"От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

група съветски учени
Мнения: 331
Регистриран на: 27 окт 2010 17:07

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот група съветски учени » 07 юли 2012 10:56

bnborisov написа:
Тони Шумахер написа:Уникален мач , гледах го по телевизията !

няма как да си го гледал щото не го предаваха пряко. В тези времена, пък и сега "държавните отбори" бяха по-важни, дори от гостуване на колос като Байерн. Излъчи се 25 минутен репортаж и това беше. До ден днешен не съм сигурен дали при гола на Пашев ,който беше отменен имаше засада. Самия Пашев в едно интервю каза че гола е бил редовен...

Не знам дали са го давали по телевизията директно, защото аз бях на стадиона. Мисля, че по това време имаше друг мач на български отбор от евротурнирите и май даваха него директно.
Относно Пашата, колкото е герой толкова е и грешник. Вкара, ама колко изпусна и най-вече ме е яд за това, че няколко пъти имаше възможност да подаде на съотборник в перфектна голова позиция, но все мъчеше да направи крачолче на Пфаф. :)

way
Мнения: 2549
Регистриран на: 04 юни 2012 15:29
Контакти:

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот way » 07 юли 2012 11:14

Едно време сте били страшилища но гледай реално на нещата в момента няма български отбор който да е страшилище :) и няма да има в близко бъдеще миналото си е минало но не може вечно само на 1 минало да се кланяме

Потребителски аватар
1912plovdiv
Мнения: 1662
Регистриран на: 20 дек 2011 10:31
Местоположение: USA , CA
Контакти:

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот 1912plovdiv » 07 юли 2012 11:18

way написа:Едно време сте били страшилища но гледай реално на нещата в момента няма български отбор който да е страшилище :) и няма да има в близко бъдеще миналото си е минало но не може вечно само на 1 минало да се кланяме


Факт.
▒▓█▄▀ БОТЕВ ▄▀█▓▒

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UP20C5agYoE&list=LLDu9hpyDTcjHX9bXKfC5wsA[/youtube][/offtopic]

група съветски учени
Мнения: 331
Регистриран на: 27 окт 2010 17:07

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот група съветски учени » 07 юли 2012 11:22

way написа:Едно време сте били страшилища но гледай реално на нещата в момента няма български отбор който да е страшилище :) и няма да има в близко бъдеще миналото си е минало но не може вечно само на 1 минало да се кланяме

Навремето БГ играчите нямаха право да играят извън България с много малки изключения и затова отборите ни бяха сила.

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот HEATSEEKER » 07 юли 2012 11:23

Тони Шумахер написа:Уникален мач , гледах го по телевизията !


няма как да си го гледал щото не го предаваха пряко... :!: :!: :!:
Уникално....не бях се смял така честно ;)
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

Потребителски аватар
radezki
Мнения: 325
Регистриран на: 03 юни 2010 17:39
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот radezki » 07 юли 2012 11:23

bnborisov написа:
Тони Шумахер написа:Уникален мач , гледах го по телевизията !

няма как да си го гледал щото не го предаваха пряко. В тези времена, пък и сега "държавните отбори" бяха по-важни, дори от гостуване на колос като Байерн. Излъчи се 25 минутен репортаж и това беше. До ден днешен не съм сигурен дали при гола на Пашев ,който беше отменен имаше засада. Самия Пашев в едно интервю каза че гола е бил редовен...

не си прав ,имам спомен , че го даваха на пълен запис по Втора Програма,от 21,30 или от 22,30 май,защото от 22,00 имаше новини.

група съветски учени
Мнения: 331
Регистриран на: 27 окт 2010 17:07

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот група съветски учени » 07 юли 2012 11:30

radezki написа:
bnborisov написа:
Тони Шумахер написа:Уникален мач , гледах го по телевизията !

няма как да си го гледал щото не го предаваха пряко. В тези времена, пък и сега "държавните отбори" бяха по-важни, дори от гостуване на колос като Байерн. Излъчи се 25 минутен репортаж и това беше. До ден днешен не съм сигурен дали при гола на Пашев ,който беше отменен имаше засада. Самия Пашев в едно интервю каза че гола е бил редовен...

не си прав ,имам спомен , че го даваха на пълен запис по Втора Програма,от 21,30 или от 22,30 май,защото от 22,00 имаше новини.

Навремето националната телевизия имаше навика да излъчва цели мачове на запис, нищо чудно да е дала и нашия мач на запис но аз нямам спомен.
На мен ми беше толкова гадно след мача, че нито новини нито записи от мача исках да гледам.

Потребителски аватар
727150
Мнения: 2011
Регистриран на: 23 окт 2008 12:12
Контакти:

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот 727150 » 07 юли 2012 13:12

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Fhlwy-N9-M&feature=channel&list=UL[/youtube] Левски -Байерн 3-1 , приятелски мач по случай 80 годишнината на ПФК Левски 1914 . .Малцина навярно си спомнят, че през 1986 година по случай 75-годишнината на Левски се състоя паметен мач между юбилярите и Байерн Мюнхен. Колко трябва да извадите от 86, за да получите 75 - 11. 1911. Мачът освен празник за синята общност ще се запомни и с фантастичния гол на защитника Стоил Георгиев, един позабравен играч на Левски с повече от 200 мача в А група. Но по същество!

През 1986 година, от 11 месеца Левски всъщност вече се казваше Витоша по решение на ЦК на БКП. И тогава мачът бе използван за реанимация на истинския Левски, който на практика бе зачертан от картата на футбола, като така наречените грозни сцени от 18 юни 1985 година се оказаха само удобен претекст партията да унищожи най-накрая фашисткия отбор.

В този смисъл мачът с Байерн, игран пред 50 хиляди души, макар и с благословията (всъщност те го организираха) на милиционерското ДС крило на Левски Спартак бе и някаква форма на протест срещу заличаването на Левски. :arrow: 1986 г , беше проведен приятелски мач с Байерн по случай 75 години ДФС Левски - Спартак , тогава се приемаше 1911 г. за основаване , защото Спартак са наследник на Раковски София , основан през 1911 г ..Изображение
Последна промяна от 727150 на 07 юли 2012 13:31, променено общо 2 пъти.
Един отбор с история от два месеца , с нула титли и нула купи , неправомерно ползва емблемата и стадиона на друг отбор , чийто фенове с готовност гласуваха за евтаназията му .

Потребителски аватар
petar123
Мнения: 288
Регистриран на: 23 фев 2010 21:17
Контакти:

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот petar123 » 07 юли 2012 13:45

Ако не ме лъже паметта, тогава по телевизията даваха пряко Днепър и Левски, когато Емо Спасов нелепо изпусна дузпа десетина минути преди края и не успяхме да се класираме. Мачът на Ботев го даваха след това - много подробен репортаж, ако не и пълен запис. Спомням си го много ясно - пълно превъзходство на канарчетата, освен двата гола имаше поне още 10 чисти положения. В ония времена много трудно беше да спечели някой срещу Ботев в Пловдив - жълто-черните играеха наистина бразилски футбол. Ще разкажа и един любопитен случай след мача, който съм чел в тогавашния "Народен спорт". Наши журналисти отиват с бутилка шампанско при Удо Латек, за да го поздравят за класирането на четвъртфиналите и за да му вземат интервю. Удо Латек вика при себе си Пфаф и му дава бутилката с думите: "Днес само Жан-Мари Пфаф има право да пие шампанско. Той ни спаси от истински разгром!".

Някога по тия земи се играеше футбол! Сега се играе Ганкиното!

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14396
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: "От скрина": Когато Байерн трепереше като лист в Пловдив

Мнениеот damyanov1963 » 07 юли 2012 14:51

Тогава българския клубен футбол беше на нивото на този от Бундеслигата, по същото това време, само че в турнира за КЕШ, Левски отстрани шампиона на Германия - Щутгарт с 1:1 и 2:2 и то за втори пореден път след предишната 83-та г., когато го отстрани за УЕФА с 1:0 и 1:1.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта