Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот k.dimitrov » 26 мар 2014 12:16

ntodorov написа:Пас и Нефтохимик. Ще избегна цитатите, но ще се опитам без тях да дискутирам.
Явно всеки гледа мача с различни презумпции и нагласи.
Аз бях в компанията на хора, които явно си обичаха и двата отбора. Нещо, което във вашата ултра не'нам си каква
култура е тотално отрицание. При нас също има крайности, както и при вас. Разбираемо е. Вече и за мен. Аз много отдавана писах, че
насилието извън стадионите ще докара такова с обратен знак. И аз видях момченца с качулки от нашите деца ( нови лица, които явно се пръкват
от нейде), които на полувремето дори опитаха да се приближат към част от вашата агитка. Ако сте били около нас ( а виждам, че колегата Нефтохимик е бил там някъде) сигурно сте чули и видели, че ги спряхме. Бяхме ред-два зад родителите на Живко Петков - наши приятели и фенове. Не знам, не ги разбирам нещата от кухнята на младите "ултраси", но не веднъж сме писали, че това никога не е било лансирано сред нас по-зрелите. Виждам, че и колегата Нефтохимик е бил в близост до нас щом е чул подвикванията на 7-8 дечица към Галин Димов. Въпреки това тези дечица са ни истинските акули и елиминирайки подвикванията смея да твърдя, че са първите акули от ония, които играят за децата на Черноморец и нямат във фейсбука си: Предпочитан спортен отбор: ЦСКА на първо място и Нефтохимик на второ. Това са деца, които ще играят утре за честта на нашия отбор. Познавам родителите им и смея да твърдя, че са деца възпитавани да бъдат хора преди всичко и след това фенове. В същото време да се възмущавате на тях при положение, че отсреща се пееше: "Ей шарани майка ви ша е@а" и "Ако викате ша ва шибаме" е, като да си с къса пола в казармата и да мислиш за целостта на девствената си ципа. А нещо да кажете за онуЙ нЯщо Ламперов ? Този футболист и със син екип да бъде - ще го анатемосам. Показа ли на 2-3 пъти средни пръсти на публиката, поддаде ли се на евтината провокация на 10 човека ? Подаде се и то без да мисли към кого са насочени жестовете...Видно е и към вас и мнозина други до нас. Що се касае за активната ви агитка. Недоумявам, как бяха допуснати до стадиона тези пиротехники. Та нас ни проверяваха навсейде. Точно на тези 40-50 дечица активна наша агитка "подготовката" беше предварително отнета и не допусната на стадиона.
Да говорим за тенденциозност в поведението на органите на реда и организацията в и около стадиона е несериозно. Убеден съм, че тези, които си бяхме извън "ултрасите" бяха третирани по еднакъв аршин...Случи се и пожар сред отцепените. Умишлен и то най-вече заради бездействието и на органите на реда отговарящи за този сектор. Е как тези хора да бъдат допуснати сред нас и вас ???


Нейчо, във всичко си много прав, но грешиш фамилията на футболиста. Този е Лефтеров. Лeмперов е много свястно момче, познавам го, защото играеше преди години заедно с малкия ми син и вече не е в Нефтохимик. Зимата напусна.
Последна промяна от k.dimitrov на 26 мар 2014 13:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот radoslav_rashkov » 26 мар 2014 12:24

За Лефтера ли говорите? Тат вие такъв зелен цвят, колкото е зелено сърцето му не сте виждали. Нормално!
Изображение

Нефтохимик
Мнения: 291
Регистриран на: 16 юли 2013 08:06
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот Нефтохимик » 26 мар 2014 12:26

Колега Тодоров възмущавам се,че това бяха деца на 7-8г на пръв поглед, тези цинизми пред родителите им няма как да не ме възмутят.Може пък това да е признак на добро възпитание зависи от гледната точка..За скандиранията в активните агитки не съм казал нищо и от двете страни, едните си викаха ей шарани .....,другите ей мазути.......Там са си по-крайни феновете и са в една по-голяма възраст в която малко или много са се изградили като личности всеки според възможностите си кой в положителна кой в отрицателна насока.Иначе може би имаше предвид не Лемперов а Лефтеров,да подаде се на провокацията на една групичка която целият мач се опитваше да провокира и страничния и всеки един по-близо стоящ играч в зелено.Но това не го оправдава.
Последна промяна от Нефтохимик на 26 мар 2014 12:30, променено общо 2 пъти.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот k.dimitrov » 26 мар 2014 12:27

radoslav_rashkov написа:За Лефтера ли говорите? Тат вие такъв зелен цвят, колкото е зелено сърцето му не сте виждали. Нормално!


Явно е зелено от злоба и некадърност.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот ntodorov » 26 мар 2014 13:48

Нефтохимик написа:Колега Тодоров възмущавам се,че това бяха деца на 7-8г на пръв поглед, тези цинизми пред родителите им няма как да не ме възмутят.Може пък това да е признак на добро възпитание зависи от гледната точка..За скандиранията в активните агитки не съм казал нищо и от двете страни, едните си викаха ей шарани .....,другите ей мазути.......Там са си по-крайни феновете и са в една по-голяма възраст в която малко или много са се изградили като личности всеки според възможностите си кой в положителна кой в отрицателна насока.Иначе може би имаше предвид не Лемперов а Лефтеров,да подаде се на провокацията на една групичка която целият мач се опитваше да провокира и страничния и всеки един по-близо стоящ играч в зелено.Но това не го оправдава.

Да. Простете. Лефтеров имах предвид. Лемперов е много свястно момче.
Тези дечица ги познавам много добре и всъщност са малко по-големи. Всички тренират в Черноморец . Наистина се подведоха от емоцията си. Пътуват последно време и по гостуванията, а в тях виждам себе си и първите ми самостоятелни стъпки сред Английския сектор на стадион 9-ти септември. Бях на техните годинки. Знам, какво съм викал, какво съм правил на мачове и, какви са били ограниченията ми след него.
Тези дечица всъщност са малко по-големи. Набор 2002/2003г. Всички тренират в Черноморец и определено знаят, какво означава обидата докато играеш. Разбираемо е, а в Англия дори е насадено това публиката да "действа" върху близкия противников играч. Истинските обаче играчи издържат, другите се поддават ( Лефтеров за разлика от Галин ). Та мисълта ми е, че няма как да се надяваме, че точно на стадиона ще възпитаваме. Възпитанието е на всяко друго място, където децата ни преди всичко трябва да бъдат научени, къде, кога и в какъв момент могат да си позволят...подобни волности. Точно към тази тема с децата на мачовете съм малко уязвим.
Племенникът ми е болна "акула" - 10 годишен. Никой, никога по какъвто и да е повод не му е втълпявал омраза. Играе футбол в Звездичка и твърди, че има деление според зависи, кой му е тренЕр. Знае си трЕнера мазут, знае си и трЕнера шаран. Нагажда се според зависи и задължително не парадира с пристрастието си. Така, както се съобразяват и останалите дечица симпатизанти на един от двата клуба в града...Е-еее. Не тръгва ли от тук кривото възпитание чрез тази сегрегация насадена още от АБ -то на футбола ? Когато обаче, умственото развитие на детето се лимитира до там, че да не прави разлика между пошлите думи и делата си тогава наистина е много притеснително. И да. Дете без футболна страст на стадион не трябва да се води. Убеден съм и дори съветвам в това близки и приятели. Опитах с щерка си - отказах се. Когато не трепти нищо от вътре, няма как да не се попива от неприличията в изказите по стадионите... :P
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот ntodorov » 26 мар 2014 14:03

на една групичка която целият мач се опитваше да провокира и страничния и всеки един по-близо стоящ играч в зелено.Но това не го оправдава.
:mrgreen:
Вярвай ми, че тази групичка е страхотно забавление. Както преди години Жоро Унисона ( сега твърд мазут ) ни разсмиваше на мачовете на Черноморец 91/92 г. слагайки маска на Тодор Живков и викайки на странични рефери, трЕнери и футболисти. :)
Тази групичка, която визираш е вадила много странични рефери от равновесие и много футболисти играещи в тяхна близост извън контрол. Велики са. Те подеха и за Живко и то познавайки и майка му и баща му и знаейки къде те седят. Фенове са, зевзеци са и определено ни развеселяват...Има и случаи, когато забавляват и противниците - на първо четене се сещам за Марио Близнаков, сещам се и за още един на, когото "вдигнаха мерника" и докараха до там, че да... свали гащите си( Костадин Велков от Локо Сф )и да избяга за дълго време от зоната си... :mrgreen:
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот pas » 26 мар 2014 14:29

ntodorov написа:... Що се касае за активната ви агитка. Недоумявам, как бяха допуснати до стадиона тези пиротехники. Та нас ни проверяваха навсейде. Точно на тези 40-50 дечица активна наша агитка "подготовката" беше предварително отнета и не допусната на стадиона.
Да говорим за тенденциозност в поведението на органите на реда и организацията в и около стадиона е несериозно. Убеден съм, че тези, които си бяхме извън "ултрасите" бяха третирани по еднакъв аршин...Случи се и пожар сред отцепените. Умишлен и то най-вече заради бездействието и на органите на реда отговарящи за този сектор. Е как тези хора да бъдат допуснати сред нас и вас ???


Сега е точния момент да припомня нещо, което явно много бързо бе забравено. Хубаво е да нямаме избирателна памет /без упрек към никой конкретно/.

На първия мач през месец август представители на двата фенклуба бяха преди мача на среща с полицията и беше забранена всякаква хореография и не се разреши внасянето на факли, димки и други пиротехнически изделия. Резултата? От Нефтохимик спазиха договорката и тогава нямаше нито една факла или димка, не се сещам, но май и бомбички не чух. Отсреща, Черноморец в един момент изкараха поне 20-тина факли, разпределени между феновете и си направиха хореографията, която явно си беше предварително подготвена и договорена дори с полицията.

Нашите фенове побесняха тогава, защото не става едни да спазват правилата, а другите не.

Сега се учудваш, че има внесени факли, димки и бомби! Ами ще има! Разказах ти предисторията, опровергай ме, ако нещо невярно съм написал!

И нямах предвид тенденциозност на охраняващите. Явно заповедта за заключване на вратите е дошла от организаторите на мача, т.е. отбора - домакин. Аз говоря от първо лице и ти казвам директно, че вратите бяха заключени. На всичко отгоре след края на мача и единствената врата, която беше отворена и през която влязох, тази врата беше също заключена и се наложи да обикалям целия стадион, за да стигна до колата. И да ми разправя някой, че не е умишлено това отцепване, няма как да му повярвам.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот ivan56 » 26 мар 2014 14:41

pas написа:
ivan56 написа:И очаквате от Херо да ви мълчи след като цял седмица разни капацитети ни обесняваха как едва ли не ако играели само с нас щели да станат шампиони,и си съхранявали играчите за мега важния мач.Че всеки фал ви беше за жълт картон,че не бяхте излезли да играете футбол а да чупите крака.За това ли да мълчи.


Ами след като не си мълчи и след като има страшно много грехове към нашия отбор, тогава нека никой не се учудва на скандиранията против него! Защото някои хора се възмущават все едно се скандира против светиня, а той си е един застаряващ треньор с просташко държание, липса на елементарни качества в много области и явни психични проблеми. Дал е доста, но и много е взел, а когато е трябвало да се покаже мъжество и характер - него или го е нямало никакъв или е играел винаги в лагера на този, който плаща.


Вие никога не търсите причината във вас винаги друг вие виновен.Цял мач к...о и кво да излезе да каже.Да говори като мишка ли,това искате ама няма как да стане още повече че го познавате какъв му е характера.Не може целия град да е надраскан с Херо ..... и да чакате уважение.Ама то си е във ваш стил вие се радвате на такива капацитети като Джамбазов(който явно забрави и той от къде е) и Трендафилов които ви говорят дитирамби и глупости.Как щели да ни смачкат и колко бил им важен този мач.А като се дупеха на който трябва бяха по ниски от тревата.Чакам да им излязат интервютата след мача.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

anker1878
Мнения: 1178
Регистриран на: 18 юли 2012 08:56
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот anker1878 » 26 мар 2014 15:27

Честита победа на акулите , дет се вика малко , но от сърце.
Черноморец победиха едни доста схванати момченца в зелени фланелки , победиха ги , но и ги пожалиха от разгром.Единия отбор играеше футбол , а другия беше по-скоро излязъл да убива.
Рефера допусна много груба игра от страна на "Нефтохимик" и показа доста различен критерии при санкциониране на грубата игра. За "Черноморец" се вдига картон още на първо посягане , докато в обратния случай играча трябваше да натрупа солиден джакпот от груби и опасни влизания и тогава да получи картон.
Много жалки скандирания от страна на зилен Бургас по адрес на Херо :?: :?: :?: Та нали той направи силния отбор на нафтата , нали той докара от Б-групите ,
известните "корифеи" - Трендафилов,Орачев,Митрев ,Станимир Димитров и др., и ги направи ИГРАЧИ.
Жоро Унисона истерясваше в началото в ложата ,никой не можел да му каже къде да седи , защото видете ли той бил строил стадиона :) Аз доколкото си спомням стадиона като се строеше , Жоро продаваше касетките на Макарона и разсмиваше публиката на "А" сектор на ст."Черноморец".След 3-та топка в мрежата обаче се покри и кротна.
Ако "Черноморец" можеше да играе зряло в минутите след 85-ата , сега отбора щеше да е преди "Левски София" в класирането,но тази негова незрялост ще го свлече най-вероятно в по-долна група :shock:

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот ntodorov » 26 мар 2014 15:50

И да ми разправя някой, че не е умишлено това отцепване, няма как да му повярвам.

Не съм казал, че не е умишлено отцепването, напротив. Бяха отцепени тези, които искаха да бъдат в активната агитка.
Та ние на мача влязохме с две момчета привърженици на Нефтохимик ( поне бяха с такива шалчета) през първия вход до фен-шопа.
Никакъв проблем нямаше. Може би и видът ни обнадежди властите, че не сме футболни "хейтъри". Все пак ни претърсиха, като престъпници. Оставих се да ми бъркат в чантата, да ми огледат портфейла, ключовете за колата, служебните карти...А да ми надничат из джобовете не ми е най-приятното приключение, но се оставих доброволно на властта с презумпцията, че всичко се прави в името на общата сигурност. Знаех и за категоричната забрана да внесем пушечен материал и заря и за това останах изненадан, когато от вашия сектор дори пожар се стъкми.
Що се касае за летния мач. Нека по-запознати пишат, как е била вкарана "пиротехниката", но доколкото знам имаше някакви проблеми
след това. Иначе официално ни беше отнет целия предвиден арсенал тогава, а имаше хубави идеи и доста събрани пари за нея...
Само, че ни охладиха страстите непосредствено преди двубоя. :) Ония сините светулки - и аз не знам как бяха вкарани, но пък бяха не повече от 5-6
на брой...и бяха сигурно една стотна част от плануваното...Така, че и ние се ядосвахме тогава де. :P
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта