринидад и Тобаго - това си е техен спорт и са ненадминати в това отношение.

А спомняш ли си какво правеше Майкъл Джонсън навремето в 200 и 400 метра? :)

Да спомням си.Обаче тренировките на лекоатлетите не са само бягане.Тренират и във фитнеса и то здраво.Предимно за крака.Прегледай някоя снимка на някой спринтьор или спринтьорка.Веднага ще ти се набие на очи развитата мускулатура на почти цялото тяло.Особено развити са им мускулите на корема и краката,което означава,че яко блъскат тежести с краката във фитнеса.По време на една тренировка също не правят само едно бягане.Правят десетки бягания.След това излизат на състезание.И след здрави тренировки и сгъстен цикъл на стартове ми се струва изключително невъзможно да поддържат перфектна форма и във всяка една дисциплина да са номер 1.Просто не виждам как това може да стане без употребата на химия.Другото,което ми се набива на очи е превръщането на белите атлети в тези дисциплини в малцинство ако мога така да се изразя.Цветнокожите заемат почти всички квоти.Вече от 8 състезателя,които се нареждат на пистата минимум 6 са цветнокожи.

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Дали американските и ямайски лекоатлети са чисти?

Мнениеот dreben23 » 07 авг 2012 01:20

bobonikolov написа:

Да спомням си.Обаче тренировките на лекоатлетите не са само бягане.Тренират и във фитнеса и то здраво.Предимно за крака.Прегледай някоя снимка на някой спринтьор или спринтьорка.Веднага ще ти се набие на очи развитата мускулатура на почти цялото тяло.Особено развити са им мускулите на корема и краката,което означава,че яко блъскат тежести с краката във фитнеса.По време на една тренировка също не правят само едно бягане.Правят десетки бягания.След това излизат на състезание.И след здрави тренировки и сгъстен цикъл на стартове ми се струва изключително невъзможно да поддържат перфектна форма и във всяка една дисциплина да са номер 1.Просто не виждам как това може да стане без употребата на химия.Другото,което ми се набива на очи е превръщането на белите атлети в тези дисциплини в малцинство ако мога така да се изразя.Цветнокожите заемат почти всички квоти.Вече от 8 състезателя,които се нареждат на пистата минимум 6 са цветнокожи.


Така е, да, все по-трудно става да влезе бял атлет от бяла държава във финалната осмица. Засега руските народи успяват все още да се противопоставят на черната мощ. Но виж, че тъмнокожите са много по-добри във всеки един спорт, изглежда в колкото и нецивилизовани държави да живеят, вършат нещата по-цивилизовано и правилно от останалия свят. Ами волейболистите какви са горили, сравни ги с някой волейболист от близкото минало и ще си отговориш на въпроса зимат или не зимат стимуланти. Нека видим малко примери и от нашата действителност: как е възможно футболист като Миро Иванов да речем пред пенсионна възраст да играе по-добре, отколкото някога е играл на младини - ми невъзможно е, без да не му дават нещо бързодействащо и ефективно. Взимат до един, въпроса е кога ще загази доктора! :mrgreen: Интересно на какво ниво ще ни е футболът, ако не взимаха... може би междупланетарно някакво. :lol:
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта