На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Pro.Daeg
Мнения: 750
Регистриран на: 20 мар 2010 23:43
Контакти:

На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот Pro.Daeg » 30 юни 2010 12:47

Много се изговори и изписа за играта на английския национален отбор. За грешките, които Капело направи при селекцията на 23-мата, които взе на световното, за грешките, които направи при селектирането на титулярната единадесеторка, за тактическите грешки, за начина, по който футболистите играят и т.н. Нямам намерение да навлизам в подробности, всичко по този въпрос вече е казано. Бих желал да обърна внимание на детайл, който не съм видиял или чул някой да коментира. А именно: Мотивацията на играчите.На мача Англия – Алжир видях нещо, което дотогава не бях виждал. Рууни изгуби топката в полето на съперника и вместо да се втурне след него, за да я спечели обратно (нещо, което прави винаги, когато е с фланелката на Манчестър Юнайтед), остана на място, апатичен към случващото се около него. Подобна незаинтересованост към случващото се на терена долавям и в други играчи на Англия.Преди световното беше направено социологическо проучване в страните участнички на първенството в Република Южна Африка за това колко от хората се вълнуват от резултатите на националните си отбори. Резултатите от Албиона показаха, че едва 44% от англичаните се интересуват от националния си отбор. Твърде нисък процент предвид факта, че футболът в Англия е религия. Налице са сериозни културни различия между нас българите и англичаните, поради което предполагам, че тезата ми ще се стори нелепа на мнозина. За разлика от нашата страна, в която, когато има важен мач на националите дори и хора, които не се интересуват от футбол сядат пред телевизорите, в Англия нещата явно стоят по различен начин. Националният отбор не е популярен навсякъде. Ще дам пример с феновете на Манчестър Юнайтед, които скандират „Аржентина! Аржентина!” В един от най-популярните футболни блогове – therepublicofmancunia.com открито се заявява, че Манчестър Юнайтед е по-важен от Англия. В един друг футболен форум английски фен на отбор от Висшата Лига (за съжаление не помня точно на кой отбор) заяви, че не се вълнува много от националния отбор и изказа мнението, че тези, които подкрепят Англия са предимно фенове на отбори от по-долните дивизии, тъй като това е единственият им шанс да подкрепят печеливш отбор.Скорошното отпадане на англичаните от световното пъвенство изглежда справедливо с оглед на играта, която показват. „Трите лъва” отново се завърнаха рано рано вкъщи победени. Но на кого му пука? В средата на август започва футболът, който има значение – този в Премиършип!

novnik
Мнения: 521
Регистриран на: 24 окт 2008 16:48
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот novnik » 30 юни 2010 12:53

За мен това е последица от болния капитализъм на този народ.
И понеже националният им отбор в момента е посредствен, се надявам да ги треснем през септември. Лошото е, че нямаме манталитетът на "хищници" и ще подходим плахо, след което респективно ще си тръгнем със загуба от типа на 0:2.

Потребителски аватар
ace_ventura
Мнения: 431
Регистриран на: 26 авг 2009 14:23
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот ace_ventura » 30 юни 2010 12:53

Не съм напълно съгласен с написаното по горе. На доста хора на албиона им пука за "трите лъва", бъди сигурен в това.
Hey you! Don't help them to bury the light. Don't give in without a fight.

Потребителски аватар
peterx
Мнения: 361
Регистриран на: 22 сеп 2008 12:42
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот peterx » 30 юни 2010 13:04

Апатията им е нормална. Кога за последно са печелили нещо?
България има природни богатства, България има народ несломим,
България има от всичко по малко, но само един футболен тим.
Мъждукат и други тимчета разни, мъждукат, но Левски блести!
И мъчат се някои с него да крачат, и крачат, но Левски лети!

Потребителски аватар
ibrahim_galatasaray
Мнения: 82
Регистриран на: 11 юни 2010 18:11
Skype: ibcho_30
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот ibrahim_galatasaray » 30 юни 2010 13:13

И на мен ми пука че Англия играе слабо.Но на кой му пука за мен ;)

Потребителски аватар
cska_vd
Мнения: 1020
Регистриран на: 08 сеп 2008 16:05
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот cska_vd » 30 юни 2010 13:15

а мен ми пука!!!! Света не е само Испания Аржентина и Бразилия !!! има и други отбори които имат безспорни звезди но нямат колектив .. една от причините Англия да не се класира по-напред .. резултата трябваше да е разгромен за Англия но уви .. съдията реши обратното !!!!

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот Бижутера » 30 юни 2010 13:53

ibrahim_galatasaray написа:И на мен ми пука че Англия играе слабо.Но на кой му пука за мен ;)

[offtopic]нито на някой му пука за теб, нито на теб ти пука за някого....няма място за сръдня :geek:[/offtopic]
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3799
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот loko1 » 30 юни 2010 13:54

дреме ми чужди международни проблеми :lol: :lol: :lol:
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 юни 2010 14:14

cska_vd написа:а мен ми пука!!!! Света не е само Испания Аржентина и Бразилия !!! има и други отбори които имат безспорни звезди но нямат колектив .. една от причините Англия да не се класира по-напред .. резултата трябваше да е разгромен за Англия но уви .. съдията реши обратното !!!!


Мо-о-ля?! :o Съдията ли вкара головете за Германия през второто полувреме? Съдията ли помагаше на германците да разцъкват по 1-2 минути между англичаните, а те стояха като манекени и гледаха мача отблизо? Съдията ли беше ударил по главата Рууни и той ходеше, повтарям ходеше по терена като дрогиран и не знаеше къде се намира? Съдията ли е виновен, че Капело закъсня със смените, а и при тях сбърка? :mrgreen: Съдията ли е виновен, че от години Англия няма читав национален вратар, който да спаси някоя по-трудна топка? (Човече, видя ли какво направи снощи вратарят на Португалия?). Спирам дотук. Лек ден. :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

georgisd
Мнения: 311
Регистриран на: 18 май 2010 09:30
Skype: georgi.delchev23
Местоположение: София
Контакти:

Re: На кого му пука, че Англия играе слабо?!

Мнениеот georgisd » 30 юни 2010 14:25

Колегата Pro.Daeg е абсолютно прав ... футболът, който очакваме е Премиършип и започва през Август, всичко друго са подробности!


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта