Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1250
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Veso1913 » 27 май 2024 10:22

deadlock написа:Свърши сезона и почнаха майтапите. Наистина не знам защо от много време насам изпускаме ключови играчи за без пари и цялостно ситуацията с договорите при нас е слаба.

Дюлгеров и Пабло напускат. И ако за първия беше ясно, то за вторият е изненада. Сула и Виктор е много вероятно да бъдат продадени. Джуниър няма да остане при нас. Наско Илиев доколкото разбрах ще се пробва за чужбина и може да остане, ако няма оферта. Това са 6 титулярни играча, повече от половин отбор и ще започнем не от нулата, ами направо от минус. Както се очертават нещата ще са нужни минимум вратар, бек, дефанзивен халф, нападател.

Предполагам че нашите договори са стандартни двугодишни с оглед на целите и вероятното представане на отбора.Най конвертируемите ни играчи са -Виктор,Мазир,Иван.С тримата бяха направени опити за преподписване,като двата договора на Мазир и Виктор са факт,а Иван категорично отказа.Пабло бе взет на пожар,може да са очаквали да не е във необходимото състояние.или договорката да се върне при нас да е само с 1годишен договор.Бяхме в ситуация да сме без опорен полузащитник и Пабло вероятно се е възползвал от това само и единствено за възраждане на кариерата си/за втори път/ с идея по лесна реализация като свободен агент,осбено с този медал в характеристиката си.Нашият отбор се слави с ниските си заплати и трудно някой би се вързал на дългосрочен контракт.Ние /а и не само ние в БГ/ трудно можем да задържим играч при условията които предлагаме и най вероятно договорите на играчите са съобразени от мениджърите им с това положение.Пример е Матеус Машадо-как да го спреш при положение че има клауза в договора за някаква освобождаваща сума.АФ същата работа,извива ръцете и постигна своето.Цяло чудо е че двата ни абсолютно конвертируеми играча са подписали нови договори.Явно и като хора са изключително лоялни.Вижте за пример Левски.Всичко читаво още с пристигането си са с единия крак навън.А бюджета на Левски е в пъти по голям от нашия.
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5184
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот ogrizko » 27 май 2024 11:06

няма как да задържаме когото и да било, това е истината ...като искаме да задържаме - да развържем кесията за по-големи заплати :)

максимума е 2 място и ние го постигнахме! няма как да се мерим с Лудогорец реално, в един мач всичко може да стане ама цял сезон трудно, така че фактически постигнахме максимума за този сезон и съм мн доволен! :)

напускащите няма да са проблем, стига да се работи добре със селекцията ...в крайна сметка това, че играем в евротурнирите може да се използва, за да вземем играчи имащи желание да се покажат :)

предполагам, че следващия сезон ще ни бъде по-слаб от този ...надявам се да не е така, но го очаквам понеже да поддържаш такова добро ниво цял сезон изисква доста усилия също и психически такива и предполагам другия сезон ще имаме някои по-слаби мачове :)

чудно ми е какво става с Александър Веселински пък на мен.... вече трябва да почваме да мислим и за подмладяване, защото ядрото ни от български играчи с характер няма да е вечно - и Дани Димов и Живко Атанасов и Васко Панайотов ще им става по-трудно, а не по-лесно и според мен може да се мисли вече в посока подмладяване :) не казвам да ги гоним или нещо такова, но да има 1-2 преходни сезона за по-млади играчи дето са готови да поемат щафетата....

за другия сезон съм повече надъхан за купа, защото ме съмнява пак цял сезон да поддържаме това ниво, така че искам да избухнем с купата :)))
Изображение

Потребителски аватар
mursusaid
Мнения: 1199
Регистриран на: 06 апр 2009 17:37
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот mursusaid » 27 май 2024 13:32

ogrizko написа:няма как да задържаме когото и да било, това е истината ...като искаме да задържаме - да развържем кесията за по-големи заплати :)

максимума е 2 място и ние го постигнахме! няма как да се мерим с Лудогорец реално, в един мач всичко може да стане ама цял сезон трудно, така че фактически постигнахме максимума за този сезон и съм мн доволен! :)

