Вашето мнение за Ботев Враца

Модератори: Модератор ЦСКА, TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
r.h.
Мнения: 448
Регистриран на: 24 юни 2011 16:27
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот r.h. » 05 авг 2011 15:03

Всъщност няма смисъл да се нападаме и да водим спорове тук. Идеята на темата беше всеки да си каже какво впечатление си е изградил за нашия отбор. Съвсем нормално е да има както положително, така и отрицателно отношение към Ботев.
Едва ли ако спорим, ще променим нечия негативна нагласа. Дори по-скоро тя ще се задълбочи.
А ако някой е влязъл тук с нагласата да се заяжда, нека не му се отговаря и мнението му остане назад в страницата. Така ще изпъкват сериозните мнения, подплатени с добра обосновка.
Отбор единствен, Ботев се нарича! На град закътан в Гордия Балкан...

▒▓█▀▄▀▄ Б О Т Е В Изображение В Р А Ц А ▀▄▀▄█▓▒

jigitcho1
Мнения: 43
Регистриран на: 09 ное 2010 14:29
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот jigitcho1 » 06 авг 2011 16:37

Колко е голям този стадион та толкова го говорите.
Ботев Пловдив ...

Потребителски аватар
Libera
Мнения: 1010
Регистриран на: 28 юни 2009 19:09
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот Libera » 06 авг 2011 21:40

Сторен е за 32 000 души и е побирал толкова 70-те и 80-те години! Сега има 5000 седалки, а до Ноември уж ще е с общо 15 000!

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот ehh » 08 авг 2011 01:15

Абе, какво става тука? Как са дали лиценз на стадиона на Ботев Враца? Като гледах репортажа имах чувството, че гледам мач от сибирското подразделение на някоя от долните лиги в Русия? Бива ли такова нещо, нали уж вървим към един професионален изглед на футбола ни.
Не стават така нещата. После се чудим, на кой да дадем тв правата. Как ще се продаде такава марка?
В другия кръг ще видим и другите хубостници от Светкавица, какво са правили със стадиона си.

Боби, режи братче, нека А група стане поне 12 отбора, защото догодина ще намериш купувач през крив макарон.
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
r.h.
Мнения: 448
Регистриран на: 24 юни 2011 16:27
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот r.h. » 08 авг 2011 01:42

Кое по точно те притесни? Стадиона на Ботев има 5 изцяло обновени сектора, които събират близо 5000 зрители и на мача със Светкавица те бяха пълни до дупка. Терена е в отлично състояние. Помещенията в самата административна сграда също са ремонтирани и в добро състояние. Ето и тук ще пусна този клип, за да добиеш реална представа. http://www.youtube.com/watch?v=Eo5PbyV7RcA
Ето и снимки: http://bgclubs.eu/stadiums/HristoBotev-Vratsa

Според мен състоянието на стадиона ни в момента е не по-лошо от това на Славия например. И там има няколко обновени сектора и такива, които не са пипани от десетилетия. Даже не знам като смениха седалките си на сектор В, дали преди това изляха наново бетонните трибуни (както направиха във Враца) или направо ги монтираха върху старите трибуни. На Българска армия направиха преди години тази глупост и сега виждаме резултата. Обрасли и порутени сектори, но иначе със седалки.
Отбор единствен, Ботев се нарича! На град закътан в Гордия Балкан...

▒▓█▀▄▀▄ Б О Т Е В Изображение В Р А Ц А ▀▄▀▄█▓▒

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот ehh » 08 авг 2011 11:03

Ами да, де - това, за което говорех. Това, че сте сложили седалки на някои от секторите въобще не променя картинката (остава и това да не бяхте направили). Картинката и от вътре, и от вънка си остава все така вехта и въобще не променя впечатленията. Да не говорим за секторите без ремонт, пистовото пространство, местата зад вратата, олющеният вид на трибуните... стадионът от вън има вид все едно влизаш във фабрика.
Не става така, разберете. Ако ще си оставяш стария стадион и няма да го събаряш, поне го реновирай тотално. Такива половинчати работи (при вас даже не изглеждат и половинчати) не са решението. При Славия положението е малко по-добро от това във Враца, но за там пък има обещани някакви пари. Докато за Ботев Враца не знам да има нещо обещано, т.е. тази гледка няма да има промяна.
Имате късмет, че от телевизиите не са по-твърди, защото като тропнат с ръка, че не искат да излъчват такъв продукт, Боби ще клекне и ще намали А група. Сега с 300 зора се намери една телевизия, която пак спаси положението, но мъките с намирането й, достатъчно говорят за продукта "А група".
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
r.h.
Мнения: 448
Регистриран на: 24 юни 2011 16:27
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот r.h. » 08 авг 2011 14:21

Като те слуша човек, ще си помисли, че от години не живееш в България. Говориш за събаряне на стадиони и построяването им наново, за тотална реновация... А колко стадиона в България са преминали през такава?

И аз гледах репортажите от първия кръг и единствената разлика между визията на ст. Христо Ботев във Враца и тази на стадионите на Славия и Черно море е, че на последните два имаше... рекламни пана до терена. (Репортажи: http://bnt.bg/bg/productions/91/edition ... vgust_2011 )

Но остави Славия и Черно море. Дори на Герена ТЕПЪРВА се реновират секторите, като се излива нов бетон. Това, че целия стадион е със седалки е само една маска. Всички знаем какво е състоянието под нея. Голяма част от секторите са в същото състояние в каквото са и 8-те нереновирани сектора във Враца (стар бетон, който с годините е започнал да се свлича, огромни фуги между плочите и дори избуяла трева).
А Левски не само играе там мачове за първенство, а дори за лига Европа?!?

Ето затова не съм съгласен с теб. Защото настояваш Боби да намалява групата до 12, а всъщност в България няма 12 стадиона, които да отговарят на тези изисквания.
Между другото самия Боби при едно от посещенията си във Враца каза, че условията на ст. Христо Ботев са се подобрили значително, и ако се сложат още около 400-500 седалки, той ще покрива изискванията за провеждане на мачовете на младежките национали и те може отново да играят домакиснките си мачове тук.

Надявам се да не ме разбереш погрешно. Не мисля, че стадиона ни е някакво бижу, дори на този етап е далеч и от средноевропейското ниво. И не съм доволен от сегашното положение. Аз също мисля, че стадиона на Ботев, както и почти всички останали стадиони имат нужда от яки ремонти.

Във Враца обаче лека-полека нещата се подобряват. Общината от няколко години инвестира немалко средства (виж на линка "офтопик)

[offtopic]През лятото на 2008 година се извърши ремонт на сектори А, А1 и А2 Върху направените нови бетонни конструкции са монтирани 2243 пластмасови седалки) В ложата на стадиона бяха отделени специални места за журналисти. Беше извършен и основен ремонт на битовите помещения, обновени бяха баните, както и външните тоалетни. Изцяло бе реконструиран и разширен външният североизточен вход, съобразен с противопожарните норми. Извърши се ремонт и на системата за напояване на игрището.
Стойността на ремонта е 415 203 лв

През лятото на 2009 година се извърши основен ремонт и на сектор В. При него е подменена е конструкцията и е обновен сектора. Върху направените нови бетонни конструкции са монтирани 2 200 пластмасови седалки. Стойността на ремонта е 257 000 лв, отново осигурени от общинския бюджет.

Снимки от етапите по ремонта тук: http://gallery.botevvratza.com/thumbnails.php?album=58

Преди ремонта на централната трибуна
Изображение

След ремонта на централната трибуна (Август 2008 г.)
Изображение


Преди ремонта на сектор В
Изображение

След ремонта на сектор В (Август 2009 г.)

Изображение[/offtopic]

Понеже спомена, че на Славия са им обещали нещо. И на нас ни обещаха. И то дори лично Бойко Борисов. Пред 6000 зрители на 90-годишнината на Ботев (1 май т.г.) обеща основен ремонт на останалите 8 нереновирани сектора, електрическо осветление и електронно табло.
Преди месец Дянков беше на посещение във Враца и потвърди, че ремонт ще има. Общината във Враца е изпратила количествено-стойностна сметка до министерството на финансите. Нужната сума е общо 4,3 млн. лв. От тях 2,8 млн. са за обещаните от премиера ремонти, а останалите 1,5 млн. лв за нова лекоатлетическа писта. Дянков обаче намекна, че за пистата пари вероятно ще се отпуснат на по-късен етап (което според мен си беше културен отказ). Но дали ще отпуснат поне тези 2,8 млн лв за да изглеждат всички 13 сектора, както 5-те реновирани предстои да видим...
Отбор единствен, Ботев се нарича! На град закътан в Гордия Балкан...

▒▓█▀▄▀▄ Б О Т Е В Изображение В Р А Ц А ▀▄▀▄█▓▒

Потребителски аватар
Libera
Мнения: 1010
Регистриран на: 28 юни 2009 19:09
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот Libera » 08 авг 2011 17:33

Абе, левски, ако Хр. Ботев ти прилича на фабрика, на мен Герена ми прилича на стара зала по физическо като влизам! Я се вземи в ръце и спри да говориш глупости, защото у нас няма и един свестен стадион, а само 2-3 са дори на средно ниво! Нито четеш, нито се интересуваш, но приказваш! Когато Батков ви вдигне стадион на мястото на Раковски, тогава и във Враца ще рушим и строим наново...НИКОГА!

Потребителски аватар
1948CSKA
Мнения: 152
Регистриран на: 29 сеп 2009 10:39
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот 1948CSKA » 10 авг 2011 19:44

ehh написа:Абе, какво става тука? Как са дали лиценз на стадиона на Ботев Враца? Като гледах репортажа имах чувството, че гледам мач от сибирското подразделение на някоя от долните лиги в Русия? Бива ли такова нещо, нали уж вървим към един професионален изглед на футбола ни.
Не стават така нещата. После се чудим, на кой да дадем тв правата. Как ще се продаде такава марка?
В другия кръг ще видим и другите хубостници от Светкавица, какво са правили със стадиона си.

Боби, режи братче, нека А група стане поне 12 отбора, защото догодина ще намериш купувач през крив макарон.


Прав си, в Търнава стадионът си беше красавец!!!

Потребителски аватар
r.h.
Мнения: 448
Регистриран на: 24 юни 2011 16:27
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Вашето мнение за Ботев Враца

Мнениеот r.h. » 10 авг 2011 22:10

Това е раздела за Ботев. За закачки на тема Левски-ЦСКА си има съответните раздели. Благодаря предварително за разбирането. ;)
Последна промяна от r.h. на 11 авг 2011 01:28, променено общо 1 път.
Отбор единствен, Ботев се нарича! На град закътан в Гордия Балкан...

▒▓█▀▄▀▄ Б О Т Е В Изображение В Р А Ц А ▀▄▀▄█▓▒


Върни се в “Ботев Враца”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта