Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Elland
Мнения: 157
Регистриран на: 28 яну 2009 15:42
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот Elland » 07 авг 2013 16:14

А аз само да довърша, че много ревахте, че в нашия форум името ви било изписано неправилно, вие поне можехте да сложите правилната ни емблема ;)

Потребителски аватар
petkan
Мнения: 3888
Регистриран на: 23 окт 2010 10:54
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот petkan » 07 авг 2013 19:56

Малко със закъснение ама... нали съм на почивка, поизоставих форума :oops:
Мача:
Тотално надмощие за Черноморец до средата на второто полувреме. Много пропуски, подценяване и както обикновено става, като не вкарваш, ти вкарват. Честита победа на Нефтохимик! Заслужена радост за феновете му!
Привържениците:
По моя преценка – около 5-6000. Очаквах по-малко, като знам какво е отношението на бургазлията към футбола в Бургас и българския футбол въобще, и затова останах приятно изненадан.
Активни фенове (агитки) – 1 към 4 в полза на Нафтата. Съотношение на привържениците (общо на стадиона) - 60% към 40% в полза на Черноморец.
И за двете агитки основна цел бяха обидните скандирания по адрес на другите. Лошо! Бихме могли да се поучим от Ботев Пд. примерно. При тях любовта към собственият отбор е в пъти по-голяма, отколкото омразата към противника! А обидните скандирания към Херо от страна на едните :( ..... просто не ми го побира ума.
Съдийството:
Неадекватно. И в двете посоки. В края на мача – тенденциозно, в ущърб на Черноморец. Но не съдията е виновен за крайния резултат.
Футболистите:
Тук не става въпрос за футболните им качества, а чисто човешки такива. И морални. Тези в зелено – без забележка! И в радост (в случая), и в тъга, те са близо до феновете си и независимо от изхода на мача, отиват да поздравят тези, които обикалят стадионите из страната и ги подкрепят безрезервно! При тези със сини екипи, обаче, това е по-скоро изключение. Давам си сметка, че някой трябва да ги научи на това и вината е наша, а не тяхна. Включително и моя! Фен клубът има доста работа в това отношение.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот Der Führer » 07 авг 2013 20:45

ntodorov написа:
Нейчо ... ще ме извиняваш , ама двете ситуации нямат абсолютно нищо общо . Тук Калоянов играе с топката малко преди Дашев да го фаулира ( или да не го фаулира ) . И топката остава в игра . Тоест - може да бъде отбелязан гол .

То, ако го имаше оня сблъсък нито Калоянов, нито Дашев щяха да продължат мача. :P
Визирах друго. Не толкова ситуацията. Визирах, че сегашните футбалери се изпъват, като попови лъжички дори от повей
на вятъра. Калоянов в тази ситуация падна, като подсечен в гръб от АК 67 мм., а ние дори не сме сигурни дали въобще е "съприкосновен" и, какъв цвят на
картона е трябвало да види Дашев...

И аз не говоря за сблъсъка . Коментирам ситуациите . Не може да се говори за червен картон на Шумахер , защото слъсъка не е в игрова ситуация . Батистон беше изиграл вече положението .
Дали има контакт или не между Дашев и Калоянов - те двамата си знаят най-добре . Но след като съдията е дал дузпа , червения картон за вратаря е задължителен .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот ntodorov » 07 авг 2013 21:32

Но след като съдията е дал дузпа , червения картон за вратаря е задължителен .

Това въобще не е задължително условие.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот k.dimitrov » 08 авг 2013 07:25

Нали искахте идеалното повторение на ситуацията, при която бе дадена дузпата. Гледайте тук: http://www.youtube.com/watch?v=bnsa5w5IHao и по-точно от 13,45 до 13,48 минута. Тогава дават повторение от камерата зад вратата. Ясно се вижда, че въобще няма допир между Дашев и Калоянов. И нека някой да си твърди, че имало дузпа, че и червен картон трябвало.
Последна промяна от k.dimitrov на 08 авг 2013 07:32, променено общо 1 път.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот k.dimitrov » 08 авг 2013 07:31

petkan написа:Футболистите:
При тези със сини екипи, обаче, това е по-скоро изключение. Давам си сметка, че някой трябва да ги научи на това и вината е наша, а не тяхна. Включително и моя! Фен клубът има доста работа в това отношение.

Огромната радост на всички наши състезатели при втория гол и това, че дойдоха до аутлинията да го споделят с нас означава много. Тези силни емоции значат само едно - горяха в битката и не по-малко от нас желаеха победата. Приемете, че на много от тях ги е било срам от загубата, срам пред нас, знаейки какво значи за нас този мач. Това, че са плакали в съблекалнята (Любчо ги е видял лично), потвърждава моите думи.
За "вината" съм съгласен. Вече бях писал за това.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот ntodorov » 08 авг 2013 09:20

k.dimitrov написа:
petkan написа:Футболистите:
При тези със сини екипи, обаче, това е по-скоро изключение. Давам си сметка, че някой трябва да ги научи на това и вината е наша, а не тяхна. Включително и моя! Фен клубът има доста работа в това отношение.

Огромната радост на всички наши състезатели при втория гол и това, че дойдоха до аутлинията да го споделят с нас означава много. Тези силни емоции значат само едно - горяха в битката и не по-малко от нас желаеха победата. Приемете, че на много от тях ги е било срам от загубата, срам пред нас, знаейки какво значи за нас този мач. Това, че са плакали в съблекалнята (Любчо ги е видял лично), потвърждава моите думи.
За "вината" съм съгласен. Вече бях писал за това.

Ники. Радостта след гола беше на един от тримата, които дойдоха да ни поздравят след мача. Лъчо Балтанов. Това момче направи два поклона до земята пред активната ни агитка. Как да не го обичаш после, и как да не се дереш за такъв състезател. Другите, които "дръзнаха" бяха Венко ( традиционно) и Манзоро. Останалите се загърбиха и отидоха да плачат явно, но...Гостуването в Разград. Бием път и стоим на стадиона до посред нощ.
Каквито и фенове да сме, тези които бяхме на стадиона бяхме отишли да ги подкрепяме. Нито мач гледахме, като хората, нито пък ни беше приятно сред хулите и полицейщината на делиорманци. Бяхме, затворени, като животни и определено по-чувствителните натури ( в това число и аз ) се чувствахме незаслужено дискриминирани и с тотално отнети права да бъдем пълноценни зрители. Както и да е де. Всите знаехме, какво жертваме и, какво искахме повече. Какво обаче костваше на тези момчета да направят няколко крачки към нас и да ни поздравят след края на мача ? Пък, ако ще и от куртоазия да беше. На терена всеки ни чуваше, когато скандирахме имената им. Владо Стоянов, Ник Дашев и Венко ни махнаха с ръце за поздрав по време на двубоя. Странно ми е. Не приемам срама, като основен мотив да не бъдем зачитани дори с един елементарен поздрав след мача. И 10 да сме, и 20 да сме, и 30 или 70 - всеки е жертвал, пари, време и средства за да пътува. Дистанцията между нас и футболистите няма, как да бъде скъсена така.
Пак ще дам пример с племенникът ми. Картичката, снимката и писмото, които получи от Траян и Тяната си ги държи винаги в себе си и спи с тях. Един елементарен жест, чрез който едно момче на 9 години беше спечелено за винаги. И то така, че дори и аз да се притеснявам от привързаността и нещата, които прави заради Черноморец...и не спира да ми говори за нелепо изпуснатата победа и поклоните на Лъчо.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот Der Führer » 08 авг 2013 12:26

ntodorov написа:
Но след като съдията е дал дузпа , червения картон за вратаря е задължителен .

Това въобще не е задължително условие.

Правилника твърди друго ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот Der Führer » 08 авг 2013 12:41

k.dimitrov написа:Нали искахте идеалното повторение на ситуацията, при която бе дадена дузпата. Гледайте тук: http://www.youtube.com/watch?v=bnsa5w5IHao и по-точно от 13,45 до 13,48 минута. Тогава дават повторение от камерата зад вратата. Ясно се вижда, че въобще няма допир между Дашев и Калоянов. И нека някой да си твърди, че имало дузпа, че и червен картон трябвало.

Защо трябва да се търси под вола теле ... ако не бяха левашките изпълнение на "машината" Оливейра нямаше да се стигне до ситуациите с дузпата и втория гол на Чипев . Дузпа по-скоро няма ... но дори от това повторение не се вижда на 100% има или няма контакт . Но след като е свирнал дузпа , съдията трябва да покаже и червен картон , защото между Калоянов и вратата няма друг играч . Терзиев беше за да Дашев , но доста встрани и без реална възможност да се намеси . Балтанов в момента на "нарушението" беше зад Калоянов
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 2-3

Мнениеот k.dimitrov » 08 авг 2013 15:45

Der Führer написа:[... но дори от това повторение не се вижда на 100% има или няма контакт .


Или си купи очила, или си свикнал на бялото да казваш черно. Няма смисъл да се спори с теб.


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта