20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

ticha i vladislav
Мнения: 1064
Регистриран на: 01 мар 2010 20:08
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот ticha i vladislav » 10 дек 2023 10:19

Добро утро Моряци,ставам,гледам класирането и пак сме първи!
Безценно!
Черно море-първият шампион по футбол в България

Потребителски аватар
Батстанчо
Мнения: 406
Регистриран на: 02 сеп 2009 15:53
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот Батстанчо » 10 дек 2023 10:40

Честито на всички Моряци!

Видя се , че имаме лидери и са на точното място и време , когато имаме нужда от тях. Играем страхотен футбол и имаме много добра физическа форма. В момента сме най-добрия отбор в групата и заслужено сме на първата позиция. Явно на Васко му харесва да играе по-напред с отборите с по-задни позиции в класирането и му се получава адски добре. Алекс иска да покаже,че има страхотни качества и го направи. Най-големия ни коз е ОТБОРА! Подкрепят се винаги и им личи, че се разбират в съблекалнята. Не напразно Петьо Костадинов го каза в интервюто след мача.
Страхотна есен! Нека си пожелаем още по-добра пролет!
Черно море шампион!
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА

Потребителски аватар
KIL
Мнения: 964
Регистриран на: 27 дек 2009 20:58
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот KIL » 10 дек 2023 11:11

Моряци,честито ПЪРВО МЯСТО-ЕСЕНЕН ПЪРВЕНЕЦ! Позволявам си да цитирам интересна статия (без негово съгласие) на ЮЛИЯН АТАНАСОВ.
Надявам се да не ми се сърди,защото е в името на ЧЕРНО МОРЕ!

Каня на платен курс по спортна журналистика „колегите” от столицата
Няма грешка в заглавието. Спортната журналистика е наука и не е за всеки. 35 години съм практикувал занаята, от които половината, че и повече в спортната журналистика. Може да звучи нескромно, но съм я правил нелошо. Статиите ми се пазят в архива на библиотеката. Който не вярва, да ги потърси и прочете. Може да хване нещо.
А защо колегите е поставено в кавички ли? Ами защото една голяма част (не всички, разбира се), които днес в столични медии пробват занаята спортна журналистика, не мога да нарека колеги. Когато съм писал за спорт, те са ритали махленски футбол в квартала и оттам са си помислили, че го разбират този спорт. Сега имат нужда от курс. Щото безплатен обяд няма. Мога да го предложа и онлайн – все пак сме 21 век.
С това встъпление започвам, провокиран от поредната 13-а победа на „Черно море”, при това категорична срещу намиращия се в добра форма „Славия” и зимуването на „моряците” на върха в класирането, без значение как ще завърши сблъсъкът между ЦСКА и „Лудогорец”.
До момента не съм прочел в столично издание един наистина безспорен факт за футболната есен е у нас. А този факт е, че отборът на „Черно море”, воден от безгрешния треньорски тандем Илиан Илиев/Петър Костадинов, през целия полусезон ДЕМОНСТРИРА НАЙ-СТОЙНОСТНИЯ И НАЙ-КАЧЕСТВЕН ФУТБОЛЕН ПРОДУКТ в Ефбет лига! Твърдя го категорично, който и каквото да говори и пише. „Черно море” разполага с добри, можещи, интелигентни и грамотни футболисти, които виждат играта, отборът е добре сработен във всички линии, играе тактически правилно във всеки мач, вече не се задоволява с равенствата, дори като гост, а ги приема като неуспех, перфектната сплав между български и чуждестранни играчи е факт и дава отлични резултати, добра е и физическата подготовка на момчетата – обърнахте ли внимание на факта, че дори в продължението на мача срещу „Славия” варненци бяха наложили дълбока преса и гонеха топката и съперника, все едно сега са чули първия съдийски сигнал...
Това, уважаеми приятели, няма да го прочетете в столична медия. За столичните медии головете на „Лудогорец”, ЦСКА и дори немощния „Левски” този сезон са „фамозни”, а головете на Алекс Фернандес, примерно, са просто „с премерени удари”. Така не се прави журналистика, „колеги”. Да, в България ЦСКА, „Лудогорец” и може би „Левски” са с пъти по-големи бюджети от този на „Черно море”, но това не ги прави фаворити, само защото сте запалянковци или ви плащат да пишете и коментирате така! Не може за ЦСКА, „Лудогорец” и дори за немощния „Левски” да се изписват романи, а за „Черно море” да се споменава между другото. Не може да се фаворизират едни отбори за сметка на други, само защото са имена. Днес по „Диема спорт” чух мъдрото заключение, че било учудващо „Черно море” да е на първо място, цитирам „при наличието на отбори като ЦСКА, „Лудогорец” и ДОРИ „Левски”, в каквато и форма да е. Значи няма значение „отборът на народа” в каква форма е, трябва да е в челото. Щото е „Левски”! Баста! Прав беше Загорчич след мача срещу „Черно море”. Човекът, врял и кипял във футбола, каза: „Поздравявам „Черно море”, все така да продължават!”
Това е.
А за курса – сериозно.
Ще заработя някой лев преди празниците!
Честито на „Черно море”! Заслужено!
МОРЕТО... НЕ Е ДО КОЛЕНЕ!

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1234
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот Veso1913 » 10 дек 2023 11:18

Страхотна победа над Славия!Те влязоха в мача с идеята да отмъкнат нещо и в първите 10 минути си показа кой кой е.Всяка първ ии втора топка бе за нас с части от секундата,но бе за нас.Поведението на отбора бе просто перфектно.Никакви залитания ,никакви опити за щуротии,играха с идеята и желанието за победа и я постигнаха.Играха като един голям отбор,какъвто всъщност са.Липсата на Сула и Цецо въобще не се усети,което показа и това че на скамейката има хора жадни за изява.Влязоха и си изиграха мача на супер ниво.Този отбор е изграден перфектно ,балансиран много добре ,научен е как да играе и как да постига целите си,физически изглеждат впечатляващо,технически са много добре,тактически почти безгрешни.Направо съжалявам че дойде паузата.Сега изниква въпроса дали сме готови за шампионска титла.Остават 15 мача в които трябва да го покажем.Имаме хората които да играят футбол,имаме хората и за тежките терени,т.н биткаджии.Относно състава-щом ИИ го казва,значи вижда нужда да се подсили на крилото и в центъра.Но ако нямаме цели и амбиции за нещо голямо,най вероятно нямаше и да искаме подсилване.Сега въпроса е с привличането ии вписването на новите ВЕДНАГА в обстановката,което означава че трябва да са бъгари и то титуляри ,свикнали с обстановката в България,познаващи терените и състоянието им през пролетта,което ме навежда на мисълта че трябва да са българи.За Алекс Колев вече се чу/дано стане,защото ИИ го познава и знае че ще се впише в схемата,а вероятно знае и характера му/.Остава крилото,което означава че вече е избран ,остават преговорите.Имате ли идеи кой може да бъде?Сега ще обърна внимание и на Алекс.Когато пристигна в контролите загатна сериозен потенциал,след което дойде контузията и момента в който се заговори че ще го освобождават.Решили са да му дадат шанс,Алекс го грабна и всичко вече е история,до момента в който реши да си покаже рогата.Последва това което всички видяхме,аз а и много други познавайки характера на ИИ ,бяхме сигурни че е приключил с нас.Но явно и двамата са си превъзмогнали егото в името на клуба и поставените пред отбора цели.Сега следва нещо още по важно,а именно задържането на Алекс в отбора,защото според мен договора му изтича през лятото и вече има интерес към него.Има две опции.В името на ГОЛЯМАТА цел да го оставят дори и без да е подписал ,поемайки риска да го изтърват без пари,или да го продадат сега.Вероятно има шанс за подписване на нов договор и дано подпише.Писна ми да си изтърваме сериозните фигури и то в моменти когато отбора тръгва нагоре.Но търсенето на крило ми е доста обезпокоително на фона на написаното в последните изречения.Но както и да е,това са нормални процеси във футбола,без значение дали ни харесва или не.Остава да пожелаем весели празници на всички,една хубава почивка и зареждане на батериите и да не се върнат "дебели" от софрите.Само Черно море и весели празници на всички!
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Delija
Мнения: 328
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот Delija » 10 дек 2023 16:26

Ent написа:
Delija написа:Не ми е Морето отбора на сърцето, но днес ме развълнува! Браво Моряци, въпреки ВСИЧКО и ВСИЧКИ1


Е като не ти е Морето отборът на сърцето, защо имаш над 200 мнения тук?


Непосилно за обяснение! Роден съм до Мала Маракана, в семейство на Звездаши. От 1984 г съм във Варна, заобичах Черно море!

За мен няма друг футболен клуб в БГ! Само ЧЕРНО МОРЕ!

Това, което се случва в момента е плод на много усилия, и заслужава да се награди!

Тъпо ми е за Европейския Шампион от 1991 г и Световен такъв от Токио! Първият и единствен Световен от Източна Европа!
Не случи на треньор.

Пожелавам си Черно море да е вторият Световен от Източна Европа!

ПС: Има приятелски мач между Цървена звезда и Черно море преди години, Мисля Станислав Стоянов вкара единствения гол в мача :lol:
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Ent
Мнения: 417
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот Ent » 10 дек 2023 16:35

Delija написа:
Ent написа:
Delija написа:Не ми е Морето отбора на сърцето, но днес ме развълнува! Браво Моряци, въпреки ВСИЧКО и ВСИЧКИ1


Е като не ти е Морето отборът на сърцето, защо имаш над 200 мнения тук?


Непосилно за обяснение! Роден съм до Мала Маракана, в семейство на Звездаши. От 1984 г съм във Варна, заобичах Черно море!

За мен няма друг футболен клуб в БГ! Само ЧЕРНО МОРЕ!

Това, което се случва в момента е плод на много усилия, и заслужава да се награди!

Тъпо ми е за Европейския Шампион от 1991 г и Световен такъв от Токио! Първият и единствен Световен от Източна Европа!
Не случи на треньор.

Пожелавам си Черно море да е вторият Световен от Източна Европа!

ПС: Има приятелски мач между Цървена звезда и Черно море преди години, Мисля Станислав Стоянов вкара единствения гол в мача :lol:


Косьо Мирчев май беше. По новините даже не го отразиха.

deadlock
Мнения: 125
Регистриран на: 21 апр 2021 12:15
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот deadlock » 10 дек 2023 17:05

Изключително важна победа в ключов етап от първенството. Невероятен отборен дух, невероятна публика, това е Черно Море! Зимуването на първо място е отлична предпоставка този отбор да се бори за нещо повече. Може ли? Да, може! Доказа го през тази есен.

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1234
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Славия/ 09.12 събота 15.00

Мнениеот Veso1913 » 12 дек 2023 11:53

На фона на амбициите ни,следва да искаме вече 6 точки в първите два мача.Или апетита идва с яденето.
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта