Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот ogrizko » 02 дек 2016 19:38

Може и да избързвам, обаче ....последните мачове е очевадно, че късата резервна скамейка ни е голям проблем, особено в този сгъстен цикъл. Умората на моменти идва в повече и дръпнахме назад! Обикновено пролетта ни е по-добра, така че би било хубаво да вземем 2 победи до края на зимата и да останем в играта за 3 място! Обаче не знам ...според мен трябват 4-5 човека поне да вземем ...ляв краен защитник, дефанзивен халф, още едно или две крила, разиграващ халф.... за нападател не знам, зависи Йосков дали ще му се дава повече шанс :roll: ...обаче не знам дали някой трябва да заминава освен Малик и Романов, който при нас поне не показа нищо ...някак твърде ни е къса скамейката и при няколко контузии и натрупване на картони ще имаме проблеми ...сякаш трябва повече да вземаме играчи, отколкото да освобождаваме :roll:
Изображение

wesko123w
Мнения: 13
Регистриран на: 15 юли 2015 20:00
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот wesko123w » 04 дек 2016 16:16

наистина е рано , но все пак :)....според мен са нужни шентрален защитник , ляво крило и разиграващ и дефанзиве халф. трябва и ляв защитник , щото мишо не е вечен....като имена много ще се радвам в отбора да се завърнат С.ЕРНАНДЕС и М. КУРЬОР.

Потребителски аватар
thisisthelife
Мнения: 607
Регистриран на: 07 юни 2015 10:13
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот thisisthelife » 04 дек 2016 16:29

На първо време трябва да се отбележи, че тази есен отборът се представя добре. Да, имаше някои слаби мачове, но имаше и доста добри такива. В сравнение с миналия сезон и мъките на Спасов по време на цялата кампания, сега може да се каже, че отборът играе много по-разумно и компактно. Събрахме приличен актив от точки и по всичко личи, че мястото в шестицата ни е сигурно. За нещо повече, обаче, ще трябват и сериозни попълнения.

Най-важното ни ''попълнение'' се казва ''Тича''. Много се изписа и изговори по тази тема. Аз се надявам на пролет тимът отново да заиграе на собствения си стадион . Реално погледнато, цяла есен играем като гости, а ако мачовете срещу Славия, Пирин, Локо Горна бяха на ''Тича'', съм убеден, че щяхме да спечелим поне един от тях. У дома и стените помагат, а в момента отборът страда именно от това по време на "домакинските" си срещи.

Проблемите в кадрови план са също толкова дискутирани, колкото и темата "Тича" - къса резервна скамейка, откровени футболни инвалиди в състава, голям брой застаряващи футболисти (при това ключови такива). Радостно е, че през лятото намерихме класен вратар, добър десен бек (въпреки големите резерви към Сукуп), отличен халф в лицето на Цветков и прилично крило (отново, въпреки слабото представяне в началото). За съжаление, останалите ни летни попълнения са.... тотал щета. Кузма ме изумява с неориентираността си във всеки мач, Малик можем да го отпишем тотално, а Михайлов не мисля, че става и за трети вратар. За Коконов съм на мнение, че е нелош футболист за българските стандарти, но страда от липса на конкуренция. Романов за една година показа, че дълбае стремглаво надолу, а формата му от Локо София ще си остане само в миналото. Гонзо не дава индикации за доверие към Неделчев, а това само задълбочава липсата на конкуренция за Коконов. Но това е проблем, който не засяга само него, а и целия отбор. Например, Паланков играеше доста по-добре, когато в Черно Море бяха Стенио и Клок - играчи, които играят на неговия пост и се конкурират помежду си за титулярно място

През зимата е нужно да се адресират проблемите на състава. Играчи като Малик, Романов, Траянов, Кузма и Михайлов трябва да бъдат задължително освободени. За тях можем да кажем само, че са тотално безполезни и вредят на отбора. Паланков и Дани мисля, че е добре да останат до лятото, защото малко, или много допринасят с опит и могат да се включат във мачове, изискващи такъв. Станчев и Николов заформиха добро партньорство в сърцето на отбраната, но нямат никаква алтернатива. На мястото на Траянов е наложително привличането на добър централен защитник. Мишо Венков даде много на Черно Море, но си личи, че започва да издиша физически, а и реално нямаме друга опция на левия бек. Второто попълнение трябва да е именно в тази зона. Жоро Илиев е легенда, която дори на 35 показва класа, но и при него възрастта си казва тежката дума. Третото зимно попълнение трябва да е именно креативен играч в халфовата линия, който да може да замести Капитана. По крилата Секо и Коконов са твърди титуляри, а ако някой от тях се контузи, или е извън форма, отново нямаме опции. Романов е бита карта, а Гонзо рядко поглежда към Минков, или Неделчев. Именно по тези причини четвъртото зимно попълнение трябва да е крило.

Един от големите недостатъци на Черно Море през тази есен е липсата на свежест след 60-тата минута, но това е нормално - голяма част от титулярите ни са на повече от 30 години. Именно затова новите попълнения в отбора трябва задължително да са по-млади играчи - максимум 25-26 годишни. Лично аз се надявам Йосков и Минков да имат по-голяма роля през пролетта. Първият е безспорен талант и много по-добра опция от неориентираният Кузма, а вторият показа много хъс, желание и енергия за малкото време, през което игра. На мнение съм, че тези момчета има какво да дадат на Черно Море и са бъдещето на този клуб. Ако Гонзо прецени, че не са все още готови, е поне редно да играят под наем някъде.
Truth is hate for those that hate the truth.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот ogrizko » 08 дек 2016 08:55

wesko123w написа:наистина е рано , но все пак :)

абе, чак толкова рано не е ...то ако нямаше нужда от попълнения, Гонзо едва ли щеше да кани играчи на проби ..а пък двама такива вече се появиха! само дето пък странното е, че изобщо не се чу какво става с тях ...дали ще подписваме зимата с тях, или пък не са одобрени, или какво?! :roll:
то 2 мача имаме само, единия ще е чудо да вземем нещо ...така че се надявам поне Дунав да бием, че Лудогорец сигурно ще са нахъсани след класирането си да завършат полусезона начело и ще е трудно да се противопоставим ...е, все пак надеждата умира последна де, ама не очаквам много от него мач ;)
Изображение

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот КироВарна » 08 дек 2016 10:01

ogrizko написа:
wesko123w написа:наистина е рано , но все пак :)

абе, чак толкова рано не е ...то ако нямаше нужда от попълнения, Гонзо едва ли щеше да кани играчи на проби ..а пък двама такива вече се появиха! само дето пък странното е, че изобщо не се чу какво става с тях ...дали ще подписваме зимата с тях, или пък не са одобрени, или какво?! :roll:
то 2 мача имаме само, единия ще е чудо да вземем нещо ...така че се надявам поне Дунав да бием, че Лудогорец сигурно ще са нахъсани след класирането си да завършат полусезона начело и ще е трудно да се противопоставим ...е, все пак надеждата умира последна де, ама не очаквам много от него мач ;)

Лудогорец и да загубят от нас,пак ще си останат начело!!!Така че,всичко е възможоно!!!Аз лично се надявам да объркаме тотото!!!

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот ShooterMan » 08 дек 2016 11:40

Грешиш! Ние няма а объркаме тотото, ако победим в Разград. Точно обратното - ще направим тотото на някой. Домуз обича подобни премии, а от година-две насам в А група се изиграха толкова скандални мачове, че направо нямам думи. Най-лошото е, че ние изиграхме една сурия подобни срещи, които нямат обяснение, особено тези с големите резултати срещу смешници дето ни пердашат, но както и да е....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5150
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот ogrizko » 11 дек 2016 12:58

Ясни част от плановете на Черно море за зимата
08 декември, 2016г. в 10:54ч. www.arenavarna.com

Черно море отказа да участва на предстоящия през зимата международен футболен турнир „Балчик Къп“.

Причината е, че от „Тича“ вече са предвидили зимен лагер в Турция, където ще проведат втората част от зимната си подготовка. На турска земя ваненци ще изиграят пет контроли с добри съперници, които вече се уточняват.

Припомняме, че през миналата зима „зелено-белите“ предпочетоха да се готвят във Варна, където взеха участие в Балчик къп вместо лагер в Анталия, а в последствие през първенството отчетоха това тяхно решение като грешка.

В същото време стана ясно, че Черно море и Балчик са се разбрали за спаринг през подготовката, който по всяка вероятност ще е последен за „моряците“ преди старта за първенството. Преди него варненци ще представят отбора за пролетта.
Изображение

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот yavorescu » 12 дек 2016 10:49

Сигурно в четвъртък ще обявят напускащите; очаквам това да са Чанович, Малик и Романов. Може би и някой от юношите, най-вероятно Неделчев. Вратар не ни трябва, дори и на Лудогорец третия им вратар е юноша. Задължително ляво крило, двама полузащитници (дефанзивен и атакуващ) и май това са тримата, за които спомена Гонзо. Имаме трима нападатели (ялови, млади -- няма значение), трима централни защитници (така си е било винаги) и един ляв бек (така си е било винаги).

Vladislav
Мнения: 1601
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот Vladislav » 12 дек 2016 11:18

Точно ляв бек ни трябва. Мишо (огромно уважение към него за всичко което е направил за отбора ни) тотално издиша. Като гледаш овладяванията му, включванията му напред и опитите за центриране все едно гледаш повторения. Нужен ни е, най- вече с опита си, но ще съм много доволен ако имаме някой като Сукуп и на левия фланг. На Жоро вече му е много трудно да изкарва цял мач, там също трябва да се помисли за нещо. Коконов също не трябва да се оставя без конкуренция защото тотално се отпуска. Като се направи една проста сметка това значи наистина 4 нови. Което пък означава също толкова да си заминат. Малик, Романов и Чано ми изглеждат на 100% сигурни.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимна селекция и контролни мачове 2016-17

Мнениеот yavorescu » 12 дек 2016 11:22

Ама аз не съм казал, че ляв бек не ни трябва. Просто не очаквам да се вземат мерки, това е. Както всеки път.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта