Лондон 2012: Ден 7

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот ros » 04 авг 2012 00:25

Нарочно дадох пример с нещо с което Без име се занимава. Всеки прави нещо и това, че повечето не ни познават и малко трудно е да ни търсят сметка, не значи че това не може да се приложи и спрямо нас. Когато аз се занимавам с това което разбирам очаквам критики, забележки и коментари от хора, които разбират от моята работа, а не от всеки срещнат. Това имам предвид

Всички спортисти ще понесат своите критики, но нека те не са от куцо, кьораво и сакато, а от хора, които с това се занимават, това разбират и това ще е от полза за критикуваните. Защото в България всеки разбира от всичко, всеки е капацитет и затова едни отиват в Азербейджан, други ще го направят скоро, а трети просто си казват "Баста - до тук бях"
Това е лично мое мнение, не казвам, че е най-правилното, но вярвам в него и затова няма да как да упрекна някой, чиято работа просто не разбирам толкова, колкто моята. .. А фенството - то е колкото хубаво, толкова и задължаващо
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
gilento93
Мнения: 2884
Регистриран на: 06 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот gilento93 » 04 авг 2012 00:51

Много ме е яд за щангиста ни.Ебахти и малшанса.Хубаво е,че поне Лалова се класира на 1/2 финалите в спринта на 100 метра.

xadez
Мнения: 293
Регистриран на: 02 авг 2012 14:30
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот xadez » 04 авг 2012 07:19

„Самото спечелване на олимпийска квота беше достатъчно голям успех за Иван, който направи едва 6-месечна подготовка. Участието му е геройство, а ако спечели медал, ще бъде малко чудо“, коментира брат му Георги, който е негов личен треньор. Георги Марков е от последното успешно поколение български щангисти, което беше посечено с 4-годишно лишаване от състезателни права заради положителни допинг проби. Това стана преди Олимпиада-2008 в Пекин. В списъка с 11 санкционирани тежкоатлети тогава попаднаха и братята Маркови. За баткото Георги това беше краят на кариерата, докато наказанието на Иван изтече през юни т.г. 27-годишният вече спортист се завърна на подиума с участие на държавния шампионат по вдигане на тежести, където заслужи квотата за Лондон с титла и добри постижения. Бургазлията е състезател на клуб „Георги Марков“, който носи името на основателя си. По-големият брат и личен треньор на днешния ни представител на Игрите постави връх в богатата си на отличия кариера със сребърния медал от Олимпиада-2000 в Сидни.

„Да знаете, може да съм олимпийски вицешампион, но Иван е по-голям талант от мен. И инат. Иначе нямаше да се върне на подиума. С него подновихме тренировки от декември миналата година. Подготовката се водеше в нечовешки условия – без ток и вода в залата на стадион „Черноморец“. Зимата, сещате се, беше от най-лютите. В минусовите температури щангата едва не отлепяше кожата от дланите му. Задачата, която съм му поставил, е да направи колкото се може повече успешни опити в Лондон. Да реализира потенциала си, пък кой знае, може чудото и да стане“, надява се баткото-треньор Георги Марков. Той констатира, че категорията на Иван е най-силната във вдигането на тежести на Олимпиада-2012. Предварителните заявки са много близки и предвещават ожесточена конкуренция. Бургазлията например е със седма заявка от 388 кг двубой, а третият е само с 2 кг повече. Листата се води от иранец с 395 кг, следван от белорусин с 393.

Предвид казаното от брат му и негов треньор мисля,че това 5-то място си е успех.Тук отново става въпрос за мизерни условия или липса на такива за подготовка

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот Без име » 04 авг 2012 10:32

Рос, не е голяма философия спорта.
Всички, които се интересуваме от различните спортове, спокойно можем да критикуваме състезателите си, които не могат да достигнат върхово ниво.
Ти, например, ако се занимаваш със счетоводство, не бих ти си мешал, защото не разбирам от това, но вдигането на щанга е къде, къде по-малко сложно от счетоводството и затова критикувам състезателя ни.

Защо например не критикувам Катето Аврамова, от която чух репликата "Сутрин не мога да плувам достатъчно бързо." ?
Толкова са й възможностите на момичето. Посредствени.
Тренира от 8 годишна(по спомен) в Англия, при добри специалисти и нивото й е толкова ниско. Явно е, че не може да се сравнява с 3 години по-малката от нея Миси Франклин, въпреки подготовката си при уж научени хора, а не като българските треньори убавци.
Не обичам туристите и точно тук съм съгласен с комунистите от Китай - триумф или нищо.
За мен е по-добре да пратим 20 спортиста, но със сили за медал, отколкото 70, но половината да не минат сериите.
[center]1914[/center]

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот THE G.A.M.E » 04 авг 2012 18:34

Жалко за Марков !

Чесно казано, според мен имаше тактическа грешка от щаба ни ...
Трябваше Ванката да отиде на по-голяма тежест след неуспеха на 209.
Така щеше да отдъхне 5-6 мин. което щеше да е от полза.
И без това с 209 кг. като краен резултат нямаше да успее да вземе бронза.

Трябваше след първият си неуспешен опит да отиде на 212 ... Да, риск е, но така щеше да се опита да ги вдигне свеж.
Вместо това отиде уморен физически и най-вече - психически след едва минутка-две да вдига 209 ...

Иначе самият спортист не бива да бъде упрекван за нищо !
Щангите са къртовски спорт и не бива никой да бъде обвиняван, че не е вдигнал дадена тежест.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

vasko1
Мнения: 754
Регистриран на: 03 апр 2012 00:39
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот vasko1 » 04 авг 2012 22:12

THE G.A.M.E написа:Жалко за Марков !

Чесно казано, според мен имаше тактическа грешка от щаба ни ...
Трябваше Ванката да отиде на по-голяма тежест след неуспеха на 209.
Така щеше да отдъхне 5-6 мин. което щеше да е от полза.
И без това с 209 кг. като краен резултат нямаше да успее да вземе бронза.

Трябваше след първият си неуспешен опит да отиде на 212 ... Да, риск е, но така щеше да се опита да ги вдигне свеж.
Вместо това отиде уморен физически и най-вече - психически след едва минутка-две да вдига 209 ...

Иначе самият спортист не бива да бъде упрекван за нищо !
Щангите са къртовски спорт и не бива никой да бъде обвиняван, че не е вдигнал дадена тежест.

Грешка, взимаше го медала. Той вдигна 203 и вдига на 209. Завърши, ако не се лъжа с 375, а тоя на 3-то място е с 380.

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот MORSKI » 04 авг 2012 22:21

завърши с 380 защото опитите му бяха след тези на Иван и 380 му стигаше. Хващаш ли разликата, Така че и с 209 нямаше да вземе медал. Друг въпрос е, че той направи каквото можа

vasko1
Мнения: 754
Регистриран на: 03 апр 2012 00:39
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот vasko1 » 04 авг 2012 22:36

и 215 щял да вдигне, ако му трябвало ;) що се излагате

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот MORSKI » 05 авг 2012 01:53

vasko1 написа:и 215 щял да вдигне, ако му трябвало ;) що се излагате


да, да ще вдигне, ама друг път :lol: Ти се излагаш, пич. Гледа ли състезанието. Колкото накрая иранеца дигна 215... То да не е машина нашия представител ;) :lol:

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Лондон 2012: Ден 7

Мнениеот THE G.A.M.E » 05 авг 2012 10:31

Всичко вече е в последствие ...

Така или иначе шансовете за медал с едва 209 ( ако беше успял ) ... Си бяха нищожни.
Но основното е, че отиде почти веднага да се опита да ги вдигне след неуспешният първи опит.
Дори за НЕспециалист като мен се виждаше, че нашият бе смазан физически и психически.
И докато психически нещата няма как да се оправят за 5-6 мин. то физически можеше да си отпочине, ако от щаба ни бяха вдигнали заявката ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта