Най - слабото Световно първенство досега ??

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
merdanski
Мнения: 620
Регистриран на: 11 юни 2010 19:38
Skype: merdanski
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: Най - слабото Световно първенство досега ??

Мнениеот merdanski » 12 юли 2010 18:42

naiki написа:това ми е 4-то световно,макар от '98 дане помня нищо,за мен от останалите 3 най-интересното е това.В него се нарушиха куп неща-
1.За първи път домакина отпада преди 1/8 финалите
2.За първи път европейски отбор става шампион извън Европа
3.За първи път отбор който е започнал със загуба става шампион
4.За първи път действащ европейски шампион достига до финала на Мондиала и го спечелва
5.За първи път Испания става шампион,и при това на първия си финал
6.За това не съм сигурен,но мисля че за първи път фен се опитва да "похити" купата

7.За първи път настоящите финалисти отпадат още в групите,при това без записана победа ;)
Изображение Съмтаймс уин,съмтаймс люн!

Потребителски аватар
Botevist_1912
Мнения: 877
Регистриран на: 01 окт 2009 23:12
Контакти:

Re: Най - слабото Световно първенство досега ??

Мнениеот Botevist_1912 » 12 юли 2010 19:19

Испания стана световен шампион като за 7 мача вкара 8 гола и допусна 2 гола.
Гърция през 2004 година стана европейски шампион като за 6 мача вкара 7 гола и допусна 4 гола.
Но забележете от фазата на директните елиминации Испания в 4 мача е вкарала 4 гола и допуснала 0 гола.
Гърция във фазата на директните елиминации в 3 мача е вкарала 3 гола и допуснала 0 гола.

Освен това най-добрият вратар на първенството е испанец. Според мен Испания стана световен шампион благодарение на силната си защита и въпреки слабото си нападение.
БОТЕВ ПЛОВДИВ Е НАЙ–СТАРИЯТ ФУТБОЛЕН КЛУБ В БЪЛГАРИЯ. БОТЕВ ПЛОВДИВ Е НАЙ–ВЕЛИКИЯТ ОТБОР.

Addler
Мнения: 275
Регистриран на: 01 юни 2008 13:49
Контакти:

Re: Най - слабото Световно първенство досега ??

Мнениеот Addler » 12 юли 2010 19:22

naiki написа:това ми е 4-то световно,макар от '98 дане помня нищо,за мен от останалите 3 най-интересното е това.В него се нарушиха куп неща-
1.За първи път домакина отпада преди 1/8 финалите
2.За първи път европейски отбор става шампион извън Европа
3.За първи път отбор който е започнал със загуба става шампион
4.За първи път действащ европейски шампион достига до финала на Мондиала и го спечелва
5.За първи път Испания става шампион,и при това на първия си финал
6.За това не съм сигурен,но мисля че за първи път фен се опитва да "похити" купата

Само да те попреавя, номер 4 ти е грешен. Германия става европейски през 72ра и световен през 74та

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: Най - слабото Световно първенство досега ??

Мнениеот JohnnieWalker » 12 юли 2010 22:10

На мен пък първенството ми хареса, въпреки че двата ми фаворита загубиха (Аржентина бе размазана, а Холандия абсолютно бездарна в технически аспект). Имаше доста интересни мачове. Вярно Италия, Франция, Англия, Бразилия бяха слаби, но за сметка на това много ми харесаха отборите на Чили, Мексико, Гана и Уругвай :)

Потребителски аватар
brat domingo
Мнения: 383
Регистриран на: 09 сеп 2009 13:10
Контакти:

Re: Най - слабото Световно първенство досега ??

Мнениеот brat domingo » 13 юли 2010 11:44

На мен това ми е 9-то световно -от 1978 насам. Добре помня, че на всяко световно се коментира, че то било най-слабото, друг пък не е съгласен, и така непрекъснато. Моето мнение е че не съществува обективен критерий, на базата на който да се правят такива сравнения, кое световно било по-силно, това или предишното..Затова тук се въздържам да взема отношение. Все пак мисля, че се забелязват определени тенденции в развитието на световния футбол. Например, допреди 20-30 години, когато футболът беше още доста стерилен (тогава южноамериканци почти нямаше в Европа) имаше отчетливо видими стилове на игра на отделните нации - Бразилия - технични и нападателни, слаби в тактическата дисциплина; Германия - атлетични; Франция - технични, но недобре физически подготвени: Италия - тактически зрели. Сега мисля, че тези национални характеристики са вече напълно заличени. Всички отбори играят на практика по един и същ начин, подчиняват се на еднакви схеми. Просто някои го правят по-добре от другите и затова побеждават.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17417
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Най - слабото Световно първенство досега ??

Мнениеот pomiqrat » 27 сеп 2010 16:08

naiki написа:това ми е 4-то световно,макар от '98 дане помня нищо,за мен от останалите 3 най-интересното е това.В него се нарушиха куп неща-
1.За първи път домакина отпада преди 1/8 финалите
2.За първи път европейски отбор става шампион извън Европа
3.За първи път отбор който е започнал със загуба става шампион
4.За първи път действащ европейски шампион достига до финала на Мондиала и го спечелва
5.За първи път Испания става шампион,и при това на първия си финал
6.За това не съм сигурен,но мисля че за първи път фен се опитва да "похити" купата


Германия е печелила последователно европейско и световно
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта