СПАМ

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот ogrizko » 14 авг 2020 18:19

макар че исканията на протестите са абсолютно безсмислени .....то Бойко реши явно да се самосезира и да направи това, което хората отдавна искат и се говори постоянно.... Велико Народно Събрание, намаляване на депутатите, опит за съдебна реформа (вероятно ще се измени), и т.н. .....както казах - ако протеста искаше промени, щеше да ги получи ....сега обаче съм сигурен, че пак всички протестиращи ще скочат, че едикакво си .......а нали точно това искате всъщност?! като изключим малоумното искане за оставка, което не води до конкретни промени .......ами, на мен тия неща доста конкретни ми се виждат :idea: както казах ...само един вярващ човек може да надскочи мисленето на дребно и да жертва част от себе си и своите искания заради другите... но вероятно, предполагам ....и дори съм повече от сигурен, че ще продължават да се искат оставки .....и че протестиращите и много "мислещите за народа" партии ще осуетят решението на Бойко да уважи желанията на хората, които имат от години :!: демек, отсега насетне протестите ще стават още по-безсмислени и тия, които стоят зад тях още по-нагли, щото не е важно да се направят тия промени дето всички искат ......важното е да си задоволим егото и да дойде някой друг и точно той да направи промените по най-добрия начин ....само дето няма да направи нищо ама айде :lol: :lol:

аз пък искам да почне промяна на статуквото още сега щом има такава възможност и да почнат да се обсъждат промени в конституцията и т.н., да се дават нови добри предложения и да се вземат най-адекватните решения за бъдещ просперитет на държавата :idea: но съм сигурен, че всичко ще се ореве сега от протестиращите и опозицията и олигарсите само и само да не се нарушава удобното статукво... как да е, малко ме хвана емоцията сори за което.... всеки има право на мнение! който иска да продължава да си ходи на протестите все пак и така....
Изображение

helemong
Мнения: 462
Регистриран на: 17 дек 2009 15:44
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот helemong » 14 авг 2020 18:22

След днешната 13-минутна реч на премиера ми се иска да му кажа само две неща:

1. Не ни казвай, премиер-мутро, че искаш да рестартираш държавата. Държавата не е джип. Не се рестартира с едно завъртане, нито от теб, нито от кретените, с които си се обградил. Имахте повече от 10 години да промените поверената ви държава. Не просто не го направихте, а задълбочихте феодалния строй, в който живеем.

2. Не ми ГОВОРИ ТАКА! Не изпитвам и грам уважение към теб и това няма да се промени нито като ми крещиш като Хитлер, нито като ми тропаш по бюрото като Хрушчов. А докато ми се правиш на Путин, не забравяй, че АЗ плащам заплатата ти, АЗ наливам нафтата в джипа ти (който е МОЙ), АЗ пълня и чекмеджетата, и офшорните ти сметки! Няма да търпя непочтителното ти уважение и няма да позволя да използваш позицията, която АЗ съм ти дал, за да ме плашиш със закони, които не спазваш. Ти, уважаеми премиер-мутро, си един обикновен, ниско образован и много зле възпитан мой служител. И АЗ мисля, че не желая повече да работиш за МЕН. Точка. Сбогом Бай Ганьо.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот ogrizko » 14 авг 2020 18:42

супер, така си и знаех .... нищо няма да се промени в държавата :lol: това ще е шанса да се случат нещата дето всички уж искат ....ама понеже не харесваме Бойко няма да се случат :P ако мислите, че някой след него ще тръгне да прави подобни реформи много се лъжете според мен...... това е шанса нещо да се промени независимо дали харесвате "Тиквата" или не! другите само много приказват с идеята да захапят те кокала...... иначе нямаше да говорят само и единствено общи приказки и високопарни изказвания, които нямат никаква дълбочина и смисъл :idea: но блажени вярващите.... и какво пречи да се остави Бойко да направи тия промени, а след половин година да си гласувате за Христо Иванов ??? много зле.... оставката ще промени всичко и ще станат нещата перфектни, докато от реалните промени дето може да се случат ТУК и СЕГА явно няма полза....... :shock: :shock: :shock:
Изображение

helemong
Мнения: 462
Регистриран на: 17 дек 2009 15:44
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот helemong » 14 авг 2020 18:53

Кьорав да е човек, трябва да прозре, че мутрата тупа топката за да остане на власт. Как очакваш прост човек ( сам си признава, че е прост) и "титана" на юридическата мисъл Дани Кирилов да напишат нова конституция. По скоро Огризко ще полети в космоса отколкото примитивни мутри да напишат конституция.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот ogrizko » 14 авг 2020 19:16

не мисля, че самия Бойко ще пише новата конституция ......важното е да се почне да се мисли и действа в тая насока :idea: даже колкото повече се критикуват идеите на Бойко, толкова по-добре.... то човек сам не може да направи нищо, дори и аз с моите премиерски идеи дето имам, някои са такива че трябва да се обсъдят и няма как еднолично да ги приложа да речем.... демек супер полезно ми е да чуя повече мнения и критики и това не е нещо лошо, а супер полезно! сверява ти часовника и помага да се подобриш и да стигнеш някакъв баланс на нещата ......идеята е да почне промяната, а че началните идеи и идеите на Бойко няма да са перфектни е ясно..... затова ще има критики и ще се вземат по-адекватни промени от неговите..... затова казвам, че има смисъл да се протестира с искане на промени .....т.е. може да се протестира примерно с идеята да се променят неща в новата конституция да речем?! и това ще има смисъл...

но да речем, че Бойко не може да напише нищо и т.н., кой ще го направи ???? кой ще напише най-добрата конституция?! в смисъл такъв като казваш, че този не може ...трябва да кажеш и конкретно кой може?! и защо трябва само Бойко да пише, а да няма по-широк дебат.... ВМРО примерно ме кефи, че искат задължителна казарма пак да има 8-) и т.н. отвсякъде може да има идеи.... но въпроса е да започне да се МИСЛИ и ДЕЙСТВА в тая посока, а не само да приказваме и да викаме оставка... което нищо не решава!
Изображение

Delija
Мнения: 328
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот Delija » 14 авг 2020 19:37

Много време ще им отнеме на т.нар. протестиращи докато осмислят предложеното от Бойко :)

А то е семпло, 2 в 1 така да се каже - променяме Конституцията и Бойко си заминава ... Всъщност 3 в 1, защото да се свика ВНС трябва да се проведат нови избори. Ами май това е което се иска от Бойко сега или?
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Varnauser
Мнения: 389
Регистриран на: 27 юли 2012 17:34
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот Varnauser » 15 авг 2020 00:10

Наистина ли не разбираме какво "предлага" Бойко?
Единственото стойностно е правото на индивидуална конституционна жалба. Което, за съжаление не може да рестартира каквото и да било.
Но, по-нататък:
1. Бетониране безконтролността на главния прокурор - чрез отделна прокурорска колегия. Щял да се отчина на НС на 6 месеца. Когато Парламентът е като този, и на 6 дни да се отчита - резултатът ще е нула. Ще може да се задават и въпроси за отделни наказателни производства...
2. Не просто популистко намаляване броя на депутатите, а утвърждаване на двуполюсния модел - ГЕРБ и БСП.
Освен за броя на депутатите, за останалите "промени" не е необходимо ВНС. С този довод ще го рекетира Марешки.
Да не говорим, че ВНС може да заседава само по въпроси, предвидени от настоящия Парламент (чл. 162 от Конституцията).
В действителност най-вероятно целят продължаване управлението при този Парламент, защото до провеждането на избори за ВНС продължава да управлява настоящото правителство, а не служебно, назначено от Президента.
Хора, да се опомним! Да бъдем малко по-мъдри! Заради децата ни, заради родителите ни, заради нас самите!
Наистина ли мислим, че тези некадърници могат да сторят нещо полезно, дори да можеше да се предположи, че го искат!?! 10 години не го поискаха! Наистина ли не разбираме, че напредъкът е не заради, а въпреки тях!?! Какво още трябва да стане, за да видим, че царят е гол!?!
Ако и този път успеят да ни преметнат, значи наистина си заслужаваме съдбата!

Delija
Мнения: 328
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот Delija » 15 авг 2020 04:00

Varnauser написа:Ако и този път успеят да ни преметнат, значи наистина си заслужаваме съдбата!


Вероятно искаш да кажеш, че щели да преметнат: Р.Радев, В.Божков, К.Нинова, М.Манолова, Хр.Иванов, А.Бабикян, Хаджигенов и Минеков?
Ами отговорът е и да и не!
Народът ще определи на кого да се довери чрез избора си за ВНС!
Аз на тия посочени отгоре и кучето си не бих оставил да пазят, ама ти щом си решил, че те са честните, ок :P
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Varnauser
Мнения: 389
Регистриран на: 27 юли 2012 17:34
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот Varnauser » 15 авг 2020 08:40

Не, не искам да кажа това. Изразил съм се ясно. Подобни манипулативни маниери, без аргументи, се наблюдават всеки път, когато Бойко се появи пред публика. Но, щом ти импонира...

Защо точно ВНС? Естествено при избори, организирани от ГЕРБ? Отговор? А, да, народът... Или "Всички са маскари!", така ли? И ГЕРБ, но и всички други? Или ГЕРБ не са? Други аргументи? Дотук ни доведе точно това мислене. Мултиплицирано от слугинските медии. Нищо не може да стане изведнъж, но стъпка по стъпка - да.

Може да повериш кучето си на Гешев, например. Вероятно ще се справи с опазването му. Ако не - Бойко ще му помогне. Стига да не е зает с рестарт, след като успя в пълна степен със задръстването. :)

"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш." (Волтер).

Дано бием утре! :)
Последна промяна от Varnauser на 15 авг 2020 11:31, променено общо 1 път.

helemong
Мнения: 462
Регистриран на: 17 дек 2009 15:44
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот helemong » 15 авг 2020 09:35

Има моменти, когато трябва да се слезе на нивото на виден български политик. Има моменти, когато класикът трябва да бъде цитиран.
Очевидно на прост човек акъл не се набива, а се набива "онуй". Очевидно на някои коментатори тук им е гот да ги "таковат с двеста" и 11год. не им стигат и искат още и още. На друг не вярват, вярват само на онуй, защото е прост.
За Бай Кой не е важно какво народно събрание да бъде и за кого ще гласува народът. Бай Ганьо иска да брои бюлетините и да тупа топката до редовните избори. Конституция, върховенство на закона,парламент, демокрация, дрън дрън. Келепир (мъзнинки) за него трябва да има и чекмеджетата да се пълнят. Онзи ден отчиташе успехи, магистрали, милиарди, вчера съзря проблеми. Бай Ганьо не зачита конституцията и в парламента не стъпва при безделниците, дори когато гласуват лобистките му закони и каквото им спусне, но вчера сънува депутатки и реши да промени парламента и конституцията. Вервайте. Така наречени протестиращи няма. Това са хора, които се радват от управлението на Бай Ганьо. В София най-много се радват. Нямат пари за фойерверки, затова от радост хвърлят яйца и домати.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта