Зимна политика, трансфери и контроли - сезон 21/22

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

ShooterMan
Мнения: 7816
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот ShooterMan » 28 ное 2021 01:11

От Васил не се искат асистенции, те са пожелателни. От Васката се иска да пречи на другите да го правят, да си подават, да играят футбол. За мен Васката е най-добрия разрушител на противниковата игра, който сме имали, същинско камикадзе, което се засилва, блъска, рита, но не ти дава да играеш футбол. Това го разбира или вече разбраха 99% от феновете с изключение на тебе. Ама то от футбол трябва да разбираш малко, за да ти е ясно, че без такъв човек не може да се играе. Ролята на Гатузо, за когото един велик треньор каза - Играч за серия Ц (В група) и играча с който ми започва отбора. Такъв е за нас Васил. Колкото до Дани Димов - аз отдавна го исках в това амплоа, вярно е, че не спирах да го повтарям. И също не е ли вярно, че когато стана - Черно Море ниже победа след победа и е 3-ти? Кой смаза Неделев на Коматево? Кой вчера скачаше и смазваше играчите на Берое като танк отгоре? Футбола не е само такива като Родриго. Получените голове - най-добрата защита в А група са заслуга на тези играчи и защитниците - особено Макето, но в много мачове срещу нашата врата се отправят 2-3 анемични удара, а често - без удар в рамката. Колкото до Велев - аз съм му един от най-яростните критици, доколкото помня и 100 пъти съм писал да сяда на пейката за сметка на Димов. И когато това стана - занизахме победите и станахме 3-ти. Причината да искам Димов халф е проста - Васил не е достатъчно висок за първа топка, разчита да отнема втората....т.е. ако събереш два опорни халфа, единия от които взима първата, а другия - втората (ако първия е пропуснал) смятах, че ще се получи това, което се получи. Не смятам, че имах грешна визия. Истинската сила на Димов е в халфовата линия.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Xamy
Мнения: 828
Регистриран на: 21 май 2010 23:04
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот Xamy » 28 ное 2021 17:12

Панайотов за 104 мача за Черно море има 5 гола и 9 асистенции.

И ако го сравним с най-добрите на същата позиция (показатели, не класа), ще се окаже, че не е толкова зле. По-добре е в асистенции и голове в сравнение с:

Бускетс 556 мач 12 гола и 37 асистенции
Н'Голо Канте 300 мача 12 гола и 19 асистенции

Не ми се рови повече, тъй като едва ли е важно едно тролене.

helemong
Мнения: 457
Регистриран на: 17 дек 2009 15:44
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот helemong » 29 ное 2021 22:15

Футболът в наши дни е изкуство, партия шах играна от лекоатлети. Да харесваш "Васката" значи мразиш играта футбол. Да се сравнява Панайотов с Бускетс и Канте е словоблудство. В тази статистика от голове и асистенции сигурно са включени и тези по време на тренировка. Ако все пак е близо до реалната статистика, са единствените 14 правилни отигравания за 104 мача на Васката. В последните 50 години по посредствен халф от Панайотов играл в Черно море е само Божидар Колев, защото беше син на легенда. "Васката" национал и вече легенда на Черно море доказва, че у нас се играе друг спорт различен от съвременния футбол.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5148
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот ogrizko » 29 ное 2021 22:47

Добре, че са малко хората разбиращи от футбол напоследък. За мен Васката доста подобри играта си, спря да си изкарва малоумни червени картони, че и жълтите доста намаляха. Бяга много и бързо по терена и пасовете също ги е подобрил. Това, че някои не го харесват по принцип си е друг въпрос... и мен ме дразнеше в някаква степен, но човек като се старае с постоянство и се подобрява трябва да му се признае. Освен това не е чуплив и всеки мач е в огъня. Ако не гонехме 3 място щях да си пожелая някаква кратка контузия за 2-3 мача без него да видим как ще изглеждаме, че съм любопитен :oops: Струва ми се, че ще сме доста колебливи като присъствие по терена, но това си е мое мнение... Между другото Стоичков беше в един мач за националния използвал схема 2-4-4 или нещо от сорта, явно това ще да е печелившата схема не знам. Даже според мен и вратар не трябва да има, че само пречи да стават повече голове. Може 1 защитник да се остави само на терена само за малко повече интрига, това ще е истински футбол, магия даже бих казал :shock: Може да бием с 70:50 примерно :geek:

Честно, като не харесвате Васко просто кажете не го харесваме, а не да се вадят някакви гениални аргументи, че мразим футбола и т.н. На повечето отбори, които постигат значителни успехи ...успехите се дължат повече на добра и стабилна защита. Освен ако нямаш Меси или Роналдо. Но има всякакви играчи и такива дето повече рушат.
Изображение

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот Готвача » 30 ное 2021 00:46

Не харесват Васко?Няма проблем.Бил дърводелец?Няма проблем.Но същите тезии не харесваха и Кривия.Това вече е проблем.Защо?Защото не знаят какво искат.А е толкова лесно.Просто си харесваш отбора и го подкрепяш,като се опитваш да намериш удовлетворение дори и в мачове които губим.Иначе нехаресващите олекват като балон пълен с газ,но не хелий,а газ от гъз.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Ent
Мнения: 354
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот Ent » 30 ное 2021 09:16

helemong написа:Футболът в наши дни е изкуство, партия шах играна от лекоатлети. Да харесваш "Васката" значи мразиш играта футбол. Да се сравнява Панайотов с Бускетс и Канте е словоблудство. В тази статистика от голове и асистенции сигурно са включени и тези по време на тренировка. Ако все пак е близо до реалната статистика, са единствените 14 правилни отигравания за 104 мача на Васката. В последните 50 години по посредствен халф от Панайотов играл в Черно море е само Божидар Колев, защото беше син на легенда. "Васката" национал и вече легенда на Черно море доказва, че у нас се играе друг спорт различен от съвременния футбол.


Жалкото е, че точно тези защитници на стила на Панайотов после мрънкат от националния отбор как за нищо не ставал. Няма как да налагаш антифутболисти във вътрешното първенство и после да очакваш друг начин на игра в национала. Илиан примерно си води Велев като куфар от Славия. Всеки може да направи справка в кои отбори са били заедно и да види, че тва е тотално толериране. Ама не, залагаме на школата. Другото гнусно е, че най-големите защитници на футболисти и треньори тук, не спират да ги плюят на стадиона и обратното - тези, които критикуват извън мач са най-верните подръжници по време на срещата. Приемаме, че сме България и тук всичко е наопаки, но поне да не се вменява на уникални некадърници и посредствени парашутисти , че имат класа.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 530
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот 'enki' » 30 ное 2021 12:40

Аз също мисля, че Васко се справя доста прилично, а и наистина не се контузва. Липсва му ударът и то с много, но както казах и преди, той затова се задържа толкова години при нас.

На мен обаче ми е чудно, че ние си чешим езиците тука за трансфери и тройки, а не обръщаме внимание на СЛОНА в стаята или се правим, че не го виждаме. От 15 години от строежа на Юрката имаме 1,5 трибуни в груб строеж. За това време Тича е станал пълна развалина, а теренът ремонтиран преди 4 години - нива 10 категория. За какъв х.й ни е тази тройка не мога да разбера.

А и четох как наричаме Коматево село. Как тогава трябва да наречем игращата под моста. Ние за такива тренировъчни игрища можем за момента само да си мечтаем. Като гледам как с 2,5 млн се "оправя" Коритото - жална ни майка.

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 566
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот Eastern » 30 ное 2021 16:08

helemong написа:Футболът в наши дни е изкуство, партия шах играна от лекоатлети. Да харесваш "Васката" значи мразиш играта футбол. Да се сравнява Панайотов с Бускетс и Канте е словоблудство. В тази статистика от голове и асистенции сигурно са включени и тези по време на тренировка. Ако все пак е близо до реалната статистика, са единствените 14 правилни отигравания за 104 мача на Васката. В последните 50 години по посредствен халф от Панайотов играл в Черно море е само Божидар Колев, защото беше син на легенда. "Васката" национал и вече легенда на Черно море доказва, че у нас се играе друг спорт различен от съвременния футбол.


Напълно сългласен съм с това мнение! Естествено всеки си има право на свое такова, за мен лошото е че Илиан също като някои съфорумци меко казано харесва Васко и разчита безрезервно на него, чак и втори капитан го направи. Иначе няма лошо от един класически разбивач във отбора, но нека направим едно реално сравнение със човек на този пост играл във любимият ни отбор неотдавна.
Говоря за Марк Клок. Човек играещ точно на същата позиция и изпълняващ същите функции. Мисля че всеки сам може да открие приликите и разликите! И бих помолил защитниците на Васко да си направят една статистика за правилните му отигравания и грешните такива във следващите два,три мача до края на годината и пак да говорят колко бил полезен за отбора, защото е много хубаво да има човек който да отнеме топката но ефекта се губи когато веднага след това даде грешен пас! А пък нека после много да бягал и да се раздавал.
Само Черно Море!

ShooterMan
Мнения: 7816
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот ShooterMan » 30 ное 2021 16:56

Аз съм защитник на Васко. А Марк Клок ми беше любимец. Ако можем да върнем Клок - Васко сяда на пейката, но такъв играч няма наличен. Клок е, обаче играч школуван в Холандия, типичен играч от "тоталния футбол". Сега си живее живота в Индонезия, даже се и ожени там, да е жив и здрав, макар други да се забелязаха във финала с подуенци, Клок свърши тонове черна работа.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 530
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Зимна политика, трансфери и мачове - сезон 21/22

Мнениеот 'enki' » 30 ное 2021 17:46

Той целият ни отбор е по-слаб от този по времето на Клок, но пък сега играят много юноши и това според мен е по-смисленият вариант, като се има предвид, че отборът няма цели. Вкарваме наши млади играчи в мъжкия футбол и ги продаваме на запад. Това единственото смислено нещо, което можем да правим с оглед на ситуацията, в която се намираме. В този ред на мисли надявам се по-скоро да продадем Вики и защо не Велислав. Двамата имат качествата да играят в по-класни първенства.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта