Лудогорец (Разград) - Черноморец (Бургас) FT. 3-0

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: Лудогорец (Разград) - Черноморец (Бургас) FT. 3-0

Мнениеот volf » 11 май 2013 10:28

ntodorov написа:Я. темата Лудогорец-Черноморец има вече политически нюанс... :P
[offtopic]Политиката и футбола винаги си ходят ръка за ръка. Страшното става тогава, когато се зацелуват и от тази близост се пораждат необуздано сношение с често сменяне на позите и партньорите...И всичко това само за четири години. След този период не знаем, кой ще си смъква гащите с идеята да оножда и кой с идеята да бъде онождан... Иначе. Забележете, че след Новото време ( от 1989 г) се пръкват отбори явления с лимитирани трайност и годност. На първи спомени се сещам за: Шумен, Ботев Пд ( времето на брокерите), Нефтохимик, "Балъковия" Черноморец, Локо Сф ( първите Гигови години ), Славия ( на СИК), Левски Кюстендил ( на ВиС), ЛЕКС ( Ловеч), Литекс, Локо Пд на Жоро Илиев и ново-времеца Лудогорец...Та, кой от всички тези отбори не е бил създаден от финансовия благодат и властимащото одобрение и симпатии на съществуващото по съответното време политическо статукво...Колкото и да е пошло, гадно и обременено - футболът ни, обществено-икономическото настроение и цялостта на нацията ни се крепят на...шепа политици виждащи във властта само парите при това загърбвайки общо-националните ни интереси, достойнства и традиции. Жалко, но факт. Аз лично - пак ще гласувам. И по всяка вероятност отново ще бъда разочарован, но поне ще се възползвам от правото си да "капна" незначителен дан в "тенджерата" наречена урна. Сетне, като ям от гозбата ще си търся подправката - няма ли я вътре - ще страдам, ще псувам, ще проклинам управията ни, ще се "тъпча" сред "несъвършенството" и ще гледам растежа на детето ми с усещането, че продължавам да старея...И те така до "светлинката в тунела" по пътя към Оня свят...Просто е. :P Единственото, което пазя ревностно за себе си и семейството ми е - чистота в душата и спокойствие в съзнанието. Ако някоя власт успее да ни "вземе" и тях - ще призная личен крах... Но пък не виждам как би станало това докато Господ ме щастливи да съм жив, прав, здрав и с акъла си.[/offtopic]

Харесва ми мнението ти!
В не малка част от него липсва логиката, а и фактите не са такива,но........
Абсолютно изчистено от егоцентризъм и демагогия мнение, каквото рядко успяваме да си позволим, заради хипотетичниния страх да бъдем недооценени. Всъщност тук е и разковничето - Природата ни е отредила да оцелеем за да създадем живот и когато той е способен да ни замени да се разпаднем клетка по клетка в полза на самата природа и живота който сме създали.
Политическото разочарование на този етап можем да си спестим, като не гласуваме, защото вярваме, че ще доиде време когато нашият глас ще има значение и ще избираме хора, които са НАШИ представители.
..... и пак нямам време.
Успех!

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: Лудогорец (Разград) - Черноморец (Бургас) FT. 3-0

Мнениеот tsonpen » 11 май 2013 12:29

ntodorov написа:
А като се погледне назад, не виждам нещо да е изоставил и изгубил от начинанията си.




Назад, назад, колко назад... :P


Да речем от момента в който е купил Илиянци.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: Лудогорец (Разград) - Черноморец (Бургас) FT. 3-0

Мнениеот tsonpen » 11 май 2013 12:43

Искам си Акаунта написа:
tsonpen написа:
BRF написа:
tsonpen написа:Иначе чакам да видя как се мести недвижима собственост за 10-20 милиона лева от Разград в Бургас.

С риск да те разочаровам,една недвижима собсвеност може да си смени статута-пример от общежитие с терени,да стане хотел с игрище и тенис корт примерно или да се изостави пример ст.Черноморец!
Не ви го пожелавам,просто констатация!


Всичко е възможно! Но някои неща са много малко вероятни.
Естествено, базата може да се пригоди и за лека атлетика, но това би значело изгубена инвестиция за инвеститора. А като се погледне назад, не виждам нещо да е изоставил и изгубил от начинанията си.

Инвестиции се правят и се губят ... има и планирани загуби ( финансови ) , когато се тъси друг ефект . Базата може да стане и складова база , и автоморга , и автокъща ... и сметище за боклука на София и пак ще носи някакви пари . Не е решил собственика , не го е направил . А ако е наистина толкова добър бизнесмен , както ти казваш ... неминуемо по някое време ще се сети , че и от футбола може да се печели , ако го развиваш в голям град .


Все още не съм чувал за планова, почти 100%-ова загуба :)
Изкуственият терен ще е идеален например за автокъща на "Капитолия", като онази в Борисовата градина, кадето автомобили за 100-200 хил евро се появаваха на старо месеци след премиерата им. Добре ще стоят на зеления килим. И цял Разград ще ходи да цъка с език.
Колко добър бизнесмен е не мога да твърдя в подробности, но ми прави впечатление, че е успешен и каквото купи, после го продава на печалба. При това успехът му е при различни правителства. Лудогорец е клуб перфектен във всяко едно отношение и това е заслуга в голяма степен на инвестора. Тези неща не стават само с пари. Бил съм част от управлението на фирма, където имахме възможност да инвестираме милиони в ново предприятие. Можехме да станем лидери в бранша. Но инвеститорът едновременно както даваше и помагаше, така започна и да ни спъва. Направи много грешни завои и нови погрешни назначения в управлението. Нямаше търпение и като че ли не беше съвсем наясно с целите и приоритетите си. И сега въпросното предприятие е една малка фирмичка, която се размина с успеха.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
petkan
Мнения: 3888
Регистриран на: 23 окт 2010 10:54
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Лудогорец (Разград) - Черноморец (Бургас) FT. 3-0

Мнениеот petkan » 11 май 2013 14:55

Много я разтеглихте тази тема! "Проектът Лудогорец" няма как да бъде дълготраен. Прекалено малък град за амбициите на Домусчиев.
Лично мнение.
[center]Изображение[/center]


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта