Двукратният шампион на България Ботев Пловдив се завърна в професионалния футбол след поредна победа в Югоизточната Б група.
Канарчетата надвиха Арда Кърджали с 2-1 като гост, с което увеличи преднината си на цели 24 точки пред втория Нефтохимик, 8 кръга преди края на шампионата.
Срещата в Кърджали започна отлично за жълто-черните, които откриха резултата още във 2-ата минута след дежурното попадение на Атанас Курдов.
В 17-ата гостите вече водиха с 2-0 като този път точен бе Емил Аргиров, който засече центриране на Тодор Тимонов.
До края на мача Курдов пропусна да направи резултата класически, а минути преди края домакините вкараха почетно попадение чрез Жерков.
Ботев би Арда, 1200 канари превзеха Кърджали
„Ботев” Пловдив победи с 2:1 като гост отбора на „Арда” Кърджали навръх Разпети петък, като по този начин си осигури и на теория първото място в Югоизточната „В” група. Головете за „канарите” отбелязаха Атанас Курдов и Емил Аргиров, почетното попадение за домакините бе дело на Жаров.
Футболните достойнства в двубоя почти липсваха за сметка на единоборствата. Причина за това бе потресаващо неравният терен на стадион „Дружба”.
Домакините очакваха мача в приповдигнато настоение, но мераците им да отмъкнат нещо от него бяха попарени от „жълто-черните” още в началото. В 65-ата секунда Наско Курдов откри с 40-ия си гол в първенството след извеждащ пас на Тимонов. Неотърсили се от шоковото начало, домакините инкасираха и втори гол в 17-ата минута. Тимонов центрира от фаул и Аргиров с удар от въздуха удвои.
До края на полувремето нямаше повече положения пред двете врати. Двата отбора водеха битка в средата на терена, а на няколко пъти се стигна и до разправии, провокирани от грубата игра на домакините, които не пропускаха възможност да протестират срещу решенията на съдията Владимир Овчаров.
Картината на терена не се промени и след почивката играта продължи да се води между двете наказателни полета. Домакините опитаха да застрашат вратата на Амбарцумян с няколко далечни удара, но стражът на Ботев бе стабилен. Все пак Арда върна един гол в 87 минута, когато защитникът Жаров бе най-съобразителен при центриране в наказателното поле и намали на 1:2. В оставащите минути домакините опитаха да изравнят с хаотични центрирания, но жълто-черната отбрана се справи и удържа победата.