Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот k.dimitrov » 02 май 2013 20:51

Току-що влизам във форума. В неделя, след мача имах работа, а след това заминах веднага за София. Прибрах се днес, скапан от умора, но това, което прочетох тук, ме кара да понапиша нещо. Не разбрах чии фенове са писали тук, кой е техния отбор? Кой отбор поддържат и кога го поддържат? Не, момчета, така не става. Нима други отбори не са попадали в криза и кой им е помагал да се вдигнат. Не са ли това привържениците на отбора. Или ние сме фенове само когато отборът побеждава, тогава сме велики, тогава сме горди. А когато отборът пада ......?????
А сега за мача. Тактическо надиграване. Първото полувреме Херо излезе да се надиграва с противника. Но противникът бе решил друго, той се бе затворил, умело разиграваше топката в своята половина и в центъра на терена и правеше бързи контри в разредената ни защита. Нашите защитници добавиха няколко грешки, които засилиха представата за предимство на гостите. Второто полувреме започна коренно различно. Тогава Херо прибра нашият отбор в защита и ролите се смениха. Атаките към противниковата врата зачестиха, а противникът, независимо че запази тактиката си, се позагуби на терена. И сега искам да вметна нещо, което никой не е споменал до момента. Поведението на футболистите от двата отбора на терена. Футболът е игра на голове, но и игра по правила, които трябва да се спазват, а който не ги спазва, трябва да бъде наказван. Никога не съм виждал толкова спортменска игра от страна на Черноморец, нямаше груби нарушения в защита(жълтият картон на Башлиев в края може да бъде оспорен), нямаше задържане на противник, нямаше умишлено некоректно спиране на контраатака на противник. А от другата страна – явно преднамерено груба игра, постоянно спиране (като по указание - извън правилата) нападения на домакините, сякаш всичко е било предварително отигравано на лагера в Поморие. Четирите жълти картона бяха недостатъчни за да спрат грубостта на гостите. Херо е напълно прав, червените картони трябваше да бъдат 2, не само на Андонов, но и на Игор Джоман, най-грубият футболист на терена, чието брутално нарушение през първото полувреме бе подминато от съдията.
Да, второто полувреме започна с явно предимство на домакините, но всичко до досадната и съдбоносна грешка на Траян и оправданото, но донякъде неразумно оспорване на Херо на предшестващото нарушение на голмайстора. При гол преднина гостите отново се затвориха, а ние нямахме това право, нужен бе гол. Но Херо го нямаше, нямаше кой да извърши необходимите в този момент смени, да промени тактиката в оставащите минути до края. Това че Херо не беше вече на пейката повлия на отбора, чувстваше се, че липсват нужните указания. И въпреки всичко имаше няколко възможности да се отбележи гол, да се обърне мача. Имам предвид двата удара на Ванчо (при единия топката отскочи, но не достигна до намиращия се на 1-2 метра Преслав) и прострелното подаване на Уатара след красивия му пробив и извеждащ пас на Траян. В последните минути попаднахме отново в клопката на догонващия отбор, винаги изложен на много повече рискове в целта си да обърне мача. Гостите имаха много възможности, в разредената ни защита имаше много пространства за бързите и технични нападатели. Но когато губиш, винаги рискуваш.
Относно плюсовете на Берое. Стойностен и грамотен тим, който стоеше много добре на терена, закриваше подстъпите към своята врата, с много качествени футболисти, умело разиграващи топката и пресиращи противника в своята половина и използващи всяка ситуация за бърза контраатака. Но едно голямо НО. Берое бе много, много груб в този мач. Показа ни безкомпромисен до крайност футбол. Играеше на принципа – топката минава, човекът не. Отново казвам, имах чувството, че на футболистите им е наредено така да играят. Сякаш бяха предварително подготвени за това, нямаше положение, при което преодолян футболист да не събори грубо играча от домакините, който го е надиграл. Фрапираща бе ситуацията, при която, при резултат 0-1, домакините направиха бърза контраатака и гостите не се подвоумиха последователно да фаулират грубо и Уатара, и Гаел. Получиха 2 жълти картона, но спряха може би най-красивата атака на Черноморец, а може би и гол за домакините. Да, срещу такъв противник трудно можеше да се вкара гол.
А сега да поразмислим. Ако Траян не бе сгрешил, ако бяхме обърнали мача, ако бяхме вкарали гол. За всичко това имаше възможност, особенно при един качествен и адекватен съдия. Тогава щеше да преливаме във възхвала, щеше да величаем нашите футболисти. А нима не знаем техните възможности, нима не знаем, че понякога се надяваме на повече от това, което те могат в момента, особенно в този осакатен състав, в който им се налага да играят този полусезон.
И отново започваме схеми, започваме да ги обвиняваме за неща, за които не сме уверени. Много от нас знаят, че повечето футболисти са си получили парите, че 3-ма, 4-ма още висят с 1-2 заплати, но това са хора, в които можем да не се съмняваме.
Нима в състава ни нямаше един прекрасен Стоян Колев, нима Траян не се вложи максимално, жалко, че отново сгреши и то съдбоносно, но в останалите отигравания бе блестящ, нима, колкото и да бе слаб, Преслав не изигра най-добрия си мач, нима Уатара и Гаел не използваха всяка ситуация за бърза контраатака, нима Гошо (с изключение на единствената си грешка) не доказа, че е качествен централен защитник. Относно всички останали – бяха на нивото, на което ги познаваме, лошото е че някои са млади момчета, но не търпят развитие (не включвам Рони и Милчо, които почти не играха).
Да не забравяме, че със същата игра, а може би и по-слаба ние победихме Монтана, Миньор, Ботев Враца. Тогава величаехме нашите футболисти, сега ги оплюхме. Всеки може да сгреши, всеки може да загуби, но трябва ли да бъде разпнат след това.
В едно съм съгласен с вас. Тошко или не искаше, или не му се играеше. И в други мачове е допускал грешки, но никога не е бил безчувствен към това, което става на терена. Футболистът, на когото винаги съм симпатизирал, футболистът, който винаги играе с много, много хъс, вчера нямаше желание да го прави това. Може би Миро е прав, че води преговори с Берое, може би друга е причината, той сам си го знае, но Тошко не игра. Черноморец му е предложил договор, той все още не е дал отговор.
И накрая, не забравяйте, в момента няма друг Черноморец Бургас. Това си е той, нашият, когото сме обичали, обичаме и ТРЯБВА ДА ОБИЧАМЕ!

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот ntodorov » 02 май 2013 22:15

Ники.
Критиката към момчетата в Черноморец е подобна на тази, която аз, ти, втория и третия понасяме, когато не сме си свършили добре работата, за която ни плащат.
Критикуват ни и ние понасяме. Критикуваме и децата си, но не защото не ги обичаме, а защото имаме други надежди за тях и правим всички за доброто им.
Как да сме доволни от един такъв мач...Извинявай, но тази игра и НЕ старанието на 4-5 наемника ( те друго не са) отблъскват хората от стадиона.
Лично за мен този мач с Берое беше кошмарен. Не толкова заради резултата, колкото заради отношението на тези момчета към играта, естетиката и ония 500, които останахме единствени на стадиона. Освен Утара и Тяната Колев не се сещам, кой друг игра. Пишеш за Преслав, че се старал. Може би така си видял нещата, а аз по друг начин, но днес видях един стар кестен в морската, бяхме със Светльо и неистово го припознахме, като дърво с осанката на Преслав. Така ли не го усетих това момче, така ли не му влязох в идеята. Не знам, може и да греша. Дано... И пак за Берое. Надиграха си ни по всички показатели. Хванахме се за оня картон на Жоржи, но истината за този мач беше, че и 20 дена да играехме срещу заралии гол нямаше как, нито пък кой да вкара. Тактиката е едно на ръка, но факта, че всеки 3-ти пас беше грешен, а всяко отиграване на топката - мъчително и тягостно говореше само за едно - нежелание и липса на настроение за игра. Вярно - топка е, случва се, но какво да кажа за загубите ни, в които сме играли и сме се борили, като лъвове...И въпреки тези загуби аз съм бил доволен и възторжен от отбора. В неделя имаше чирози на терена, които дори и нас последните мохикани можеха да отвратят. Няма как да не сме критични. В противен случай нашето мълчание ще бъде интерпретирано, като съглашение или непукизъм. Непукизъм, който футбалерите ни обаче демонстрират с пълна сила към мен, към теб, към децата ни, към всички на стадиона. Непукизъм преди двубоя, непукизъм по време на двубоя, непукизъм и след него. Група 6-7 наемника не са нашия Черноморец. Нашия Черноморец е отбора на ЧОВЕЦИТЕ и ИГРАЧИТЕ- Аатиф, Фернандес, Марсио, Тяната Колев, Хайри...Хора, които дълбаеха в тревата и гризяха корените, колкото и да не им спореше играта. Момчета, които имаха отношение и срещаха такова от феновете. Гошко Терзиев, Крумчо , Венко, Тодора Паланков, Цонков и Ванче демонстрират повече самочувствие и надменност, отколкото качества на терена, за които впрочем ходим и да ги гледаме де. Не може да ни виждаш на бариерите със сините фланелки, шалчета, екипи и инициали на Черноморец и да минеш с пълна газ покрай нас. Крум си показа муцуната, колкото да си подаде пропуска на бариерата, а Гошко Терзиев - дори не благоволи да махне с ръка след наше благопожелание за мача...Що да не ги критикуваме ? Да ги галим с перца ли ? Или да им даваме шанс докато черните им дробчета спрат да абсорбират алкохола от нощните запои...Когато играят добре - ще бъдат на "осанна", когато играят зле ще бъдат на "разпни го".
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот k.dimitrov » 02 май 2013 22:26

Защото ако не беше грешката на Траян, защото ако ние бяхме вкарали гол(много вероятно след него да имаше и други), вие щеше да ги величаете. Останалото съм го писал в горния пост, но явно си чел избирателно. Не може след един мач да охулваш отбора си. Те и Ботев загубиха от Берое, а и бяха смешни срещу тях. Нещо за реакции в Пловдив?
В мача с Лудогорец победихме без положение. Цял мач се защитавахме и играхме на контри, но реално такива нямаше. Ако те ни бяха вкарали гол, то отивахме на разлика. Футболът е тактика и за жалост понякога грешки.
Последна промяна от k.dimitrov на 03 май 2013 12:29, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот ntodorov » 02 май 2013 22:40

k.dimitrov написа:Защото ако не беше грешката на Траян, защото ако ние бяхме вкарали гол(много вероятно след него да имаше и други), вие щеше да ги величаете. Останалото съм го писал в горния пост, но явно си чел избирателно. Не може след един мач да охулваш отбора си. Те и Ботев загубиха от Берое, а и бяха смешни срещу тях. Нещо за реакции в Пловдив?

Много "ако" Ники. Ако бяха вкарали голове, ако я нямаше грешката на Траян и, ако момчетата играеха с душа и сърце - естествено, че щяхме да ги величаем.
Какво по-естествено от това.
Иначе не съм чел избирателно. Обърна ли внимание на това мое писание:
Вярно - топка е, случва се, но какво да кажа за загубите ни, в които сме играли и сме се борили, като лъвове...И въпреки тези загуби аз съм бил доволен и възторжен от отбора.

Ей тука ни е различието. Аз съм твърдо против сляпата поддръжка в отбора. Аз си обичам Черноморец, но критикувам тези, които се "базикат" с името му. Утре Паланков ще заиграе в Берое и ще дава същите интервюта, като Венци...Какво общо имат тези наемници с нашия ЧЕРНОМОРЕЦ. На терена не съм си позволявал да ги нахоквам. Не е уместно, не е и толерантно. Но тук във форума на Гонг, защо да не изразим отношението си. А и мачът Берое - Ботев беше толкова различен...Ако нашите бяха загубили с играта, която демонстрира Ботев и ГЪК нямаше да кажа.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот subzero » 02 май 2013 22:55

Ники,Нейчо и двамата сте прави. Не трябва да плюем върху отбора след една загуба. От друга страна обаче,този Черноморец,не е отбора който искам. Да,не може да сме непобедими. Но нека покажат желание,нека покажат устрем и старание. Нека дойдат при агитката след мача. Тогава ще имат моите адмирации,независимо от резултата.
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот k.dimitrov » 02 май 2013 23:00

Нейчо, ако някой не е играл, то хули него. За мен отборът игра (с изключение на Паланков). Посочи кой не игра от останалите. Пак пиша, футболът е тактика, Херо заложи първото полувреме на надиграване, като очакваше същото от Берое. Не позна. Второто заигра от защита и ясно се видя нашето предимство. Грешката на Траян бе съдбоносна. Но въпреки всичко, повтарям, при адекватен съдия и с Херо на пейката имахме шанс в мача. А да си спомняш, по-груб отбор да е гостувал в Бургас през последните 2-3 години. Аз не. И да се размине без червен картон ......?
Говоря за мача 22.09.2012 Ботев Пловдив - Берое 1:2. Писах ти и за домакинския ни мач с Лудогорец.
В мача с Лудогорец победихме без положение. Цял мач се защитавахме и играхме на контри, но реално такива нямаше. Ако те ни бяха вкарали гол, то отивахме на разлика. Футболът е тактика и за жалост понякога грешки.
Нашият форум се чете от повечето футболисти. Дали ще го кажеш на стадиона или тук е почти едно и също.
Последна промяна от k.dimitrov на 02 май 2013 23:53, променено общо 3 пъти.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот k.dimitrov » 02 май 2013 23:08

subzero написа:Ники,Нейчо и двамата сте прави. Не трябва да плюем върху отбора след една загуба. От друга страна обаче,този Черноморец,не е отбора който искам. Да,не може да сме непобедими. Но нека покажат желание,нека покажат устрем и старание. Нека дойдат при агитката след мача. Тогава ще имат моите адмирации,независимо от резултата.


Вече някои хора ни го казаха, като искаме да идват след мача, да отидем на една тренировка и да ги попитаме, защо не го правят. Колко от нас се грабнаха и отидоха. А защо не се замислим, защо тези, които идваха след всеки мач, сега не идват. Дали причината не е в нас, че винаги се правим на всезнайковци и понякога хулим и обвиняваме просто така, защото ни е кеф.

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот subzero » 02 май 2013 23:17

Аз смятам,че не съм от хората които хулят постоянно. Смятам,че давам достатъчно респект на отбора,дори когато не заслужава. И не смятам,че трябва да ходим на тренировки за да ни уважават. Не,че е лошо да ходим,но не е необходимо. Мое мнение. А колко от тях са дошли на наши срещи ???
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот k.dimitrov » 02 май 2013 23:25

subzero написа:Аз смятам,че не съм от хората които хулят постоянно. Смятам,че давам достатъчно респект на отбора,дори когато не заслужава. И не смятам,че трябва да ходим на тренировки за да ни уважават. Не,че е лошо да ходим,но не е необходимо. Мое мнение. А колко от тях са дошли на наши срещи ???

Не съм казал, че ти хулиш. Не си ме разбрал. Никой не ти казва да ходиш на тренировки, просто там са всички футболисти и може да си изясним в нормален разговор причината, защо спряха да ни поздравяват.

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Берое (Стара Загора) FT. 0-1

Мнениеот subzero » 02 май 2013 23:30

k.dimitrov написа:
subzero написа:Аз смятам,че не съм от хората които хулят постоянно. Смятам,че давам достатъчно респект на отбора,дори когато не заслужава. И не смятам,че трябва да ходим на тренировки за да ни уважават. Не,че е лошо да ходим,но не е необходимо. Мое мнение. А колко от тях са дошли на наши срещи ???

Не съм казал, че ти хулиш. Не си ме разбрал. Никой не ти казва да ходиш на тренировки, просто там са всички футболисти и може да си изясним в нормален разговор причината, защо спряха да ни поздравяват.

Ми айде да организираме нещо....
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта