13 квоти за Европа на световното - много или малко

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
brat domingo
Мнения: 383
Регистриран на: 09 сеп 2009 13:10
Контакти:

13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот brat domingo » 12 юли 2010 09:26

Здравейте, за пръв път пускам тема. Специално тази ми е много интересна. Причината е, че като погледнах историята, забелязах, че квотите на Европа биват систематично орязвани. Сега са само 13, на предишното световно са били 14, преди това 15. След като за пръв път на това световно само 6 европейски oтбора се класираха за втората фаза (досега не са били по-малко от 9, от 1986 г насам, когато има втора фаза с 16 отбора) отговорни фактори във ФИФА заговориха веднага за залез на европейския футбол и ново орязване на европейските квоти. Личното ми мнение е, че системата с квотите по континенти е дълбоко погрешна, ощетява Европа и е крайно време да се въведат интерконтинентални баражи
Последна промяна от brat domingo на 13 юли 2010 15:12, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
1912
Мнения: 586
Регистриран на: 06 авг 2008 17:47
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот 1912 » 12 юли 2010 09:40

прав си! а и на тва световно,първите 3 отбора са европеиски,на предното ситуацията беше единтична,пак европеиски финал...значе дори е в подем европа и другите не могат да припарят до финала въобще

psicho_lg
Мнения: 6
Регистриран на: 12 юни 2010 08:27
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот psicho_lg » 12 юли 2010 10:36

Квотите са си добре,какво им има?Силните Европейски отбори стигнаха напред,но какво да кажем за останалите те си отпаднаха рано рано.Какво искате да сложат още слаби отбори за пълнеж ли?

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот ehh » 12 юли 2010 10:45

Е, то ако увеличат квотите, СП съвсем ще заприлича на ЕП.
Ясно си личи в момента, къде се играе най-силен футбол.
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот Madridist » 12 юли 2010 11:00

psicho_lg написа:Квотите са си добре,какво им има?Силните Европейски отбори стигнаха напред,но какво да кажем за останалите те си отпаднаха рано рано.Какво искате да сложат още слаби отбори за пълнеж ли?


Човека направил темата, за мен е прав. Според теб кое е пълнежа-Хондурас, КНДР, Нова Зеландия или Швеция, Чехия, Хърватска. За мен лично, европейските отбори трябва да са 15-16. :roll:

Потребителски аватар
kokic1986
Мнения: 3591
Регистриран на: 11 дек 2009 16:22
Местоположение: София/Смолян
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот kokic1986 » 12 юли 2010 11:11

Madridist написа:
Човека направил темата, за мен е прав. Според теб кое е пълнежа-Хондурас, КНДР, Нова Зеландия или Швеция, Чехия, Хърватска. За мен лично, европейските отбори трябва да са 15-16. :roll:

Съгласен!

Потребителски аватар
brat domingo
Мнения: 383
Регистриран на: 09 сеп 2009 13:10
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот brat domingo » 12 юли 2010 11:52

psicho_lg написа:Квотите са си добре,какво им има?Силните Европейски отбори стигнаха напред,но какво да кажем за останалите те си отпаднаха рано рано.Какво искате да сложат още слаби отбори за пълнеж ли?

Бих искал да отбележа, че един от европейските отбори, които отпаднаха в групите, надигра и победи бъдещия световен шампион в първия мач. А сред тези които не успяха въобще да се класират от Европа, са два от полуфиналистите на последното европейско - Русия и Турция, които също имат какво да покажат на такъв форум и едва ли биха били пълнеж. Всичко това показва, че в Европа са и най-равностойните отбори, за разлика от другите континенти, където общо взето, едни и същи отбори се класират, а ако някой нов влезе, си е пълнеж.

haha
Мнения: 5002
Регистриран на: 07 дек 2009 22:24

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот haha » 12 юли 2010 13:11

А за мен Световното трябва да се намали,като обща бройка на отборите.32 са прекалено много и особено в групите е пълно с тъпи и скучни мачове.Едно Световно да речем с 24 отбора би било много по-интересно и качествено.(А увеличаването на отборите на Европейското ще го оставя без коментар...).
dunavfc написа:ББ е достатъчно богат за да си позволи да отпраши където си поиска,той обаче,не се е отказал и му се занимава с политика,защото му пука за народа.

Потребителски аватар
merdanski
Мнения: 620
Регистриран на: 11 юни 2010 19:38
Skype: merdanski
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот merdanski » 12 юли 2010 14:27

При орязване на европейските квоти,ми е интересно къде ще отидат те?
В Южна Америка?Та те досега имат от 10 отбора почти винаги 5 финалиста,+ още 2-3 и стана Копа Америка!
Северна Америка? :) Трите сигурни са досега са САЩ,Мексико,Коста Рика.Интересно ще ми е дали Сейнт Винсънт или Сейнт Китс ще спечелят промоция за Бразлия 2014!
Азия-ново безумие.Но все пак 1/8 финал Китай-Индия ще го гледа половината население на Земята

Със сигурност желая Океания да си получи поне една сигурна квота,заради сърцатата игра на Австралия и Н.Зеландия на това световно.

Ако ще се намалят европейските квоти,по-удачно за зрителите е баражи между несигурните европейски квоти и африкански отбори.Нещо като Чехия-Мароко ще е по-интересно от Австралия-Бахрейн.


И за финал революционното решение.От всяка зона се класират само водачите на квалификациите(в Ю.Америка първите 3 отбора).Останалите на вторите места(за Ю.Америка 4-6 място) си спретват турнир всеки срещу всеки по един мач на неутрален терен.По класирането им в тази лига се запълват бройките за световното :)
Изображение Съмтаймс уин,съмтаймс люн!

Потребителски аватар
ace_ventura
Мнения: 431
Регистриран на: 26 авг 2009 14:23
Контакти:

Re: 13 квоти за Европа на световното - много или малко

Мнениеот ace_ventura » 12 юли 2010 15:25

От всяка зона се класират само водачите на квалификационните групи. Отборите завършили на 2-ро място ( Ю. Америка съответно 5,6) играят баражи, но ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНИ. Тогава може да има и 18 европейски отбора, ако са зели баражите, а може и 10. Зависи кой как сам си се представи.
Hey you! Don't help them to bury the light. Don't give in without a fight.


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта