Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Sunway
Мнения: 397
Регистриран на: 04 май 2008 00:13
Местоположение: USA
Контакти:

Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот Sunway » 22 дек 2008 07:40

Първо искам да започна с това, че съм фен на Ботев и като такъв гледам на нещата реално и искам да се оправят, НО има едно голямо НО....каква е ситуацията според мен.

Че г-н Христолов няма пари, лъже, мами и все такива неща на всички ни е ясно, но освен това той е един доста прост човек, който постоянно си вкарва автоголове с безумни неща и решения( прост пример е последното общо събрание).Не за това става въпрос в моята тема но исках да започна отначало.Не сте ли се запитвали всички Вие, футболни фенове на Ботев и не само-ЗАЩО ГОСПОДИН КМЕТА НА ПЛОВДИВ(Славчо Атанасов), взима такова голямо отношение относно продажбата на Ботев.Едва ли е само от голяма любов към клуба.Ще ви дам няколко жокера.Между другото г-н Христолов може и да е тъпанар, но не дотам, че да е самоубиец относно продажбата на клуба( в смисъл то я ясно, че ако не иска да продаде може да му се случи нещо лошо).

Та да се върна на мисълта си.Вие сигурни сте прочели интервюто на Христолов, когато казва, че проблемът е някъде в общината.Аз искам да попитам и вие сигурно ще се съгласите с мен, след като Ботев е частно акционерно дружество, защо и Общината преговаря за продажбата.КАКВО ОБЩО ИМА ТЯ В СЛУЧАЯ???? На пръв поглед нищо, нали така.Но не такива са намеренията на кмета и други хора.
В днешно време на всеки е ясно, че футбола в България не е бизнес или поне не печеливш.Тогава какво остава покрай футбола--Отговорът е ясен-БАЗИТЕ.Точно това в момента е НАЙ–ЦЕННОТО НЕЩО В БОТЕВ-СТАДИОНА И ЦЯЛАТА БАЗА ОКОЛО НЕГО.Намира се на идеално място на само 15 минути пеша от идеалният център на Пловдив.Работата е там, че Общината като такава няма никакви права, тъй като стадиона се води собственост на военните( близкото поделение) т.е. на Министерството на отбраната.
Какво иска да направи в момента тогава Община Пловдив и в частност кмета г-н Атанасов??? В момента общината иска част от базата или поне нещо да вземе не знам точно( като наем или като вноска да има) от бъдещият купувач.Купувачът от своя страна не иска да вземе само отбора а и базата, което е напълно нормално.Никой нормален човек няма да дойде и да пръска пари на вятъра, НО НЯМА НИЩО ЛОШО В ТОВА СТИГА ДА СИ ИЗПЪЛНИ ОБЕЩАНИЯТА-БОТЕВ ШАМПИОН И МОДЕРЕН СТАДИОН.Аз лично съм напълно съгласен при тези условия, а ако искат 1000 мола или хотели да строят покрай стадиона.За мен като фен и не само това е най-важното(Ботев Шампион с Модерен Стадион).
Къде се водят преговорите в момента -В СОФИЯ.А някой запитвал ли се е защо точно там.Ами какъв е проблемът да са в Пловдив например.Ще ви дам отговор-Защото първо трябва да се иска разрешение от Министерството на отбраната, което е в София.
Тоест да обобщим като цяло какво се случва в момента.Г-н Христолов разбирайки накъде отиват нещата и че ако има голям процент акции от Ботев в един момент той ще бъде на огромна печалба, ако базата е дадена на новите собственици, защото те ще построят нещо, той решава да свика Общо събрание и така да се бетонира в Ботев и да лапа пари доживот.Но едно нещо не е преценил, че така никой собственик няма да се съгласи да не може да си управлява клуба нормално.Това му е най-голямата грешка.В момента дори може и да остане и без това което има-реална опасност за него е в момента.Феновете са настръхнали нещата са зле за него.Кмета Атанасов от своя страна знае, че е на мандат, който си има и край и може и да не го изберат после за кмет пак, затова иска да си върже гащите и за него нещо да има после ако даде стадиона на купувачите.Затова в момента преговорите се водят на нива Купувачи-Община-Министерство на отбраната???? (а и лицето Христолов, което вече просто иска да вземе парите, колкото се може повече и да се махне, докато все още може)

Поправете ме ако нещо в това всичкото не е вярно или по-точно ако няма нещо вярно.


Сделка трябва да има в името на Спорта в името на хората и в името на България.
Последна промяна от Sunway на 22 дек 2008 09:26, променено общо 1 път.
What about my broken heart
What about my broken dreams
What about the things you said
Does it matter
What about the end of this

"Coz the Best Things in Life Are FREE"

Потребителски аватар
bai Momchil
Мнения: 350
Регистриран на: 16 окт 2008 12:01
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот bai Momchil » 22 дек 2008 08:49

Логично е. Да речем, че сделката пропада. Всички прогнозират разпадане на Ботев. Защо? Има още един кандидат - фондацията на Бакала.

Потребителски аватар
Sunway
Мнения: 397
Регистриран на: 04 май 2008 00:13
Местоположение: USA
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот Sunway » 22 дек 2008 08:54

bai Momchil написа:Логично е. Да речем, че сделката пропада. Всички прогнозират разпадане на Ботев. Защо? Има още един кандидат - фондацията на Бакала.


Сделката не е пропаднала а е в ЗАСТОЙ в момента.Има още един кандидат(Фондацията начело с Бакалов)-да вярно е, но г-н Христолов няма да се съгласи да продаде на тях, просто защото те предлагат по-малко пари.Лично мое мнение е, че в момента нещата са горе-долу 50 на 50%, като има минимални шансове в положителна посока сделката да стане.Факторите това да се случи са няколко, но не бих искал да ги уточнявам в момента.
What about my broken heart
What about my broken dreams
What about the things you said
Does it matter
What about the end of this

"Coz the Best Things in Life Are FREE"

Потребителски аватар
botev_1912
Мнения: 2597
Регистриран на: 28 авг 2008 17:20
Skype: има
Местоположение: Колежа
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот botev_1912 » 22 дек 2008 08:57

bai Momchil написа:Логично е. Да речем, че сделката пропада. Всички прогнозират разпадане на Ботев. Защо? Има още един кандидат - фондацията на Бакала.


Защото селският не иска да преговаря с него, а дори и да започне видяхме какви пърчета прави на хора с които иска да преговаря - представям си на Бакала какво ще надроби!
Защото няма време тепърва да се започват преговори и да се спаси сезона!
Защото ако няма продажба до 4-я кръг ще се случат неща заради които спокойно могат могат да ни извадят от професионалният футбол!
100
покривни прозорци

великата публика на Локомотив си прави великите хореографии с фотошоп:
[wrapimg=]http://www.snimki.be//store/1/181337362492.jpg[/wrapimg][/offtopic]

СинТерор
Мнения: 871
Регистриран на: 14 сеп 2008 20:36
Местоположение: София
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот СинТерор » 22 дек 2008 09:08

Целият ни футбол е една помия... :evil:

Потребителски аватар
Abbiati
Мнения: 1276
Регистриран на: 16 окт 2008 16:12
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот Abbiati » 22 дек 2008 09:10

Според мен ЕДИНСТВЕНИЯ шанс сделката да стане е, /ако е вярна инфомацията че Селския е взел 650 хил. капаро/ че ще трябва да ги връща при провалена сделка, а това ми се види невъзможно, защото вече ги е опукал. А пък хората, които са платили, няма да ги прежалят, естествено!!!
СВОБОДЕН БОТЕВ ПЛОВДИВ!

1912BOTEV
Мнения: 654
Регистриран на: 14 окт 2008 11:05
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот 1912BOTEV » 22 дек 2008 09:37

Лошото е, че няма време и практически оставаме дори и без тези (повечето смешни) играчи и сезона е отново загубен. Да не говорим, че според мен, христолов няма да даде вече и лев за отбора и не знам какво става. остава ни само да се молим да има продажба, в противен случай сме загубени за години напред.

Потребителски аватар
bene
Мнения: 254
Регистриран на: 25 мар 2008 09:25
Местоположение: София
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот bene » 22 дек 2008 09:46

споко, няма да се затрием! Ботев Пловдив живее, защото се бие...ако спрем да се бием тогава вече наистина може да сме умрели!!!
О Ботев Пловдив, имам лудост в главата си от теб!

Потребителски аватар
vhpvhp
Мнения: 848
Регистриран на: 22 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот vhpvhp » 22 дек 2008 09:54

Има един голям въпрос ,който стои неизказан сред жълтите фенове и ни измъчва последните дни. Това е въпросът - къде е истинския проблем ,сделката да върви към провал ? Дали е само в Селската гад ,неговата безумна алчност и глупост ?... Или общинската власт и Славчо съща са се набарбалякали с неизпълними обещания към кандидат-купувачите ? Към днешна дата нещата не са много ясни. В общи линии ,колегата по-горе е дал пространна хипотеза по въпроса ,с която на 80 % съм съгласен. Но има някои нюанси ,които ни убягват. Например още преди няколко седмици ,докато се гадаеше кои са т.н. "Нови собственици" на БОТЕВ , тръгна слух ,че се готви събаряне на Колежа /който по принцип за нищо не става като спортно съоръжение ,направен е от земен насип ,не подлежи на модернизация и надстрояване , не може да покрие евростандартите за мадерен стадион на ФК.../ и построяване на нов стадион в южните райони на града /до околовръстното шосе/.А на мястото на сегашния стадион щели да строят МОЛ и да са на печалба. Тогава много от феновете на БОТЕВ , по напълно разбираеми съображения , сантимент и спомени ,казаха ,че това е немислимо и не трябва да се допусне...Най-интересното в това мнение беше...че то бе подкрепено и от КМЕТА АТАНАСОВ !!? Цитирам по памет - кмета каза нещо от рода ,че не бил чувал за подобно предложение , и че то било абсурдно... Какво излиза ? Че Кмета или не е /бил/ навътре в нещата около продажбата на БОТЕВ , не знае какво става... или пък че е давал обещания ,и лъже пред феновете. не бих искал да вярвам ,че е второто ,защото доколкото го познавам , Славчо Атанасов е почтен човек и е най-малко корумпирания кмет от 20 години насам. Значи по-скоро Общината и Кмета са вторично набъркани в дебрите на сделката , последните 1-2 седмици ,и сега се изявяват в ролята на пожарната команда... За мен Селският е бита карта ,той не може да удържи положението , и въпреки че очевидно създава проблеми и тъпашки спънки за продажбата ,не само това пречи да видим финализирана сделката за БОТЕВ . За мен има демотивация сред кандидат-купувачите ,което е основния ми довод да предположа , че сделка с тия кандидати по-скоро няма да има. :oops:

Потребителски аватар
bai Momchil
Мнения: 350
Регистриран на: 16 окт 2008 12:01
Контакти:

Re: Истината за продажбата на Ботев в момента!!!

Мнениеот bai Momchil » 22 дек 2008 10:18

Sunway написа:
bai Momchil написа:Логично е. Да речем, че сделката пропада. Всички прогнозират разпадане на Ботев. Защо? Има още един кандидат - фондацията на Бакала.


Сделката не е пропаднала а е в ЗАСТОЙ в момента.Има още един кандидат(Фондацията начело с Бакалов)-да вярно е, но г-н Христолов няма да се съгласи да продаде на тях, просто защото те предлагат по-малко пари.Лично мое мнение е, че в момента нещата са горе-долу 50 на 50%, като има минимални шансове в положителна посока сделката да стане.Факторите това да се случи са няколко, но не бих искал да ги уточнявам в момента.


г-н Христолов :o :o :o :o :o :o :o :o

Момче ти майтапиш ли се с нас ????


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта