Това днес не е моят Ботев.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Meto_1912
Мнения: 963
Регистриран на: 20 авг 2008 12:07
Местоположение: Пловдив

Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот Meto_1912 » 14 фев 2009 12:28

Георги Славков е един от най-големите играчи в историята на Ботев, носител на Златната обувка за голмайстор №1 на Европа. В момента Славков е общински съветник и отговаря за спорта. Управлява общинското дружество "Пловдив спорт", в коeто е цялата спортна база на общината.

- Г-н Славков, защо се стигна до запечатването на съблекалните и спирането на тока в школата на Ботев?

- Нещата са много прости. Базата се намира в спортен комплекс "Пловдив". Футболистите от юношеските отбори ползват съблекални и четири игрища, които в интерес на истината не са в най-добро състояние, но ги поддържаме, доколкото имаме възможност. До моето идване Ботев ги е ползвал без договор. Единственото споразумение е подписано в края на 90-те години, и то само за една година. От мен се изискваше да вкарам нещата в ред. Още през август миналата година поставих въпроса. Имаха натрупани около 3000 лв. сметки за електроенергия. Не знам защо смятаха, че общината е длъжна да им плаща сметките. Ботев е частно дружество и не сме задължени да им покриваме разходите. В крайна сметка съставихме програма за разсрочено плащане. Те внесоха една вноска и след това пак спряха да плащат.

- Кога се реши да пристъпите към по-крути мерки?

- В началото поканихме Ботев на преговори, идеята беше да се подпише договор, да се определят тарифите за ползване на базата и всичко да е регламентирано. Това не се получи, очевидно ни смятат за нищожества. На 4 декември получих разпореждане от зам.-кмета г-н Шопов да бъде спряно електричеството на всички спортни клубове, които имат неплатени задължения. Дори направихме компромис, тъй като изчакахме да видим как ще се развие сделката с Ботев. След това събрах треньорите от школата и ги запознах със ситуацията. Обясних им, че те не са виновни, но в това положение не може да се направи нищо друго.

- Имаше ли контраатака след това към вас?

- Да, започнаха да идват заплахи, че ще изкарат децата на протест пред общината. Нададоха вой, че дълги години съм ял бял хляб в Ботев, а сега им спирам тока. Накрая излезе, че аз ще направя от футболистите наркомани?! Останах с впечатление, че за някои хора времето е спряло през 1989 г. На мен ми е много болно от това, което се случва, но като общински съветник съм избран, за да защитавам интересите на общината. Отговарям пред избирателите. Ако утре дойде ревизия, как да обясня, че Ботев ползва базата, без да плаща. Още повече че става въпрос за професионален клуб, който по наредба е задължен да развива детско-юношески футбол. Затова, ако ще има протест, той трябва да се проведе пред офисите на Димитър Христолов, а не пред общината.

- Има ли други футболни клубове, които ползват същата база и какво е положението с тях?

- Има още три клуба. Всичките си плащат таксите и разноските. Обяснете ми по каква логика те ще плащат, а от Ботев претендират да ползват базата безплатно.

- Остава обаче впечатлението, че се опитват да си измият ръцете с вас?

- Вижте, Ботев ми е много скъп. Само че това днес не е моят Ботев.

EDIT: Мето, надявам се нямаш против "подчертаването"...

Jimmy8
Мнения: 535
Регистриран на: 10 авг 2008 16:35
Контакти:

Re: Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот Jimmy8 » 14 фев 2009 12:45

" Вижте, Ботев ми е много скъп. Само че това днес не е моят Ботев."
Ей за това му свалям шапка на Бенкса!Колко пъти съм ги казвал тия думи и аз,даже и тука във форума!И като футболист не цепеше басма на никой и сега си е такъв.Никога няма да се надупи на селянина!За разлика от други,които уж от обич към Ботев работят за Христолов(нямам предвид само Боби Димитров).Това е истината,уви.ТОВА ДНЕС НЕ Е МОЯТ БОТЕВ!Казвам го за пореден път и аз :cry:
Изображение
http://www.BetsHighway.com - Top Bookmakers of the World
http://www.AutosHighway.com - The Best Autos Portal

Потребителски аватар
gentile
Мнения: 113
Регистриран на: 05 авг 2008 09:47
Местоположение: Пловдив

Re: Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот gentile » 14 фев 2009 20:37

Jimmy8 написа:" Вижте, Ботев ми е много скъп. Само че това днес не е моят Ботев."
Ей за това му свалям шапка на Бенкса!Колко пъти съм ги казвал тия думи и аз,даже и тука във форума!И като футболист не цепеше басма на никой и сега си е такъв.Никога няма да се надупи на селянина!За разлика от други,които уж от обич към Ботев работят за Христолов(нямам предвид само Боби Димитров).Това е истината,уви.ТОВА ДНЕС НЕ Е МОЯТ БОТЕВ!Казвам го за пореден път и аз :cry:

Твой,мой , на Христолов , на Славков -няма значение това е БОТЕВ!Рано или късно Д.Х ще си отиде - откъде знаеш кой ще дойде и дали тогава това ще е твоя БОТЕВ.Той трябва да ти е в сърцето и в добро и в зло!

Phoenix_Plovdiv
Мнения: 132
Регистриран на: 17 яну 2009 19:40
Контакти:

Re: Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот Phoenix_Plovdiv » 14 фев 2009 23:55

Днес гледах интервю със Сава Савов и наистина човека си го каза правилно. Ясно е, че всичкото това се прави с цел да се свали Селяка от власт. До тук добре..., но въпросът е: С какво това действие ще помогне за спортът в Пловдив. Тези момчета не са само на Ботев, те са на Пловдив.
Факт е, че нито Марица, нито Локото, нито Спартак си плащат наема за тези разбити игрища.
По какъв начин смята Славков, че ще повлияе на Селския, след като ни остави юношите на улицата ?????
Жълто-черната идея е била съхранена в миналото, наша задача е, да я принесем в безпощадното съвремие.

Потребителски аватар
botev_fen
Мнения: 483
Регистриран на: 23 сеп 2008 19:49
Контакти:

Re: Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот botev_fen » 15 фев 2009 12:07

Phoenix_Plovdiv написа:Днес гледах интервю със Сава Савов и наистина човека си го каза правилно. Ясно е, че всичкото това се прави с цел да се свали Селяка от власт. До тук добре..., но въпросът е: С какво това действие ще помогне за спортът в Пловдив. Тези момчета не са само на Ботев, те са на Пловдив.
Факт е, че нито Марица, нито Локото, нито Спартак си плащат наема за тези разбити игрища.
По какъв начин смята Славков, че ще повлияе на Селския, след като ни остави юношите на улицата ?????


След като не се развива ДЮШ отбора няма да получи линенз! Малък удар по Селския ли е тва?
Изображение

Jimmy8
Мнения: 535
Регистриран на: 10 авг 2008 16:35
Контакти:

Re: Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот Jimmy8 » 16 фев 2009 18:13

Точно!Ама някои хора трудно го разбират и застават на страната на селския.Той е ДЛЪЖЕН да си поддържа школата и за да тренират естествено трябва да си плаща наема.Това не става по желание.Като не си плаща,децата не тренират и трябва да му се отнеме футболния клуб,а АД-то да си му стои като е собственик.Забележете:Христолов е собственик на Ботев Пловдив 1912 АД,а не на футболен клуб Ботев Пловдив.На АД-то му е дадено правото (лиценза) да ръководи и издържа футболния клуб,но ако спазва изискванията на футболния съюз.Ако не - отнема му се лиценза.Има разлика между Акционерното дружество и футболния клуб.Едното е частна фирма,другото е обществена организация и за да я управляваш трябва да спазваш определени изисквания.
Изображение
http://www.BetsHighway.com - Top Bookmakers of the World
http://www.AutosHighway.com - The Best Autos Portal

Модератор Ботев

Re: Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот Модератор Ботев » 15 фев 2022 18:44

Jimmy8 написа:Точно!Ама някои хора трудно го разбират и застават на страната на селския.Той е ДЛЪЖЕН да си поддържа школата и за да тренират естествено трябва да си плаща наема.Това не става по желание.Като не си плаща,децата не тренират и трябва да му се отнеме футболния клуб,а АД-то да си му стои като е собственик.Забележете:Христолов е собственик на Ботев Пловдив 1912 АД,а не на футболен клуб Ботев Пловдив.На АД-то му е дадено правото (лиценза) да ръководи и издържа футболния клуб,но ако спазва изискванията на футболния съюз.Ако не - отнема му се лиценза.Има разлика между Акционерното дружество и футболния клуб.Едното е частна фирма,другото е обществена организация и за да я управляваш трябва да спазваш определени изисквания.


Кратко, точно и абсолютна истина!

Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3651
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: Това днес не е моят Ботев.

Мнениеот DarkPsy » 22 фев 2022 10:59

Модератор Ботев написа:
Jimmy8 написа:Точно!Ама някои хора трудно го разбират и застават на страната на селския.Той е ДЛЪЖЕН да си поддържа школата и за да тренират естествено трябва да си плаща наема.Това не става по желание.Като не си плаща,децата не тренират и трябва да му се отнеме футболния клуб,а АД-то да си му стои като е собственик.Забележете:Христолов е собственик на Ботев Пловдив 1912 АД,а не на футболен клуб Ботев Пловдив.На АД-то му е дадено правото (лиценза) да ръководи и издържа футболния клуб,но ако спазва изискванията на футболния съюз.Ако не - отнема му се лиценза.Има разлика между Акционерното дружество и футболния клуб.Едното е частна фирма,другото е обществена организация и за да я управляваш трябва да спазваш определени изисквания.


Кратко, точно и абсолютна истина!


Верно ли коментираш мнение от преди 13 години? И си Модератор?


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта