Никакви "видео-съдии" във футбола!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
ace_ventura
Мнения: 431
Регистриран на: 26 авг 2009 14:23
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот ace_ventura » 29 юни 2010 03:00

НЕ на глобализацията, американизацията и комерсиализацията на футбола.
Hey you! Don't help them to bury the light. Don't give in without a fight.

Потребителски аватар
electroface
Мнения: 166
Регистриран на: 29 юни 2010 08:29
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот electroface » 29 юни 2010 08:32

Пичове, замислете се.. Какво помните от английското първенство 2002г. напримерно и какво от световното 1986... :) ... Кое създава митове и легенди, и е по-интересно за обсъждане...
ПС: Прекаленият светец и богу не е драг...
IO SONO NERAZZURRO!

Потребителски аватар
ARSENAL(LONDON)
Мнения: 138
Регистриран на: 16 ное 2009 11:02
Skype: MILEN.DENEV
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот ARSENAL(LONDON) » 29 юни 2010 08:59

Според мен е хубаво да се въведат видео повторенията , но в някакви нормални граници . Примерно 1 отбор да има право на три разглеждания на видео на мач , като капитана на тима да решава кога да го използва . това няма да убие чара на футбола .

minyoro
Мнения: 172
Регистриран на: 24 май 2009 01:57
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот minyoro » 29 юни 2010 09:01

levski.egalnitza написа:Футболът е готин, защото е почти непроменен от почти 150 години. Играта е такава - със съдия, със субективен момент. Не се мери с метър или хронометър. И художествената гимнастика и фигурното пързаляне са "съдийски спортове". Колкото и да ви е странно това е едно от очарованията на футбола - да говорим на следващия ден за грешката на съдията, за неговата сексуалната ориентация. Говоренето за "вчерашния" мач е повторно съпреживяване. За какво ще си говорим, ако въведат видео-съдия? За страхотното поввторение, за качеството на камерите, за майсторството на операторите??? Да, несправедливи бяха ситуациите и на двата мача вчера. Не е ли готино, че повече от 50 години се говори за оня гол от 1966?

http://www.levski.egalnitza.com
Сайт на червения "Левски" от село Егълница

Подкрепяйте селския футбол!



Така говориш защото грешките на съдиите са винаги в полза на твоя отбор.

bulldozera
Мнения: 99
Регистриран на: 03 окт 2008 15:33
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот bulldozera » 29 юни 2010 09:38

Скоро по Eurosport даваха Хокей на трева.Там са решили проблема просто.Има си един човек,който стои и наблюдава на монитори от всички камери мача в някаква стаичка .При спортната ситуация,съдията пита директно него.Не се бави много и няма шанс да се пропусне нещо ,като това на мача в събота ;)

Потребителски аватар
sl321
Мнения: 2807
Регистриран на: 21 апр 2008 15:17

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот sl321 » 29 юни 2010 09:59

100 % за съм за въвеждането на видео,сензори и т.н.Това с чара вие го за*бете.Голям чар.Няма що.Аз лично бях за Гемания в мача с Англия но това няма никакво значение.От къде на къде съвесем редовен гол няма да бъде зачетен.То така се променя цялата игра.При 2-2 мача щеше да е съвсем различен .Може би много по интересен от колкото беше.Чара нямаше да се загуби ако бяха признали съвсем редовния гол на Англия-на против!!!Въпроса е защо не дават и дума да се издума по темата шефовете на фифа?? Ами отговора според мен е много прост: Тогава няма да могат да бъдат манипулирани мачове и резултати а това означава че някой трябва да се откаже от мнооооого пари!Така че борбата за въвеждането на технологии във отсъждането на спорни положения във футбола ще е огромна.

И не е вярно че нищо не е променяно толкова години.Примерно при връщане на топката към вратаря е променено правилото.Също така пасивна засада и сигурно ще се сетя за още неща ако се замисля.
http://www.eridubet.com
Доста блогове с типстъри на едно място.

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот dafquezz » 29 юни 2010 10:41

+1

Трите разрешени смени, картоните, продължението на редовното време, продълженията и дузпите, липсата на засада при тъч и аут, както и когато защитата е минала центъра, все неща, въвеждани "в движение" и оказали се много успешни... правилата се променят постоянно, вижте че непрекъснато се правят съдийски семинари, на които съдиите решават по какъв начин да санкционират определени нарушенния, уместно ли е да се вдигат картони в първите 10-15 минути, и всякакви подобни неща, които са различни от година на година и от турнир на турнир. Ако този спорт стане по-справедлив, това няма да му навреди по никакъв начин!

vladomin_
Мнения: 426
Регистриран на: 27 юни 2008 15:53
Skype: vladominlok
Местоположение: гр. Стара Загора България
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот vladomin_ » 29 юни 2010 11:33

Да и аз съм затова във футбола да няма видео-съдий. Някой може ли да ми каже, с кого националния ни отбор игра и същия гол като на Лампард срещу Германия, не го зачетоха за противника ни. От което намазахме.
ВДинев

Потребителски аватар
rstein
Мнения: 256
Регистриран на: 05 мар 2010 20:21

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот rstein » 29 юни 2010 11:57

В тениса въведоха, в хокея ползват, защо не и във футбола - поне на голлинията! Да ама ако въведт у нас видеото - как тогава ще дават дузпи за игра с глава на нашите прехвалени грандове да им спасяват мачовете!?

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот Madridist » 29 юни 2010 12:00

rstein написа:В тениса въведоха, в хокея ползват, защо не и във футбола - поне на голлинията! Да ама ако въведт у нас видеото - как тогава ще дават дузпи за игра с глава на нашите прехвалени грандове да им спасяват мачовете!?


Ако въведат видеоповторения в БГ, тогава разните му малки банички, пасти и прочие ще умрат от глад :lol: .
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта