Интервю на новия холандец

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

peh
Мнения: 184
Регистриран на: 27 авг 2009 11:11
Контакти:

Интервю на новия холандец

Мнениеот peh » 05 юни 2012 14:48

Новото попълнение на Лудогорец Мичел Бюрхзорх е популярен в Холандия като футболиста-рапър. Вече бившият халф на Алмере обаче иска да изгради нов живот в България. Предпочита да се концентрира върху кариерата си на терена и гледа с надежда към възможността да играе в евротурнирите. Срещнахме се с Мичел в Амстердам, заедно с агента му Гордън Крюден. В сряда футболистът ще се присъедини към Лудогорец и ще се потопи в българската действителност. Той все още не е виждал бъдещия си дом и единственият му досег с България засега е столицата ни. "Прилича на Амстердам, само че всичко е по-голямо. Моловете са по-големи, улиците са по-широки. Мащабът е различен", започва разказа си Бюрхзорх.

Пътят
Мичел Бюрхзорх е роден в Зандам (на 20 км от Амстердам) и започва да играе футбол там като съвсем малък. По-късно попада в школата на Аякс, където остава 12 години. От това време са му приятелствата с Грегъри ван дер Вийл, Ивендър Сно и Урби Еманюелсон, с които поддържа контакти и до днес. Те са сред поддръжниците на амбицията му да насочи кариерата си в нова посока. "Дълго ми казваха: "Заслужаваш повече от Алмере". И сега са доволни, че ми предстои нещо по-добро", споделя халфът. В Аякс работи и с треньора, за когото твърди, че му е повлиял най-много както в развитието му като футболист, така и в личен план – Джон ван’т Схип. За съжаление не успява да намери място в редиците на амстердамския гранд и отива да играе в Хаарлем. Клубът на Рууд Гулид обаче фалира и Мичел продължава кариерата си в НЕК Ниймеген за два сезона. Там работи с наставника Марио Беен, когото също посочва като важно име за развитието си на терена. По-късно прави крачка назад и подписва с втородивизионния Алмере, преди да се премести в Лудогорец като свободен агент.
Мениджърът му разяснява, че освен от шампиона на България, е имало предложения от Холандия и Германия, но професионалното отношение, силният интерес и цялостната картина, описана от представителите на разградския тим са ги накарали да стигнат бързо до споразумение. Възможността за участие в евротурнирите, разбира се, е примамлива, но не е основният стимул за Бюрхзорх да се спре на Лудогорец. "Смятам, че това ще бъде стъпка напред, ще помогне за развитието ми. Това е основната ми цел – да ставам все по-добър. Не мечтая за нещо определено в кариерата. Разбира се, ще бъде страхотно, ако имам възможност да играя в Шампионската лига. В момента даже не мога да си го представя. Сигурно ще го осъзная чак преди да изляза за мача. Сега достъпът ми до Шампионската лига е само в компютърната игра", смее се Мичел.

http://www.winner.bg/interview/read62510.html

Не го копирах цялото, защото е доста дълго, но пък е готино.

Върни се в “Лудогорец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта