Основният останал въпрос около прехвърлянето на контролния пакет от над 47% от капитала "Петрол" преди седмица получи отговора си от бюлетина на Централен депозитар. Купувач в сделката за 103 млн. лв. е регистрираното през юли "Алфа кепитъл", което се свързва по няколко линии Корпоративна търговска банка и мажоритарния й акционер Цветан Василев, а продавач е частният съдебен изпълнител Мариян Петков.
Кой е продавачът?
Делът от 47% бе прехвърлен миналия понеделник и както е видно от бюлетина на депозитаря сделката е резултат на изпълнение на изпълнително дело срещу "Петрол холдинг" от 2011 г. Същото е потвърдено от официално становище разпространено до медиите от ръководството на дружествата "Петрол", "Нафтекс петрол" и "Елит петрол" (близки до лагера на единия съсобственик в холдинга - Митко Събев). Реално последните две са под контрола на кредиторите на групата - основно КТБ и Централна кооперативна банка, които помогнаха на дистрибутора да рефинансира голям дълг в края на 2011 г. В замяна обаче кредиторите поеха и част от ръководството на тези дружества - първото дистрибутор на горива на дребно, второто дистрибутор на едро, а третото специална компания, в която са отделени най-качествените близо 200 бензиностанции на "Петрол". Кредиторите имат свои представители в управлението на "Нафтекс петрол" и "Елит петрол".
В съобщението до медиите представителите на тройката компании посочват: "Продажбата на акциите на "Петрол Холдинг" АД в капитала на "Петрол" АД бе извършена по принудителен съдебен ред, следствие на образувано още през 2011г. изпълнително дело срещу "Петрол Холдинг" АД за неизпълнени парични задължения и наложен съдебен запор върху същите акции."
През миналата седмица изпълнителният директор на "Петрол холдинг" Денис Ершов опита да спре вписването на сделката в Централен депозитар като си издейства обезпечителна заповед от Старозагорския окръжен съд. Сделките през борсата обаче са неотменяеми и прехвърлянето вече е вписано, което сериозно ограничава възможностите за маневри на лагера на Ершов, който контролива 52.5% от капитала на "Петрол холдинг".
Кой е купувачът?
Според данните по партидата на дружеството купувач в Търговския регистър то е учредено от "Афлик България" и "Сентръл техно инвест", като двете са внесли по 750 хил. лв. уставен капитал в набирателната сметка в КТБ.
"Афлик България" е собственост на регистрираното във Великобритания Afflick Limited. Самото дружество е регистрирано на столичната ул. Дебър 17, където беше седалището на "Бромак" - едноличното дружество на Цветан Василев, чрез което той контролира КТБ. Изпълнителен директор на "Афлик" е Никола Киров, който е и изпълнителен директор на инвестиционния посредник на Василев "Фина-С". Вторият член на борда е Бисер Лазов, който е съдружник с Цветан Василев в "Естейд" и е в управата на редица свързани компании, включително и в "Мел финанс" - миноритарният акционер в застрахователя "Виктория", в който Василев публично е признавал участието си. Допреди година в борда е бил и починалия член на надзорния съвет на КТБ Янчо Ангелов. "Афлик" е мажоритарен акционер в българските дистрибутори на Киа и Субару, в "Б.Л. лизинг", а има и 45% в Партнер лизинг". Освен това има и 50% дял в "Шип инвест", което контролира русенската корабостроителница.
"Сентръл техно инвест" пък е регистрирано на друг традиционен адрес на Василев - ул. Дамян Груев 46. То е собственост на "ТЦ ИМЕ Вест", което е основано от дружеството на банкера Технологичен център - Институт по микроелектроника", а понастоящем е собственост по равно на "Вивес" и Рема трейд". Двете компании контролират редица финансирани от КТБ дружества.
Всекидневна на Черноморец
Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist
Re: Всекидневна на Черноморец
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан
това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...
-
- Мнения: 4917
- Регистриран на: 26 апр 2012 14:33
- Контакти:
Re: Всекидневна на Черноморец
Айде да дава пари Кирсан и това да е 

Re: Всекидневна на Черноморец
Абсурдът "Митко Събев"
Една история за това какви ги е вършел българският бизнесмен през годините
Безспорно е, че случващото се с "Петрол Холдинг" АД в последните години привлича сериозно общественото внимание. В основата на всичко е бизнесменът Митко Събев. Човек, който вече дълго време се опитва по всякакви начини да "превземе" собствеността на Денис Ершов (притежаващ 47,5 процента от акциите) и Александър Мелник (5 процента). Кой обаче е Събев? Какви са взаимоотношенията му с Ершов? Какво е правел през дългите години като ръководител на "Петрол Холдинг" АД? Прочетете историята, до която се добра екипът на Livenews.bg:
Всичко започва през далечната 1995 година. Тогава Митко Събев е дребен бизнесмен, но има не лоши идеи за това, как може да се спечели благодарение на пропуските в българското законодателство. Той среща пристигналият в България Денис Ершов, който иска да обсъди възможността за откриване на филиал на голямата международна фирма „ЮКОС“. След редица разговори Ершов приема Събев да бъде негов партньор. Във Варна е регистрирана компанията „ЮКОС Петролеум България“ (понастоящем „Петрол Холдинг“). В нея акционери са „ЮКОС Финконсулт (Кипър)” с 99 процента и „Феста“ на Митко Събев с 1 процент.
Дейността започва в началото на 1996 година, когато Денис Ершов успява да убеди президента на „ЮКОС“ Сергей Муравленко, че е безопасно да се доставя нефт в България. Това става с отворен кредит на разсрочено плащане за 60 или повече дни. Всъщност това е била стокова кредитна линия без обезпечение за сума над 600 милиона долара!
Бизнесът явно потръгва добре и през септември 1996 година Митко Събев иска увеличение на дела си в „ЮКОС Петролеум България“ от 1 на 25 процента заради „добра работа“. След съгласуване с Москва Денис Ершов удовлетворява това желание.
Първото разочарование от действията на Събев идва през 1998 година, когато става ясно, че той е загубил 52 милиона долара от игра на борсата (борсови спекулации). Налага се лично Ершов да покрие загубата. През октомври същата година руският бизнесмен осигурява средствата за участие в приватизационния конкурс за компанията „Петрол“ и тя става собственост на „ЮКОС България“.
В края на 2000 година се стига до заповед за изгонването на Денис Ершов от България. Четири години по-късно тя е отменена и бизнесменът може отново да се заеме с делата си тук. Ершов смята, че Митко Събев е осигурил завръщането му и затова вдига процента на акциите му от 25 на 47,5. В същото време се оказва, че „Петрол“ се менажира зле, като продажбите падат с 50 процента за 3 години.
Денис Ершов взема мерки и в края на 2005 година е назначен нов мениджърски екип, който има за цел холдингът да тръгне във възходяща линия. Това става буквално за няколко месеца, като през 2006 година е отчетено увеличение на продажбите с 8 процента. Междувременно новото и действащо и до днес разпределение на акциите в „Петрол Холдинг“ АД става следното: Денис Ершов 47,5 процента, Александър Мелник 5 процента, Митко Събев 47,5 процента. Това се случва на 6 декември 2005 година. Неясно защо новите удостоверения тогава не се издават и не се вписват в акционерната книга. Старите, естествено също не са унищожени.
Периодът 2006-2008 година може да се счита като „златен“ в историята на „Петрол Холдинг“ АД. На Лондонската фондова борса успешно са пласирани еврооблигации на стойност 100 милиона евро. Погасени са всички кредити и са останали пари за развитие. През 2007 година, обаче „Петрол Холдинг“ АД понася сериозен удар от нова игра на Митко Събев на борсата. Ершов и Мелник установяват липсата на 25 милиона евро. Техният съдружник обяснява, че това е хеджиране с реална налична стока, но впоследствие се разбира, че не е така. Събев обяснява, че спира с борсовите игри. Но...В края на 2008 година се установява, че той е загубил общо 100 милиона евро от неуспешни сделки с акции. При многократните разговори на Ершов и Мелник българският бизнесмен настоява, че всичко с компанията е наред и няма поводи за притеснение.
През април 2010 година се установява, че в холдинга има огромна ликвидна криза. Много пари отиват в нецеливи проекти като например издръжката на ФК „Черноморец“ Бургас. Оказва се, че за това няма дори бизнес план. Не е ясно колко точно милиона са загубени безвъзвратно в този проект. В резултат на това, а и на други действия на Митко Събев, Ершов оттегля на 27 май 2010 година пълномощното си. С него той прекратява възможността Събев да го представлява в Надзорния съвет на „Петрол“.
Възприема се спешна антикризисна програма, но Митко Събев успява с различни свои действия да наложи вижданията си за ръководството на „Петрол Холдинг“ АД. Стига се до абсурдната ситуация да липсва акционерната книга, което е сериозно нарушение. Събев заявява в прав текст, че е „загубил книгата“. Стига се до нотариални покани за предоставяне на документа от страна на изпълнителния директор Орлин Тодоров, който е отговорен за съхранението й. Книгата, обаче така и не се появява.
В края на декември 2010 година Ершов и Мелник установяват от Търговския регистър, че Митко Събев е провел Съвет на директорите с участието още на двама души, като са взети съответните решения. В протокола пише, че са били поканени и Ершов и Мелник, което не е вярно.
В следващите година и половина започва нескончаема сага от жалби в съда, който в крайна сметка се произнася, че няма промяна при акционерите на „Петрол Холдинг“ АД и нещата остават по старому. Тоест по 47,5 процента за Ершов и Събев и 5 процента за Мелник. Има разпореждане и за предоставяне на книгата на акционерите от страна на изпълнителния директор Орлин Тодоров, но това така и не се случва.
Всъщност неизбежното се случва...На 13 ноември тази година в Търговския регистър е вписано, че изпълнителен директор на "Петрол Холдинг" АД става Денис Ершов. А от Съвета на директорите е заличено името на Митко Събев...Дали това наистина е развръзката и дали абсурдните действия на българския бизнесмен са приключили? Топката вече е в полето на съда и прокуратурата...
® LIVENEWS.BG / Стоян Иванов
Една история за това какви ги е вършел българският бизнесмен през годините
Безспорно е, че случващото се с "Петрол Холдинг" АД в последните години привлича сериозно общественото внимание. В основата на всичко е бизнесменът Митко Събев. Човек, който вече дълго време се опитва по всякакви начини да "превземе" собствеността на Денис Ершов (притежаващ 47,5 процента от акциите) и Александър Мелник (5 процента). Кой обаче е Събев? Какви са взаимоотношенията му с Ершов? Какво е правел през дългите години като ръководител на "Петрол Холдинг" АД? Прочетете историята, до която се добра екипът на Livenews.bg:
Всичко започва през далечната 1995 година. Тогава Митко Събев е дребен бизнесмен, но има не лоши идеи за това, как може да се спечели благодарение на пропуските в българското законодателство. Той среща пристигналият в България Денис Ершов, който иска да обсъди възможността за откриване на филиал на голямата международна фирма „ЮКОС“. След редица разговори Ершов приема Събев да бъде негов партньор. Във Варна е регистрирана компанията „ЮКОС Петролеум България“ (понастоящем „Петрол Холдинг“). В нея акционери са „ЮКОС Финконсулт (Кипър)” с 99 процента и „Феста“ на Митко Събев с 1 процент.
Дейността започва в началото на 1996 година, когато Денис Ершов успява да убеди президента на „ЮКОС“ Сергей Муравленко, че е безопасно да се доставя нефт в България. Това става с отворен кредит на разсрочено плащане за 60 или повече дни. Всъщност това е била стокова кредитна линия без обезпечение за сума над 600 милиона долара!
Бизнесът явно потръгва добре и през септември 1996 година Митко Събев иска увеличение на дела си в „ЮКОС Петролеум България“ от 1 на 25 процента заради „добра работа“. След съгласуване с Москва Денис Ершов удовлетворява това желание.
Първото разочарование от действията на Събев идва през 1998 година, когато става ясно, че той е загубил 52 милиона долара от игра на борсата (борсови спекулации). Налага се лично Ершов да покрие загубата. През октомври същата година руският бизнесмен осигурява средствата за участие в приватизационния конкурс за компанията „Петрол“ и тя става собственост на „ЮКОС България“.
В края на 2000 година се стига до заповед за изгонването на Денис Ершов от България. Четири години по-късно тя е отменена и бизнесменът може отново да се заеме с делата си тук. Ершов смята, че Митко Събев е осигурил завръщането му и затова вдига процента на акциите му от 25 на 47,5. В същото време се оказва, че „Петрол“ се менажира зле, като продажбите падат с 50 процента за 3 години.
Денис Ершов взема мерки и в края на 2005 година е назначен нов мениджърски екип, който има за цел холдингът да тръгне във възходяща линия. Това става буквално за няколко месеца, като през 2006 година е отчетено увеличение на продажбите с 8 процента. Междувременно новото и действащо и до днес разпределение на акциите в „Петрол Холдинг“ АД става следното: Денис Ершов 47,5 процента, Александър Мелник 5 процента, Митко Събев 47,5 процента. Това се случва на 6 декември 2005 година. Неясно защо новите удостоверения тогава не се издават и не се вписват в акционерната книга. Старите, естествено също не са унищожени.
Периодът 2006-2008 година може да се счита като „златен“ в историята на „Петрол Холдинг“ АД. На Лондонската фондова борса успешно са пласирани еврооблигации на стойност 100 милиона евро. Погасени са всички кредити и са останали пари за развитие. През 2007 година, обаче „Петрол Холдинг“ АД понася сериозен удар от нова игра на Митко Събев на борсата. Ершов и Мелник установяват липсата на 25 милиона евро. Техният съдружник обяснява, че това е хеджиране с реална налична стока, но впоследствие се разбира, че не е така. Събев обяснява, че спира с борсовите игри. Но...В края на 2008 година се установява, че той е загубил общо 100 милиона евро от неуспешни сделки с акции. При многократните разговори на Ершов и Мелник българският бизнесмен настоява, че всичко с компанията е наред и няма поводи за притеснение.
През април 2010 година се установява, че в холдинга има огромна ликвидна криза. Много пари отиват в нецеливи проекти като например издръжката на ФК „Черноморец“ Бургас. Оказва се, че за това няма дори бизнес план. Не е ясно колко точно милиона са загубени безвъзвратно в този проект. В резултат на това, а и на други действия на Митко Събев, Ершов оттегля на 27 май 2010 година пълномощното си. С него той прекратява възможността Събев да го представлява в Надзорния съвет на „Петрол“.
Възприема се спешна антикризисна програма, но Митко Събев успява с различни свои действия да наложи вижданията си за ръководството на „Петрол Холдинг“ АД. Стига се до абсурдната ситуация да липсва акционерната книга, което е сериозно нарушение. Събев заявява в прав текст, че е „загубил книгата“. Стига се до нотариални покани за предоставяне на документа от страна на изпълнителния директор Орлин Тодоров, който е отговорен за съхранението й. Книгата, обаче така и не се появява.
В края на декември 2010 година Ершов и Мелник установяват от Търговския регистър, че Митко Събев е провел Съвет на директорите с участието още на двама души, като са взети съответните решения. В протокола пише, че са били поканени и Ершов и Мелник, което не е вярно.
В следващите година и половина започва нескончаема сага от жалби в съда, който в крайна сметка се произнася, че няма промяна при акционерите на „Петрол Холдинг“ АД и нещата остават по старому. Тоест по 47,5 процента за Ершов и Събев и 5 процента за Мелник. Има разпореждане и за предоставяне на книгата на акционерите от страна на изпълнителния директор Орлин Тодоров, но това така и не се случва.
Всъщност неизбежното се случва...На 13 ноември тази година в Търговския регистър е вписано, че изпълнителен директор на "Петрол Холдинг" АД става Денис Ершов. А от Съвета на директорите е заличено името на Митко Събев...Дали това наистина е развръзката и дали абсурдните действия на българския бизнесмен са приключили? Топката вече е в полето на съда и прокуратурата...
® LIVENEWS.BG / Стоян Иванов
Re: Всекидневна на Черноморец
На този фон обаче не е ясна съдбата на закъсалия футболен клуб. Тази дейност със сигурност не е най-примамлива, но тя върви в комплект с петролния бизнес на компанията, откъдето в най-добрите години течаха реки от пари. Имайки предвид огромните дългове и проблемите със спортната база, която е собственост на офшорка на Митко Събев, не е ясно дали някой изобщо ще иска да се занимава с Черноморец. Според неофициална информация задълженията на клуба са поне 20 млн. лева. При преминаването му в ръцете на бизнесмен, различен от Митко Събев, единственият вариант за Черноморец ще бъде спешно да ремонтира стадиона в квартал „Акациите”, който е апортиран в смесеното дружество с Общината, или по примера на "Нефтохимик" да играе някъде край Бургас.
Ясно е всичко - чий лиценз ще вземат и в кой град ще се преместят!

[offtopic]http://bgclubs.eu/stadiums/Vihar-Aytos[/offtopic]
Re: Всекидневна на Черноморец
Мен пък не ми е ясно к'во го интересува хасковкия ц....ул фен на Левски 

Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан
това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...
Re: Всекидневна на Черноморец
ivan56 написа:Мен пък не ми е ясно к'во го интересува хасковкия ц....ул фен на Левски
Притеснено ми е за айтоските селяндури има ли лиценз за елита за тази нива...
Re: Всекидневна на Черноморец
FCH написа:ivan56 написа:Мен пък не ми е ясно к'во го интересува хасковкия ц....ул фен на Левски
Притеснено ми е за айтоските селяндури има ли лиценз за елита за тази нива...
Хасковски бонзай. Ти нямаш ли си пишка за да си играеш. Остави дертовете си на нас.
[offtopic]Предупреждавам те, че ще хвръкнеш от форума, ако продължаваш да пускаш малоумни и провокативни теми копирани от жълти източници с презумпции, като твоите...Гледай си Хасково-то и не се занимавай с нас.[/offtopic]
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.
Re: Всекидневна на Черноморец
според вас, колко са дълговете само на стадион Черноморец? Някой може ли да даде сравнително точна информация?
и не е ли време да имаме отделна тема за нашия стадион? или той не е част от нас?
и не е ли време да имаме отделна тема за нашия стадион? или той не е част от нас?
-
- Мнения: 4917
- Регистриран на: 26 апр 2012 14:33
- Контакти:
Re: Всекидневна на Черноморец
И какво сега заради Локото София ли ще се случат някои работи



Re: Всекидневна на Черноморец
Малко в страни от горните теми.....
След мача Байерн - М. сити, започвам да се съмнявам във всичко испанско - треньор, съдия, лигави изпълнители!
И да си мечтая ( за кой ли път) за дядо Юп..... Тогава панцера не буксуваше из европейските терени.
А с това тики-така.... панцера майката си трака!
Не ми се мисли за по-нататък?
След мача Байерн - М. сити, започвам да се съмнявам във всичко испанско - треньор, съдия, лигави изпълнители!
И да си мечтая ( за кой ли път) за дядо Юп..... Тогава панцера не буксуваше из европейските терени.
А с това тики-така.... панцера майката си трака!
Не ми се мисли за по-нататък?
ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС - ЗАВИНАГИ В СЪРЦЕТО МИ!
Писането на български с латиница е като писането на стена с лайно - чете се, ама не е приятно.
Писането на български с латиница е като писането на стена с лайно - чете се, ама не е приятно.
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта