Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Райко Стоянов
Мнения: 149
Регистриран на: 13 юни 2009 00:00
Skype: raiko-stoyanov
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот Райко Стоянов » 11 фев 2010 14:18

Хокеят на лед несъмнено ще е най-зрелищната и непредсказуема дисциплина от игрите. На пръв поглед фаворити са домакините и Русия, но това на леда не означава нищо. Много са важни концентрацията, мотивацията, сплотяването на колектива и късмета, защото може да си перфектен пет поредни мача, а на следващия миг разслабленост и... още поне четири години надежди! Аз съм за Русия, която ако играе най-добря си хокей - не може да бъде спряна! Приятно гледане на мачовете на всички!

nastychild
Мнения: 1
Регистриран на: 12 фев 2010 17:54
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот nastychild » 12 фев 2010 18:03

Rodn1 написа:Имаше нещо че след тази олимпиада Звездите от НХЛ няма да играят на олимпиади.Знаете ли нещо?


Това е наполовина вярно. NHL няма да спре официялно сезона през 2014. Една от причините е, че игрите са в Русия и смятат че логистиката ще е по-трудна. Независимо от това Овечкин вече обяви, че ще участва в Олимпиадата през 2014 независимо дали сезона ще бъде прекратен с което си навлече малко негодуването на фенове и ръководство. Възможно е и други хокеисти да го последват.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43872
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот rhaegar » 12 фев 2010 21:15

Rodn1 написа:Имаше нещо че след тази олимпиада Звездите от НХЛ няма да играят на олимпиади.Знаете ли нещо?


Все още няма подписан договор за следващите олимпиади, така че току виж тази е последната с тях. От МОК обаче ще направят всичко възможно-иначе интересът ще спадне рязко. Според мен, шефовете на НХЛ просто искат да изкрънкат повече пари.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

nikogapak
Мнения: 165
Регистриран на: 02 май 2009 00:45
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот nikogapak » 12 фев 2010 23:19

Hristokh написа:http://www.iihf.com/channels10/olympics-2010/rosters.html
Мерси много

Потребителски аватар
valdi
Мнения: 500
Регистриран на: 01 апр 2009 21:26
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот valdi » 13 фев 2010 12:21

Мечтая си за Канада-Русия финал!

AnalBreaker
Мнения: 29102
Регистриран на: 08 дек 2009 17:48
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот AnalBreaker » 16 фев 2010 07:50

valdi написа:Мечтая си за Канада-Русия финал!

+1
Това са мега фаворитите на това първенство. Все пак смятам, че Русия може земе златото, защото няма толкова голямо напрежение като при домакините.
Един ИСТИНСКИ българин !

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9FWuhfA9Hls[/youtube][/offtopic]

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот защо » 17 фев 2010 02:43

Аз по принцип харесвам финландците, защото играят без излишни изгъзици, ама в домакинска олимпиада няма кой да вземе титлата на канадците.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
valdi
Мнения: 500
Регистриран на: 01 апр 2009 21:26
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот valdi » 17 фев 2010 10:27

Руснаци и латвийци изнесоха най качествена продукция в откриването на мъжкия турнир.Американците играха скучно,а Канада рутинно 8-0 :) си взе своето.Но от малкото видяно не виждам кой ще спре кленовите листа и сборная по пътя до финала..Според мен евентуално скандинавците ( финладци и шведи ) могат да окажат съпротива..В Торино се видя че с\у тях трудно се играе.Надявам се да стане добър турнир както се казва по олимпийски! ;)

glezanka
Мнения: 11
Регистриран на: 30 мар 2009 09:36
Контакти:

Re: Ванкувър 2010: Хокей на лед, мъже

Мнениеот glezanka » 17 фев 2010 22:08

Не мога да разбера защо, на всички ви, играта на америкаците се е видяла скучна?!? Аз пък, за първи пър ги харесах. От мача им ясно си пролича, че са си върнали старите схеми на игра. С подобрения. А това почти сигурно ги включва в един от 2та финала. За там сигурни претенденти са и Канада и Финландия. За четвъртата "бройка" се борят Русия, Швеция,Чехия. Не трябва да забравяме и Словакия.
Аз ги смятам 7отбора за 3 места. ;)
На мен, лично, от поне година насам много ми се гледаше финал Канада - Русия. И преди малко повече от месец, гледайки Еврохокей купата, повярвах че има надежда. Биков пак беше намерил разни 18 годишни таланти -този път с огромна височина, телосложение, а същевременно бързи и технични. Снощи за съжаление не ги видях. Но видях познатите стари грешки ...
Всъщност, нека победи най-добрия! И да имаме възможността да се насладим на динамична,технична и оспорвана игра


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта