Лондон 2012: Ден 5

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот ros » 01 авг 2012 23:29

RedeviL написа:
ros написа:Повечето тук сте малки и не помните но на Олимпиадата в Атланта от осминафиналите напред имахме само трима боксьори - Серафим Тодоров, Тончо Тончев и Даниел Петров, но и тримата в комплект стигнаха до финала. Беше страхотно

бях малък, но си спомням Серафим и Тончо как взеха медали.Нали за 96-та става дума..?

За Атланта 96 става въпрос - да. Тогава до последните два дни България нямаше златен медал. Дойдоха финалите в бокса и Петров стана първия ни шампион. После това направиха и Стефка Костадинова и Валентин Йорданов, а Тончо и Серафим загубиха финалите си в последния ден на игрите. Даже Тончо водеше с 2-1 точки до послените 10 секунди, но съперникът му изравни и при 2-2 със съдийско решение го оставиха втори
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот za nas e toj religiq » 01 авг 2012 23:30

RedeviL написа:
ros написа:Повечето тук сте малки и не помните но на Олимпиадата в Атланта от осминафиналите напред имахме само трима боксьори - Серафим Тодоров, Тончо Тончев и Даниел Петров, но и тримата в комплект стигнаха до финала. Беше страхотно

бях малък, но си спомням Серафим и Тончо как взеха медали.Нали за 96-та става дума..?


Да за същата , но злато взе само Пинчера , Серафим и Тончо останаха със сребро.

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот RedeviL » 01 авг 2012 23:31

ros написа:
RedeviL написа:
ros написа:Повечето тук сте малки и не помните но на Олимпиадата в Атланта от осминафиналите напред имахме само трима боксьори - Серафим Тодоров, Тончо Тончев и Даниел Петров, но и тримата в комплект стигнаха до финала. Беше страхотно

бях малък, но си спомням Серафим и Тончо как взеха медали.Нали за 96-та става дума..?

За Атланта 96 става въпрос - да. Тогава до последните два дни България нямаше златен медал. Дойдоха финалите в бокса и Петров стана първия ни шампион. После това направиха и Стефка Костадинова и Валентин Йорданов, а Тончо и Серафим загубиха финалите си в последния ден на игрите. Даже Тончо водеше с 2-1 точки до послените 10 секунди, но съперникът му изравни и при 2-2 със съдийско решение го оставиха втори

ами само те двамата са ми останали в главата, тогава все пак съм бил само на осем..за тончо знам, че после премина при професионалистите, ако не се лъжа..

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот ros » 01 авг 2012 23:34

vasko1 написа:
za nas e toj religiq написа:.

Министъра на спорта е съпруг на гребкиня,
.


Брат ти ме уби :lol: А случайно да знаеш че самия Нейков е гребец :) При това участник на олимпиади и световни първенства и с не малко медали :lol:[/quote]
Аз го познавам като тренер по гр****е. Но мисълта ми е друга. Това момче щом отива там значи е показал някакви резултати. И при положение, че спорта ни се управлява от човек от неговият спорт значи не мисля, че е толкава лошо положението. Пари за подготовката му щяха да се намерят и нямаше да ходи да бяга в друга страна. А сега се поразрових и с него за отишли още 3-ма състезатели.[/quote]
Александров бе световен шампион за юноши преди 2-3 години и наистина е обещаващ спортист. Но така или иначе вече е азербейджанец
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
rebelheartous
Мнения: 3522
Регистриран на: 13 сеп 2008 21:27
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот rebelheartous » 01 авг 2012 23:37

ros написа:
RedeviL написа:
ros написа:Повечето тук сте малки и не помните но на Олимпиадата в Атланта от осминафиналите напред имахме само трима боксьори - Серафим Тодоров, Тончо Тончев и Даниел Петров, но и тримата в комплект стигнаха до финала. Беше страхотно

бях малък, но си спомням Серафим и Тончо как взеха медали.Нали за 96-та става дума..?

За Атланта 96 става въпрос - да. Тогава до последните два дни България нямаше златен медал. Дойдоха финалите в бокса и Петров стана първия ни шампион. После това направиха и Стефка Костадинова и Валентин Йорданов, а Тончо и Серафим загубиха финалите си в последния ден на игрите. Даже Тончо водеше с 2-1 точки до послените 10 секунди, но съперникът му изравни и при 2-2 със съдийско решение го оставиха втори


Еми да не беше чакал сирената само. Да си беше играл и с още един-два удара да го откаже. Малко като на Лудогорец воя това. Ние играхме добре, ама той съдията ни поряза с +3 допълнителни минути. Нищо, че първоначалните 5 са само минималното добавено време. ;]

Потребителски аватар
zlostar
Мнения: 616
Регистриран на: 07 фев 2009 01:14
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот zlostar » 01 авг 2012 23:41

Ебаси гаврата. В категорият на Детелин в 3тия рунд едно японче попиля номер 2 в схемата - боксьор от азербейджан. Поне 3 пъти го свали в нокдаун, но един път не му отброиха. Последните 2 мин азера залиташе по ринга, а япончето яко му сипваше. Резултат 12-10 в рунда и победа за азера. Направо се плаша след като не може да се спечели среща и при такова очеизвадно превъзходство. Тая победа цялата зала я освирка, ама файда.

masona84
Мнения: 883
Регистриран на: 17 фев 2009 15:13
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот masona84 » 01 авг 2012 23:47

zlostar написа:Ебаси гаврата. В категорият на Детелин в 3тия рунд едно японче попиля номер 2 в схемата - боксьор от азербейджан. Поне 3 пъти го свали в нокдаун, но един път не му отброиха. Последните 2 мин азера залиташе по ринга, а япончето яко му сипваше. Резултат 12-10 в рунда и победа за азера. Направо се плаша след като не може да се спечели среща и при такова очеизвадно превъзходство. Тая победа цялата зала я освирка, ама файда.

Kоето ме води до мисълта,че ако Детелин иска да се класира на полуфинал ще му трябва нокаут срещу британеца,голямото рязане тепърва предстои и за жалост ние можем да го изпитаме на наш гръб

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот MORSKI » 01 авг 2012 23:57

ros написа:След всяко едно на интервю на успял в спорта си състезател усещам разочарованието им от България - разочарование от условията, които им се предоставят, от начина на работа с тях, от отношението на ръководителите на спорта и от отношението на медии и фенове към тях. Е как мама му стара тези хора да са горди, че са българи. Бербатов, Казийски, Жеков, Гроздева, Неделчева и още и още... наистина ми е жал за самочувствието на тези хора, за унижението от българската неблагодарност, която чувстват, от това, че имат малшанса да живеят в тези условия и да ги сочат с пръст. Дори едно младо момиче като Бонева още от сега да казва, че вече не и пука какво ще прочете за нея е показателно

Обикновено на Олимпиада спортистите плачат от радост, а при нас плачат от терзания дали да не емигрират, въпреки нежеланието си!!! УЖАС :(


Роска, ще ти кажа само едно нещо. Аз бях млада надежда (ех какви времена) в плуването до моята 12-та годишнина. Готвеха ме за национални състезания, бях най-добър във възрастовата си група в отбора и т.н да не изборявам и да не изглежда като хвалба. Тогава (това е преди 11 години - 2001 година) треньорът ми поиска 50 лева месечна такса (не само от моите родители, а от всички). Баща ми имаше заплата от порядъка на 300 лева по това време. Кризата беше огромна. Като имаш предвид, че 97 когато започвах стартирахме всички в отбора от 15 лева на месец при същата заплата.

Родителите ми нямаха друг избор и ме отписаха. Това направиха и други майки и бащи с децата си. Така заради едната алчност сумати евентуални бъдещи спортисти им се резнаха крилата... Кариерата ми общо взето приключи преди да е почнала. Дали за добро или за лошо не знам. После пак почнах да тренирам през 2003 до 2005, но нещата не бяха същите да не говорим, че треньорът беше пълен т..к.. А отборът беше Черно море- да не кажа водещ не само в града, но и в цялата страна, даващ редица национали.

За какво ги пиша тези неща. Вчера отидох до басейните до плажа където готвят децата,юношите и т.н в отборите да поплувам малко. Там готвеха и мен преди 10 и отгоре години. Видях старият си треньор и другите треньори как тренираха малките и по-големите. Повярвай ми - не са им е мръднали ни на йота начините на работа, това на което ги учат е остаряло. Така е във всеки един спорт- само за справка да ти кажа. Учат ги така, както и нас, както и поколенията преди нас- да дишат на три загребвания при крола при все, че от няколко години се загребва на две. Всички състезатели не само на Олимпиади, но и на Световни и т.н загребват на две и то от едната страна, която е по-силната на плувеца. Дали ляво или дясно. А нас ни учеха на три загребвания и от двете страни. Това е само един пример- да не говорим, че така и не ни научиха навремето как да правим изчистено салто и обръщане.

Сега разбирате ли защо Рангелова например не тренира в България. И защо нямаме и няма да имаме успехи не само в плуването. Не стига, че са с остарели методи, ами и алчни...
Последна промяна от MORSKI на 02 авг 2012 00:10, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот Niksh0 » 01 авг 2012 23:57

Нека отдадм заслуженото и на плуването, където за мен тази вечр звездата беше Ребека Сони със световния си рекорд и то на полуфинал. Утре като нищо може да видим за първи път жена под 2:20 на 200м бруст. Страхотна победа и за Ейдриъм на стотачката и много мощна контра атака последните метри и отново фаворитът остана втори. Изобщо доста успешна вечер за анериканските състезатели. Лично аз съм голям фен на някои от американските плувкини :)
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Лондон 2012: Ден 5

Мнениеот ros » 02 авг 2012 00:04

Саше, поне на мен не ми казваш новина... С такива треньори и шевове на клубове всяка една федерация поддържа гласове за преизбиране, независимо от резултатите и качеството на работа в тях... Пълен та.ак
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта