Всекидневна за отбора на моряците

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 541
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот 'enki' » 11 май 2024 17:30

Сега гледам Арда-Ботев. По трибуните са буквално 65 човека. Играят Ефбет срещу Уинбет. Явно в България сме изпреварили времето и вече футболът не е за хора, а за ИИ и ботове. В залагането е тръпката.

Евала на Гонзо за интересното и интригуващо първенство, в топ 5 сме на Европа.

Sole
Мнения: 4570
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Sole » 14 май 2024 00:33

Дани Димов остана в историята на "Черно море"
13.05.2024

Универсалният Даниел Димов влезе в историята на Черно море, като единствения му футболист, който е спечелил два медала с отбора в А група, откакто тя е основана през 1948 година.
Капитанът на „моряците“ има бронзово отличие от 2009-а, а през настоящото първенство ще се окичи със сребро или бронз в зависимост от резултатите на варненци и техния опонент ЦСКА в последните три кръга.
Самият Димов прие с усмивка това, което е постигнал с най-стария клуб в България.
„Просто имах шанс и това ще остане прекрасен спомен за мен от професионалната кариера в родния ми клуб. За Черно море обаче през годините са играли поколения силни футболисти, някои от които са легенди на родния футбол. Едни от тях са мои кумири, а с други имах честта да съм съотборник“, каза за Nostrabet Даниел, който е носител и на два сребърна медала с „моряците“ от финалите за Купата на България през 2006 и 2008 година.

По време на неделното гостуване на Левски в София Димов влезе през второто полувреме и по традиция свърши страхотна работа в средата на терена в дефанзивен план.
Дани дори можеше да донесе и трите точки на своите, когато насочи топката с глава към вратата след центриране от корнер, но Пламен Андреев изби в корнер.
“Вече виждах кълбото вътре, но момчето се разтегна и го отклони, призна Димов.
Той смята, че през първото полувреме имали трудности, тъй като не успявали да приложат успешна преса и след като съперникът владеел по-често топката, бягали след нея и с уморявали.
„След почивката обаче действахме по-стабилно и като цяло резултатът е справедлив“, добави Даниел.
Последният гарантира, че ще дадат всичко от себе си в битката за второто място, която по всичко се очертава да бъде ожесточена с армейците.
„Ние искаме да сме вицешампиони и затова сме амбицирани да изиграем оставащите три срещи на високо ниво. Чувам, че Лудогорец щели да ни гостуват с резерви в неделя, тъй като ще пуснат по-рано чужденците си във ваканция. Това обаче нищо не променя, тъй като българите им също са стока. Визирам Тошко Неделев, Чочев, Спас Делев и Антон Недялков, който е един добър футболист и иска да си върне по-бързо игровата практика след контузията. Някои от тях ще бъдат поканени и в националния отбор за двете контроли през юни, така че ще искат да впечатлят Илиан Илиев“, допълни Димов.
„По принцип ЦСКА също има тежки двубои, като предстоящия срещу Крумовград, който е без загуба в последните си 14 срещи. Но ние гледаме само себе си и знаем, че зависим от себе си и единствено нашето представяне и резултати до края ще са определящи за крайното ни класиране“, коментира футболистът.

Димов направи и сравнение между бронзовия тим на „моряците“ от 2009-а с този от 2024-та.
„През 2009 година също беше много трудно, тъй като имаше още по-голяма конкуренция и съперници със силни единици и по-голям бюджет от нашия. Но ние разполагахме с ярки индивидуалности в лицето на Георги Илиев, Александър Александров-Кривия, Станислав Стоянов, Милен Петков, Данчо Юруков, Миро Манолов, Даниел Георгиев, Танко Дяков, Георги Какалов, да не изреждам още. По средата на пролетния полусезон започнахме да печелим наред и така до предпоследния кръг, когато надделяхме и срещу Славия у дома и узаконихме третото място“, върна се назад във времето.
„Този Черно море пък, освен че също има водещи фигури и великолепни изпълнители, печели с отборна игра и сплотен колектив. Отново ни се наложи да се борим срещу по-мощни във финансово отношение клубове, а и срещу футболната конюнктура, но се справяме и дано така да бъде и в оставащите ни три срещи“, каза още Димов.

Относно евентуалните сравнения между треньорските постижения с „моряците“ на Илиан Илиев и Никола Спасов, които ще са неизбежни, ако Черно море финишира втори и запише най-големия си успех в елита, Дани направи следния коментар:
„Не е правилно двамата да се сравняват, тъй като са изключително успешни футболисти и треньори на Черно море, и са оставили дълбока следа на „Тича“. Те са много обичани от поколенията черноморци, а за мен е привилегия, че съм играл под тяхно ръководство“.

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2589
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Iceberg » 18 май 2024 22:13

Илиан Илиев с ултиматум към халф
https://temasport.com/%d0%b8%d0%bb%d0%b ... b%d1%84-1/

Треньорът на Черно море Илиан Илиев е поставил ултиматум на португалския офанзивен футболист Едгар Пашеко, разбра „Тема Спорт“. 23-годишният играч не попадна в групата за гостуването на Левски. Отпадането му от разширения състав обаче не се дължи на контузия, а по-скоро на треньорска такава. Илиев не е доволен от показваното от Пашеко в заниманията. И ако играчът не повиши формата си, то няма да бъде неочаквано да му бъде показана вратата след края на кампанията.

Едгар пристигна на „Тича“ в началото на 2023 година. В първия си полусезон той бе на терена в 11 шампионатни мача за варненци. През този участва в 25 срещи, в които отбеляза 1 гол. Той обаче така и не успява да се утвърди в стартовата единайсеторка – има само 10 двубоя като титуляр.

Пашеко е здрав, като дали той ще попадне в групата за Лудогорец, ще се решава днес.
"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

DanielGeorgiev
Мнения: 639
Регистриран на: 02 юли 2010 09:05
Контакти:

Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот DanielGeorgiev » 25 май 2024 11:04

В Неделя от 18:30 часа всички трябва да бъдат на крепостта "Тича" (а преди това и от 15:30 часа на входа на Морската Градина за шествието, което се подготвя) за мача ни с Крумовград, както и за награждаването ни със сребърните медали (за първи път в нашата история) след това и да покажем своята благодарност към футболисти, треньори и РЪКОВОДСТВО. Пиша го с големи букви, защото по една или друга причина ние никога не сме проявявали никаква признателност на нашите ръководители от ТИМ. Дали причините са основателни е тема за друга дискусия. Тук ще коментирам само и единствено Черно море.

1. Това ръководство финансира отбора от доста години насам. Малко или много, парите все пак стигат, за да може Черно море да е конкурентоспособен абсолютно всеки сезон. Особено този.
2. Това ръководство подобри доколкото е възможно ст. "Тича", а на всичкото отгоре строи и втори стадион. Да с изключително бавни темпове, но все пак. А през последните месеци се наблюдава приятен напредък и в това отношение.
3. Това ръководство развива най-добрата възможна политика в цяла България и показва как трябва да бъде управляван един отбор. С над 50% собствени кадри (включително и треньор) и почти изцяло от българи, милеещи и знаещи какво значи каузата "Черно море". Не сме с 10 или 11 титулярни чужденци, както много от водещите (и не само) отбори.
4. Не знам какви и дали получават някакви облаги затова, че ни управляват, но това ръководство не изоставя Черно море. Цска смениха един куп собственици. За Левски да не говорим. Ботев, Локо Пловдив, а това са само водещите отбори. А останалите? Но нашето ръководство е до нас вече две десетилетия. И не само - никога сме нямали проблеми с финансирането. Нямаме дългове. Нито един наш играч не се е оплакал/съдил за неизплатени заплати. А в нашата "родна действителност" сме се нагледали на няколко примера от всяко едно от изброените.
5. И най-важното. Смея да твърдя, че ние сме единствения отбор, който не участва в задкулисни уговорки по какъвто и да е начин. Затова сме и неудобни на доста хора. Не се "целуваме" с Лудогорец, както го правят Левски, Числото, Ботев и много други и като цяло не участваме в абсолютно никакви уговорки. Това е достойно за уважение.

Има и още много примери, но мисля че тези стигат. Не искам да ме разбирате погрешно. Не казвам, че са перфектни. Казвам, че без тях можеше да сме на мястото на Спартак и да се лутаме дълги години в окръжните дивизии или не дай си Боже изобщо да ни няма като отбор. Никога не сме им благодарили по една или друга причина. Нека поправим тази грешка в Неделя. И не забравяйте, че когато човек види благодарност, то той дава още повече от себе си, за да го запази, а ние искаме силен Черно море, нали така?

Послепис: Дори и самите футболисти казват, че ръководство, фенове и футболисти са като юмрук и на това се дължи успешното ни представяне. Футболистите благодарят на феновете след всеки мач. Феновете им отвръщат. А кой благодари на ръководството, които са може би най-важната част от този юмрук? Замислете се. И дано бъда разбран правилно. Само Варна и Черно море!

favaca8888
Мнения: 4150
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот favaca8888 » 25 май 2024 11:32

Дайте имената на ръководството,аз ли да ги пиша?
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Ent
Мнения: 460
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Ent » 25 май 2024 12:02

1 Само с това съм съгласен
2 На Тича ръководството не е направило нищо, освен ремонт на тунела и поставяне на павета около него. Изключваме старото табло на "Универсиада" което цъфна на стадиона след 20 години чакане. На другия стадион точно в последните месеци не се работи изобщо.
3 За школата не е направено абсолютно нищо в материална гледна точка. Местни кадри не се налагат, с изключение на Виктор, няма нито един, на който да е даден шанс. Изключваме Илиев младши, който е с преференции.
4 Получават много облаги, ако не си наясно - прочети темата за стадиона. Дълговете ни са огромни, около 100 милиона. Всяка стотинка дадена от РЪКОВОДСТВОТО е описана като дълг към Химимпорт.
5 Това е меко казано смешно Участват, както всички, при това нееднократно.

Благодаря ви, ТИМ! Че съсипахте града ни. Че не сте създали нищо в него, за разлика от курортните комплекси до Варна. Че 20 години строите стадион, който е наникъде. Че липсва каквато и да е структура в отбора, след 2 десетилетия управление. Сърдечни благодарности за всичко!

DanielGeorgiev
Мнения: 639
Регистриран на: 02 юли 2010 09:05
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот DanielGeorgiev » 25 май 2024 12:22

Ent написа:1 Само с това съм съгласен
2 На Тича ръководството не е направило нищо, освен ремонт на тунела и поставяне на павета около него. Изключваме старото табло на "Универсиада" което цъфна на стадиона след 20 години чакане. На другия стадион точно в последните месеци не се работи изобщо.
3 За школата не е направено абсолютно нищо в материална гледна точка. Местни кадри не се налагат, с изключение на Виктор, няма нито един, на който да е даден шанс. Изключваме Илиев младши, който е с преференции.
4 Получават много облаги, ако не си наясно - прочети темата за стадиона. Дълговете ни са огромни, около 100 милиона. Всяка стотинка дадена от РЪКОВОДСТВОТО е описана като дълг към Химимпорт.
5 Това е меко казано смешно Участват, както всички, при това нееднократно.

Благодаря ви, ТИМ! Че съсипахте града ни. Че не сте създали нищо в него, за разлика от курортните комплекси до Варна. Че 20 години строите стадион, който е наникъде. Че липсва каквато и да е структура в отбора, след 2 десетилетия управление. Сърдечни благодарности за всичко!


1.
2. При положение, че се строи нов стадион, няма голям смисъл да се влагат пари в "Тича" към момента.
3. Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Мартин Минчев, Илиан Илиев мл., Даниел Димов, Атанас Илиев, Берк Бейхан, Е. Томбак, Вальо Йосков, Мартин Милушев, Иван Дичевски, Ники Златев, Велислав Василев. Със сигурност има и още. Това са юношите пробили в Черно море през последните години (с изключение на Димов и Наско Илиев, естествено). Няма да включвам в това число играчи като Капитанов, Тодор Колев, Мартин Костадинов и други. Има още много примери, сигурен съм. Ако за теб това е неработеща школа, добре. Ако погледнем другите отбори обаче, ще видим, че няма отбор, който дори да е близо до нас в това отношение.
4. Както казах дали получават облаги - не съм запознат, затова и няма да споря по тази точка.
5. Докажи го. Аз виждам 11 моряци, които винаги се борят със зъби и нокти за успеха си. Не винаги успяват, но се борят!

Относно последният ти абзац - казах, че обсъждам само и единствено Черно море и няма да влизам в теми, които не са свързани с Черно море.

Ent
Мнения: 460
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Ent » 25 май 2024 12:37

Тези юноши, които си изброил, или не са наложени от Илиев или изобщо не са наложени. Пробили били хахахаххахахаха. Единственият наложен е Виктор. Дюлгера бе още от Гонзо. Останалите или са дълбоки резерви или натирени без да им се даде шанс. Половината, които си написал, са лично изгонени от Илиан. Ръководството тук няма касателство. Той притежава цялата спортно-теъхническа власт в клуба. Мога да дам десетки примери за уговорени мачове и даже да ги докажа, но не е тук мястото. Нито на Тича правят нещо, нито се строи Юрито. На Тича никакви пари не са вложени освен 20 бона за ремонт на тунела. Да им благодаря ли за това? Падат се по 1000 лв на година инвестиции. То бива слугинаж, ама твоето е прекалено. Радвай се на медалите и Европа, но да ми възхваляваш ТИМ. Или и ти си на хранилка, както други фенове, или тотално си нямаш идея какво се случва в клуба.

DanielGeorgiev
Мнения: 639
Регистриран на: 02 юли 2010 09:05
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот DanielGeorgiev » 25 май 2024 12:58

Ent написа:Тези юноши, които си изброил, или не са наложени от Илиев или изобщо не са наложени. Пробили били хахахаххахахаха. Единственият наложен е Виктор. Дюлгера бе още от Гонзо. Останалите или са дълбоки резерви или натирени без да им се даде шанс. Половината, които си написал, са лично изгонени от Илиан. Ръководството тук няма касателство. Той притежава цялата спортно-теъхническа власт в клуба. Мога да дам десетки примери за уговорени мачове и даже да ги докажа, но не е тук мястото. Нито на Тича правят нещо, нито се строи Юрито. На Тича никакви пари не са вложени освен 20 бона за ремонт на тунела. Да им благодаря ли за това? Падат се по 1000 лв на година инвестиции. То бива слугинаж, ама твоето е прекалено. Радвай се на медалите и Европа, но да ми възхваляваш ТИМ. Или и ти си на хранилка, както други фенове, или тотално си нямаш идея какво се случва в клуба.


Пич, никой никъде не е на хранилка. Просто ти си на всичко на контра, затова и се караш с всеки в този форум. Надали всеки работи в ТИМ, нали така? Ти си просто един неблагодарник и плюеш и по Илиан, и по ръководството и по футболистите. За мен ти си чист плебей и няма да си променя мнението.

Ent
Мнения: 460
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Ent » 25 май 2024 13:13

DanielGeorgiev написа:
Ent написа:Тези юноши, които си изброил, или не са наложени от Илиев или изобщо не са наложени. Пробили били хахахаххахахаха. Единственият наложен е Виктор. Дюлгера бе още от Гонзо. Останалите или са дълбоки резерви или натирени без да им се даде шанс. Половината, които си написал, са лично изгонени от Илиан. Ръководството тук няма касателство. Той притежава цялата спортно-теъхническа власт в клуба. Мога да дам десетки примери за уговорени мачове и даже да ги докажа, но не е тук мястото. Нито на Тича правят нещо, нито се строи Юрито. На Тича никакви пари не са вложени освен 20 бона за ремонт на тунела. Да им благодаря ли за това? Падат се по 1000 лв на година инвестиции. То бива слугинаж, ама твоето е прекалено. Радвай се на медалите и Европа, но да ми възхваляваш ТИМ. Или и ти си на хранилка, както други фенове, или тотално си нямаш идея какво се случва в клуба.


Пич, никой никъде не е на хранилка. Просто ти си на всичко на контра, затова и се караш с всеки в този форум. Надали всеки работи в ТИМ, нали така? Ти си просто един неблагодарник и плюеш и по Илиан, и по ръководството и по футболистите. За мен ти си чист плебей и няма да си променя мнението.


Когато няма аргументи - почват квалификациите. Има доста хора на хранилка, явно не си запознат. Аз не се карам с никой, просто защитавам истината, която не ви отърва. За футболистите не съм казал нищо лошо, те толкова си могат. Изключение е синчето, което всички знаят, че е парашутист. Разликата между мен и вас е, че за мен честта е преди всичко, а за вас целта, каквато и да е, оправдава средствата. Да плебей съм :) . Казвам се Алекс Илиев и съм над вас щото съм общински съветник.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта