Прекрасен жест на фен на Черно море

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
TreiD
Мнения: 463
Регистриран на: 31 авг 2012 13:09
Контакти:

Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот TreiD » 23 дек 2015 08:17

Връчват уникални фланелки на наследниците на играчите от шампионския тим от 1925 г.

Фен на Черно море, живеещ в Белгия, дари уникални фланелки на първия шампион на България по футбол - Владислав. На екипите са изписани имената на първенците от 1925 г. Те ще бъда предоставени на наследниците на легендарния варненски клуб, донесли историческата шампионска титла на страната.

Френетичният привърженик на „моряците“ д-р Огнян Калинов подчерта, че през онези времена фланелките са били без имена и номера, но за да се подчертае паметта на онези славни футболисти от Владислав, символично е поставено името и номера на всеки един играч.

Фланелките са с имената на Здравко Янакиев, Любен Митев, Петър Христов, Георги Георгиев, Борис Ставрев, Иван Булгаков, Андрей Иванов, Егон Терцета, Кръстьо Петров, Алекси Алексиев и Димитър Димитриев.

Ако през 2015 г. се навършиха точно 90 години от спечелването на Царската купа от Владислав, то през следващата, клубът отново има забележителен юбилей. На 3 април 2016 година ще се честват 100 години от основаването на легендарния и емблематичен за българския футбол клуб. Както е известно, след 9 септември 1944 г., Владислав се обединява с Тича под името Тича-Владислав 45.

Vladislav
Мнения: 1601
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот Vladislav » 23 дек 2015 09:55

Хубаво е да се даде и линк към новината. Инициативата е чудесна. Щастливата детелина на варненския футбол го заслужава. Може да е стъпкана от комунистите, но никога няма да бъде забравена.
http://www.varna.utre.bg/2015/12/22/352330-shampionite_ot_1925_godina_se_zavurnaha_na_ticha

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот W84me » 23 дек 2015 10:24

Кое му е уникалното? Аз помислих, че са оригиналните фланелки, те били на "Мишо" с имена на гърба :mrgreen:
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот anihilator » 23 дек 2015 14:33

W84me написа:Кое му е уникалното? Аз помислих, че са оригиналните фланелки, те били на "Мишо" с имена на гърба :mrgreen:

Не са Мишо в Ямбол са поръчвани.Същият доктор миналата година раздаде мисля 300 такива фанелки на феновете /аз също имам за което благодаря/ :!: Чудесна нова инициатива поздравления и весели празници на всички.

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот dunavfc » 24 дек 2015 00:02

Искам да попитам нещо, което не е много по темата. Защо успехите на Тича и Владислав се причисляват към Черно море, който е абсолютно нов клуб, обединен от споменатите два отбора ? Ако Левски и ЦСКА се обединят в нов отбор, например ФК СОФИЯ, то този отбор ще има 57 титли ли ?
Черно море може да се е родил вследствие на обединението на тези два отбора, но от момента на своето появяване, Черно море започва на чисто във всякакъв аспект.

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот HEATSEEKER » 24 дек 2015 07:30

dunavfc написа:Искам да попитам нещо, което не е много по темата. Защо успехите на Тича и Владислав се причисляват към Черно море, който е абсолютно нов клуб, обединен от споменатите два отбора ? Ако Левски и ЦСКА се обединят в нов отбор, например ФК СОФИЯ, то този отбор ще има 57 титли ли ?
Черно море може да се е родил вследствие на обединението на тези два отбора, но от момента на своето появяване, Черно море започва на чисто във всякакъв аспект.

Най-вероятно ти си от Групата Русенски учени, които преди около месец направиха великото историческо откритие, че ''Дунав'' бил клуб основан 1901г.
По същата логика и Левски и ЦСКА са абсолютно нови клубове, защото през юни 1985г .ДЪРЖАВАТА ГИ РАЗФОРМИРОВА. Не случайно , в книгата ''Летопис на спортната слава на ДФС Левски -Спартак'' в раздел футбол, е написано черно на бяло, че ФУТБОЛНИЯТ ОТБОР Е РАЗФОРМИРОВАН И ПРЕУСТАНОВИЛ СВОЯТА ДЕЙНОСТ. Въпреки това, доколкото ми е известно, ЛЕВСКИ си броят успехите и от преди 1985г. В друга книга за ЦСКА пак в раздел футбол, е написано пак черно на бяло , че ''Средец''' е клуб основан 1985г, и е НАСЛЕДНИК НА ЦСКА...И пак не ми е известно да не си броят титлите от преди 1985г..
Да обърнем внимание на любимия ти клуб, ''Дунав'' държи рекорда за НАЙ-ГЕННО МОДИФИЦИРАН ОТБОР(ГМО)...Няколко фалирвания, сливания ...докато се появи последното недоносче ''Дунав 2010'',,,
Този ''Дунав 2010'' на колко години е 5,10, или на 114...
'
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот КироВарна » 25 дек 2015 10:27

Това,което се прави от д-р ОГНЯН КАЛИНОВ,наистина е прекрасно и е истински пример за любов и вярност,към любимия отбор!!! Не мога да се сдържа и ще издам,че скоро по същата линия във ВАРНА ще пристигнат и шалове с познатите цветове на нашия велик клуб!!! А за друго едно събитие,може повече да ви разкаже ВЕЛИКО ДИМИТРОВ !!!Не искам да му отнемам,това удоволствие и това право....ще загатна само,че скоро ще излезе от печат една книга: Велико признай си !!!! :mrgreen: ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА !!!

stanleys
Мнения: 489
Регистриран на: 13 авг 2010 17:38
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот stanleys » 25 дек 2015 16:37

Знаем за книгата, чакаме я с нетърпение ;) Може ли малко инфо кога ще излезе, ще има ли официално представяне?

А иначе весели празници на всички и всичко най-хубаво през новата година!

tyranta
Мнения: 462
Регистриран на: 20 авг 2012 19:53
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот tyranta » 12 яну 2016 18:39

КироВарна написа:Това,което се прави от д-р ОГНЯН КАЛИНОВ,наистина е прекрасно и е истински пример за любов и вярност,към любимия отбор!!! Не мога да се сдържа и ще издам,че скоро по същата линия във ВАРНА ще пристигнат и шалове с познатите цветове на нашия велик клуб!!! А за друго едно събитие,може повече да ви разкаже ВЕЛИКО ДИМИТРОВ !!!Не искам да му отнемам,това удоволствие и това право....ще загатна само,че скоро ще излезе от печат една книга: Велико признай си !!!! :mrgreen: ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА !!!


http://gong.bg/bg-football/a-grupa/yell ... ore-360010

До колкото разбирам от статията шалчетата са престигнали вече и се раздават явно. Ако знам къде и ако може ( нищо че съм ЦСКА-р ) аз също бих си вземал 1 такъв шал за спомен. Като човек живеещ във Варна ( роден в Бургас ) аз също бях на мача май месец миналата година и бях част от прекрасното преживяване ( нищо че не съм такъв болен фен на Морето ). Да видиш как 13 000 мълчат безценно .. за всичко друго има Eurocard - Mastercard :)

Как само пяхме Бургаски вечери а ? Хахахаха

P.S. НЯМА КУПА , НЯМА ТИТЛА - САМО СИНЯ ТИШИНАААА !!!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
мокана
Мнения: 29
Регистриран на: 26 юли 2011 09:20
Контакти:

Re: Прекрасен жест на фен на Черно море

Мнениеот мокана » 16 яну 2016 13:01

dunavfc написа:
Искам да попитам нещо, което не е много по темата. Защо успехите на Тича и Владислав се причисляват към Черно море, който е абсолютно нов клуб, обединен от споменатите два отбора ? Ако Левски и ЦСКА се обединят в нов отбор, например ФК СОФИЯ, то този отбор ще има 57 титли ли ?
Черно море може да се е родил вследствие на обединението на тези два отбора, но от момента на своето появяване, Черно море започва на чисто във всякакъв аспект.
.................................
Всички отбори след 1945 са абсолютно нови по тази логика. Без изключения. Не може да се прилага едно правило само за един от тях, защото имал титли и Бай Ганю завиждал. Няма как да стане. Дали "ФК София" щял да има 57 титли? Не няма да има. Не може да се вземе събитие от преди 70 години и да се преекспонира с едно "все едно" в друго време, при други правила и норми. Не е "все едно".
[rimg]http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Vladislav_logo.png[/rimg]


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта