Не на държавата в спорта

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
stn
Мнения: 2236
Регистриран на: 04 май 2012 13:38

Не на държавата в спорта

Мнениеот stn » 06 авг 2012 10:42

Спортистите ни са като циганите. Само чакат на държавата да им даде пари. Работи като хората и ще има. Държавата трябва да отделя пари единствено и само за спорт в училищата и университетите и никъде другаде. Не може да отделяш милиони на година за някакви измислени спортове и спортистчета, докато образованието и здравеопазването тъне в мизерия, защото са пренасочени средства от държавния бюджет към някакви си спортове. С какво спорта допринася за развитието на България? Нещо БВП се вдига и стандарта на живот се повишава ли? Аууу, прославяли България по света. Голямо чудо. Професионалният спорт води единствено до контузии и цял живот вземане на обезболяващи. Федерациите да минават на самоиздръжка и като няма интерес към тях значи са за закриване. Ако някой става за нещо ще си намери спонсори да му дават пари и награди.
Умира бавно този, който бяга от страстта и водовъртежа на чувствата, които връщат блясъка в очите и спасяват тъжните сърца...

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот modor » 06 авг 2012 10:49

Нека държавата инвестира в заведения за бързо(затлъстяване)хранене ;)
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот ros » 06 авг 2012 10:50

пак се почва :lol: абе вие сън не спите от злоба
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
wicked1913
Мнения: 858
Регистриран на: 05 мар 2010 16:14
Местоположение: Тича
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот wicked1913 » 06 авг 2012 10:55

В интерес на истината съгласен съм с автора на темата... това си е самата истина ;)

"Не може да отделяш милиони на година за някакви измислени спортове и спортистчета, докато образованието и здравеопазването тъне в мизерия, защото са пренасочени средства от държавния бюджет към някакви си спортове." - 101% вярно
фалшива коса - фалшив футбол!

Xamy
Мнения: 828
Регистриран на: 21 май 2010 23:04
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот Xamy » 06 авг 2012 10:57

Идеята за ограничаване на средствата за спорта не е лоша, но ако не се дадат тези пари за спорт, ще потънат и те в джобовете на определени "благодетели". Ти какви пари си видял от здравната реформа? А ако си плащаш данъците, къде ти отиват парите? Нали няма да ми отговориш нещо като "магистрала" или "училища" ?
А това, че Министерството на спорта си и федерациите са пълни с пиявици, които не знаят за какво са там, пак е друга тема.

Потребителски аватар
Beck's
Мнения: 1833
Регистриран на: 02 ное 2008 01:26
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот Beck's » 06 авг 2012 11:07

Няма лошо държавата да помогне на спорта, за мене най правилното нещо е да се направят няколко големи лекоатлетически центрове за развиване на МЛАДИ таланти в по големите градове, държавата да отделя средства най вече за условията при които се тренира. Единственото правилно нещо е държавата да накара и да покаже на родителите , че се инвестира в спорта и в децата им, винаги бих закарал детето си на тренировки в залата или на стадиона , отколкото да го оставя да деградира по градинките в Люлин например !

redman
Мнения: 751
Регистриран на: 20 сеп 2009 14:50
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот redman » 06 авг 2012 11:11

Аз съм за! На тази олимпиада се видя колко е безсмислено това. По-добре тези пари да се изразходват за спорт в училищата, на треньорите, които ще останат безработни ако им се спре субсидията, да се намери работа в училищата и да се занимават да тренират децата, но масово, а не за високо спортно майсторство. Комунизма свърши, ние сме малка държава, като Белгия например. Ако т.нар. професионалисти, наистина са професионалисти, те ще имат мениджъри, чиято работа е да им намират спонсори и т.н. Иначе по същия начин, да вземат да направят министерство на музиката и да почнат да продуцират музика, която никой не слуша!
Ако се наливат всички тия безумни средства в масов спорт, ще могат да се направят много повече безплатни футболни площадки, защото сега, ако искат 4-5 дечица да проитат някъде в София, няма къде, всички искат наеми от по 50-60 лв на час, за т.нар. игрища с изкуствена трева. Това за децата е непосилно! Да направят и фитнес площадки, каквито направиха в Южния парк, но повече, за да има къде да тренират малките. Да направят повече плувни басейни, но не за лятото да лежат мастиите, а с коридори и треньори! Да се развива масовия спорт е добре за здравето на тия дечица, а така и от профилактика и здравеопазване ще се спестят пари след време!
Алекси Suckачев: Моооци, Моооци, Моооци...

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот milen.hristov » 06 авг 2012 11:16

Да и чл.1 в конституцията серго до живот президент, премиер и каквото си ибере.
Развитие на клуба на пенсионера, там да се влагат милиони, все пак основният глсоподавател трябва на се чувства щастлив.
И да не збравя стореж на Белене и още на 3 АЕЦ, пък как нормалните ще си плащат тока, майн..... им. Важното и другата част от електоратът да са щастливи, те и без това ток и вода не плащат

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 06 авг 2012 11:18

+1 :) До голяма степен съм съгласен с автора на темата. Според мен държавата трябва да участва и подпомага (пряко или косвено) спорта в училищата и детско - юношеския спорт, развиван в клубовете, както и спортовете, които представляват социален феномен и се радват на значителен обществен интерес. Парите давани за спортове и спортисти, които на състезания у нас събират само роднините и приятелите на състезателите, които на европейски и световни първенства и на олимпийски игри заемат "почетното" 35-то място от 40 участници (примерно), трябва да се съкратят, защото са пари, хвърлени на вятъра. 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Beck's
Мнения: 1833
Регистриран на: 02 ное 2008 01:26
Контакти:

Re: Не на държавата в спорта

Мнениеот Beck's » 06 авг 2012 11:18

milen.hristov написа:Да и чл.1 в конституцията серго до живот президент, премиер и каквото си ибере.
Развитие на клуба на пенсионера, там да се влагат милиони, все пак основният глсоподавател трябва на се чувства щастлив.
И да не збравя стореж на Белене и още на 3 АЕЦ, пък как нормалните ще си плащат тока, майн..... им. Важното и другата част от електоратът да са щастливи, те и без това ток и вода не плащат

Ци...... на сапун, на сапун ;)


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта