97 години Черноморец Бургас

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Bartolomej
Мнения: 3641
Регистриран на: 26 май 2009 22:26
Местоположение: Бургас
Контакти:

97 години Черноморец Бургас

Мнениеот Bartolomej » 01 авг 2016 11:51

Днес се навършват 97 години от основаването на любимия на поколения бургазлии - Черноморец Бургас 1919
Отборът е един от основоположниците на първия Български шампионат от 1937/1938 г. , преминал през катаклизми , върхове , унижения , но и успехи , продължава да съществува и гордо да носи емблемата "Отбора на Бургас"
Десетки футболисти , треньори и деятели минали през клуба за почти 100 години са оставили дълбока следа както в Българския , така и в Световния футбол .
Изображение
Започнал своя футболен път от игрището в казармите на легендарния 24-ти пехотен черноморски на Н.В.Царица Елеонора полк ,веднага след реформите настъпили в резултат на Ньойския "мирен" договор , "черноморци" достойно представят Бургас и в първото национално п-во на тогавашно Царство България .
Изображение"СК Черноморец Бургас с клубното знаме, след като са спечелили първенството на Приморската спортна лига"

До 1945 г, когато с указ на БКП отбора е забранен и обявен за фашистки . Години по-късно отново възкръсва с оригиналното си име и до ден днешен е Отбора на Бургас .
Въпреки всички мутри и далавераджии , които заставаха начело , въпреки политиците , които в последните 10на години умишлено унищожават идентичността ни , ние пак сме тук .
И сега въпреки безпаричието Черномореци доказват , че с много работа и любов към играта можеш да печелиш симпатиите на бургазлии.
Да живее !!!
Изображение
Последна промяна от Bartolomej на 01 авг 2016 12:22, променено общо 1 път.
▒▓█▀▄▀▄ Ч Е Р Н О М О Р Е Ц ▀▄▀▄█▓▒
Акулите нападат само от глад или при самозащита

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: 96 години Черноморец Бургас

Мнениеот icko65 » 01 авг 2016 12:12

Тоя клуб вече го няма.И си сигурен че от 1945 до сега сте все Черноморец Бс?Аз а и БГ статистиката е на друго мнениеИзображение ИзображениеИзображениеВ момента съществуват 2 или 3 Черномореца нямащи нищо общо с цитиранияот теб.Да неговорим че 50-те години сте закрити и после с някакво друго име тръгвате..май Ботев.
Последна промяна от icko65 на 01 авг 2016 12:27, променено общо 1 път.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот icko65 » 01 авг 2016 12:26

И още..Няма как да сте на 96г.ИзображениеПосле се създава ПСФК после новия Черноморец играещ в Б окр. миналата година.Стария Челноморец умря на 86 г.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
Bartolomej
Мнения: 3641
Регистриран на: 26 май 2009 22:26
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот Bartolomej » 01 авг 2016 12:28

ичко 65
Твоето мнение не е важно за мен . Имаш ли нещо съществено да кажеш , да честитиш или да ни проклинаш ?
Ако не недей ми пиши безсмислени статистки , се едно насреща ми е ивайло дражев - ******** !
▒▓█▀▄▀▄ Ч Е Р Н О М О Р Е Ц ▀▄▀▄█▓▒
Акулите нападат само от глад или при самозащита

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10771
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот ivan56 » 01 авг 2016 12:29

Ице, гледай си тичата и владислав, и къш от тука с двеста.Кво мислиш ти, или някакво измислено бг сайтче, или измислената уикипедия в която всеки може да пише каквото си иска ,ни е през кОра.
Те ева и "историка" измислен, виж в сайта на уефа кво пише, нали бъзикаш чорбарите редовно с уефа.
http://www.uefa.com/teamsandplayers/tea ... index.html
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Devian
Мнения: 1555
Регистриран на: 11 яну 2010 00:17
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот Devian » 01 авг 2016 12:32

Честит празник!А капацитета може да си е.е тичката матерна.
В БУРГАС СЕ АЗ РОДИХ,
И ТРАДИЦИЯТА ПРОДЪЛЖИХ,
ГРАДА ДА ОБИЧАМ,
В ЧЕРНОМОРЕЦ ДА СЕ ВРИЧАМ!

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот icko65 » 01 авг 2016 12:32

И колега..!Земи прочети малко БГ футболна история.Първия шампионат е доста преди 37/38.И първия шампион е от Варна.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот icko65 » 01 авг 2016 12:34

Bartolomej написа:ичко 65
Твоето мнение не е важно за мен . Имаш ли нещо съществено да кажеш , да честитиш или да ни проклинаш ?
Ако не недей ми пиши безсмислени статистки , се едно насреща ми е ивайло дражев - ******** !

Ми говориш неистини бе колега.Дразня се.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот HEATSEEKER » 01 авг 2016 12:36

Как са имената на първите футболисти от 1919г :?:
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

Потребителски аватар
Bartolomej
Мнения: 3641
Регистриран на: 26 май 2009 22:26
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 97 години Черноморец Бургас

Мнениеот Bartolomej » 01 авг 2016 12:37

icko65 написа:
Bartolomej написа:ичко 65
Твоето мнение не е важно за мен . Имаш ли нещо съществено да кажеш , да честитиш или да ни проклинаш ?
Ако не недей ми пиши безсмислени статистки , се едно насреща ми е ивайло дражев - ******** !

Ми говориш неистини бе колега.Дразня се.

Бе боли ме к*ра бе !
▒▓█▀▄▀▄ Ч Е Р Н О М О Р Е Ц ▀▄▀▄█▓▒
Акулите нападат само от глад или при самозащита


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта