Тема за Кирил Домусчиев

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3644
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот DarkPsy » 28 окт 2017 21:42

Не съм погледнал от къде е. Сори. Няма нужда от обиди, но ако желаеш можем да си спретнем един тест за интелигентност. Ок?

Потребителски аватар
IvailoRz
Мнения: 2100
Регистриран на: 16 мар 2014 15:53
Контакти:

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот IvailoRz » 28 окт 2017 22:42

slash1912 написа:Ивайло,не си прав тук.Смяташ ли,че заплатите в България са високи и бизнеса изнемогва заради това?Нито работя за Киро,нито заплатата ми е 500 лева,но такива действия и изказвания са срам за държава в ЕС.

Не смятам че са високи. Аз също не работя за Домусчиев ,нито за 500 лв. То за двойно повече е много трудно и на ръба . Просто не бих се хванал за 500 лв без значение кой е работодателя . Никой не може да те накара насила , както и да те задържи насила.

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 30 окт 2017 20:19

IvailoRz написа:И какво общо има това със спорта ? Аз също не съм съгласен с вижданията му по темата ,но не съм съгласен и да се мешат спорт с политика ,икономика и т.н. От 200 години не съществува робовладетелство и всеки е свободен да работи където пожелае , ако не ти харесват условията на даден работодател ,примерно Домусчиев още на следващия ден можеш да не отидеш на работа,или въобще да не започваш.

Темата обаче не се казва: Тема за дейността на К.Д. в спорта а Тема за Кирил Домусчиев.
С оглед на това публикацията на DarkPsy си е изцяло в рамките на темата.
Разбира се, той просто по случайност не е пуснал същата тема за Цветан Василев в подфорума на Ботев. И това, че е писал тук няма ама нищо общо с факта, че Лудогорец още си има собственик милионер и нова трибуна, а Ботев има Коматево. За което гарантирано не го е яд, ама никак, ХА!
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот bobonikolov » 10 ное 2017 16:26

Балтията за Киро е наточена вече. Следва сеченето на главица.
Касационният съд отмени арбитражното решение за Български морски флот
ричленен състав на Търговската колегия на Върховния касационен съд (ВКС) отмени решението на Арбитражния съд към Българска търговско-промишлена палата (БТПП), с което на компанията на председателя на работодателите Кирил Домусчиев "Параходство български морски флот" бяха спестени неустойки от 55 млн. лв., съобщава "Капитал daily". Парите са дължими за неизпълнение на задължения по приватизационния договор.

Първоначално арбитражът прие, че е било налице стопанска непоносимост и заради световната финансова и стопанска криза "Параходство български морски флот" не е могъл да изпълнява посочения в приватизационния договор тонаж, т.е. капацитет на корабите.

Делото пред ВКС беше образувано по искова молба на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол, след като вицепремиерът Валери Симеонов нападна Домусчиев за параметрите по договора.

Съдиите Дария Проданова, Емил Марков и Ирина Петрова (докладчик) приеха днес, че арбитражът недопустимо е надхвърлил компетенциите си, тъй като искът за стопанска непоносимост "не случайно не е включен в обсега на тези, които могат да бъдат отнесени към арбитраж, тъй като разногласие между страните относно необходимостта от промяна в договора изобщо не би могло да възникне поради законовата забрана".

Свързаната с Домусчиев компания е осъдена да плати 2.2 млн. лв. държавна такса.


Когато преди няколко години писах тук за тези нарушения ми казвахте, че пиша всичко, защото съм мразел Лудогорец. Не не мразя Лудогорец. Мразя човека зад него. И не защото постига успехи с клуба си, а защото заради него пострадаха сумати хора. Защото се изкарва най-честния бизнесмен в държавата, а върти далавери за милиони.
Когато написах, че се чудя защо няма действие от страна на държавата след като тези 55 милиона не са платени всички ми казвахте, че говоря с езика на омразата. Още тогава изкарах тези неща на показ - как не се плащат на време тези пари, как държавата трябва да задейства специалната клауза в договора за отнемане на БМФ, как БМФ е купен с някаква странна сделка за кредит, където кредитополучателя залага сам себе си за да получи парите, при положение, че самата компания е създадена седмици преди това и на практика няма активи, как съкратиха 1000 човека за първите няколко години и тези хора се оказаха без право да ползват трудова борса, защото "честния" Кирчо беше "забравил" да им плати обезщетенията за безработица за повече от 9 месеца, как в първите месеци сумати кораби станаха на арматура, а нови кораби не идваха, докато в същото време се наливаха пари в проекта "Лудогорец". Да не изброявам колко стадиона построи неговата строителна фирма - стадиони за милиони по села и паланки, където има 5 човека на кръст. Трибуна Моци изобщо даже няма да я коментирам. Сега на всички е ясно, къде потънаха тези 55 милиона - в отбора от Разград. И с всичката си наглост този "хрисим" човечец ще поставя условия на държавата, че видите ли ако вдигнели минималната заплата щял да се изнесе. Ами изнеси се бе. Никой не те държи на сила тук.

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот trokadero_ » 11 ное 2017 15:41

Хората са казали - онзи горе гледа и не забравя. На всеки мръсник му идва времето. Домуса се изкарва много честен и съвестен , а всъщност е един измамник , поставено лице на някого и върти далавери за милиони.
Ама ВИДОВ ден си идва.

Потребителски аватар
Sstefanov
Мнения: 1864
Регистриран на: 25 ное 2013 17:01
Контакти:

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот Sstefanov » 12 ное 2017 16:49

bobonikolov написа:Балтията за Киро е наточена вече. Следва сеченето на главица.
Касационният съд отмени арбитражното решение за Български морски флот
ричленен състав на Търговската колегия на Върховния касационен съд (ВКС) отмени решението на Арбитражния съд към Българска търговско-промишлена палата (БТПП), с което на компанията на председателя на работодателите Кирил Домусчиев "Параходство български морски флот" бяха спестени неустойки от 55 млн. лв., съобщава "Капитал daily". Парите са дължими за неизпълнение на задължения по приватизационния договор.

Първоначално арбитражът прие, че е било налице стопанска непоносимост и заради световната финансова и стопанска криза "Параходство български морски флот" не е могъл да изпълнява посочения в приватизационния договор тонаж, т.е. капацитет на корабите.

Делото пред ВКС беше образувано по искова молба на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол, след като вицепремиерът Валери Симеонов нападна Домусчиев за параметрите по договора.

Съдиите Дария Проданова, Емил Марков и Ирина Петрова (докладчик) приеха днес, че арбитражът недопустимо е надхвърлил компетенциите си, тъй като искът за стопанска непоносимост "не случайно не е включен в обсега на тези, които могат да бъдат отнесени към арбитраж, тъй като разногласие между страните относно необходимостта от промяна в договора изобщо не би могло да възникне поради законовата забрана".

Свързаната с Домусчиев компания е осъдена да плати 2.2 млн. лв. държавна такса.


Когато преди няколко години писах тук за тези нарушения ми казвахте, че пиша всичко, защото съм мразел Лудогорец. Не не мразя Лудогорец. Мразя човека зад него. И не защото постига успехи с клуба си, а защото заради него пострадаха сумати хора. Защото се изкарва най-честния бизнесмен в държавата, а върти далавери за милиони.
Когато написах, че се чудя защо няма действие от страна на държавата след като тези 55 милиона не са платени всички ми казвахте, че говоря с езика на омразата. Още тогава изкарах тези неща на показ - как не се плащат на време тези пари, как държавата трябва да задейства специалната клауза в договора за отнемане на БМФ, как БМФ е купен с някаква странна сделка за кредит, където кредитополучателя залага сам себе си за да получи парите, при положение, че самата компания е създадена седмици преди това и на практика няма активи, как съкратиха 1000 човека за първите няколко години и тези хора се оказаха без право да ползват трудова борса, защото "честния" Кирчо беше "забравил" да им плати обезщетенията за безработица за повече от 9 месеца, как в първите месеци сумати кораби станаха на арматура, а нови кораби не идваха, докато в същото време се наливаха пари в проекта "Лудогорец". Да не изброявам колко стадиона построи неговата строителна фирма - стадиони за милиони по села и паланки, където има 5 човека на кръст. Трибуна Моци изобщо даже няма да я коментирам. Сега на всички е ясно, къде потънаха тези 55 милиона - в отбора от Разград. И с всичката си наглост този "хрисим" човечец ще поставя условия на държавата, че видите ли ако вдигнели минималната заплата щял да се изнесе. Ами изнеси се бе. Никой не те държи на сила тук.

Че гела е престъпник е ясно. Обаче защо не напишеш нещо за Петрол и покриването на ДДС? Ами за КТБ? Ами за Кремиковци? За Виваком?

Потребителски аватар
ELFen
Мнения: 1048
Регистриран на: 04 юни 2014 17:22
Контакти:

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот ELFen » 12 ное 2017 18:28

bobonikolov написа:Балтията за Киро е наточена вече. Следва сеченето на главица.


Когато преди няколко години писах тук за тези нарушения ми казвахте, че пиша всичко, защото съм мразел Лудогорец. Не не мразя Лудогорец. Мразя човека зад него. И не защото постига успехи с клуба си, а защото заради него пострадаха сумати хора. Защото се изкарва най-честния бизнесмен в държавата, а върти далавери за милиони...

Ооо, появи се ?! Де се позагуби, липсваше - честно :mrgreen:
Тръмп, Митал, Онасис ...са с "дар от бога милиардери", а ти понеже си милионер и знаеш честния начин да си богаташ, си решил да се изкажеш как стават неюата :roll: :)
висша математика:314 :idea:

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 12 ное 2017 21:33

Между другото дори ако някой ден Домусчиев плати тая неустойка му дреме на оная работа. Той отдавна я е избил от съответното предприятие. Нищо чудо да го е планирал като разход.

Взимаш 1 предприятие поемайки намсиквиси задължения, продаваш го или го изстискваш до дупка, което донесе повече кинти и накрая се оказва, че понеже не спазваш задълженията си неустойката е примерно ... равна на 5-10% от цялата ти печалба от операцията. Дупка в закона е това и немалко народ се възползва от нея.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот bobonikolov » 12 ное 2017 22:08

Sstefanov написа:
bobonikolov написа:Балтията за Киро е наточена вече. Следва сеченето на главица.
Касационният съд отмени арбитражното решение за Български морски флот
ричленен състав на Търговската колегия на Върховния касационен съд (ВКС) отмени решението на Арбитражния съд към Българска търговско-промишлена палата (БТПП), с което на компанията на председателя на работодателите Кирил Домусчиев "Параходство български морски флот" бяха спестени неустойки от 55 млн. лв., съобщава "Капитал daily". Парите са дължими за неизпълнение на задължения по приватизационния договор.

Първоначално арбитражът прие, че е било налице стопанска непоносимост и заради световната финансова и стопанска криза "Параходство български морски флот" не е могъл да изпълнява посочения в приватизационния договор тонаж, т.е. капацитет на корабите.

Делото пред ВКС беше образувано по искова молба на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол, след като вицепремиерът Валери Симеонов нападна Домусчиев за параметрите по договора.

Съдиите Дария Проданова, Емил Марков и Ирина Петрова (докладчик) приеха днес, че арбитражът недопустимо е надхвърлил компетенциите си, тъй като искът за стопанска непоносимост "не случайно не е включен в обсега на тези, които могат да бъдат отнесени към арбитраж, тъй като разногласие между страните относно необходимостта от промяна в договора изобщо не би могло да възникне поради законовата забрана".

Свързаната с Домусчиев компания е осъдена да плати 2.2 млн. лв. държавна такса.


Когато преди няколко години писах тук за тези нарушения ми казвахте, че пиша всичко, защото съм мразел Лудогорец. Не не мразя Лудогорец. Мразя човека зад него. И не защото постига успехи с клуба си, а защото заради него пострадаха сумати хора. Защото се изкарва най-честния бизнесмен в държавата, а върти далавери за милиони.
Когато написах, че се чудя защо няма действие от страна на държавата след като тези 55 милиона не са платени всички ми казвахте, че говоря с езика на омразата. Още тогава изкарах тези неща на показ - как не се плащат на време тези пари, как държавата трябва да задейства специалната клауза в договора за отнемане на БМФ, как БМФ е купен с някаква странна сделка за кредит, където кредитополучателя залага сам себе си за да получи парите, при положение, че самата компания е създадена седмици преди това и на практика няма активи, как съкратиха 1000 човека за първите няколко години и тези хора се оказаха без право да ползват трудова борса, защото "честния" Кирчо беше "забравил" да им плати обезщетенията за безработица за повече от 9 месеца, как в първите месеци сумати кораби станаха на арматура, а нови кораби не идваха, докато в същото време се наливаха пари в проекта "Лудогорец". Да не изброявам колко стадиона построи неговата строителна фирма - стадиони за милиони по села и паланки, където има 5 човека на кръст. Трибуна Моци изобщо даже няма да я коментирам. Сега на всички е ясно, къде потънаха тези 55 милиона - в отбора от Разград. И с всичката си наглост този "хрисим" човечец ще поставя условия на държавата, че видите ли ако вдигнели минималната заплата щял да се изнесе. Ами изнеси се бе. Никой не те държи на сила тук.

Че гела е престъпник е ясно. Обаче защо не напишеш нещо за Петрол и покриването на ДДС? Ами за КТБ? Ами за Кремиковци? За Виваком?

За въпросните сделки отдавна съм си казал мнението. Писна ми от измами вече в тази държава! Ако бяхме колкото една Полша сега шяхме да сме 200 години напред. Но какъвто народа такива и управниците.

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Тема за Кирил Домусчиев

Мнениеот bobonikolov » 12 ное 2017 22:14

ELFen написа:
bobonikolov написа:Балтията за Киро е наточена вече. Следва сеченето на главица.


Когато преди няколко години писах тук за тези нарушения ми казвахте, че пиша всичко, защото съм мразел Лудогорец. Не не мразя Лудогорец. Мразя човека зад него. И не защото постига успехи с клуба си, а защото заради него пострадаха сумати хора. Защото се изкарва най-честния бизнесмен в държавата, а върти далавери за милиони...

Ооо, появи се ?! Де се позагуби, липсваше - честно :mrgreen:
Тръмп, Митал, Онасис ...са с "дар от бога милиардери", а ти понеже си милионер и знаеш честния начин да си богаташ, си решил да се изкажеш как стават неюата :roll: :)

Това дали съм милионер или не касае само мен и никой друг ;). Във форума влизам рядко, защото нямам време. Тръмп е другия човек, който ненавиждам. Няма такава наглост и безочие. И не мога да повярвам колко хора гласуваха за него. Но това бяха предимно реднеци. Нормалните американци гласуваха за Хилари. И тяхното време ще дойде.


Върни се в “Лудогорец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта