2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

deadlock
Мнения: 126
Регистриран на: 21 апр 2021 12:15
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот deadlock » 17 юли 2022 21:49

Важна победа. Сула и Матеуш бяха над всички в този мач. Без съмнение Сула ни е най-креативния играч и от него може да изникне нещо нестандартно, а Матеуш заспа в халфовата ни линия и напомня много на Патрик като стил на игра. С Васко до него имаме стабилна двойка халфове.

Включването на Сердюк определено беше грешка, защото ли личи, че още не е готов за игра. Беншаа щеше да бъде много по-полезен. Въпреки гола, Курьор беше доста слаб и имаше няколко скандални отигравания. Неговата позиция не е централен нападател и се видя това много добре след като беше преместен по крилото. Кета загатна за доста качества и се надявам да влезе в час по-бързо.

Не знам какъв е този неприязън към Босанчич - едва втори мач му е, не стои никак зле, днес имаше няколко важни намеси. Да, имаше едно неразбирателство с Панов, но това съм почти сигурен, че идва от езикова бариера, донякъде и сработване. На път са да сформират нелоша двойка с Живко.

И за финал - Илиан беше споменал, че миналия сезон сме изгубили много точки в редовния сезон. Ами, ние точките в редовния сезон ги губехме по една изпитана схема - вкарваме гол и се затваряме 60-та минуа да пазим резултат. Получаваме гол в 85-та и не знаем какво да правим. Не знам защо продължаваме с това ранно затваряне на мачовете, вместо да търсим втори гол. Всеки сезон го прави това упражнение Илиев и всеки сезон има поне 3-4 мача, в които така тъпо губим точки. Надявам се това да престане.

Само Черно Море!

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 17 юли 2022 22:26

добре, няма да го коментирам Бошанчич на база усещане и предчувствие :) идват мачове с ЦСКА, Левски и Лудогорец и ще си проличи дали усещането ми за някаква нестабилност е вярно или само си въобразявам...
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7823
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ShooterMan » 17 юли 2022 22:50

Аз в Сула вярвам още от един пас, който цъкна срещу Лудогорец през февруари си си знаех и повтарях, че може много. Адаптация, елементарно, от Алжир и Франция до България има разлика. Но днес всеки ще се съгласи, че такива пасове, ама точно такива от времето на Кривия не е имало на Тича. Алжирците са футболна школа славеща се точно с това - плеймейкъри и крила, но най-вече плеймейкъри - още от Лакдар Белуми и после през Зинедин Зидан. Мимито аз го виждах като алтернатива на Васката, в никакъв случай на Сула, просто няма неговата визия и пас, а като техника са идентични, но алжиреца не задържа излишно топката, докато Мимито точно това прави и затова виждах Мимито по-назад. Ще видим, защото там е цар Клементе, който никой не очакваше да дойде, ноооо 2 класи е над Пабло тоя бразилец, кефи ме как играе спокойно, професорски и с футболен интелект. Като казахме бразилци и Сула - очаквах именно Алекс Фернандес да е неговата конкуренция за титуляр, Алекс още не сме го видели, а от контролите отзивите бяха, че Алекс е именно това - много сериозна класа в предни позиции и често вкарва при това. Така, че ние още не сме видели всички, Сердюк тепърва ще влиза във форма, а това ще прави и Мади Кета, който също показа днес умения. За всеки пост имаме конкуренция и това е добре, дано направим добър сезон.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 540
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот 'enki' » 18 юли 2022 00:25

Честита победа! Справихме се чудесно в този труден мач срещу много корав съперник. Много ценни точки, както и тези срещу Локо Сф. Гледах ги срещу Тирето и въобще не са слаб отбор. Усеща се някаква нотка на еуфория на Тича, която ме завладява и мен. Новите играчи изглеждат доста добре, а тепърва заиграват заедно. Задържахме Сердюк, Сула започва да показва прекрасни неща като плеймейкър, Златев пробива мощно сред титулярите. Имаме още запаси от Василев и Фернадеш, Бенашаа да се разиграе. Този отбор почва да се превръща като някакъв дрийм тийм. Направо се учудвам какво прави играч като Матеуш при нас. Още от първите мачове показва абсолютна класа. На Патрик му трябваше един полусезон да се разиграе, на Пабло - половин. Сула и той включи на друга предавка. Вече спокойно мога да кажа, че той си извоюва мястото при нас. Другият, който доста ме впечатлява е Мехди Кейта. Лично мен той ми допада повече от Мимито. Не задържа толкова топката и като цяло има повече ефект от играта му. Но още е много рано да се дават някакви категорични оценки. Чакам с нетърпение следващия ни мач. Напред Моряци!!!

Потребителски аватар
1913SS
Мнения: 318
Регистриран на: 17 авг 2014 15:06
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот 1913SS » 18 юли 2022 07:20

Честита победа. Дюлгеров Ви спаси, но както се казва нямахме късмет този мач. Надявам се с Левски да имаме късмет. Вечното дерби на България!

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 18 юли 2022 08:14

1913SS написа:Честита победа. Дюлгеров Ви спаси, но както се казва нямахме късмет този мач. Надявам се с Левски да имаме късмет. Вечното дерби на България!

Късмет и да направите Х с Левски :)

Първото полувреме почти се бях впечатлил, че не се ритате както обикновено ....и второто полувреме като резултата стана в наша полза пак взехте да се ритате по безобразен начин. Особено Томбак.

@enki - Мади Кета се казва играча май ..но както и да е :) наистина загатна за сериозна класа момчето ама на мен не ми направи само добро впечатление това ....при резултат 1:0 трябва да играе по-сериозно и ефективно според мен, а не да прави маймунджалъци и да се забавлява чак толкова... щото Славия спокойно можеше и да ни изравнят. На тоя етап от идването си в отбора май трябва да полага повече усилия да свикне да взаимодейства с другите по терена и да полага повече усилия.... забавлението малко по-натам. Но наистина беше добре - бързина, техника и т.н. :)
Изображение

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4402
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот greenpeak » 18 юли 2022 08:37

Първо, в такава жега в такъв ранен час не е за футбол.
Второ, най-важни са трите точки.
Трето, коментарите, за селекцията и съответно играта, от мен след 5-тия кръг ;) !

Vladislav
Мнения: 1603
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот Vladislav » 18 юли 2022 09:21

Играхме търпеливо и мъдро срещу силен съперник. Миналата година ги надиграхме, пропуснахме и дузпа и в крайна сметка не спечелихме. Сега беше равностойно, а трите точки са при нас. А това е най- важното. Отличен Матеус, отличен Дюлгеров, Сула и той прави хубави футболни неща. Доволен съм от всички. Матиас си е хиена и отвсякъде може да извади печеливша карта. Сердюк без да е готов вкара много движение в атаката ни.

Nobody007
Мнения: 362
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот Nobody007 » 18 юли 2022 09:53

Труден мач срещу крайно неудобен съперник.
Пропуснахме си шансовете през първото полувреме, но стигнахме до гола през второто, което промени тотално картината на мача. Славия прекрати тягостното и много изнервящо бавене на играта. Спряха да лежат по терена. Това се и очакваше като сценарий от Славия. Не бяха предвидили, че все пак ще им отбележим гол.
Поздравления първо за защитата и Иван Дюлгеров, които все пак се справиха във всички критични за нас моменти. Виктор бе отново на своето си познато високо ниво, а Живко помагаше на Босанчич и мисля че още по-добре ще се сработят в защита ни.
В средата на терена днес видях един различен Мазир Сула - борбен, креативен и много активен. Перфектен. До него Васката внасяше спокойствието изнасяйки топката напред измежду грубите Слависти. А какво следва да кажем за Матеус Клементе ?!! Футболен професор... както някой преди мен с право описа цялостната му игра - уникално ефективен в дефанзивен план, умно движение по терена и точни пасове благодарение на умението му да 'разчита' точно всяка конкретна ситуация в която е въвлечен по време на играта.
В нападение - Ники Златев показа че има място в титулярния състав!!!

Отборът игра умно и този път натрупаното качество в състава ни не позволи на неудобния противник да поднесе изненада.
Чака ни нов труден мач (на Армията), но съм оптимист след това представление, което ни поднесе отбора вчера.
Браво моряци!

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 540
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот 'enki' » 18 юли 2022 13:20

Прекръстих го момчето малко, да ме прощава :) Ако показва добра игра, бързо ще му запомня името му.

Нещо, което ми направи много добро впечатление вчера, бе, че ние не загубихме самообладание, не се подведохме по грубите им влизания и играта ни не се наруши. Даже бих казал, че накрая с отигравания като на Кета, чаталката на Панов и някои други, ние на свой ред изнервихме Славия и те в последните минути нищо не сътвориха пред нашата врата.

Разбира се и аз не съм фен на безмислено лъгане и маймунджулъци с топката. Двамата, Кета и Мимито, имат афинитет да задържат топката, но мисля Илиан ще ги вкара в правия път и ще канализира това тяхно качество в правилна посока и ще извлече максимум полза от него.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], LoveAndPeace и 11 госта