ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

hrclspr12
Мнения: 1647
Регистриран на: 30 окт 2010 21:20
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот hrclspr12 » 25 юни 2012 22:36

Laetitia написа:
Tommi написа:Ако ударът не е твърде слаб, никой вратар не може да прояви котешки рефлекс и да го спаси. Другото е слабост на изпълнителя, а не силна черта на вратаря. ;)
Това е очевидно, колега. Но някои вратари просто имат страхотна дарба да предусещат ъгъла и понякога точно силата на изпълнение е това, което им пречи да я хванат. Но в крайна сметка изпълняващият дузпата също е човек и се случва да сгреши, историята го е доказвала многократно.

Най - добрите изпълнения са две - ниско и бързо в ъгъла и другото е, когато топката е на такава височина, че да е съвсем малко под гредата и в ъгъла. Но точно тук е майсторството, че дори и да не спасяват такива дузпа повечето вратари днес, има случаи, когато някои от тях са близо до целта и впоследствие е много възможно да станат големи вратари.
Двете изпълнения са съвършените, но дори и тогава може да не стане гол. Топката може да отиде в гредата в последния момент, вратарят да я избие.
В последните години Буфон няма никаква конкуренция. Има много добри други вратари, но отлични - не. При дузпите обаче той не може да се каже, че е най - добрият, но пък там го покрива късмета. Последният винаги е много важен.

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот acmilan » 25 юни 2012 22:41

Madridist написа:
acmilan написа:11 страници написах за 2 въпроса - политическа власт и видове избирателни системи, след седмица на устния ще се разбере ще ставаме ли политолози :mrgreen:


:) И аз съм завърил политология. Успех на устния. ;)

[offtopic]Мерси :) А ти каква магистратура учи след това и по специалността ли работиш?[/offtopic]
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот acmilan » 25 юни 2012 22:43

Laetitia написа:
acmilan написа:11 страници написах за 2 въпроса - политическа власт и видове избирателни системи, след седмица на устния ще се разбере ще ставаме ли политолози :mrgreen:
Чакането е убийствено, на мен ми идеше да се гръмна, докато дойде устният. :lol: Но ти си миланист, вероятно си ги разбил.

А спорът за вратарите, дузпите и случайността е, меко казано, странен. Има вратари, които проявяват котешки рефлекс, има такива (като Дудек, гадинката), които всячески разсейват играча срещу тях, а не на последно място - има футболисти, които изпълняват по безумен начин наказателни удари. При това са рецидивисти. :mrgreen:

[offtopic]Дано си права :) А ти какво си завършила?[/offtopic]
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот Tommi » 25 юни 2012 22:44

Laetitia написа:
Tommi написа:Ако ударът не е твърде слаб, никой вратар не може да прояви котешки рефлекс и да го спаси. Другото е слабост на изпълнителя, а не силна черта на вратаря. ;)
Това е очевидно, колега. Но някои вратари просто имат страхотна дарба да предусещат ъгъла и понякога точно силата на изпълнение е това, което им пречи да я хванат. Но в крайна сметка изпълняващият дузпата също е човек и се случва да сгреши, историята го е доказвала многократно.

Няма такава дарба. ;) Просто в дадения момент имат шанс и хващат ъгъла.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот Laetitia » 25 юни 2012 22:49

Tommi написа:Няма такава дарба. ;) Просто в дадения момент имат шанс и хващат ъгъла.
Ти какво сега, изкара всички вратари некадърници и шанаджии. :lol: Не е така, както и за всичко друго, и при това някои хора имат повече усет от други.

[offtopic]acmilan, Португалска филология съм завършила.[/offtopic]
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот Tommi » 25 юни 2012 22:55

Laetitia написа:Ти какво сега, изкара всички вратари некадърници и шанаджии. :lol: Не е така, както и за всичко друго, и при това някои хора имат повече усет от други.

Имат повече късмет от други, не усет. :) И едни изпълнители са по-слаби от други. Това е. ;)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

hrclspr12
Мнения: 1647
Регистриран на: 30 окт 2010 21:20
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот hrclspr12 » 25 юни 2012 22:56

acmilan написа:
Laetitia написа:
acmilan написа:11 страници написах за 2 въпроса - политическа власт и видове избирателни системи, след седмица на устния ще се разбере ще ставаме ли политолози :mrgreen:
Чакането е убийствено, на мен ми идеше да се гръмна, докато дойде устният. :lol: Но ти си миланист, вероятно си ги разбил.

А спорът за вратарите, дузпите и случайността е, меко казано, странен. Има вратари, които проявяват котешки рефлекс, има такива (като Дудек, гадинката), които всячески разсейват играча срещу тях, а не на последно място - има футболисти, които изпълняват по безумен начин наказателни удари. При това са рецидивисти. :mrgreen:

[offtopic]Дано си права :) А ти какво си завършила?[/offtopic]

Мисля, че е завършила филология. Виждам, че правилно поставя запетаи, тирета, точки...

hrclspr12
Мнения: 1647
Регистриран на: 30 окт 2010 21:20
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот hrclspr12 » 25 юни 2012 22:59

Tommi написа:
Laetitia написа:Ти какво сега, изкара всички вратари некадърници и шанаджии. :lol: Не е така, както и за всичко друго, и при това някои хора имат повече усет от други.

Имат повече късмет от други, не усет. :) И едни изпълнители са по-слаби от други. Това е. ;)

Във волейбола си е чист късмет случващото се, но във футбола не е само това. Вярно, че нещата са на психологическа основа, според състоянието на даден състезател, но отличният вратар винаги хваща ъгъла. Ако иска да развива, един ден ще стане велик. При обратния случай ще стане като Пламен Илиев, който вече не става за вратар на "Левски". И не само като него. Един вратар не трябва разчита главно на късмета си, а и на собствените способности. Второто е от много голямо значение.
Последна промяна от hrclspr12 на 25 юни 2012 23:02, променено общо 1 път.

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот Laetitia » 25 юни 2012 23:02

Tommi написа:Имат повече късмет от други, не усет. :) И едни изпълнители са по-слаби от други. Това е. ;)
Ех, пак допряхме до тоя късмет. :) Без него нищо не става в тоя живот, пределно ясно е. Но усетът при един вратар е 50% от способностите му, не разбирам защо го отричаш. :)
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

hrclspr12
Мнения: 1647
Регистриран на: 30 окт 2010 21:20
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Англия - Италия - 0:0 -2:4 (pen)

Мнениеот hrclspr12 » 25 юни 2012 23:03

Laetitia написа:
Tommi написа:Имат повече късмет от други, не усет. :) И едни изпълнители са по-слаби от други. Това е. ;)
Ех, пак допряхме до тоя късмет. :) Без него нищо не става в тоя живот, пределно ясно е. Но усетът при един вратар е 50% от способностите му, не разбирам защо го отричаш. :)

Той мисля, че е футболен съдия. Затова неговата гледна точка се счита за доста по - меродавна от тази на другите. Съдиите имат наистина повече наблюдения.
Не трябва да се забравя, че в редовното време да биеш дузпа е едно, а след продължения - съвсем друго. При вторите вече има физическа и психическа умора. Там всичко е сила на духа на изпълнителя.


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта