Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9095
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот bubka » 04 ное 2018 10:45

Delija написа:2030 г - съвместно Световно Първенство с Гърция, Румъния и Сърбия - защо не :!:

Колкото и да се бави строежа на Стадион Варна, все някак си ще го довършат дотогава :roll:


Когато видях тази новина съм се смял с глас поне 10 минути. 2330-та да стане пак ще си имаме само националният стадион годен за голям форум и нищо друго.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Delija
Мнения: 320
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Delija » 04 ное 2018 17:25

greenpeak написа:До колкото си спомням последните критерии и изисквания на ФИФА за Мондиал 2026г.:
Откриване и закриване на първенство: стадиони с 80 000 седящи места.
Мач за трето място: от 40 000 нагоре
Полуфинали: 60 000
Мачове в групите: от 40 000 нагоре.
....
П.с. : https://img.fifa.com/image/upload/hgopy ... nm7q90.pdf


Мдааа, да кажем че хипотетично се подаде такава съвместна кандидатура (от тези 4 държави, доколкото си спомням само в бивша Югославия е имало що годе голям футболен форум - Европейско Първенство с участието на само 4 отбора обаче - с мачове в Загреб и Белград) и хипотетично тя се приеме - съседите няма какво да ги мислим - имат си стадиони, реконструират се сегашни (на Цървена Звезда е на проектен етап за пълна реконструкция) и се строят нови. Нашият във Варна обаче, както и да го гледаме - не отговаря на критериите още пради да е построен :lol:
Няма и опции да се реагира - Южната трибуна е почти готова ... няма и накъде да се надстроява - голям резил би било ако горното се случи, ама нейсе :)
При формат с 48 отбора класирани за финалите, не мисля че би било проблем 4 домакина да се класират по право. Ще трябват обаче поне по 6 стадиона от всяка страна домакин за форума, където пак не виждам къде биха се пръкнали в България???
Не знам този в Пловдив, където се строи - ако би покрил изискванията ОК, но още 5 стадиона нови говорим ...
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2545
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Iceberg » 08 ное 2018 17:31

"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5145
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот ogrizko » 08 ное 2018 19:51

Не може ли да направят един открит басейн да се ползва в дупката докато чакаме още няколко години да стане стадиона? :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Clarion
Мнения: 951
Регистриран на: 16 юли 2010 17:37
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Clarion » 09 ное 2018 15:33

ogrizko написа:Не може ли да направят един открит басейн да се ползва в дупката докато чакаме още няколко години да стане стадиона? :roll:

не, първо трябва да направят от бул. Левски гребен канал!
"Наш'те го вкараха! За останалите - DU HAST!"


Потребителски аватар
зеления
Мнения: 4142
Регистриран на: 05 юни 2009 03:03
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот зеления » 03 мар 2019 17:59

moreto vn написа:Изображение


До тук едно голямо НИЩО.
След 90 години купата на България е отново във Варна!!! Въпреки мутрите от ТИМ!!!

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1514
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот moreto vn » 03 мар 2019 18:07

зеления написа:
До тук едно голямо НИЩО.

Още един сектор е почнат да се строй.Но като смяташ,че е НИЩО ок.

Delija
Мнения: 320
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Delija » 03 мар 2019 20:52

Даже ми е чудно, че продължават с основите на Сектор Изток, при положение, че капацитета не стига по проект за анонсираната кандидатура за Европейско/ Световно Първенство след 9/ 11 години :P

С една Южна трибуна изградена, няма много опции за разширяване, да се надяваме хората заангажирани знаят какво правят :)
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2545
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Къде е стадион Варна, обещаха 2013 да е готов за мачове?

Мнениеот Iceberg » 04 мар 2019 14:08

Delija написа:Даже ми е чудно, че продължават с основите на Сектор Изток, при положение, че капацитета не стига по проект за анонсираната кандидатура за Европейско/ Световно Първенство след 9/ 11 години :P

С една Южна трибуна изградена, няма много опции за разширяване, да се надяваме хората заангажирани знаят какво правят :)


Не е точно така. ;) Спомням си, че преди няколко години, в разговор с проектанта (мир на праха му, почина преди около две години, докато участваше в маратона Галата - Варна), стана дума за възможно увеличаване капацитета след време при нужда и той ми спомена, че едно евентуално затваряне (изграждане на четирите ъгъла) на трибуните, ще увеличи капацитета с около 8000 човека - по 2000 на ъгъл. Така, че при едно преработване (за кой ли път) на проекта, може своевременно да се достигнат нужните 30 000, тъй като всички знаем, сега по проект е за 22 000! Само че, това разбира се ще бъде за сметка на сроковете за изграждане, които и без това тотално закъсняват?! И понеже държавата би трябвало да се намеси във финансирането на допълнителните 8000 места, а и въпросните европейско и световно, за които ще кандидатстваме са далече.. ме съмнява, че скоро няма да стъпим на този стадион! Дано да греша.. :!: ;)
"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта