Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Защо участваме на олимпиадата

Мнениеот ros » 07 авг 2012 09:33

bajganjo написа:Супер . Тя квотата какво включваше - да се познаваш с шефа на федерацията и да не се удавиш , плувайки по дистанцията !
Ще се видим на терминал 2 !

ОК, а ти знаеш ли как се казва шефа на федерацията по плуване?

Офтопик:
НЕ ВИ ЛИ ПИСНА БЕ, НЕ ВИ ЛИ ПИСНА ДА СЕ ИЗЛАГАТЕ, направил си си специална регистрация само и саммо да ръсиш глупости. Знам, че е трудно да промените примитивния си начин на мислене, но поне не го показвайте пред всички
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

RUSE
Мнения: 658
Регистриран на: 12 сеп 2008 10:48
Контакти:

Re: Защо участваме на олимпиадата

Мнениеот RUSE » 07 авг 2012 09:37

А защо да не участваме? Многоуважаемият данъкоплатец да се заинтересува първо къде му чезнат милионите и милиардите по някакви съмнителни проекти, кой какво, как и защо харчи в другите сфери и едва тогава ще има право да се обърне и да попита как се харчат аджеба парите за БГ спортистите и защо е нужно да ходели на Олимпиада, нищо че тези средства са като жълти стотинки, в сравнение с онези другите...
Просто е отчайващ примитивният начин на мислене на някои хора в нашата страна, които по най-олигофренския начин търсят да плюят, тъпчат, мачкат ей така за спорта.

mfca
Мнения: 441
Регистриран на: 11 апр 2009 00:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо участваме на олимпиадата

Мнениеот mfca » 07 авг 2012 09:37

bajganjo написа:Едни държави участват на олимпиадата за да покажат своята мощ , други за да продадат по-скъпо своите спортисти , трети за да повдигнат националното си самочувствие , четвърти за да увеличат туристопотока към страната си , пети заради всичко гореказано !
Това е разбираемо , но ние за каво участваме - за да увеличим броя на мазохистите ли ?
Защото да гледаш как гражданин на Гранада печели златен медал , а гражданин на България лази по тепиха си е жив мазохизъм !!!


А твоето гениално предложение е? По тая логика защо съществува държаната България?
Ако ви е срам от нещо, направете така, че то да се промени! Но точно този твой пост показва защо сме на това положение във всеки аспект - ние само можем да плюваме, ако някой не успее и да омаловажаваме тези, които успяват!
“Прост народ - слаба държава”

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Защо участваме на олимпиадата

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 07 авг 2012 09:44

Devian написа:Забравил си шестите,които участват заради принципа на Кубертен.С това мисля,че се изчерпва и отговора на въпроса ти :!:

Въпросът по темата със сигурност не предполага еднозначен отговор, както истината винаги е някъде по средата.... ;) Във връзка с олимпийския принцип се сещам за един много забавен случай от олимпийската надпревара на 10 000 метра мъже (не помня през коя година, беше отдавна). Световно неизвестен състезател от малка държавица, без традиции и успехи в тази дисциплина, се впусна в началото на бягането с темпо, много по-подходящо за бягане на дистанция 400 метра. Той веднага оглави колоната и следен от телевизионните камери в продължение на цяла минута беше център на вниманието – гледаха го всички негови близки, роднини и приятели, гледаше го неговата страна, гледаше го целият свят. Естествено, след това човекът изостана, не си спомням дори, дали изобщо завърши състезанието. Но той беше успял с един куршум да убие два заека – да участва на олимпийски игри и при това да спечели своята минута слава. :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

bajganjo
Мнения: 24
Регистриран на: 05 авг 2009 23:15
Контакти:

Re: Защо участваме на олимпиадата

Мнениеот bajganjo » 11 авг 2014 05:01

just one is eric написа:
bajganjo написа:
ros написа:
Дадено, ато си извоюваш квота лично ще те изпратя на самолета за Рио за да ти пожелая приятна разходка по Копакабана


Супер . Тя квотата какво включваше - да се познаваш с шефа на федерацията и да не се удавиш , плувайки по дистанцията !
Ще се видим на терминал 2 !

Много ти подхожда неграмотно написания ник ! А дали си се събличал по физическо ?


Не се разбра какво му е неграмотно на моя ник , но нейсе .
По физическо съм се събличал многократно , събличал съм се в редица спортни зали и басейни , а може да съм го правил и в спалнята на жена ти ....


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта