tsonpen написа:Коментирах грешките на мача "Ботев" Пловдив - Лудогорец, но кой да чете! За мен и двете ситуации са спорни, като дузпата е право на съдията, но в никакъв случай не е задължителна, а за гола бих казал, че сте тотално ощетени, ако единият от двамата играчи, които бяха в засада, беше показал, че няма да играе с топката и беше останал на място, както направи другият. Общото мнение за грешките е, че дузпа по-скоро няма, а за гола сте ощетени. Тези грешки, спрямо тези, които се случват в мачове от настоящия полусезон, не са толкова значими. Те ви изглеждат огромни, защото това бяха единствените ви възможности в мача да отбележите гол.
А за Пастата говаря за един друг мач, за който сигурно не искаш да си спомняш. 2012, мач за Купата между "Ботев" Пловдив и Лудогорец. Там съдийската грешка е безспорна, както и ощетяването на Лудогорец. Наказание за Пастата няма, а Лудогорец си вкара други 3 гола и случаят е забравен. Още повече, че Лудогорец няма собствени медии и журналисти да раздухват огъня.
В случая със "Сръбска скара" става дума за една хигиена на общуване, към която трябва да се придържат съдиите. Пламен Гетов е контактен и земен човек. Дори вчера на полувремето, докато слизаше от централната трибуна, го заприказваха през оградата запалянковците от съседния сектор и заедно обсъдиха полувремето.
Никъде не сам казвал, че "Ботев" Пловдив държи възраждането си на Лудогорец! Това е абсурдно, естествено. Имах предвид, че проекти като Литекс и Лудогорец провокират инвеститори да развиват и възраждат и други клубове. Лудогорец и Литекс вдигат нивото и ето, че вашият благодетел вече има друга отправна точка и за инвестиции в база, в ДЮШ, в стадион, а играта на отбора трябва да е по-силна, защото има повече силни отбори и интересът към първенството е по-голям, съответно отличията значат повече.
bulgaro, подкрепям казаното от теб. Заради подобни неща мога да уважавам отбора ви.
greenlandia, така е - не може да стане с магическа пръчица и има доза ентусиазъм. Но политиката на клуба е такава, че се работи нещата да пуснат корени. ДЮШ е приоритет още от влизането на отбора в А група, а отскоро въведоха семейни билети, заради които доста родители водят децата си на стадиона. Тези деца ще са част от фенската маса в бъдеще.
Въпреки че играта с ръка в наказателното поле е чиста дузпа, приемам, че в дадената ситуация рефера е в правото си да реши дали да отсъди или не. В първия си пост ти дадох линк, където може да видиш, че
същият съдия свири идентична ситуация по различен начин. В единият случай Тасков свири в полза на Левски, в другия в полза на Лудогорец. Добавяме случката в ресторанта и достигаме до отговора защо има съмнения относно честността на отбора ти.
Що се отнася до мача за купата, там Ботев беше надигран тотално и силно се съмнявам, че ще намериш канар, който да го отрече това. Припомни ми, обаче, вашето ръководство да е отправяло някакви претенции към Таско Тасков след мача? Дори самият ти казваш, че Лудогорец вкарал 3 гола и забравил случая. Кажи ми честно, ако Лудогорец не беше победил, вашето ръководство нямаше ли да предяви претенции към съдийството? За разлика от мача за купата, този през есента беше доста по-оспорван и победата ви беше всичко друго, но не и категорична, а по-скоро съмнителна. И това е така, защото на Ботев не беше свирена дузпа и отмениха редовен гол на Цветков. Как се почувства, когато в Загреб съдията даде 10 минути продължение и ви елиминираха в последната възможна минута?
Не знам какво имаш предвид под хигиена на общуване, но народът ни казва, че всяка жаба трябва да си знае гьола. Съдии и хора от ръководството на футболен отбор нямат място на една маса. Така както управляващите не може да демонстрират топли отношения с висши магистрати.
Разбирам защо споменаваш Литекс и Лудогорец, но се опитваш да им предадеш по-голяма значимост, отколкото всъщност имат. В България има три клуба, които винаги ще стимулират интерес от страна на инвеститори. Пример е самият собственик на Литекс, който преди време имаше сериозен апетит към Ботев Пловдив, но до сделка за добро или лошо не се стигна. Същото не се отнася за отбори като Литекс и Лудогорец, които са по-скоро частни проекти. Разбира се, държа отново да подчертая, че за мен инвестициите в юношески футбол и спортна инфраструктура заслужат само и единствено адмирации, с оглед на окаяното състояние в родината.
Отново завършвам с коментар за мача - бихме, но трудно. Респект за футболистите на Литекс и за фена им! Гледам напред към мача с ЦСКА.