напускащите няма да са проблем, стига да се работи добре със селекцията ...в крайна сметка това, че играем в евротурнирите може да се използва, за да вземем играчи имащи желание да се покажат :)

предполагам, че следващия сезон ще ни бъде по-слаб от този ...надявам се да не е така, но го очаквам понеже да поддържаш такова добро ниво цял сезон изисква доста усилия също и психически такива и предполагам другия сезон ще имаме някои по-слаби мачове :)

чудно ми е какво става с Александър Веселински пък на мен.... вече трябва да почваме да мислим и за подмладяване, защото ядрото ни от български играчи с характер няма да е вечно - и Дани Димов и Живко Атанасов и Васко Панайотов ще им става по-трудно, а не по-лесно и според мен може да се мисли вече в посока подмладяване :) не казвам да ги гоним или нещо такова, но да има 1-2 преходни сезона за по-млади играчи дето са готови да поемат щафетата....

за другия сезон съм повече надъхан за купа, защото ме съмнява пак цял сезон да поддържаме това ниво, така че искам да избухнем с купата :)))

Така е това което казваш ,но ние свежата кръв я имаме и мисля ,че все повече ще бъдат използвани другия сезон и вече от тях си зависи какво ниво и израстване ще покажат.Имам предвид Росен,Берк,Милушев и все още според мен не избухналия Ники Златев.
Но въпреки това си ни е нужен още един добър вътрешен халф от типа на Пабло,който да внася спокойствие.
Лошото е че който и да се взима ,за първите мачове в евротурнирите няма да има достатъчно време за сработка.
Така че най важното за мен е да задържим Илиан.Всичко градено от него е добре сглобено и само той си знае какъв тип играч би заменил някой напускащ ,така че да пасне и да не си личи особено необиграността която със сигурност биха имали с новопривлечени футболисти.
За вас моряци ний живеем...

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4414
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот greenpeak » 27 май 2024 13:42

Пашеко и Мишаел май си тръгват! Няма да ми липсват.

https://gong.bg/bg-football/efbet-liga/ ... nci-793393

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1250
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Veso1913 » 27 май 2024 14:00

Вчера макар и срещу Крумовград,макар и в края на сезона,макар и в мач без значение,според мен се видя че гореизброените са готови за А група.Само не зная какво ще правим с вратаря.Иначе Наско най вероятно ще бъде привлечен от клуб с по сериозни възможности,още повече мисля че ще е и свободен агент.Предполагам че Иса ще остане,дано защото има огромен опит и е отборен играч.Предполагам титулярен нападател Брено,втора опция Уеслен и Иса.Надявам се от юношите да се появи някое момче и да започнат да го налагат полека лека.Но какво ни трябва задължително.
1.Вратар
2.един бек по възможност поливалентен като Цецо и Виктор/десен за предпочитане/
3.Халф поне от нивото на Васко и Пабло
4.Крило,добър в играта 1-1
При положение че Дани Димов,Васко,Цецо,Живко,Влатко и Дани Мартин останат,сякаш с наличния потенциал и тези 4 които наистина ще ни трябват,мащабна селекция нама да ни е нужна.Дани Димов е дялан камък за центъра и защитата/разбира се с по ограничени минути,защото годините се трупат и контузиите не закъсняват/,но е с огромен опит и е лидер.Аз виждам триа лидери и не трябва да ги изпускаме по никакъв начин.Дани Димов,Васко и Живко.Тези тримата са и по оста /гръбнака/ на отбора+ опита на Иса и там ще сме бетон както досега.Нямам идея какво ще се случи с Калкан,но ако остане проблема с едното крило е решен.Имаме още три опции-Милушев който показва страхотно израстване,Ники който е почти готов за титуляр и някой между Брено и Уеслен .Предполагам че при 5 сигурни напускащи/тези с неизвестните-Мишаел и Едгар не ги смятам/,спокойно могат да бъдат привлечени 5 нови,почти бз да се наруши баланса в отбора.Вярвам че Илиан знае какво прави,доказа го с това което постигна.
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

deadlock
Мнения: 135
Регистриран на: 21 апр 2021 12:15
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот deadlock » 27 май 2024 14:08

Veso1913 написа:
deadlock написа:Свърши сезона и почнаха майтапите. Наистина не знам защо от много време насам изпускаме ключови играчи за без пари и цялостно ситуацията с договорите при нас е слаба.

Дюлгеров и Пабло напускат. И ако за първия беше ясно, то за вторият е изненада. Сула и Виктор е много вероятно да бъдат продадени. Джуниър няма да остане при нас. Наско Илиев доколкото разбрах ще се пробва за чужбина и може да остане, ако няма оферта. Това са 6 титулярни играча, повече от половин отбор и ще започнем не от нулата, ами направо от минус. Както се очертават нещата ще са нужни минимум вратар, бек, дефанзивен халф, нападател.

Предполагам че нашите договори са стандартни двугодишни с оглед на целите и вероятното представане на отбора.Най конвертируемите ни играчи са -Виктор,Мазир,Иван.С тримата бяха направени опити за преподписване,като двата договора на Мазир и Виктор са факт,а Иван категорично отказа.Пабло бе взет на пожар,може да са очаквали да не е във необходимото състояние.или договорката да се върне при нас да е само с 1годишен договор.Бяхме в ситуация да сме без опорен полузащитник и Пабло вероятно се е възползвал от това само и единствено за възраждане на кариерата си/за втори път/ с идея по лесна реализация като свободен агент,осбено с този медал в характеристиката си.Нашият отбор се слави с ниските си заплати и трудно някой би се вързал на дългосрочен контракт.Ние /а и не само ние в БГ/ трудно можем да задържим играч при условията които предлагаме и най вероятно договорите на играчите са съобразени от мениджърите им с това положение.Пример е Матеус Машадо-как да го спреш при положение че има клауза в договора за някаква освобождаваща сума.АФ същата работа,извива ръцете и постигна своето.Цяло чудо е че двата ни абсолютно конвертируеми играча са подписали нови договори.Явно и като хора са изключително лоялни.Вижте за пример Левски.Всичко читаво още с пристигането си са с единия крак навън.А бюджета на Левски е в пъти по голям от нашия.


Колко да е било на пожар не знам. По време на подготовката го взехме, след като имаше спекулации за Серкан Юсеин. И то не в края на подготовката а в доста по-ранен етап. Възможно е и той да се е възползвал от тази ситуация, но отново с този кратък едногодишен договор сме в патова ситуация - Димов и Панайотов единствени опции за дефанзивни полузащитници плюс един неопитен Бейхан (който може да се превърне в опция ако му се дава шанс). При нас освобождаващи клузи не са най-лошото нещо и със сигурност е по-добре отколкото хора да си тръгват за без пари. За Машадо взехме нелоша сума и то при положение, че говорим за човек, който изигра 15-тина мача. Алекс си се оказа леке и това стана явно още при мача с Царско Село и беше въпрос на време да се прояви пак. Затова и продажбата му беше не само препоръчителна, но и абсолютно задължителна.

Добрите новини са, че поне Мишаел и Пашеко ще напуснат. Надявам се това да отвори повече възможности за Златев, Василев и Милушев. Поне откъм крила имаме опции - нашите юноши, Калкан, Уеслен и Брено също може да играят там, също така и Дани Мартин. Но и да видим какво ще се случи. При нас е винаги мъгла и нищо не се знае, не очаквам и някакво развитие преди 9-ти юни.

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1250
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Veso1913 » 27 май 2024 14:30

deadlock написа:
Veso1913 написа:
deadlock написа:Свърши сезона и почнаха майтапите. Наистина не знам защо от много време насам изпускаме ключови играчи за без пари и цялостно ситуацията с договорите при нас е слаба.

Дюлгеров и Пабло напускат. И ако за първия беше ясно, то за вторият е изненада. Сула и Виктор е много вероятно да бъдат продадени. Джуниър няма да остане при нас. Наско Илиев доколкото разбрах ще се пробва за чужбина и може да остане, ако няма оферта. Това са 6 титулярни играча, повече от половин отбор и ще започнем не от нулата, ами направо от минус. Както се очертават нещата ще са нужни минимум вратар, бек, дефанзивен халф, нападател.

Предполагам че нашите договори са стандартни двугодишни с оглед на целите и вероятното представане на отбора.Най конвертируемите ни играчи са -Виктор,Мазир,Иван.С тримата бяха направени опити за преподписване,като двата договора на Мазир и Виктор са факт,а Иван категорично отказа.Пабло бе взет на пожар,може да са очаквали да не е във необходимото състояние.или договорката да се върне при нас да е само с 1годишен договор.Бяхме в ситуация да сме без опорен полузащитник и Пабло вероятно се е възползвал от това само и единствено за възраждане на кариерата си/за втори път/ с идея по лесна реализация като свободен агент,осбено с този медал в характеристиката си.Нашият отбор се слави с ниските си заплати и трудно някой би се вързал на дългосрочен контракт.Ние /а и не само ние в БГ/ трудно можем да задържим играч при условията които предлагаме и най вероятно договорите на играчите са съобразени от мениджърите им с това положение.Пример е Матеус Машадо-как да го спреш при положение че има клауза в договора за някаква освобождаваща сума.АФ същата работа,извива ръцете и постигна своето.Цяло чудо е че двата ни абсолютно конвертируеми играча са подписали нови договори.Явно и като хора са изключително лоялни.Вижте за пример Левски.Всичко читаво още с пристигането си са с единия крак навън.А бюджета на Левски е в пъти по голям от нашия.


Колко да е било на пожар не знам. По време на подготовката го взехме, след като имаше спекулации за Серкан Юсеин. И то не в края на подготовката а в доста по-ранен етап. Възможно е и той да се е възползвал от тази ситуация, но отново с този кратък едногодишен договор сме в патова ситуация - Димов и Панайотов единствени опции за дефанзивни полузащитници плюс един неопитен Бейхан (който може да се превърне в опция ако му се дава шанс). При нас освобождаващи клузи не са най-лошото нещо и със сигурност е по-добре отколкото хора да си тръгват за без пари. За Машадо взехме нелоша сума и то при положение, че говорим за човек, който изигра 15-тина мача. Алекс си се оказа леке и това стана явно още при мача с Царско Село и беше въпрос на време да се прояви пак. Затова и продажбата му беше не само препоръчителна, но и абсолютно задължителна.

Добрите новини са, че поне Мишаел и Пашеко ще напуснат. Надявам се това да отвори повече възможности за Златев, Василев и Милушев. Поне откъм крила имаме опции - нашите юноши, Калкан, Уеслен и Брено също може да играят там, също така и Дани Мартин. Но и да видим какво ще се случи. При нас е винаги мъгла и нищо не се знае, не очаквам и някакво развитие преди 9-ти юни.

Преди около 3 седмици са пристигнали мениджъри да предлагат играчи.Илиан каза че се работи по селекцията.Както всички знаем,при нас се съобщават новини едва когато са факт.Не мисля че ще ни хванат неподготвени,единствено се притеснявам от закупуване на играчи с договор/Мазир и Виктор/.Не мисля че някой от останалите би искал да си ходи,но знае ли човек?
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Sole
Мнения: 4576
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Sole » 27 май 2024 21:51

Вече като вицешампиони и участник в ЕКТ неминуемо ще е по лесно на Илиан да привлече по класни нови попълнения било то и като свободни агенти. 8-)

Vladislav
Мнения: 1613
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Vladislav » 27 май 2024 23:51

Sole написа:Вече като вицешампиони и участник в ЕКТ неминуемо ще е по лесно на Илиан да привлече по класни нови попълнения било то и като свободни агенти. 8-)

То и Мбапе е свободен агент, ама не ми е ясно поради каква причина няма да дойде при нас.

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 581
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Eastern » 28 май 2024 05:51

Шестима играчи на белите са с изтичащи в края на сезона договори, които към днешна дата все още не са подновени.Става въпрос за капитана Галин Иванов, голмайстора през кампанията Тони Тасев, Иван Минчев, който е със статут на втори капитан, Ератан Томбак, Кристиан Добрев.
Ако продадем Виктор ми се иска да си върнем Ерто! Повиквателната му за националния също може да не е случайна ;)


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта