Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 15 дек 2012 23:04

Невероятно: Локо Пд се разминал с Меси заради Херо
15 декември 2012 06:31
Димитър Димитров отпратил брата на Лео, защото бил хилав
Играч с фамилията Меси е бил на крачка от това да играе за Локомотив Пловдив през 2002-ра годината. Това признава настоящият треньор на Черноморец и бивш на смърфовете Димитър Димитров. Херо разкри, че във въпросната година, единият от братята на Лео Меси е дошъл на проби на "Лаута", но е бил отпратен.
"Обичам Меси, но имам един грях към него. През 2002-ра година Лео не беше още толкова популярен. Мениджърът Трайчо Соколов доведе на проби в Локомотив Пловдив неговия брат Матиас. Пуснах го в една контрола с Вихрен. Дори ни дадоха дузпа, която изпълни именно братът на Лео, но пропусна. Момчето нямаше лоши спортно-технически качества, но беше доста дребничък и го отпратих. Той беше с баща си и когато му отказах договор, видях сълзи в очите на това дете. След време, когато името меси не слиза от устата на футболните запалянковци в цял свят, лично за себе си съжалих, че съм направил огромна грешка. Най-малкото заради рекламата трябваше да го взема в отбора”, признава Херо.
“Отношенията ни с Георги Илиев в Локо Пд бяха изключително приятелски, бих казал, братски. Този човек удоволетворяваше всяко мое желание, а в същото време по никакъв начин не ми се е бъркал в работата. Най-трудно ми беше с Христо Порточанов. Нормално при среща на два остри камъка. И двамата бързо палим и често прехвърчаха искри, но ни минаваше и продължавахме напред”, добави Херо пред 24 часа.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 12 яну 2013 18:26

Херо за трансферите, битката за титлата и Стойчо Младенов
Веско Вълчев / 12 януари 2013 15:58 7
Димитров даде интервю специално за Гонг, в което говори за трансферите към и извън клуба, за битката за титлата в А група, както и за уволнението на Стойчо Младенов от ЦСКА.

„Надявам се да намерим новите футболисти, които да се интегрират бързо в нашия отбор и да вдигнат класата и нивото. Преди това трябва да видим кого ще продадем защото има интерес към наши футболисти – предимно чужденците. Всичко е доста условно. След края на трансферния период ще мога да бъда по-категоричен за потенциала ни и след това за целите, които ще гоним“, коментира Херо.

„Почти е задължително да продадем някого, защото при нас това е въпрос на оцеляване. Надявам се, че ще дойде времето, когато няма да ни се налага да продаваме. Реален интерес има към няколко човека, един от тях е Джереми, другият е Яник Боли и Юсуф Уатара. Това са хората, към които има интерес от отбори от чужбина. От българските клубове има интерес към български футболисти. Но на този етап няма да се разделяме с повече български футболисти. Само с някой от чужденците“, призна още той.

„Взехме двама човека от нашата школа, това ще и акцентът. Вече има 7-8 човека от школата на Черноморец в мъжкия отбор. Идеята е да се интегрират в състава възможно най-бързо. Ако привличаме чужденци, ще са без комисионни и трансферни суми. Това е политика на клуба. Очакваме да дойдат такива в близките няколко дни. Доста ще дойдат, трябва да преценим кой да вземем, дано да има такива. Не е много лесно това, защото това е доста обемна работа. Но сме принудени да го правим. Нещата са такива, че трябва да работим само по този начин. Ще дойдат футболисти предимно от европейския съюз“, сподели още специалистът.

„Ванчо Траянов съм убеден, че ще свърши работа, след като го върнах в тима. Той знае какви ще са неговите задължения. Много млади футболисти се утвърдиха при нас, един такъв футболист с опит ще бъде от полза за самите тях“, каза той.

„Нямаме промени в подготовката, само в България, така е от няколко години. В момента тренираме на изкуствения терен в Поморие. 10-12 контроли ни очакват“, допълни Димитър Димитров.

„Мисля, че борбата за титлата ще е между Левски и Лудогорец. На ЦСКА ще им е трудно да ги догонят, въпреки че имат потенциал. Другите отбори ще се борят за 3-4 място, в лицето на Ботев Пд, на Литекс, защо и ние да не сме там. Смятам, че тези отбори ще си разпределят местата в шестицата“, сподели Херо.

„Аз също подкрепих Стойчо Младенов. Това, което направиха е изключително некоректно, той заслужава много по-голямо уважение. Той е един доказал се треньор, един от авторитетите в българския футбол, меко казано е обидно това, което направиха с него“, завърши наставникът на Черноморец.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 18 мар 2013 10:47

Димитър Димитров е първи вариант на ръководството на Левски за нов треньор. Новината е на вестник "Тема Спорт".
Изданието не посочва никакви източници, но твърди, че по всяка вероятност специалистът ще отклони предложението.
В момента Херо е начело на Черноморец и има договор за още две години и половина. Ангажирането му ще струва пари, но явно шефовете на "Герена" са готови да ги платят.
Другият вариант е Станимир Стоилов. Мъри е начело на Ботев Пловдив, но има клауза за освобождаване в размер на 100 хил. евро.
Още по тематаТези варианти се спрягат всеки път при треньорска рокада на "Герена" и всеки път не се стига до разбирателство с някого от тях. Така че и сега изглеждат по-скоро като дежурните опции, а не като категорични възможности.
Техните имена ще се обсъждат официално, само ако бъде приета оставката на треньора Илиан Илиев. Днес той ще има среща с боса Иво Тонев.

Ivo-Chernomoretz
Мнения: 4917
Регистриран на: 26 апр 2012 14:33
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот Ivo-Chernomoretz » 18 мар 2013 15:38

Те не разбраха ли , че Херо няма да стъпи в Левски ? ;)

Потребителски аватар
petkan
Мнения: 3888
Регистриран на: 23 окт 2010 10:54
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот petkan » 18 мар 2013 18:11

Херо: Не ме бройте сега, но някога може и да се върна в Левски

Наставникът на Черноморец Димитър Димитров отрече възможността да застане начело на Левски. Тази информация беше тиражирана днес в някои от вестниците.
Херо обаче не смята да се завръща на "Герена", поне в скоро време. За него това не би било морално. Той говори специално за Sportni.bg.
"Няма какво да коментирам. Знаете, че дори и някой от Левски да се е свързал с мен, няма да ви кажа. Но не можете да ме смятате за нов треньор на Левски.
Имам си ангажименти към моя клуб, не мога да си тръгна току-така. А и сте наясно, че имам лични проблеми, все още не съм излекуван напълно и ходя на процедури.
Естествено, че в бъдеще съществува възможност да се върна на "Герена". Тя винаги ще стои пред мен. Но сега не.
Нямам проблеми с никого от ръководството, с всички сме в прекрасни отношения", заяви Херо специално за Sportni.bg.
В същото време, Димитров не смята, че треньорът на Левски Илиан Илиев вече е сигурен пътник. Специалистът хвърли оставка в неделя вечерта, но тя тепърва ще се обсъжда.
"Кой ви каза, че "сините" са без треньор в момента? Илиан само е подал оставка, никой не е казал, че е приета.
Какво ще стане, ако Илиев остане и с този отбор стане шампион? Не мисля, че една оставка решава нещата", сподели още наставникът на Черноморец.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Bartolomej
Мнения: 3641
Регистриран на: 26 май 2009 22:26
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот Bartolomej » 03 апр 2013 13:40

Херо навъртя 350 мача като треньор в А група

Димитър Димитров излезе на 8-мо място във вечната ранглиста

Наставникът на Черноморец Димитър Димитров излезе на 8-мо място във вечната ранглиста на А група по брой мачове като треньор. Загубата от Локо Пд бе двубой номер 350 за Херо, като до края на първенството той може да се изкачи още нагоре в класацията.

Интерсното е, че дебютът на Димитров в А група също е на “Лаута”. На 19-ти август 1994 г. Локомотив Пловдив побеждава водения от Херо Нефтохимик с 2-1. Иначе недостижим на върха в ранглистата остава Георги Василев.

ТОП 10 НА ТРЕНЬОРИТЕ С НАЙ-МНОГО МАЧОВЕ В “А” ГРУПА
Георги ВАСИЛЕВ – 470 мача
Крум МИЛЕВ – 411 мача
Георги БЕРКОВ – 397 мача
Данко РОЕВ – 374 мача
Атанас КОВАЧЕВ – 366 мача
Христо МЛАДЕНОВ – 357 мача
Иван РАДОЕВ – 353 мача
Димитър ДИМИТРОВ – 350 мача
Иван МОКАНОВ – 349 мача
Борис НИКОЛОВ – 344 мача
▒▓█▀▄▀▄ Ч Е Р Н О М О Р Е Ц ▀▄▀▄█▓▒
Акулите нападат само от глад или при самозащита

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 04 апр 2013 12:55

Димитър Димитров-Херо: Заради болестта на стари години станах йога


- Херо, какво са за теб 350 мача в „А" група като треньор?
- Те са голяма част от професионалния ми живот. Можеха да бъдат и много повече, ако не беше и престоят ми в чужбина и „Б" група. За някои 350 мача са малко, за други много. Помня всичките до един.

- За кой не искаш да се сещаш?
- Всичките са част от работата ми. Може би за този през миналата пролет срещу столичния „Локомотив" в Бургас (1:1). Най-нещастният ми мач през годините. Ако бяхме били, ставахме трети за първи път в историята на „Черноморец". Още ме е яд.
- А кой мач веднага изплува в съзнанието ти с положителен знак?
- На първо място победите ни над „Левски" с 5:1 и 4:1. Повечето от мачовете в шампионската година с „Литекс". Има и други.

- Начело в класацията с 470 мача е Георги Василев-Гочето. Да очакваме ли да го надминеш?
- Не зависи само от мен. Първо да съм жив и здрав. Знаете за проблемите ми. А има и друго, дали моите работодатели ще ме търпят? Меракът ми е да продължа. Чувствам се дееспособен.

- Защо пък да не стигнеш кота 500?
- Не ми е самоцел да гоня първо място в такива класации. Времето ще покаже. Засега нямам намерение да се отказвам.

- Вижда ли се краят на черната серия на твоя „Черноморец"?
- Искрено се надявам, но проблемите, които се струпаха над отбора в последно време, са безбройни - контузени, наказани, оперирани. Не коментирам зимните продажби и напускането на играчи.

- Увеличиха ли се шансовете на националния ни отбор за класиране на световното?
- Значително, въпреки че заслужавахме да спечелим срещу Дания, но това е друга тема. Смятам, че шансовете ни са съвсем реални за класиране на бараж. За първото място не говоря. Като българин го искам, но съм реалист. Италия е абсолютният фаворит.

- Да поговорим за здравето ти. Какво показват последните изследвания?
- През този месец ми предстоят нови изследвания във Виена. Надявам се всичко да е окей. Продължавам битката. Иначе мога да кажа, че се чувствам добре.

- Кои са забраните, които спазваш най-стриктно?
- Тотално съм си променил начина на живот. Изцяло съм отхвърлил от менюто си месото, сладкишите, млечните произведения с всичките им производни. Режимът ми включва много ходене. Всяка сутрин в 7 часа съм в Морската градина. И кучетата научиха маршрута ми. Всекидневно се занимавам с гимнастика. На стари години започнах да ходя на йога. Вече съм спец и дори мога да преподавам. Продължавам да се боря. Не съм единственият.

- Какъв е твоят съвет към останалите с твоята диагноза?
- Да бъдат силни духом. Човек предаде ли се, никой не може да му помогне.

Потребителски аватар
cena62
Мнения: 1372
Регистриран на: 03 юли 2011 03:20
Местоположение: Бургас
Контакти:

Неудобната истина за Херо

Мнениеот cena62 » 01 май 2013 12:16

Наказанието на Димитър Димитров, който в три мача не трябва да води Черноморец, е абсолютно неразбираемо. То създава впечатлението, че в Дисциплинарната комисия са гузни и раздават криворазбрано правосъдие от позицията на силата. Нека да помислим какво е провинението на Херо, за да изгори за три мача, и да го сравним с побойника Абди Аодиков, който бе спрян за четири мача за крошето в главата на Атанас фиданин.
Димитров заяви, че в родния футбол се лансират съдии само защото са синове на бивши рефери. Дали това е вярно? Нека погледнем листата в елита.

Ангел Баялцалиев е син на бившия страничен рефер Детелин Баялцалиев. Ангел Ангелов е наследник на международния ексрефер Любен Ангелов. Син на бившия съдия и настоящ кмет на Симитли Апостол Апостолов е Стефан Апостолов. Бащата на Георги Димитров е Кънчо Димитров. Дядото на Георги Кабаков и бащата на Димитър Андреев също са били рефери в младите си години, фамилията Стойчевски дълго време бе представяна от Димо, а сега семейната чест защитава Петър, който е страничен съдия в елита. Никола Попов пък е син на директора на направление Първенства и турнири в БфС Антон Попов, като този случай може дори да се разглежда като конфликт на интереси.

Къде сбърка Херо тогава? Явно не бе прав, че за пореден път бе напълно откровен и изрази достойната си позиция. А в БфС нека не подскачат от неудобната истина. Това, че половината съдии в елита са синове на бивши рефери, не е предположение, а факт. И трябва да се прецени дали наследниците са способни или просто става въпрос за шуробаджанащина.
[center]Черноморец Бургас !
[/center]

Потребителски аватар
Foreigner
Мнения: 1329
Регистриран на: 04 фев 2012 17:53
Контакти:

Re: Неудобната истина за Херо

Мнениеот Foreigner » 01 май 2013 13:04

Може и да е голям треньор Херо, но никога не е играл голям футбол. Ако беше играл голям футбол щеше да си псува наред без проблеми (съдии, бфс-ата, противници, фенове).
...

Потребителски аватар
we are the champions
Мнения: 14267
Регистриран на: 07 авг 2012 12:43
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Неудобната истина за Херо

Мнениеот we are the champions » 01 май 2013 13:08

Херо винаги е казвал истината без да му пука и за това е треньор номер 1 в България !


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта